Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmak243    5

Witam panowie. Wybaczcie że zadaje to pytanie może jest juz tu odpowiedz ale ciężko znaleźć pośród 432 str ale do rzeczy. Czy jeśli uczęszczam do I klasy technikum rolniczego to mogłbym po osiągnieciu pełnoletności przejąć gospodarstwo i ubiegać się od MR nawet jeśli nie ukończył by jeszcze wtedy szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

 

 

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Będziesz mógł się ubiegać o MR nawet jeśli w chwili składania wniosku nie masz wykształcenia rolniczego pod warunkiem, ze wciągu 3 lat je uzyskasz. Bynajmniej przy wcześniejszych naborach na MR tak bylo. W przyszłości może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Ankietę ściągasz sobie ze strony ARiMR. Późnij idziesz do człowieka, który wypełniał Ci PRG(w moim przypadku korzystałem z pomocy ODR) i dajesz mu tę ankietę. Wypyta się Ciebie co i jak i wypełni a ty zapłacisz i tyle.

 

To co napisałeś to wiem wszystko i też korzystałem z pomocy ODR-u chodziło mi co dokładnie moge napisać a czego nie żeby nie było lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

Witam

Obliczając esu na MR w tabele wpisuje ile mamy np tuczników w danym momencie w chlewni czy ile tuczników wyprodukuje na rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

 

Możesz hodować w nie swoim budynku ale oni mają dziwne wymagania, że ten budynek nie może być współużytkowany jeszcze przez inną osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli najprawdopodobniej teraźniejszy termin tych ankiet to może nawet pierwszy nabór MR ? W każdym razie MR 2010 i 2011 śpią spokojnie .

 

Jeśli nie wiesz co pisać w tej ankiecie to pracownik ODR powinien Cię pokierować ( czytaj wyznaczyć ogólną tendencję w którą stronę nagiąć rzeczywisty stan) jak piszesz by ni było lipy :) Ale jeśli trzymasz się biznesplanu to wystarczy pisać prawdę , ogólnie ,że po dostaniu premii żyje Ci się lekko łatwo i przyjemnie a wcześniej to bida była :D <żart>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Ja mam w biznesplanie napisane obora i stodoła na tzw."użyczenie od ojca" ale żadnej umowy pisemnej po między nami nie ma ale w biznes planie jest to jasno napisane i widocznie agencji to pasuje bo nie dostałem żadnych informacji żeby to wyjaśnić.

 

Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

 

dokładnie ankieta jest banalna gorzej jakby miała być kontrola na miejscu to może już tak miło by nie było, w sumie zostało mi jeszcze około 2,5roku do ankiety ale wole dmuchać na zimne i wcześniej się coś dowiedzieć niż za póżno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

jestem na krusie 2,5 roku i jakos 2 lata temu dostalem MR, teraz dostalem oferte pracy na miejscu, oczywiscie z umowa o prace, niby teraz trzeba byc w krusie min rok, jak bede w zusie to moge oplacac tez krus jednoczesnie? to ze jestem MR to musze gdzies zglaszac a agencji ze bede pracowal, prowadze produkcje roslinna, przerabial ktos to juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

wiem ze kiedys byl wymug ze jak dostales premie to przez okres chyba 3 lat bezwzglednie tylko w krusie i samodzielne prowadzenie gospodarstwa a teraz to nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Teraz jest 1 rok wymogu w krusie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Witam!

 

Nie jestem jeszcze rolnikiem, jestem obecnie zatrudniany na umowę zlecenie, ale chciałbym otworzyć własną działalność gospodarczą. W prawdzie pomagam w prowadzeniu gospodarstwa, ale oczekując na premię dla młodego rolnika, wstrzymuję się z prowadzeniem gospodarstwa "na własną rękę". Proszę o opinię zorientowanych w temacie, czy posiadanie własnej firmy, np handlowej, jest równoznaczne z dyskwalifikacją przy ubieganiu się o premię dla młodych rolników? Jak ta kwestia traktowana była w przeszłości? W ARiMR uzyskałem odpowiedź krótką, i nic nie wnoszącą - "nie wiemy jak ta kwestia będzie traktowana przy następnych naborach, tak więc nie będę się wypowiadała w tej kwestii"

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

jestem na krusie 2,5 roku i jakos 2 lata temu dostalem MR, teraz dostalem oferte pracy na miejscu, oczywiscie z umowa o prace, niby teraz trzeba byc w krusie min rok, musze gdzies zglaszac w agencji ze bede pracowal i ze bede ubezpieczony w zusie? czy tylko krus musze poinformowac? prowadze produkcje roslinna, przerabial ktos to juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0

Marcin1832

 

ciekawe materiały zamieszczasz. swoja droga czy cos z tego Kalembie wyjdzie? nie wiadomo. moze Bruksela przychyli sie do tej propozycji i w 2014 bedziemy mieli jakies nabory na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/bedzie-nabor-wnioskow-na-mlodego-rolnika,47495.html

 

Ciekawe, ciekawe... ile będą dawali kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Według linku, który wstawiłem pieniądze znajdą się tylko dla 7-10 tys. beneficjentów. Nie znam się zbyt dokładnie, ale czy tylko mi się wydaje, że to trochę mało? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Na starych zasadach, mogli by chociaż zmienić ten przepis z czasem posiadania gospodarstwa, w końcu już ponad 2 lata nie przyjmowali wniosków i pewnie nie tylko ja nie czekałem z przepisaniem ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ciekawe ile będą wyplacac bo kasy maja mało, teraz może bedzie 50-75 tys a w nowym naborze w 2015 będą dostawac po 100 tys zl, żeby to chociaż jakos sprawiedliwie zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj