Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#7021 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 26 luty 2012 - 22:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Agencja posiada departament kontroli i są tam ludzie tylko co się tym zajmują. A osoba co zajmowała się Twojm wnioskiem ma inne wnioski do rozpatrzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:55
  •  

#7022 Share rafalwoj

rafalwoj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję bardzo za informację. pozdrawiam

#7023 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2012 - 09:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, wniosek o platnosc moze byc uzupelnony recznie czy nie bardzo??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7024 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 luty 2012 - 10:24

Co Ci kolego nie pasuje? Naukę zakończyłeś w maju? Czyli tak jakby gospodarstwo prowadzisz id pierwszego dnia po zakończeniu edukacji. Chociaż dla mnie bardziej wiążące było by od dnia ubezpieczenia w KRUS

tak nauke skończyłem w maju 2011 po maturach. Gospodarstwo mam od wrzesnia 2010. Czyli agencja za dzień rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa uznaje mi maj 2011 ??

#7025 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 luty 2012 - 13:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie. Jak podpisujecie umową dzierżawy pola w gminie przy wójcie lub zastępcy wójta to jak potem robicie z podatkiem? Mam na umowie pieczątki gminy ale teraz trzeba to zanieść do gminy żeby podatek naliczyli czy jak? Czy można to też zrobić bez tego podatku?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7026 Share Developers

Developers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 luty 2012 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!!

Będę miał 20 lat już nie długo i kończe szkołę zawodową w tym roku. Mam 13h pola. I moje pytanie czy mogę się starać o do tację dla młodego rolnika? Czy nie? Co musowo spełnić żeby np dostać ??

#7027 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wystarczy poczytać pare postów wstecz i będziesz wiedział...

#7028 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Noi mamy kolejny podatek... Dziś przyszło mi pismo z KRUSU że rolnik który ma powyżej 6 ha będzie co miesiąc płacił 1 zł. od ha. Także państwo zrobiło nam niespodziankę :lol:

#7029 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 27 luty 2012 - 21:52

a ile wynosi srednia wojewódzka w warminsko mazurskim ?? bo jak jest wieksza od średniej krajowej to czy nie trzeba osiągnąć wielkości gospodarstwa z wielkości wojewodzkiej ???

Jeśli w danym województwie srednia jest mniejsza od krajowej to liczy sie krajowa, jesli wojewódzka jest wieksza(jak w Twoim przypadku) to liczy sie wojewódzka. Poprostu zawsze liczy sie ta która jest wieksza, krótko mówiąc.

#7030 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:03

tak nauke skończyłem w maju 2011 po maturach. Gospodarstwo mam od wrzesnia 2010. Czyli agencja za dzień rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa uznaje mi maj 2011 ??

tak z tego wychodzi ale zawsze możesz zadzwonić na infolinie i tam Ci dokładnie powiedzą od kiedy

Noi mamy kolejny podatek... Dziś przyszło mi pismo z KRUSU że rolnik który ma powyżej 6 ha będzie co miesiąc płacił 1 zł. od ha. Także państwo zrobiło nam niespodziankę :lol:

To chyba nie taka aż niespodzianka... jakieś 2-3 tygodnie temu albo nawet i miesiąc rząd to wprowadził a Prezydent podpisał nowelizację ustawy... trochę trzeba być na bieżąco z tym co się w okół Nas dzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7031 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:04

Mam takie pytanie. Jak podpisujecie umową dzierżawy pola w gminie przy wójcie lub zastępcy wójta to jak potem robicie z podatkiem? Mam na umowie pieczątki gminy ale teraz trzeba to zanieść do gminy żeby podatek naliczyli czy jak? Czy można to też zrobić bez tego podatku?

Nie wiem jak jest w twojej gminie ale w mojej to i tak naliczają na właściciela pola mimo że mam umowę sporządzoną w starostwie i na której napisane jest że dzierżawca ponosi koszty związane z użytkowaniem gruntu.

#7032 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po dostaniu kasy składając zmiane BP umowy dzierżaw tych co nabyłem po złożeniu wniosku nie są z datą pewną i nie są na 10 lat (na niektóre będe brał dopłaty) to ujmować je w BP? a i jak z podatkiem rolnym wrazie kontroli bo w mojej gminie to co mam swoje i dzierżawe podatek jest na mnie a w sąsiedniej gminie mam w dzierżawie od wujka na krus i podatek przychodzi na niego

#7033 Share Adrian1025

Adrian1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, itp.

Napisany 27 luty 2012 - 22:18

Z mojego przykładu powiem Ci że liczy sie data przejęcia,tj. data wystawienia aktu notarialnego.

#7034 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 luty 2012 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiadomo cos juz o żóltej liscie z MR2011? bo kurcze na decyzje sie doczekac nie moge :|

wedlug mnie powinni to załatwic jak najszybciej a nie ograniczać wnioskodawców, robia nadzieje bynajmniej ja taką mam ale w koncu ileż mozna czekac a odzewu ZERO :(
przyslali pisemko czekac do czerwca i zadowoleni

#7035 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 28 luty 2012 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) narazie pozostaje nam uzbroić się w ciepliwość... choć wiadomo że mogli by trochę przyspieszyć..

http://www.bip.minro...x?item_id=46009
powyżej jest projekt ministerstwa rolnictwa który zawiera zmiany przyznawania Premi oby tylko szybko wszedł w życie to jest szansa na to że się załapiemy...

Edytowany przez karol, 28 luty 2012 - 19:04.

#7036 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak to niestety jest z tą "żółtą listą" że wszyscy dają sobie czas a dla nas to nic dobrego, ponieważ do połowy maja składa sie wnioski o dopłaty a do tego czasu pewnie nie zdążę przejąć ziemi jak to dalej tak powoli pójdzie. Wniosek złoży poprzedni właściciel, a to Młody Rolnik powinien brać dopłaty i już czuję, że będzie sie trzeba z tego długo tłumaczyć.

#7037 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co wyczytałem z rozporządzenia umieszczonego przez @karol wynika:

iż ARiMR ma 14dni na podjecie decyzji kto dostanie premie a kto nie :| od czasu wprowadzenia rozporzadzenia w życie a to nie wiadomo kiedy zostanie ustalone

a kolejna rzecz to co mnie martwi :( " Dzięki projektowanemu "uwolnieniu" budżetu działania i wprowadzeniu ogólnopolskiej kolejności przysługiwania pomocy możliwe byłoby sfinalizowanie zdecydowanej większości wniosków oczekujących obecnie na wsparcie"

A wiec nie WSZYSCY bedziemy sie niestety cieszyć :(

A jeszcze jedno zauwazylem iż w tym rozporzadzeniu jest jeden haczyk osoby ktore przejeły gospodarstwa 18miesiecy temu nie beda mniec prawa do premi << ale tego nie jestem pewien bym musial jeszcze raz czytac a wiec zainteresowanych co do tego radze o przeczytanie!! Ale z drugiej strony "chyba" takich osób nie powino być

ps. elektryczny czajnik w urzedach powinien byc karalny :D brak tego urzedu znacznie przyspieszyl prace podległym Państwu instytucja

Edytowany przez janczar810, 28 luty 2012 - 20:35.

#7038 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) właśnie masz racje to młody rolnik powinien zlożyc wniosek o dopłaty dlatego powinni już tą liste opublikować i wysyłać decyzje... no ale to jest Polska... :P

#7039 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 29 luty 2012 - 15:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bedzie nabór MR w 2012?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7040 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:45