Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31593 odpowiedzi na ten temat

#7181 Share Fary

Fary

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 00:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Super :) w czasach kryzysu każdemu przyda się zastrzyk gotówki.. a szczególnie po tych wielkich przymrozkach bez śniegu ...co narobiły tyle szkód :unsure: w niektórych regionach. Zawsze z tej kasy można się trochę pod ratować :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:26
  •  

#7182 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 11:29

witam mam pytanie czy biznes plan można zmienić po wypłaceniu premij ?

Można zmienić.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7183 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 12:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie odnosnie skladania wniosków o platnosci bezposrednie jak i rozne pakiety rolno-srodo.
otóż załapałem sie na premie na MR z rozporzadzenia podajrze z 16marca i teraz to ja musze skladac wnioski o grunty ktore DZIERŻAWIE ok 12ha ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7184 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 marzec 2012 - 14:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jesli chcesz by arimr brała je pod uwagę jako Twoje to oczywiście ,że tak :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7185 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli aby wszystko było zgodne z przepisami musze wziac czysty wniosek o płatność i mapki od własciciela czy moze byc bez mapek?

#7186 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli pierwszy raz składasz wniosek na te działki to nie musi być z mapkami , ale nie zaszkodzi je wziąć od poprzedniego własciciela , wykreslić jego dane a wpisac swoje .

#7187 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

#7188 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś czy idzie załatwić zmiany w biznes planie w kilka dni a konkretnie w zasiewach. Bo musze zasiać coś innego niż miałem podane i teraz nie wiem co zrobić. jestem z naboru 2011 wielkopolska.

#7189 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2012 - 20:21

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

U mnie też nie przyszły jeszcze mapki. Byłem pytać się w ARiMR dlaczego i dowiedziałem się tam , że zdarza się , że czasem nie wyślą mapek wcale. Wtedy trzeba się zgłosić do agencji i oni wydrukują wszystko. Ale mówili jeszcze poczekać 10-15 dni może przyjdą.

Szybkość złożenia wniosku i tak nie wpływa na "szybsze dostanie pieniędzy"
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7190 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 10:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś z Was w punktach w celu wstępnego przygotowania się do złożenia wszystkich papierów do agencji może wymienić co po kolei przyszły młody rolnik musi zrobić o przyznanie płatności??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7191 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:48

Mam takie pytanie: Czy dostaliście już nowe wnioski o płatności bezpośrednie? Bo ja niestety jeszcze nie, będę składała dopiero pierwszy raz, gospodarstwo przejęłam w styczniu tego roku. Dodam, że jeszcze nie otrzymaliśmy nawet decyzji z tamtego roku.

Ale chodzi Ci o to ,że nie przyszły na Ciebie (a pierwszy raz będziesz składac) czy nie przyszły na twoje pole poprzedniemu włascicielowi ?

#7192 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie odnosnie biznes planu otóz mam tam wpisane iz mam bydło po matce (dzierżawa ) i na koncu musze to zwiekszyc. a moge calkowicie wykreslic bydlo z mojego wniosku co do MR2011?

#7193 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 21:15

Jeśli chodzi o wniosek o dopłaty bezpośrednie to przyszły ale na ojca, dlatego trzeba wziac z agencji nie wypełniony blankiet i przepisać te działki i wszystkie swoje dane. A mapek nie trzeba zdawać agencji ale to sie dotyczy tylko pierwszego własnego składania wniosku o dopłaty bezpośrednie, ponieważ agencja nie ma jeszcze naszych danych wciągniętych w komputer.

#7194 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 09:41

Jeśli pierwszy raz składasz wniosek na te działki to nie musi być z mapkami , ale nie zaszkodzi je wziąć od poprzedniego własciciela , wykreslić jego dane a wpisac swoje .

Nie jest tak jak tu piszesz. Pytałem się w ARiMR i powiedziano mi, że Młody Rolnik składa czysty niewypełniony wniosek bez mapek. Mapki z wnioskiem składa poprzedni właściciel jeśli ma jeszcze część ziemi a z niewykorzystanych mapek musi się rozliczyć. Nie ma mowy o żadnym skreślaniu.

#7195 Share hary884

hary884

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy sa nobory na młodego na 2012?????
jesli nie to na co moge dostac doplate jesli mlodego juznie ma,przejmuje gospodarstwo w tym roku od rodzicow i dlatego pytam.....

a dodam jeszce ze chcee przerobic obore z mlecznego na opasy.....

#7196 Share slawek17

slawek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 13:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiecie może jak jest z ciągnikiem w rozliczeniu z MR? bo Znalazłem się na tej szczęśliwej liście i mam wpisany ciągnik 80 kM i myślę nad MTZ-em czy musze go brać z najnowszą emisją spalin EURO czy mogę kupić taki aby przeszedł mi w Wydziale komunikacji???

#7197 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłam dzisiaj w agencji odnośnie składania pierwszy raz wniosku na dopłaty, otóż powiedzieli mi, że mam wypełnić czysty wniosek, (który mi dali) nie dołączam mapek gdyż składam pierwszy raz. A jeżeli teść przepisał całość gospodarstwa to ja tylko przepisuje numery działek i ich powierzchnie z wniosku który przyszedł na teścia no i oczywiście zasiewy. A tak na marginesie obecnie już czekam tylko na przelew pieniążków z MR, podobno mają od 4 do 6 tygodni.

#7198 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy po zakupie maszyn z programu "młody rolnik" musimy powiesić tablicę że zakup był finansowany z środków unijnych???

#7199 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 20 marzec 2012 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @rafik87 jeśli twoja inwestycja przekroczy 50 000 euro to musisz powiesić taką tablice w innym wypadku nie potrzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7200 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:49

Nie jest tak jak tu piszesz. Pytałem się w ARiMR i powiedziano mi, że Młody Rolnik składa czysty niewypełniony wniosek bez mapek. Mapki z wnioskiem składa poprzedni właściciel jeśli ma jeszcze część ziemi a z niewykorzystanych mapek musi się rozliczyć. Nie ma mowy o żadnym skreślaniu.

Takie informacje uzyskałem na szkoleniu "dopłaty bezpośrednie w 2012 roku" od zastępcy kierownika biura powiatowego ARIMR ...