Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#6921 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2012 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek złożyłem 3 stycznia ...poprawka 20 stycznia ...i nadal Cisza :huh: nawet w warszawie jeszcze nie mają moich dokumentów do płatności :( ....ciekawe czy wyślą dalej w terminie czy będą mieli poślizg ...dzwoniłem do agencji tam gdzie składałem wniosek a babka nic nie chciała powiedzieć tylko to że mają 2 miesiące na to :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:56
  •  

#6922 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 luty 2012 - 12:54

Ale chyba tylko kupować nie można , bo słyszałem ,że bajer z dzierzawą od rodziców przechodzi bez problemu ;)

Ja zrobiłem taki "bajer" z dzierżawą od rodziców. Część dostane w darowiźnie a część w dzierżawie.
Podczas weryfikacji nie było żadnych problemów

#6923 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 20 luty 2012 - 14:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja zrobiłem taki sam bajer i to najlepsze wyjście dla wielu organów w tym również US.

Dostałem kasę na konto 7 stycznia, czy przyślą mi jakiś papier, ze została kasa wypłacona?

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 17:42.
cytowanie poprzedniego posta

To nie forum magii i czarów:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6924 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 luty 2012 - 15:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Raczej nic nie przyślą. Ja dostałem pieniądze pod koniec grudnia i żadnego potwierdzenia o przelewie do tej pory nie otrzymałem.

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 17:41.
cytowanie poprzedniego posta

#6925 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szkoda im tych 2zł

#6926 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:58

Ja zrobiłem taki sam bajer i to najlepsze wyjście dla wielu organów w tym również US.

Dostałem kasę na konto 7 stycznia, czy przyślą mi jakiś papier, ze została kasa wypłacona?

Długo czekałeś na pieniądze?

#6927 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 luty 2012 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, mam takie pytanie: o co chodzi z tym zgłaszaniem zmian w biznes planie powyzej 30%??? bo kiedys cos o tym słyszalem a teraz tak szukam i nigdzie takiego zapisu nie widze..

#6928 Share Wojtal

Wojtal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:hodowla, maszyny rolnicze, muzyka

Napisany 20 luty 2012 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Potwierdzeń nie wysyłają a kasa zwykle od ostatniej poprawki po miesiącu jest. Tak było u mnie i od wielu osób słyszałem że w ok miesiąc i kasa na koncie. Może coś się teraz pozmieniało bo ja rok jak dostałem kasę.

#6929 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ma ktoś z was numer do Warszawy do centrali ??

#6930 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:35

panowie, mam takie pytanie: o co chodzi z tym zgłaszaniem zmian w biznes planie powyzej 30%??? bo kiedys cos o tym słyszalem a teraz tak szukam i nigdzie takiego zapisu nie widze..

Było o tym napisane tylko w instrukcji wypełniania Planu Rozwoju Gospodarstwa i w samym PGR w naborze 2010r., kiedy składałem. Nie wiem jak było w 2011 r., może ktoś napisać? Generalnie myslę, że nie powinno być wielkiego problemu, szczególnie jeśli zwiększyło się hodowlę w końcu to chyba dobrze jeśli stado się powiększa i żaden urzędas chyba nie myśli, że jeśli napisało się np. 100 tuczników w roku 2015, to tak będzie z dokładnością do 1 sztuki. Ale nigdy nie wiadomo.

Ja na przykład trzymam 2 krówki i w PGR napisałem dość przypadkowe liczby od 1 do 3 w poszczególnych latach, bo przy tak małym stadzie wiadomo, że nie przewidzisz jak się ułoży sytuacja. Obecnie mam 6 sztuk razem z młodzieżą i jeszcze nie zgłaszałem żadnych zmian, choć teoretycznie powinienem, ciekawe czy będą się czepiać przy jakiejś kontroli .

Przy małym stadzie jest to szczególnie bzdurny przepis, bo mając np 2 sztuki, to gdy ubędzie lub przybędzie choćby jedna sztuka to jest to teoretycznie zmiana powyżej 30 % i trzeba by zgłosić. Szkoda im mieszać w papierach, bo oni sami mają tam niezły sy.. porządek znaczy się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6931 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:43

Potwierdzeń nie wysyłają a kasa zwykle od ostatniej poprawki po miesiącu jest. Tak było u mnie i od wielu osób słyszałem że w ok miesiąc i kasa na koncie. Może coś się teraz pozmieniało bo ja rok jak dostałem kasę.

Potwierdzam.
Ja wniosek o płatność składałem 22grudnia, a kasę dostałem 7lutego, a w miedzy czasie 2poprawki.

A co do BP to najważniejsze aby zgadzały się zasiewy i to czy hodujemy coś czy nie, reszta jest mało znacząca

#6932 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 luty 2012 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jutro zadzwonię do ministerstwa to wam podam świeże informacje odnośnie kasy dla wszystkich z naboru 2011

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6933 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:35

jutro zadzwonię do ministerstwa to wam podam świeże informacje odnośnie kasy dla wszystkich z naboru 2011

czekamy z niecierpliwoscia, luty sie konczy najwyzsza pora NA JAKIES DOBRE WIADOMOSCI ;P

#6934 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tez czekam jak tylko sie czegos dowiesz pisz niezwlocznie. Z gory dzieki

#6935 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) napisze napisze spokojnie ok 12:00 będę dzwonić

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6936 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:20

ma ktoś z was numer do Warszawy do centrali ??

Numery do Warszawy do tego Departamentu Księgowości 225950120 ... 225950100 Ps. dzwoniłem już kilka razy i ten drugi numer szybciej odbierają :)

#6937 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki :)

#6938 Share leinad8

leinad8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi się że w dziale Departamentu Księgowości niczego się nie dowiemy. Bardziej odpowiadało By dzwonić na któryś z numerów w Departamencie Finansowym. Tylko że tam dzwoniłem dziś już chyba z 15 razy i zero odzewu. jak by mieli jakiś zakaz rozmawiać z beneficjentami.

Już zaczyna mnie to drażnić bo opłat tyle z każdej strony się zawala a teoretycznie taki młody rolnik skoro zaczyna dopiero gospodarzyć to z czego ma na to wszystko brać zwłaszcza że musi sporo zainwestować. A Agencja niby ma nam pomóc tylko ze coś słabo im to idzie...

#6939 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów

Napisany 21 luty 2012 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najnowsze wieści z Ministerstwa są takie :
Nowelizacja ustawy uwalniająca koperty wojewódzkie jest na ostatnim etapie i jak nikt nie zgłosi żadnych poprawek to maksymalnie do końca marca wyjdzie w życie i w tedy w ciągu 14dmi ARIMR musi wydać nam pozytywne decyzje.
Także jeszcze miesiąc trzeba czekać może będzie to szybciej ale to wątpliwe.
I co najważniejsze starczy najprawdopodobniej kasy dla wszystkich ale to nie jest pewne w 100%

Także jeszcze trochę cierpliwości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6940 Share lolus

lolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 luty 2012 - 10:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witajcie ;) zlozylem wniosek o platnosc 28 grudnia i nikt do mnie nie dzwonil ze mam jakis blad itp itd ... Pani w okienku powiedziala ze na pieniadze bede czekal 6 tygodni maxymalnie... pieniedzy jeszcze nie mam na koncie ;/ kiedy moge sie ich spodziewac ? orientujecie sie ? odzial lubelski