Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#6941 Share leinad8

leinad8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "lolus" poczekasz sobie jeszcze trochę. ja już 62 dni czekam i nic. A dzwonić możesz tak długo aż Ci się bateria wyładuje a i tak nikt nie odbierze ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:33
  •  

#6942 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:35

witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski

około 90 dni

#6943 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 21 luty 2012 - 10:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja czekałem prawie 3 miesiące za nim ktoś się ze mną skontaktował

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6944 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kto miał w biznesplanie kupno ziemi a przejął się przepisami które ogłaszali że trzeba w tym samym dniu kupić ziemie, nie muszą się już przejmować. Oto najnowsze info:
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-ma-3-lata-na-zakup-gruntow,34561.html

#6945 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:13

Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :
Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.
Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.
I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

Także jeszcze trochę cierpliwości

w połowie marca mija mi półtora roku od przejęcia gospodarstwa..czyli już bez szans jestem ? :(

#6946 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jest premia dla osób bez gospodarstwa.

#6947 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:47

To jest premia dla osób bez gospodarstwa.

nie wypowiadaj się jak nie znasz przepisów z naboru 2011

#6948 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:48

Kto miał w biznesplanie kupno ziemi a przejął się przepisami które ogłaszali że trzeba w tym samym dniu kupić ziemie, nie muszą się już przejmować. Oto najnowsze info:
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-ma-3-lata-na-zakup-gruntow,34561.html

No i GITARA :D
Ta wcześniejsza interpretacja to był skrajny idiotyzm!!!
Pozdro dla Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych, akurat w tym dziale pracują osoby kompetentne, które chcą i potrafią pomagać w nietypowych przypadkach:)

#6949 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 21 luty 2012 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Fakt z 2011 nie znam bo w 2010 składałem wniosek i nie wiedziałem że coś się zmieniło. Mógł byś być bardziej uprzejmy.

Edytowany przez TomaszNowak, 21 luty 2012 - 11:51.

#6950 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 21 luty 2012 - 11:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak komu minęło 12 miesięcy od przejęcia niema co liczyć na kasę

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6951 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:36

Fakt z 2011 nie znam bo w 2010 składałem wniosek i nie wiedziałem że coś się zmieniło. Mógł byś być bardziej uprzejmy.

wybacz poniosło mnie :D to przez to, że straciłem szanse na 75 000 ;(

#6952 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:36

Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :
Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.
Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.
I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

Także jeszcze trochę cierpliwości

nerwowo mnie mnie wykoncza ;p najpierw do konca lutego teraz do konca marca a w decyzjach ktore otrzymalismy napisali ze maja czas do czerwca nie wiem czemu myslalalem ze akurat tym razem ministerstwo i agencja sie pospieszy :(

Edytowany przez karste85, 21 luty 2012 - 12:39.

#6953 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 luty 2012 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś z forumoczów decydował się na uprawę "Kwiatów i roślin ozdobnych gruntowch" w celu podniesienia wartości ESU gospodarstwa? Mam kilka możliwości, ale ostatnio słyszałem o dyni ozdobnej i pomysł wydaje sie niezły. Jakie są wasze doświadczenia na ten temat?

#6954 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2012 - 13:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie.. Jakich oni domagają się papierów podczas kontroli ....dokładniej z KRUS i podatków.. słyszałem że to sprawdzają.... tylko co dokładnie?? ostatnią opłatę za KRUS czy legitymację ubezpieczeniową czy jakąś decyzję?? :huh: a jeśli chodzi o podatki rolne to nie może być zaległości czy tylko chcą tą decyzję o podatku rolnym . kiepsko ostatni z kasą przez te przepisy i wszystkie te wydatki :( dlatego się pytam co oni tam chcą żeby wpadki nie było

#6955 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 21 luty 2012 - 15:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie też to denerwuje najpierw do końca lutego teraz do końca marca a zapewne skończy się na koniec kwietnia albo maja oni się nie spieszą. A nie ukrywam że mi się spieszy. Bo miałem zamiar zakupić owijarkę i kosiarkę rotacyjną i nie wiem co robić czy kupić za swoją kasę czy czekać na MR

Edytowany przez marekfarmer, 21 luty 2012 - 15:29.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6956 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 luty 2012 - 16:58

Mam takie pytanie.. Jakich oni domagają się papierów podczas kontroli ....dokładniej z KRUS i podatków.. słyszałem że to sprawdzają.... tylko co dokładnie?? ostatnią opłatę za KRUS czy legitymację ubezpieczeniową czy jakąś decyzję?? :huh: a jeśli chodzi o podatki rolne to nie może być zaległości czy tylko chcą tą decyzję o podatku rolnym . kiepsko ostatni z kasą przez te przepisy i wszystkie te wydatki :( dlatego się pytam co oni tam chcą żeby wpadki nie było

Z krus decyzji że podlegasz ubezpieczeniu i wszystkie składki które płaciłeś. Podatek za pole też wszystkie kwity i decyzja z gminy że masz pole. Wszystkim papierom robią fotki i opisują to wszystko. U mnie sprawdzali wszystko co było możliwe, nawet zaświadczenie wyciągałem ze szkoły że uzupełniam wykształcenie. I było ok
:D

#6957 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:15

Mnie też to denerwuje najpierw do końca lutego teraz do końca marca a zapewne skończy się na koniec kwietnia albo maja oni się nie spieszą. A nie ukrywam że mi się spieszy. Bo miałem zamiar zakupić owijarkę i kosiarkę rotacyjną i nie wiem co robić czy kupić za swoją kasę czy czekać na MR

mnie tez wkurza taki stan zawieszenia nie wiadomo co robic najgorsze jest to ze kiedy zbliza sie oczekiwany termin to oni go przesuwaja a jak juz dostaniemy pozytywne decyzje to zalatwianie wszystkich papierow przypadnie na szczyt prac polowych

#6958 Share leinad8

leinad8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek złożyłem 22 grudnia, miałem jedną poprawkę 19 stycznia i w końcu dziś (21.02) po południu dostałem przelew...

#6959 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:49

witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski

JA też składałem płatność 28grudnia i bez poprawek kasę miałem w pierwszym tygodniu lutego. Widocznie co oddział to inne terminy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6960 Share Edinho

Edinho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 21 luty 2012 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wysłałem pocztą wniosek o płatność(poprawkę) 19 grudnia, 26 stycznia dostałem przelew. pierwszy wniosek składałem 21 października, odmowę dostałem 15 grudnia, także w moim przypadku w miarę szybko się uwijali jak na ich możliwości.

Ja też składałem w lubelskim oddziale.