Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#7101 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 20:56

w młodym rolniku ich nie interesuje moc nie tak jak na prow

Kolego ale program ''ułatwienie startu młodym rolnikom'' to również PROW:) A jak w kujawsko -pomorskim z wypłatą kasy? Ile się czeka bite 60 dni czy krócej?

Edytowany przez przemasboss, 08 marzec 2012 - 20:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:03
  •  

#7102 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 08 marzec 2012 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To chyba zależy od gminy , bo chłopaki wyżej pisali ,że są dwie opcje , albo podatek płaci dzierzawca albo dzierzawiący , być może da się to ustalić między stronami i dokonac jakiejś adnotacji w umowie ? Ja podatek mam miec na siebie , wydzierzawiający zapomina na 10 lat ,że ma pole :)

W sprawie czy trzeba im zawieźć tą umowę , bedę się dowiadywał w odr , a wiosną gdy pojadę sie rozliczac z inwestcji zapytam osobiście w arimr i dam wam znac na forum , jeśli jeszcze ktoś wtedy będzie potrzebował takich informacji .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7103 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobrych i sprawdzonych informacji nigdy za wiele :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7104 Share januszkon

januszkon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) versus, mogę wytłumaczyć:

-posiadałem wypis z rejestru gruntów z ubiegłego roku (maj, wypis pobrał tato) i na tej podstawie obliczyłem samodzielnie ha przeliczeniowe, (kartę przeliczeniową dostałem w gminie tam gdzie naliczają podatki):)

-w KRUS wartość ha przeliczeniowe podpisujesz swoim nazwiskiem w oświadczeniu, jeśli będę miał na nakazie podatkowym (kwiecień) inną niż zadeklarowałem wartość, to uzupełnię tę zmianę, na marginesie planuję wydzierżawić kilkanaście ha, więc ona się zmieni...

-jeśli osoba w całości przejmuje gospodarstwo - mniej kłopotu - to na nakazie płatniczym ma ha fizyczne i przeliczeniowe, więc omija gminę

A na specjalne życzenie kolegi versus mogę przesłać skany dokumentów z datami (wczorajsza aktu i dzisiejsza przyjęcia wniosku w ARiMR)

Jeszcze raz piszę, że w gminie i w KRUS nie było łatwo!!:/ ale poddać sie nie można

Pozdrawiam

#7105 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanko
jak wygląda sprawa z płatnością jeżeli przejmuje sie w tym roku gospodarstwo na młodego za rok 2011
narazie sprawa siedzi u notariusza i mam jeszcze czas do 29.03
wniosek o płatność złoży nowy właścicel ale to czy dopiero od tego roku płatności a za zeszły poprzedni czyli ojciec czy kasa za zeszły przepadnie czy ja ją odbiore??
niby pare groszy ale zawsze przydatne

#7106 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 11:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to zrobić gdy mam dziwrżawy a nie moge ich zarejestrować. Co wtedy z podatkiem? Czy musi być na mnie?
To nie forum magii i czarów:)

#7107 Share pawloxhxx

pawloxhxx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze. nowe technologie,

Napisany 09 marzec 2012 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej mam do was pytanie :) w biznespalnie na młodego rolnika miałem wpisane ze posiadam krowy mleczne i ze musze utrzymac obecny stan w gospodarstwie. Pod koniec marca zamykaja zlewnie i z 9 krów zostawię sobie 3 żeby odchwywac cielaki czy musze im to zgłaszac i pisac wyjasnienie czemu ubyło mi 6 krów i nie oddaje mleka i że z produkcji mleka przenoszę sie na opasy? z góry dzieki za odpowiedz

#7108 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2012 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według mnie musisz utrzymać tyle co masz bydła a nawet na pewno musisz je zwiększyć w innym przypadku pewnie zwrot premi chyba coś 20-25 % nie wiem dokładnie.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7109 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @januszkon musialeś trafić na wyjątkowo przychylnego urzędnika. Mi problemów nie robili, ale w zeszłym tygodniu gdy zawiozłem oświadczenie do składki zdrowotnej byłem świadkiem jak pewien chłopak próbował załatwić sprawę podobnie jak Ty i pani powiedziała że na starych zasadach składki zdrowotnej można by tak zrobić, ale teraz już nie i że obecnie w przypadku nowego zgłoszenia trzeba złożyć dokument potwierdzający ha fizyczne i przeliczeniowe(nakaz podatkowy lub zaświadczenie z gminy), inaczej mogą przyjąć zgłoszenie ale do czasu złożenia tego dokumentu nie wydadzą zaświadczenia. Stąd moje zdziwienie.

#7110 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:57

mam pytanko
jak wygląda sprawa z płatnością jeżeli przejmuje sie w tym roku gospodarstwo na młodego za rok 2011
narazie sprawa siedzi u notariusza i mam jeszcze czas do 29.03
wniosek o płatność złoży nowy właścicel ale to czy dopiero od tego roku płatności a za zeszły poprzedni czyli ojciec czy kasa za zeszły przepadnie czy ja ją odbiore??
niby pare groszy ale zawsze przydatne

Czego nie rozumiesz ?

ten kto składa wniosek , ten bierze pieniądze (we wniosku są jego dane , nr. gospodarstwa itp.) W tym roku Ty składasz wniosek na swoje hektary i Ty weźmiesz za rok za to pieniądze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7111 Share januszkon

januszkon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 23:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Łatwo nie było ale mimo kłótni z panią z KRUS (łącznie prawie dwie godziny okupywałem biuro), to ciesze się, że sie nie poddałem i sprawa przeszła, pani powiedziała że mam donieść później zaświadczenie z gminy... Ale gdybym wspólnie z rodzicami nie postawił się jej to nic by nie było i premia by mi przepadła... :( A tak na marginesie to ciekawe jak jest w rozporządzeniu, bo w zasadzie składkę zdrowotną od ha przeliczeniowych naliczać będą dopiero od 1 kwietnia... i w marcu powinno to chyba być na starych zasadach... nie wiem... :/
Cieszę się, że już tylko zostaje mi oczekiwanie na kasę, życzę powodzenia reszcie MR aby dopełnili formalności...
Ciekawe ile we wrocławskim ARiMR należy czekać...

#7112 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 11:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostawaliście potwierdzenie złożenia wniosku o płatność? Ja składałem w pon w Lublinie i nic takiego nie dostałem;/

#7113 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 marzec 2012 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak dopisujecie swoje dzierżawy we wniosku do dopłat swoim? Wpisujecie numery działek pod swoimi a co jeśli osobie wydzierżawiającej przyszło już drukiem te numery działek które się dzierżawi nie wpisuje on tam nic czy przekreśla to jakoś?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7114 Share januszkon

januszkon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem potwierdzenie z datą i godziną złożenia oraz opisem załączników.

#7115 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moze nie bedzie problemów jak tego nie dostałem.

#7116 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tez dostałem z data i godziną.

#7117 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 19:32

a czy mogę brać dopłaty na inne działki niż te co podałem w biznesplanie + nowe dzierżawy ( które muszę zgłosić do ARiMR tylko nie wiem czy mam jakiś termin bo gospodarstwo mam powiększyć do 3 lat ) jest to jakiś problem gdy nie mam umowy dzierżawy na te działki a brałbym dopłaty

#7118 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz brać nawet na 30 hektarów więcej i nie ma żadnych problemów tylko żebyś utrzymał minimum co masz w biznesplanie reszta ich nie interesuje ja mam o wiele więcej niż we wniosku i pani powiedziała że to jeszcze lepiej jak jest wiecej i przynajmniej to jest bardzieje realne niż ci co trzymają sie minimum i aby tylko kasę wyciagnąć bo ich rolnictwo nie interesuje

#7119 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli ktoś z Was wysyłał aneks do umowy odnośnie zmiany w biznesplanie ze np. zamiast ciągnika kupi prasę to czy dostawał z agencji pismo że oni zatwierdzili tą zmianę czy w ogóle nie zostaliście poinformowani że zmiana została zaakceptowana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7120 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 14:21

Dostawaliście potwierdzenie złożenia wniosku o płatność? Ja składałem w pon w Lublinie i nic takiego nie dostałem;/

Ja też nie dostałem , a gdy zapytałem o to , to pani powiedziała ,że potwierdzeniem jest wpis do tej księgi :)

Witek , poprzedni własciciel nie wpisuje tych wydzierzawionych działek , ewentualnie wykreśla je , mapek wcale nie wypełnia tylko oddaje puste , lub oddaje Tobie , Ty przekrelasz jego dane a wpisujesz swoje - przynajmniej tak mnie "szkolono" :)