Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31600 odpowiedzi na ten temat

#6961 Share razor88

razor88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .Witam koledzy, mam pytanie.

Jeżeli przejmę ziemię w 2012 roku wraz z zasiewami, to czy zasiewy muszą się zgadzać z tymi w biznesplanie na rok 2012?

I jak to jest z tymi 30% różnicy w zasiewach? Czy tyczy to się danego gatunku czy odnosi do całej grupy np. zbóż? Czy np. jak uprawiam ogólnie 15 ha zbóż a w biznesplanie mam 3 ha żyta, to czy zamiast tego żyta mogę zasiać np. owies??

Może miał ktoś z takim problemem do czynienia
Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowany przez razor88, 21 luty 2012 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 18:09
  •  

#6962 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak k*rwa macie racje zwlekają to wszystko jak mogą trzeba miec naprawde za"ebistą cierpliwość na to wszystko...

#6963 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 21 luty 2012 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) razor88 ja też się nad tym zastanawiłem. Jeśli ktoś wie jak to jest czekamy na odp. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6964 Share razor88

razor88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 luty 2012 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może ktoś wie z doświadczenia czy jakoś bardzo czepiają się tej struktury zasiewów?

#6965 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 luty 2012 - 22:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dołączam się do pytania, bo ja miałe 50:50 jęczmień:pszenica, a zasiane wszystko pszenicą, przecież gdy składałem wniosek nie byłem posiadaczem gruntu, a właściciel chyba mógł zasiać co chciał, a tymbardziej że były właściciel "tato" zmarł w styczniu.

#6966 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 22 luty 2012 - 08:29

Z krus decyzji że podlegasz ubezpieczeniu i wszystkie składki które płaciłeś. Podatek za pole też wszystkie kwity i decyzja z gminy że masz pole. Wszystkim papierom robią fotki i opisują to wszystko. U mnie sprawdzali wszystko co było możliwe, nawet zaświadczenie wyciągałem ze szkoły że uzupełniam wykształcenie. I było ok
:D

to kwity od opłaty krusu i podatku też trzeba przez 5 lat trzymać???

#6967 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 luty 2012 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Raczej tak bo przy każdej kontroli sprawdzają to samo.

#6968 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 22 luty 2012 - 11:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam czy może zna ktoś aktualny adres pocztowy do ARiMR w sprawie MR bo nie mogę się do nich dodzwonić nie ukrywam ze zależy mi na czasie

#6969 Share leinad8

leinad8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w sprawie przelewów to nie ma co dzwonić bo i tak nikt nie odbierze chyba że się pomylą. z wypłatą i innymi decyzjami czekają na ostatnią chwile bo im się nie spieszy. oni kasę mają co miesiąc i ich nie obchodzi czy komuś się spieszy czy nie. Te 75 tyś to jest przynęta na nas. Każdy kto składa wniosek już połyka haczyk i tak przez te 5 lat musimy tańczyć jak nam zagrają. A jak nie to wiesz ze odsetki ostro naliczać potrafią...

#6970 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:03

w sprawie przelewów to nie ma co dzwonić bo i tak nikt nie odbierze chyba że się pomylą. z wypłatą i innymi decyzjami czekają na ostatnią chwile bo im się nie spieszy. oni kasę mają co miesiąc i ich nie obchodzi czy komuś się spieszy czy nie. Te 75 tyś to jest przynęta na nas. Każdy kto składa wniosek już połyka haczyk i tak przez te 5 lat musimy tańczyć jak nam zagrają. A jak nie to wiesz ze odsetki ostro naliczać potrafią...

Bardzo mądre spostrzeżenie. Drugi raz rym się na to nie złapał
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6971 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 luty 2012 - 16:41

witam czy może zna ktoś aktualny adres pocztowy do ARiMR w sprawie MR bo nie mogę się do nich dodzwonić nie ukrywam ze zależy mi na czasie

Sprawdź w goglach wydaje mi się że tam na pewno powinno być :)

#6972 Share mtadekm

mtadekm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:55

.Witam koledzy, mam pytanie.

Jeżeli przejmę ziemię w 2012 roku wraz z zasiewami, to czy zasiewy muszą się zgadzać z tymi w biznesplanie na rok 2012?

I jak to jest z tymi 30% różnicy w zasiewach? Czy tyczy to się danego gatunku czy odnosi do całej grupy np. zbóż? Czy np. jak uprawiam ogólnie 15 ha zbóż a w biznesplanie mam 3 ha żyta, to czy zamiast tego żyta mogę zasiać np. owies??

Może miał ktoś z takim problemem do czynienia
Dzięki za odpowiedzi :)

Posłuchajcie starego człowieka cokolwiek zmieniacie w biznesplanie w zasiewach każda pierdólka chociaż mniej jak 30% piszcie o tym do regionalnego dyr.kopię wraz z potwierdzeniem chowajcie do teczki MR.
To tylko 5 zł na znaczek a powiadam Wam na końcu to zaprocentuje.
jeśli nic nie dzieje się z Waszymi teczkami w biurze wsparcia urzędnicy się nudzą i nabierają podejrzeń i podsyłają kontrole.Jak napiszecie choćby bzdury urzędnicy odpiszą teczka będzie rosła po pięciu latach łatwiej przejdzie ostatnia kontrola lub jej zaniechają . kontrolerzy różnie interpretują przepisy, a oddać z odsetkami to boli!!!!!!!!!!!
Zaglądając często do papierów przypominamy sobie sprawy które trzeba wyprostować
Największy błąd to wziąść kasę i zapomieć

#6973 Share adam145

adam145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mnie już szlak trafia. 31 październik wniosek o płatność. odmowa 26 listopad. podprawa złożona 19 grudnia. przyjęta 28 grudnia. i k*** nic. woj lubelskie

#6974 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 22 luty 2012 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak wnioskujecie o zmiane BP to do podania dolaczacie caly wniosek, czy tylko zmieniane strony??
Ode mnie (wa-wa) wymaga calosc, ale nie ukrywam, ze korzystniej byloby dolaczac jedynie zmienione strony. Nastepnym razem wysle im tylko zmienione strony
To nie forum magii i czarów:)

#6975 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:28

mnie już szlak trafia. 31 październik wniosek o płatność. odmowa 26 listopad. podprawa złożona 19 grudnia. przyjęta 28 grudnia. i k*** nic. woj lubelskie

A co takiego było nie tak ze dostałeś odmowe?

Edytowany przez Traktorzysta25, 22 luty 2012 - 21:29.

#6976 Share GrzesiekK4

GrzesiekK4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 luty 2012 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jak zmieniałem BP to wymagali w Warszawie całego wniosku, bp i podania. Dziś miałem małe poprawki zmienionego bp to już wysyłałem mailem.

#6977 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 22 luty 2012 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to znaczy ze jeżeli są inne zasiewy niż w BP na rok 2012 to co trzeba zrobić jeżeli już dostałem kaskę korekta wystarczy

#6978 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 luty 2012 - 23:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy mial ktos z was zmiane w BP zwiazana ze zmiana polozenia wiekszosci gospodarstwa w innym wojewodztwie? bo zmiane mi zatwierdza ale wniosek o platnosc mam skladac juz w tym innym nowym wojewodztwie...

#6979 Share bEaTkA

bEaTkA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich:) dawno mnie tu nie było więc nie wiem czy już ktoś o to pytał ale moze ktoś wie ile mniej więcej czeka sie na kase w województwie małopolskim??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6980 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 23 luty 2012 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myśle że nie ma to różnicy jakie jest województwo. Ustawowo jest 2 miesiące ale to zalerzy czy poprawek nie mniałaś. Z regóły po miesiącu kasa jest.