Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#7061 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 05 marzec 2012 - 19:22

No i o tym rozporządzeniu co ma nam umożliwić kase dla osób z żółtej listy ani widu ani słychu ...

Coś ty taki w gorącej wodzie kąpany. Pisałem już na forum że wszystko się odwlecze przy dobrych wiatrach do końca marca .

Wiem też bym chciał już mieć tą kasę na koncie ale ustawa musi swoje odleżeć na biurkach.
niebawem znów przedzwonię do MRIRW

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:45
  •  

#7062 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) marekfarmer widze, że się orientujesz w temacie MR. Wiesz może czy coś się da zrobić jeśli 14 marca mija mi 18 miesięcy od przejecia gospodarstwa ? Bo ktoś tu pisał że data skończenia szkoły może być uznana jako data rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa. Szkołe skończyłem w tamtym roku w maju wiec bym się załapał na MR

#7063 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po niemałych przebojach mission I accomplished.
Trzeba się zaraz tej kasy pozbyć ;)
DEZERTER

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7064 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam koledzy mam pytanko w czerwcu 2009 skończyłem szkołe w lipcu 2010 miesiąc pracowałem jako ślusarz na umowe czy moge w tym roku starac sie o dotacje na mlodego rolnika czy ten miesiąc pracy mnie wyklucza z tej dotacji prosze o odpowiedz

#7065 Share grzegorz1998

grzegorz1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złorzyłem wniosek na młodego rolnika i nie zdąrze złorzyc poprawek w biznis planie. Z biznes planu wynika ze mam 12 hektarow a z aktu 19.20 i czy mam złorzyć wniosek o płatność i czy dostane pieniądze .Prosze o odpowiedz..

#7066 Share Jacooo

Jacooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostać powinienes ale też musisz zgłosic poprawke że masz jednak więcej ha miałem podobna sytuacje i kazali mi zrobić poprawke i zwiększyć ha, bo niby moga być jakieś problem podczas kontroli.

Klub Posiadaczy Kumurunów

#7067 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) <p>własnie panowie, jak to jest. bo tez jestem na tej zoltej liscie troche moze z wlasnej winy ale nie o to chodzi. ale inne pytanie. otoz jak zlozylem we wniosku ze chce ciagnik w przedziale od 70-90 km i cena brutto wyniesie okolo 200tys ale postanowilem zakupic ciagnik w przedziale 100-115 km to czy musze teraz nanosic poprawki czy dopiero po tym jak moze przyznaja pieniadze. pozdrawiam:):)</p>

#7068 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 05 marzec 2012 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @sylwekbarca2 narazie nic nie rób. Ja mam troche inną sytuacje i też jestem na żółtej liście. W moim przypadku zmniejszyła się pow. dzierżawy i czekam aż dostane decyzje o przyznaniu i wtedy złoże poprawki

#7069 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 22:15

witam koledzy mam pytanko w czerwcu 2009 skończyłem szkołe w lipcu 2010 miesiąc pracowałem jako ślusarz na umowe czy moge w tym roku starac sie o dotacje na mlodego rolnika czy ten miesiąc pracy mnie wyklucza z tej dotacji prosze o odpowiedz

Przyjacielu, szansa, że będzie jeszcze nabór na MR przed 2014 jest nieduża tak samo z Modernizacją, także nie rób sobie większych nadziei. Po 2014 także wielka niewiadoma.

#7070 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 marzec 2012 - 07:53

marekfarmer widze, że się orientujesz w temacie MR. Wiesz może czy coś się da zrobić jeśli 14 marca mija mi 18 miesięcy od przejecia gospodarstwa ? Bo ktoś tu pisał że data skończenia szkoły może być uznana jako data rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa. Szkołe skończyłem w tamtym roku w maju wiec bym się załapał na MR

Zadzwoń do ARIMR albo MRIRW ja się nie oriętuję ale chyba klapa jak ci mija niewiem przedzwoń do eksportów

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7071 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus co do CC to może być absurd-po MR jest niby 3 lata na dostosowanie się ale z dopłat już musisz spełniać składając wniosek, nawet w agencji nie potrafili odpowiedzieć czy w razie kontroli o dopłaty przed upływem 3 lat od wzięcia premii przejdzie tłumaczenie " Na podstawie MR mam 3 lata na dostosowanie się do CC", przepisy sobie przeczą niestety więc wszystko zależy jak zwykle od 'człowieczeństwa' urzędnika ;)

Dziś byłem dowiedzieć się jak wygląda sprawa z wnioskiem o dopłaty-jeżeli ktoś przejął całe gosp to bierze wniosek przysłany na poprzedniego właściciela i dane zmienia na siebie, reszta normalnie. Jeśli ktoś (tak jak ja) przejął część to musi z ARiMR wziąć czysty wniosek i wypełniać od podstaw. Co do mapek to jeżeli na załączniku jest wyłącznie działka nowego właściciela to młody bierze ten załącznik do siebie i zmienia na nim dane na swoje. Ja mam przypadek że na jednym załączniku jest działka i moja i taty, w tym przypadku tata składa ten załącznik do siebie a ja na tą działkę nie składam mapki w tym roku. Radzę w powiatowej ARiMR sprawdzić wszelkie zobowiązania wynikające np. z ONW czy innych dodatkowych płatności, jeśli są aktualne na poprzedniego właściciela to brak złożyć razem z wnioskiem o dopłaty oświadczenie, wzory w ARiMR. ;)

#7072 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie tez nad tym myślałem przejąłem ziemie po ojcu i tez już otrzymałem mapki na tatę i zastanawiam się jak to będzie z płatnością bo tata ma produkcje zwierzęcą a ja tylko rośliną nie wpłynie to jakoś na dopłaty ??

#7073 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 06 marzec 2012 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @versus jak Twój ojciec nie odda wszystkich mapek to nie dostanie dopłaty... jeśli zabraknie którejkolwiek mapki wniosek jest wtedy niekompletny. Zauważ że wszystkie mapki są pomumerowane... Ty składasz nowy wniosek bez mapek. Mapki dostaniesz za rok.

#7074 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak mi powiedzieli w ARiMR i tak mówię. Ojczulek składa mapki ze wszystkimi działkami które mu pozostały. Jeśli na którejś z mapek są działki moje i taty to sklada je tata. A jaki problem z numeracja? Się wykreśla na liście załączników i parafka :) Chyba coś źle musiałeś mnie zrozumieć z poprzedniego mojego posta ;) A jeśli na jakiejś mapce jest tylko moje pole to co... pustą ojczulek ma oddać? Wedy ja ją przejmuję do siebie ;) :)

Edytowany przez versus, 06 marzec 2012 - 21:17.

#7075 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) versus a może orientujesz się jak to wygląda z płatnością gdy się niema produkcji zwierzencej ?? ziemie mam ja a Oborę z bydłem tata

#7076 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 06 marzec 2012 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jest z tymi wnioskami i mapkami ja wzeszłym roku już tak składałem że część tych mapek od rodziców wziołem a wniosek czysty dostałem. A na CC mamy 3 lata od wypłaty kasy. Każdy zdaje sobie sprawę że przes ten okres trzeba wszystko zrobić aby nikt się nas nie czepiał ja myślę ze pewne zmiany nam też troche usprawnią prace i jak sobie tak na spokojnie te wszystkie wymogi przemyśleć to napewno też są w tym i zalety a nie tylko wady.

#7077 Share grzegorz1998

grzegorz1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W KRUS zamkneli miesiąc i czekam żeby byc ubezpieczonym ale boje sie że terminu na MR nie dotrzymam na 180 dni. Nie wiem co robic !

#7078 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2012 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Opisz dokładniej sytuację grzegorz1998, Jak coś więcej to na PW. Jeżeli potrzebna jakaś interwencja, bo nie rozumiem stanowiska KRUS, postaram się pomóc.

#7079 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 10:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiedz w krusie ze pilnie ci potrzebne zaswiadczenie do agencji i powinni ci na drugi dzien zrobic, u mnie tak przynajmniej bylo..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7080 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 marzec 2012 - 12:22

Tak mi powiedzieli w ARiMR i tak mówię. Ojczulek składa mapki ze wszystkimi działkami które mu pozostały. Jeśli na którejś z mapek są działki moje i taty to sklada je tata. A jaki problem z numeracja? Się wykreśla na liście załączników i parafka :) Chyba coś źle musiałeś mnie zrozumieć z poprzedniego mojego posta ;) A jeśli na jakiejś mapce jest tylko moje pole to co... pustą ojczulek ma oddać? Wedy ja ją przejmuję do siebie ;) :)

Mi tak samo powiedzieli w przypadku gdy mam ziemie po tacie , mamie itp. , ale jak składa się pierwszy raz wniosek o dopłaty to mapki nie są konieczne - głowy nam nie urwą jesli ich miec nie będziemy :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .