Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#701 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdyby nie ten krus jakieś szkolenie, kurs mógł bym zaliczyć. Ale po co mam szukać mozliwości uzupełnienia wykształcenia skoro i tak płace zus. Tyle sie mówi że krus jest nierentowny a jednak jak ktos chce z niego odejść znalazł prace to i tak jest "karany".
Możliwości wyłudzenia środków można ograniczyc w inny sposób.
Jednym z działań Prowu jest różnicowanie działalności pozarolniczej, wiec z jednej strony państwo zachęca z innej przeszkadza kluczem jest tu jedynie kolejnośc ale o tym juz pisałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:34
  •  

#702 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podczepiam sie pod ten temat mam 17 lat ojciec skączył 55lat chodze do technikum rolniczego 1 rok i czy on mógłby mi gospodarke przepisać czy musze czekać do 18 lat??

#703 Share Jakub992

Jakub992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze , Motoryzacja i wiele z tym związanych

Napisany 28 luty 2010 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rakos93 niestety ale musisz czekać do 18 lat takie są przepisy zobacz na stronie ARIMR

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:25

Zamierzam iść na informatykę. Czy da radę w tym samym czasie chodzić do szkoły policealnej na technik rolnik?

Zna ktoś odpowiedź?

#705 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy z pieniedzy mlody rolnik mozna wziasc ciagnik na PROW(wogóle czy ktos z was juz próbował) ??? czy z premi MR pieniadze dostaje sie na reke czy załóżmy musze brac kredyt na zakup maszyny?

#706 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem ze mozna laczyc MR z MGR ale jak to wyglada rozlozone w czasie
a czy jesli najpierw zrobia nabór na MGR o pozniej beda wnioski na MR przyjmować to chyba nie da rady polaczyc w jednym roku
Jak to jest?

#707 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:45

oczywiście można zakupić maszyny starsze niż 5 lat jednak 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje będące kosztem kwalifikowanym w działaniu "modernizacja gospodarstw rolnych" (oraz zakup gruntów i zwierząt) traktuje o tym § 18 ust. 2. rozporządzenia

ja mam pytanie czy z premi MR mozna kupic uzywany ciagnik a nie nowy?

stefek1991 tak można kupić za premie używany ciągnik ale w czasie zakupu nie może być starszy niż 5 lat podpisuje się odpowiedni dokument że ciągnik który nabyłeś nie ma więcej niż 5 latek

Więc jak to jest z tymi używanymi maszynami i MR? Mogą być starsze niz 5 lat i ich zakup udokumentowany fakturami czy też nie? Myślę że Kissmy ma rację bo on w tym temacie MR jest ekspertem co można wywnioskować czytając cały temat MR i jego trafne rady i odpowiedzi:D Aha i mam jeszcze pytanie czy przepisywany areał może być obciążony hipoteką? Czy to nie jest przeszkodą w staraniu się o MR ? Mam nadzieję ze Kissmy mi udzieli odpowiedzi jako ekspert :) Z góry dzięki :) Pozdro dla wszystkich :)

#708 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znajomy kupił z MR ciągnik starszy niż 5 lat i tylko fakture na niego musiał mieć a ci co brali na prow to w ciagu 5 lat chyba nie moga sprzedac wiec jak można go kupić?? :)

#709 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 23:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) raczej nie jestem ekspertem w kwestii tego działania,

stąd proszę o precyzowanie pytań, aby można wskazać trafną odpowiedź, za premię można zakupić maszyny starsze niż 5 lat, jednak aby spełnić warunki określone w rozporządzeniu 70% wielkości premii należy przeznaczyć na inwestycje będące kosztem kwalifikowalnym w działaniu modernizacja gospodarstw rolnych lub na zakup gruntów rolnych lub na zakup stada (szczegóły w rozporządzeniu), czyli za 70% wartości wsparcia można zakupić maszyny nie starsze niż 5 lat

#710 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 23:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kissmy... juz zadalem takie pytanie wczesniej w innym temacie ale nie dostalem jasnej odpowiedzi
otoż wiem że mozna łączyć MR z MGR, ale jak to jest rozlozone w czasie? czy można jedno i drugie w tym samym czasie czy najpierw wniosek na MR,pozniej przepisanie gospodarstwa i dopiero wniosek na MGR,
jesli tak to trzeba bedzie sie spieszyc z MR, a no i raczej chyba najpierw uruchomia MR, bo jesli najpierw MGR to chyba z czegos trzeba bedzie zrezygnowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 09:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @artur12441 areał może byc obiązony hipoteką w niczym to nie przeszkadza.

#712 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie a ja mam takie pytanie jeszcze nie mam ziemi na siebie i chciałem skorzystać z MR, oczywiście później połączyć to z modernizacją. W moim województwie pieniądze na MR jeszcze zostały. Z racji tego że boje się że nabór na MR na nowych zasadach może zostać ogłoszony w takim terminie że nie będzie możliwości skorzystania później z modernizacji, bo nie mając gospodarstwa nie można składać wniosku na modernizację. Chciałbym złożyć wniosek na MR na dniach jednak jak się okazuje nabór na MR na obecnych zasadach został zatrzymany z końcem roku. Pytanie z tego co wiecie idzie coś zrobić lub czy po skorzystaniu z MR na nowych zasadach zdąży się jeszcze z modernizacją.

#713 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a na moje pytanie ktos odpowie?? ktore zadałem wczesniej???

#714 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:59

mam pytanie czy z pieniedzy mlody rolnik mozna wziasc ciagnik na PROW(wogóle czy ktos z was juz próbował) ??? czy z premi MR pieniadze dostaje sie na reke czy załóżmy musze brac kredyt na zakup maszyny?

Możesz we wniosku MR wpisać ze tą gotówke którą dostaniesz przeznaczysz jako wkład własny w PROW, ale najpierw musi być ogłoszony nabór na MR następnie na PROW, moze byc tak ze wniosek na MR ci przejdzie a na PROW zostanie ci odrzucony bo np zabraknie kasy. Ale spokojna głowa bo wtedy piszesz wniosek bo prezeza ARiMR o zmiane biznesplanu MR i sprawa załatwiona. Premię z MR dostajesz na renkę i dopiero wtedy kupujesz np maszyny i się z tego rozliczasz.

#715 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziekuje za odpowiedz juz mniejwiecej wiem oco chodzi ;) pozdrawiam

#716 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Kissmy, jak źle to interpretuje to mnie popraw naprawdę gubię się już w tych przepisach, nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją odp że za 70 % kwoty czyli 35000 mogę jedynie kupić maszyny nie starsze jak 5 lat a za resztę coś starszego tak? :D A może zapytam tak : Czy ta zakupiona maszyna starsza niż 5 lat na fakturę może stanowić ten koszt kwalifikowany ?? Chyba nie czytając ostatnie zdanie Twojej odp ;) Dzięki za info i pozdro :D

#717 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za 35tys zł musisz kupić maszynę nie starszą niz 5 lat. a 15 tys możesz nawet przepic. musisz sie rozliczyć z 70% a co zrobiłeś z resztą to twoja sprawa.

#718 Share artur12441

artur12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 18:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za info. Przepić to nie przepije na pewno ;) <pozdro>:D

#719 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej byłem wczoraj na szkoleniu z panią Wereszczyńską z ARIMR z Warszawy i tak:
- istnieje możliwość opłacenia krusu wstecz nawet jeśli młody uczył się dziennie tylko trzeba udowodnić że się pracowało w gospodarstwie,
- młodzi, którzy złożyli wnioski już na MR ale chcą dostać 75 tys muszą składać wniosek jeszcze raz kiedy ruszy nabór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hm ciekawe jak to zrobicmoże zaprowadze sąsiadów i oni powiedzą że szalałem ciągnikiem po wiosce mając 15 lat. W mojm przypadku to wszystkiego nie załatwia bowiem ja pracuje płace zus a po skorzystaniu z mr trzeba płacić jeszcze krus.