Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#7041 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 luty 2012 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ten projekt nie trzyma się kupy zrobienie listy krajowej z tych pkt co mamy teraz jest krzywdzące. Bo ilość pkt była przyznawana według średniej wielkości w danym województwie. Wiec teraz powinni zmienić system przyznawania pkt a nie.
Ci którzy są z województw gdzie jest wysoka średnia będą pokrzywdzeni.

Od czerwca mieli czas bo widzieli że zabraknie kasy ale nic z sensem nie zrobili.

ale z moich obliczeń wynika że potrzeba kasy dla 1323 osób a mają kasy dla 1300 osób czyżby dla 23 się nie znalazło kasy, chyba nie zrobią tak że dla 23 zabraknie bo by to było nie za fajne .

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:32
  •  

#7042 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam co muszę zrobić jeśli chce zmienić chce kupić inne maszyny niż miałem na początku w biznes planie??
w ODR-ze mi powiedziano ze mogę kupić co chce byle był to sprzęt rolniczy i mieć na to faktury....
w chwili obecnej czekam na przelew wniosek składany pod koniec grudnia poprawka 7lutego i cisza na koncie...
a codziennie dzwonią dilerzy i zapraszają do siebie...

Edytowany przez 2xandrzej360, 29 luty 2012 - 21:52.

#7043 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:16

Ten projekt nie trzyma się kupy zrobienie listy krajowej z tych pkt co mamy teraz jest krzywdzące. Bo ilość pkt była przyznawana według średniej wielkości w danym województwie. Wiec teraz powinni zmienić system przyznawania pkt a nie.
Ci którzy są z województw gdzie jest wysoka średnia będą pokrzywdzeni.

Od czerwca mieli czas bo widzieli że zabraknie kasy ale nic z sensem nie zrobili.

ale z moich obliczeń wynika że potrzeba kasy dla 1323 osób a mają kasy dla 1300 osób czyżby dla 23 się nie znalazło kasy, chyba nie zrobią tak że dla 23 zabraknie bo by to było nie za fajne .

Skąd masz te wyliczenia, że zabraknie dla 23 osób. Na moje coś kombinują zeby kilka osob wyleciało. Co to w ogole za pomoc, jezeli zalozmy teoretycznie ktos nie jest rolnikiem i zalatwia sobie od sasiada dzierzawe 20ha, sasiad sie zgadza, mlody wysyla wniosek juz nie pamietam ale chyba w czerwcu skladalismy , mysli sobie do wrzesnia sie wyrobia i bede juz mogl cos na jesieni kombinowac, a tutaj mamy luty i nadal nic nie wiadomo, to co ten przyszly biedny mlody rolnik ma robic, obsiewac na jesien czy nie, przeciez sasiad nie pozwoli sobie zeby do lutego nie bylo wiadomo co z jego polem czy mlody je wezmie czy nie. Pozniej znowu sie okaze ze kasy nie starczylo i kasy nie bedzie bo do 2014 minie 12 miesiecy jak jest rolnikiem. Sam sie zastanawiam czy nie zrezygnowac teraz z tego wyczekiwania i probowac skladac w 2014 wtedy mozliwe ze bedzie MGR i w polaczeniu z mlodym byloby 150 do wydania nie wkladajac ani zł, o ile ta unia sie utrzyma do tego czasu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7044 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) weszłę na listy rankingowe i pododawałem wszystkich z zółtych list i wyszło mi tyle

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7045 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 marzec 2012 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy młody rolnik musi spelniać wymogi cross-complines , a jeśli ich nie spełnia to czym to grozi oprócz potrącenia procentu dopłat ?

Byłem dziś rano na szkoleniu (do teraz boli mnie głowa) i to co usłyszałem jest ABSURDALNE , oni chyba myślą ,że rolnik jest tylko od pisania papierków i przystosowywania gospodarstwa , a kiedy ma pracować ?

Jeśli za nie dostosowanie sie do tych wymogów grozi utrata premi to a wysiadam ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7046 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
wie ktoś czy jest jakaś możliwość przedłużenia okresu 6 miesięcy na przepisanie ziemi??

#7047 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:12

Czy młody rolnik musi spelniać wymogi cross-complines , a jeśli ich nie spełnia to czym to grozi oprócz potrącenia procentu dopłat ?

Byłem dziś rano na szkoleniu (do teraz boli mnie głowa) i to co usłyszałem jest ABSURDALNE , oni chyba myślą ,że rolnik jest tylko od pisania papierków i przystosowywania gospodarstwa , a kiedy ma pracować ?

Jeśli za nie dostosowanie sie do tych wymogów grozi utrata premi to a wysiadam ...

To jak składałeś wniosek nie wiedziałeś że trzeba CC spełniać.

zawsze możesz premie oddać i mieć problem z głowy a nie przeżywać tego. Nie chcesz nie korzystaj. Nikt cie do tego nie zmuszał

#7048 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No moment jak ja składałem w 2010 r. to trzeba było wypełnić checklistę czyli czy w gospodarstwie są spełnione wymogi w trzech zakresach: utrzymanie zwierząt, ochr. środ. i jeszcze coś. Pisało się, że nie spełnia i przez trzy lata mamy czas na dostosowanie się. Z resztą to jest we wniosku. Więc moim zdaniem nie mamy jeszcze obowiązku spełniania tych wymogów, no chyb, że we wniosku napisało się, że gospodarstwo je już spełnia. Nie straszmy się nawzajem tylko podajmy odnośne przepisy.

#7049 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 02 marzec 2012 - 08:07

Czy młody rolnik musi spelniać wymogi cross-complines , a jeśli ich nie spełnia to czym to grozi oprócz potrącenia procentu dopłat ?

te przepisy nie dotyczą tylko MR, ale wszystkich którzy biorą dopłaty,

#7050 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Że dotyczą tych którzy biorą dopłaty to Ja wiem doskonale :)

@karaban - też mi się tak wydaje ,że jest tak jak piszesz ;)

@marekfarmer - pomyśl logicznie , czy każde przejmowane gospodarstwo spełnia cc w momencie przejmowania go przez młodego rolnika ? odpowiedz sobie sam :P Napewno nie jest tak ,że w momencie przejęcia gospodarstwo musi spełniac te normy, prędzej jest tak jak napisał kolega po Tobie . Napewno gdzieś to jest zapisane , ale człowiek jest tylko człowiekiem i nie sposób wszystkiego ogarnąć to tez "rzuciłem" pytanie na forum - to źle ? Gdyby kazdy siedział z nosem w papierach tego tematu by nie było ;)

To już zapytać nie można , swoich odczuć przedstawić ? już zaraz Mi tu wyjezdzasz ,zebym Ci moją premie oddał :ph34r: :lol:
... tak tylko napisałem dla podkreślenia absurdu niektórych punktów które musowo przestrzegać w programie cc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7051 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224

a młody rolnik to co dopłat nie bierze co :P hehehe. Twoje gosp w chwili przejęcia powinno spełniać CC chyba że nikt nie brał dopłat

Wymogi CC raczej nie powinny nikogo szokować ani dziwić bo niema co znane są już od kilku lat

Młody rolnik nie wypełnia oświadczenia o CC przed złożeniem wniosku tylko po 3 latach. Chyba że ma gosp w momencie złożenia wniosku. Także ma 3 lata chyba że kontrol od dopłat zajedzie a CC nie będzie przestrzegane to lipa

Edytowany przez marekfarmer, 02 marzec 2012 - 14:47.

#7052 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oj Uniaaa przez Ciebie przemawia :P

Znane powinny być ale nie są , wczoraj była teoria i głowa mnie od tego rozbolała (myślałem ,że koniecznie musi być wszystko tip top , czyściutko , równiutko itp.), dzis była praktyka i wychodzi na to ,że poprostu trzeba mieć względny "ład" i porządek w gospodarstwie i nie ma sie czego obawiac :) Jedynie kilka przeróbek pomieszczen będzie potrzebne a po za tym to w sumie nic trudnego ...

... gorzej mają rolnicy prowadzący produkcje i roślinną i zwierzęcą , zdecydowanie wiecej rachunkowości , papierów i dużo większe wymogi co do pasz .

P.S. przepraszam za OT.

#7053 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:10

Oj Uniaaa przez Ciebie przemawia :P

Znane powinny być ale nie są , wczoraj była teoria i głowa mnie od tego rozbolała (myślałem ,że koniecznie musi być wszystko tip top , czyściutko , równiutko itp.), dzis była praktyka i wychodzi na to ,że poprostu trzeba mieć względny "ład" i porządek w gospodarstwie i nie ma sie czego obawiac :) Jedynie kilka przeróbek pomieszczen będzie potrzebne a po za tym to w sumie nic trudnego ...

... gorzej mają rolnicy prowadzący produkcje i roślinną i zwierzęcą , zdecydowanie wiecej rachunkowości , papierów i dużo większe wymogi co do pasz .

P.S. przepraszam za OT.

mozesz doprecyzowac jakie wymogi sa do pasz bo ja nic nie wiem a prowadze produkcje zwierzece jak juz to powierzchnia stanowisk, naswietlenie, ksiegi itp

#7054 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 02 marzec 2012 - 22:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też myślałem nad poruszeniem tego tematu. Może niech się wypowiedzą Ci co CC już wdrożyli w swojch gospodarstwach.

#7055 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 01:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wśród gospodarstw, które w świetle obowiązującego prawa już dzisiaj muszą spełnić specjalne rygorystyczne wymogi dot. przechowywania nawozów naturalnych (płynnych i stałych) znajdują się podmioty prowadzące chów lub hodowlę drobiu powyżej 40 000 stanowisk lub chów lub hodowlę świń powyżej 2 000 stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior (art. 18 ust.1 ww. ustawy).Nic nie jest napisane o krowach :huh: ale chyba też trzeba mieć tą płytę obornikowa?? Proszę o odpowiedz jeśli ktoś wie

#7056 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 06:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tą kartę co ma my z TAK/NIE/ND wystarczy dobrze przeczytać i zastosować co tam pisze i to przejdzie. Ja mam u siebie tak na 75%niby wszystko spełnione.
Tutaj są ewidencje:http://www.piwdp.pl/...gospodarstw.pdf

A co do opryskiwacza to będę mówił, że nie pryskam, nawozów nie przechowuje tylko od razu na pole itp.
To nie forum magii i czarów:)

#7057 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do płyty obornikowej , nie musisz jej mieć jesli gospodarstwo nie leży na obszarach OSN , musisz natomiat przechowywac obornik albo w oborze glęvokiej , albo tak aby nie było możliwości przesiąkania azotu do gleby (nam mówiono ,że wystarczy nawet folia pod pryzmą) .

Co do pasz to jest tego bardzo dużo , nie chciałbym tutaj powtarzać tego co nam na szkoleniu mówili , bo raz ,że jest tego bardzo dużo , a dwa ,że mogę coś pomylić ...

Ale w skrócie pasze (zboża ) nie mogą być składowan w jednym pomieszczeniu z maszynami , nawozami itp. , magazyn musi być zamknięty ,żeby nawet kot nie wszedł i nie narobił w zboże/paszę . Jesli swoje zboże przeznaczasz na paszę to musisz prowadzić ewidencję kiedy było zebrane - tego jest naprawdę dużo , za dużo na wspominanie o tym w tym temacie ;)

@index podał bardzo przydatne formularze :)

A co do opryskiwacza to musi mieć dach nad głową po zjeździe z pola ...
Też myślałem o tym by mówić ,że nie pryskam dlatego że, np. póścić taki bajer ,że w przyszłości chcę przekształcić gospodarstwo na ekologiczne , bo chyba wtedy trzeba wykonywac jakieś badania skażenia gleb ?

#7058 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 04 marzec 2012 - 08:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy do 10,000zł można płacić gotówką za maszyny i czy jest to jakoś udokumentowane gdzieś ?? Jeśli się płaci gotówką jakiego dokumentu wymagać od sprzedawcy ??

#7059 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 10:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i o tym rozporządzeniu co ma nam umożliwić kase dla osób z żółtej listy ani widu ani słychu ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7060 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam co muszę zrobić jeśli chce zmienić chce kupić inne maszyny niż miałem na początku w biznes planie??
w ODR-ze mi powiedziano ze mogę kupić co chce byle był to sprzęt rolniczy i mieć na to faktury....
w chwili obecnej czekam na przelew wniosek składany pod koniec grudnia poprawka 7lutego i cisza na koncie...

a codziennie dzwonią dilerzy i zapraszają do siebie...