Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#6861 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niestety z tym Vatem zgodzic sie nie moge. Czy ma ktos moze ten przepis? Albo moze ktos wiecej to doswiadczyl?
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:35
  •  

#6862 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 15 luty 2012 - 22:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz się nie zgodzić ale przekonasz się jak jest naprawdę jak będziesz rozliczał się z maszyn. Dowiedziałem się od znajomego z ARiMR że tak się zmieniło z Vatem, a itak chciałem zmienić biznesplan więc dodałem maszynę którą chciałem kupić za gotówkę więc na jedno wyszło i przy składaniu zmian z ciekawości dopytałem czy to faktycznie się zmieniło i Pani z ARiMR potwierdziła moje informacje. Najlepiej zadzwoń do agencji i dopytaj co się zmienia bo cały czas z tego co widzę to utrudniają nam życie.........

#6863 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 luty 2012 - 22:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .

@Pawlus224
to ja brałem maszyny i budynki od ojca w użyczenie, gdyż ojciec nie przepisywał mi budynków, także użyczenie musiało być, ale gdy miałem kontrole to np. ciągnik który miałem w użyczeniu był w innym garażu który nie był w użyczeniu i też było ok. To tylko o to chodzi żeby papiery się zgadzały.

A co musi zawierać taka umowa użyczenia budynku ?
Chodzi mi jak sformułować tą umowę ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6864 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2012 - 01:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) www.helpdesk.cdr.gov.pl/index.php/prow-2007-2013/o-1-poprawa-konkurencyjnoci-sektora-rolnego-i-leneg/uatwianie-startu-modym-rolnikom/450-mody-rolnik-vat

Camel z jakiego regionu jestes? Mam nadzieje, ze tylko u was tak jest

Edytowany przez in2dex, 16 luty 2012 - 03:08.

#6865 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 luty 2012 - 08:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Pawlus224
Ja w goglach znalazłem umowe użyczenia lokalu tylko zmieniłem nazwę na budynku i tam trzeba tylko wpisać dane ojca dane swoje, budynek np. garaż lub pomieszczenie na zboże i wpisać powierzchnię ile bierzesz w użyczenie.

@in2dex
Jestem z małopolski

#6866 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.tvp.pl/in...12-1210/6314555

Obejrzyjcie od 2:30s kawałek...
Jak można w dniu wypłaty środków (który jest pier.... niespodzianką btw) zakupić od razu ziemię??
Ktoś wie w jakim rozporządzeniu to można znaleźć?? Ja nic takiego nie mam w decyzji ani nigdzie indziej.
Decyzja przyznająca mówi że mam 3 lata max, lub datę którą określiłem sam w biznesplanie.
I tego będę bronił jak niepodległości!

#6867 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a tak w ogóle to potrzebna jest umowa użyczenia na budynki??? na maszyny to wiem że tak bo sam mam ale budynki pierwsze słysze

Edytowany przez chomik111, 16 luty 2012 - 10:05.

#6868 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem do ARiMR i sie dowiedziałem że jeśli jestem na vacie czy tez nie rozliczam się normalnie czyli 70% kwoty brutto musze wykazać. A jeśli łączę to z modernizacją i jestem na vacie to musze rozliczyc sie z 70 % kwoty netto. W tej chwili wszystkie wątpliwości co do wypowiedzi Camela powinny zostać rozwiane;p. A Jeśli ktoś ma jakieś uzyczenie wykazane we wniosku musi byc umowa użyczenia. Jeszcze jedno.... jeśli niespodziewanie zmienia się ilość ha(zwiększa się) również muszę pisać podanie o zmiane biznesplanu.

#6869 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja teraz dzwoniłem do ARiMR do Krakowa bezpośrednio do płatności i Pani mi znów powiedziała że należy wydać 70 % kwoty netto. Dla niewierzących podaje numer 12 629 80 63. Dzwońcie i pytajcie.

#6870 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 luty 2012 - 11:10

Dzwoniłem do ARiMR i sie dowiedziałem że jeśli jestem na vacie czy tez nie rozliczam się normalnie czyli 70% kwoty brutto musze wykazać. A jeśli łączę to z modernizacją i jestem na vacie to musze rozliczyc sie z 70 % kwoty netto. W tej chwili wszystkie wątpliwości co do wypowiedzi Camela powinny zostać rozwiane;p. A Jeśli ktoś ma jakieś uzyczenie wykazane we wniosku musi byc umowa użyczenia. Jeszcze jedno.... jeśli niespodziewanie zmienia się ilość ha(zwiększa się) również muszę pisać podanie o zmiane biznesplanu.

Uff i juz moge spac spokojnie. Trzeba trzymac sie tego co pisze mgielek1 bo urzednicy roznie to interpretuja.
Mgielek1-jaki region?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6871 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 luty 2012 - 12:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem do OR Łódź i babka powiedziała, że o niczym takim nie słyszała aby ziemie można było kupować tylko w dniu wypłaty premii bo skąd mamy wiedzieć kiedy premia zostanie wypłacona.

Więc ktoś puścił plotkę i teraz jest wielki bałagan skoro OR nic nie wie, infolinia coś wie ale każą dzwonić do OR.

#6872 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 luty 2012 - 13:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!!!! Orientujecie się kiedy będzie kolejny nabór na młodego rolnika??

Edytowany przez rakos93, 20 luty 2012 - 18:48.

#6873 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2012 - 13:07

Dzwoniłem do OR Łódź i babka powiedziała, że o niczym takim nie słyszała aby ziemie można było kupować tylko w dniu wypłaty premii bo skąd mamy wiedzieć kiedy premia zostanie wypłacona.

Więc ktoś puścił plotkę i teraz jest wielki bałagan skoro OR nic nie wie, infolinia coś wie ale każą dzwonić do OR.

No myślenie masz takie samo jak i ja.... Niestety dzwoniłem do centrali na Poleczki i Pani z Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych twierdzi że na tą chwilę taka jest właśnie nieszczęsna interpretacja rozporządzenia. Oni akurat wiedzą co mówią ponieważ to organ który tworzy rozporządzenia i wydaje wszelkie opinie prawne. To jest generalnie jakaś PARANOJA i nonsens ale na tą chwilę nie ma "korzystnego" rozwiązania tego problemu. Można do nich pisać pismo o interpretację tego ale chyba sami na chwilę obecną nie wiedzą co mogliby odpisać...
LIPA po całości.

#6874 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 luty 2012 - 14:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem z Podlaskiego. Rozliczasz się z kwoty brutto czy jesteś na vacie czy też nie. Dzwoniłem i pytałem jeszcze raz;p Pytałem też jak to jest z rozliczaniem się z maszyn. Czy jeśli kupuje maszyny a cena ich jest inna niz w biznesplanie to przechodzi tylko musi byc te 70 % a rodzaj maszyn nie może sie zmienić. Tam był powyzej link podany bardzo przydatny można było się sporo dowiedziec czytając to.

#6875 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja jeszcze nie składałem wniosku o płatność i teraz mam już duże wątpliwości czy składać. W BP mam wpisany zakup ziemi ale jeszcze sam dokładnie nie wiem które działki będę kupował. Jeśli się okaże że nic z tym nie zrobią to mysle że duża większość z nas może mieć problemy.

#6876 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mampytanie. konto to moze byc w obojetnie jakim banku czy musi byc to konto rolnicze?

#6877 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:54

No myślenie masz takie samo jak i ja.... Niestety dzwoniłem do centrali na Poleczki i Pani z Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych twierdzi że na tą chwilę taka jest właśnie nieszczęsna interpretacja rozporządzenia. Oni akurat wiedzą co mówią ponieważ to organ który tworzy rozporządzenia i wydaje wszelkie opinie prawne. To jest generalnie jakaś PARANOJA i nonsens ale na tą chwilę nie ma "korzystnego" rozwiązania tego problemu. Można do nich pisać pismo o interpretację tego ale chyba sami na chwilę obecną nie wiedzą co mogliby odpisać...
LIPA po całości.

A powiedzieli ci co masz zrobić jak w biznesplanie masz wpisany zakup ziemi?

#6878 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Obojętnie w jakim banku, agecja się tym nie interesuje jaki bank aby konto było twoje
A ja mam pytanie czy mogę zmienić biznesplan po otrzymaniu kasy?
+tzn czas realizacji przesunąć na koniec czyli zamiast w rubryce wpisać 2012 wpisać od 12 do 15? przejdzie to
+sprzęt bo sam jeszcze nie wiem co wziąść ale na pewno nie to co zadeklarowałem
+dopisać ha bo wziąłem troche w dzierżawe i czy teraz umowa ta musi być z datą pewną i czy musze brać ja na nią dopłaty?
a i czy na razie jak dostane tą kase to mogę ją przeznaczyć na zupełnie coś innego, agencja w jakiś sposób tego się nie czepi?

#6879 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 luty 2012 - 15:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Temat brutto czy netto był tu już poruszany.
I powiem wam tak, jak możecie lepiej rozliczcie się aby 52500 było netto, jak nie możecie to normalnie w razie przyczepki ARIMR idzcie z tym do sądu.

W grudniu(jak składałam papiey) pytałam u siebie w ARIMR jak to jest : pierwsze 4 Panie nie potrafiły mi powiedzieć, osoba rozliczająca premię powiedziała mi to co ja napisałam powyżej.
Mówiła że w Opolu była taka sytuacja że ktoś kupił za 52500 brutto a był na Vat i miał problemy jednak sprawa rozwiązana jeszcze nie jest.

Jak ktos wyżej napisał, przepisu żadnego na to nie ma MR jest odrębną pomocą a ARIMR może to mieszać z MGR.

U mnie wyszło tak że i tak będę kupować jeszcze coś, więc poradziła mi pani abym dopisała to w biznesplanie.
W rezultacie z dodatkami mój opryskiwacz wyszedł 65tys brutto więc mam ten problem z głowy.

Dopóki ARIMR nie potwierdzi wam info że nie ma różnicy czy jesteś na Vat czy nie to moga być problemy.

P.S dzwoniąc na infolinię i do swojego ARIMR też powiedzieli mi że nie ma różnicy ale jak widać w praktyce może być inaczej.

Edytowany przez Madzia20, 16 luty 2012 - 16:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6880 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdy zrobi jak mu będzie pasowało, mi po zmianach wychodzi 65500 brutto także mogę spać spokojnie :D