Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#6821 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 luty 2012 - 13:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a tak dokładniej to jakie papiery chca ogladac podczas tej kontroli??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:45
  •  

#6822 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 12 luty 2012 - 01:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) umowy notarialne czy to dzierzawy ziemi podanej w biznesplanie, jakies zaswiadczenie podlegania ubezpieczeniu w krus i to chyba tyle z grubsza. no moze to akurat u nas tak trzepia ale kazdego kogo znam z okolicy co wzieli mr to mieli kontrole. Podobno nie ma takiej mozliwosci zeby osoby z naborow 2010 i 2011 nie mialy chociaz jednej kontroli w ciagu 3 lat ale jak to sie ma do rzeczywistości to nie wiem:D ale pocieszyli mnie ze wiekszosc kontroli jest dzieki innym milym i zazdrosnym ludziom.

#6823 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a takich niestety nie brakuje :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6824 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 luty 2012 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli lepiej się nie chwalić z kąd np. "nowy ciągnik" ... ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6825 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:51

Czyli lepiej się nie chwalić z kąd np. "nowy ciągnik" ... ;)

Lepiej zostawić takie informacje dla siebie :D

Edytowany przez jarecki01, 12 luty 2012 - 20:52.

#6826 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak dobrze miec sasiada ;p

#6827 Share rafalwoj

rafalwoj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 luty 2012 - 23:51

To ciekawe.. a koszt takiej firmy?

Z umowy wynika że rolnik płaci 20% wartości usługi plus VAT od całości resztę pokrywa agencja jest o tym informacja na stronie arimr, i właśnie się zastanawiam nad podpisaniem takiej umowy, jest także możliwość dogadania się z firmą doradczą odnośnie tych 20% :), oczywiście z tą z którą ja mam zamiar zawrzeć umowę.

#6828 Share furai

furai

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2012 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, mam takie pytanko; złożyłem zmiane biznesplanu(róznica areału ok 0,5ha) 10 stycznia i jeszcze nie otrzymalem zadnej odpowiedzi z arimr; dzwoniłem tydzien temu kazali czekac; czy miał ktos podobna sytuacje i ile musial czekac na jakis odzew? a jak nic nie przyjdzie jeszcze przez tydzien czy moge wysłac wniosek o płatnosc? bo mam juz wszystko pozałatwiane, z gory dzieki za odp

#6829 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 luty 2012 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli termin to tylko nas dotyczą że 150 dni na zmianę biznesplanu i basta. On mają niby 14 dni na odpowiedź jak ktoś robił korektę a jak widać tego nie przestrzegają.

#6830 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Większość piszących tu osób zmieniało swoje biznesplany. Ja niestety też muszę zmienić swój i stąd moje pytanie i prośba jak powinno wyglądać to wyjaśnienie zmian. To ma wyglądać jak wniosek (podanie) do dyrektora OR ARiMR o zmianę? Jak wy argumentowaliście swoje zmiany? Dużo tego pisać? Jeszcze małe pytanie, czy muszę dołączać cały zmieniony biznesplan czy tylko stronę 2, bo tylko na niej mam zmiany? Pytam, bo przez telefon powiedziano mi lakonicznie tylko tę kartkę i krótkie wyjaśnienie a w tym temacie znalazłem informacje, że trzeba cały. Jak to z tym jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6831 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 13 luty 2012 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko tą kartę którą zmieniasz.. Uzasadnienie krótko w kilku zdaniach.

#6832 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 13 luty 2012 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warszawa wymaga całych BP i wniosków + podanie.

Czy po roku można również zmienić uprawy we BP czy 150dni i pupa?
To nie forum magii i czarów:)

#6833 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 luty 2012 - 14:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) miałem poprawki 7 lutego kiedy mogę spodziewać się pieniędzy??

#6834 Share Krz4ys

Krz4ys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2012 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

Mam takie pytanie odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika. Czy w przypadku gdy chcę kupić ziemię za otrzymane pieniądze , to muszę ten grunt kupić w ten sam dzień w któtórym pieniądze wpłynęły na konto? Tak dziś mówili w agrobiznesie.

#6835 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 14 luty 2012 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to źle słyszałeś bo masz 3 lata na zakup czegos z tych pieniędzy.

Panowie byłem dzisiaj w agencji i babka jakos sama wskoczyla na temat kontroli. Jesli ktos zostanie wybrany do kontroli to sprawdzaja papierki i pola tzn co masz obsiane zgodnie z biznesplanem lecz powiedziała cos jeszcze... ten kto ma w biznesplanie uwzględnione dzierżawy jest najbardziej podatny na kontrole oraz zapytala mnie czy uzupelniam wyksztalcenie dziennie czy zaocznie. Powiedziałem, ze zaocznie to powiedziała: "to lepiej". Nie wiem o co jej w tym chodziło ale tyle o kontroli co się dowiedziałem. Aaa jeszcze powiedziała, ze kontrole robia najczesciej przed wypłatą pieniędzy.

#6836 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 14 luty 2012 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie problem mam z tymi załącznikami.
Na odwrocie tej kartki jest ze trzeba dołączyć 5 załącnzikow. mozecie mi powiedzieć jakie to są? akt w orginale czy kopia? no i z KRUS-u a pozostałe 3?

#6837 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 14 luty 2012 - 20:22

Witam

Mam takie pytanie odnośnie dofinansowania dla młodego rolnika. Czy w przypadku gdy chcę kupić ziemię za otrzymane pieniądze , to muszę ten grunt kupić w ten sam dzień w któtórym pieniądze wpłynęły na konto? Tak dziś mówili w agrobiznesie.

Też to dziś słyszałem i mówili, że to taki absurdalny przepis jest i trzeba w ten sam dzień zakupić ziemię. Maszyny normalnie a z tą ziemią jest tak dziwny przepis... ale w końcu tu jest Polska czyli dziwny przepis to norma...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6838 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W biznesplanie napisałem, że kupię 4ha w 2012 i dodatkowo 3ha w latach 2012-2014, premia będzie jako wkład własny do kredytu. Bez problemu to przeszło. Na start maiłem więcej niż średnia krajowa.

Może im chodzi o kogoś kto nie ma wymaganej średniej krajowej? Jutro chyba będzie trzeba zadzwonić na infolinię i się dowiedzieć.

#6839 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:31

Witam

Ja też to słyszałem ale na oczy nie widzałem żadnego dokumentu lub przepisu mówiącego o tym każdy z nas ma na decyzji napisane że zobowiązuje sie do wydatkowania 70% przez 3 lata i tego sie mamy trzymać ,więc bez paniki a po zatym pytałem w agencji to mówila że nie słyszała o niczym takim ale o szczególy mósiał bym pytać osoby prowadziącą sprawe. A co do dokumentów jakie składałe z poprawieniem wniosku lub zlożeniem tj. zmian wniosku: biznes plan, wniosek o zmiane pisałem na miejscu nie musiałem uzasadniać tylko co załączam, wniosek ten co składałem na poczatku oraz oswiatczenie o zmianie wykształcenia.(bo zmieniałem czas uzupelnienia wykształcenia) oraz kopiowała mój dowód(ksero namiejscu), i w tym samym czasie sam wniosek: wniosek o złożenie dopłaty (musze mieć nr gosp. zaświatczenie o ubez. w KRUS-e, Akt notarialny, oswiatczenie o samodzielnym prowadzeniu gosp. wszystko jes na decyzji jak bym o czyms zapomił wystarczy sie wczytać. (składane dzisiaj)

Klub Posiadaczy Kumurunów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6840 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 luty 2012 - 21:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie orientuje się ktoś czy jeśli chcę zmienić biznes plan to co tam mogę zmienić działki które biorę w dzierżawę i ich powierzchnię? a można zmienić deklarację na co mam zamiar wydać otrzymane pieniądze?