Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#6781 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ty nigdzie nie musisz chodzić. Notariusz nie da Ci do ręki tych dokumentów, bo skąd ma pewność, że nie znikną po drodze, a jeśli ktoś sam zanosił to trafił chyba na niezbyt rozgarnięta i roztropną osobę. To notariusz lub jego ładna sekretarka zanosi dokumenty o sądu i starostwa. Po kilku tygodniach(max 4) geodezja wysyła zaświadczenie do gminy w celu obliczenia podatku rolnego. W geodezji też nic nie przyspieszysz, dając swój akt notarialny. Pozostaje Ci jedynie ładnie poprosić w starostwie i geodezji i pośpiech, bo to pilne. U mie poskutkowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:45
  •  

#6782 Share adamusx

adamusx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.
Koledzy zamiast zadam kilka pytan przedstawie swoja sytuacje.
mam 22 lata. moj ojciec w lutym 2013 roku osiągnie 55 lat. ma gospodarstwo kilkunasto hektarowe i bedzie chcial mi je przepisac.
z tego co wiem to na rente strukturalna dlaniego to nie ma co liczyc juz bo nie ma na to srodkow.

1. ale czy gdy gospodarstwo bedzie moje bedzie jeszcze mozliwosc uzyskania kasy na Mlodego rolnika??
2. i jesli mi przepisze to przyszłość ojca...jego emerytura beda jakos zagrozone? i czy ewentualnie da sie cos zrobicz zeby nie była??

wiem ze te pwszystkie projekty dobiegoja konca i zadje sobie spprawe ze moze byc juz po ptakach

z gory dziekuje za pomoc. pozdrawiam

#6783 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ad.1
Pewnie będziesz musiał poczekać z tym wszystkim do 2014r.Jakiś czas temu w Agrobiznesie był temat MR to mówili wtedy,że w tym roku nabór ma być ograniczony-bo brak kasy,a w przyszłym to można zapomnieć.Najlepiej to podjedź do ARiMR-u to może Ci coś więcej powiedzą.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że Oni tam(w Brukseli) mają teraz wymówkę w postaci kryzysu i całego tego bałaganu ze strefą euro...wg.mnie to sytuacja po 2014 dotycząca rolnictwa( tj. budżetu na ten dział) może być nie ciekawa.Kaska zapewne jakaś tam będzie,lecz dostęp do niej może okazać się utrudniony po przez :
-zwiększone zainteresowanie...wynikające z przerwy,
-zawyżone kryteria przyznawania pomocy(przykład MR)-obym się mylił.Moja rada musisz stale obserwować sytuację,powodzenia.
aha podobno renty tez mają ruszyć w 14 ale co włączę TV to za każdym razem mówią coś innego... <_<

Edytowany przez Cinek8541, 07 luty 2012 - 19:31.

Marcin

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6784 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:59

Ty nigdzie nie musisz chodzić. Notariusz nie da Ci do ręki tych dokumentów, bo skąd ma pewność, że nie znikną po drodze, a jeśli ktoś sam zanosił to trafił chyba na niezbyt rozgarnięta i roztropną osobę. To notariusz lub jego ładna sekretarka zanosi dokumenty o sądu i starostwa. Po kilku tygodniach(max 4) geodezja wysyła zaświadczenie do gminy w celu obliczenia podatku rolnego. W geodezji też nic nie przyspieszysz, dając swój akt notarialny. Pozostaje Ci jedynie ładnie poprosić w starostwie i geodezji i pośpiech, bo to pilne. U mie poskutkowało.

to prawda notariusz tych papierów Ci nie da bo one tam w jakies teczce specjalnej muszą isc czy cos przynajmniej mi tak tłumaczył :P ale możesz pójść z swoim aktem do geodezji zrobic maślane oczy i moze pani da Ci te zaświadczenie np. za godzinkę przynajmniej u mnie tak było tylko kosztowało mnie to czekoladę :P

#6785 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w geodezji nic nie załatwisz bo po przekazaniu ziemni jest zakładana nowa księga wieczysta a NR KW nie masz w swoim akcie notarialnym także lipa ja nic nie załatwiłem czekam już dwa tygodnie i nic

#6786 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile trzeba minimum miec ha zeby mozna bylo wziac kredyt namlodego rolnika ???

#6787 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:39

a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??

ja mam dla ciebie radę idź po prostu do gminy z aktem notarialnym i z ojcem (podejrzewam że od niego masz przepisane, lub z osobą która ci przepisywała) i jeśli cię znają lub tą osobę to wydadzą ci zaświadczenie o ha przeliczeniowych i fizycznych do KRUSU i jedziesz się na tej podstawie ubezpieczyć. A zmiany w księgach wieczystych przyjdą ci później pocztą......

ja tak zrobiłem może udało mi się dlatego że większość w gminie mnie zna wójt uczył mnie w szkole także może miałem ułatwione zadanie i nie czekałem na żadne zmiany w geodezji bo to strata czasu, ale i Tobie nie zaszkodzi spróbować..

#6788 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 luty 2012 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie: czy muszę informować agencję jeżeli planuję budowę nowej obory???jeśli tak to w jaki sposób
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#6789 Share adamusx

adamusx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 luty 2012 - 11:45

ad.1
Pewnie będziesz musiał poczekać z tym wszystkim do 2014r.Jakiś czas temu w Agrobiznesie był temat MR to mówili wtedy,że w tym roku nabór ma być ograniczony-bo brak kasy,a w przyszłym to można zapomnieć.Najlepiej to podjedź do ARiMR-u to może Ci coś więcej powiedzą.Najgorsze w tym wszystkim jest to,że Oni tam(w Brukseli) mają teraz wymówkę w postaci kryzysu i całego tego bałaganu ze strefą euro...wg.mnie to sytuacja po 2014 dotycząca rolnictwa( tj. budżetu na ten dział) może być nie ciekawa.Kaska zapewne jakaś tam będzie,lecz dostęp do niej może okazać się utrudniony po przez :
-zwiększone zainteresowanie...wynikające z przerwy,
-zawyżone kryteria przyznawania pomocy(przykład MR)-obym się mylił.Moja rada musisz stale obserwować sytuację,powodzenia.
aha podobno renty tez mają ruszyć w 14 ale co włączę TV to za każdym razem mówią coś innego... <_<

no dzieki
tak tez cos podobnego czytalem
no nic bede pytal i czekal
pozdrawiam

#6790 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 08 luty 2012 - 16:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisaj dostalem pieniadze na konta;) wniosek o platnosc skaldalem 12.12.2011 mialem 2 poprawki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6791 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś zerknąłem sobie w papiery od wniosku i jest tam coś w stylu spełnienia standardów. Jest ich sporo i są podobne do tych z wymogów wzajemnej zgodności. Odpowiedzi to: TAK, NIE, ND. Ale są tak takie brednie, że w głowie się nie mieści mn tabliczka na drzwiach obory. Miejsca na leki, środki ochrony. Szereg dokumentów, rejestrów itp. I to będzie sprawdzane, a jak nie przejdzie się tej kontroli to co wtedy?? ehh kara

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

mam takie pytanie, gdzie mozna znalezc konkretna liste tych wymogow i standarow?? chcialbym sie z nia zapoznac zeby wiedziec na co zwrocic w szczegolnosci uwage..

#6792 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego z tymi ha przeliczeniowymi ić po prostu do gminy z numerami działek i aktem notarialnym i jak kolega wyżej pisał powinni ci to wystawić zaświadczenie bez problemu ja tak dzisiaj zrobiłem. A co do żółtej listy to gościu w agencji powiedział mi ze prawdopodobnie wszyscy dostaną kase ale już nie będzie zadnego nowego naboru do 2014r. podkreślam ze to nic pewnego bo powiedział ze w Polsce to wszystko jest możliwe dopóki nie ma tego na papierze.

#6793 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 08 luty 2012 - 18:24

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

żebyś się tylko nie zdziwił jak w roku docelowym sprawdzą sobie, czy spełniasz warunek minimum wielkości ekonomicznej gospodarstwa założonej w planie rozwoju gospodarstwa, między innymi czy niektórzy sieją tą marchew i pietruszkę co ją wpisali do planu. Pewnie doskonale się orientujesz który to rok docelowy.
DEZERTER

#6794 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 08 luty 2012 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To ten w którym mamy najwięcej bajek po wpisywane :lol:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6795 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 08 luty 2012 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nabór 2010, który rok ma docelowy?
To nie forum magii i czarów:)

#6796 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:16

Ile trzeba minimum miec ha zeby mozna bylo wziac kredyt namlodego rolnika ???

Żeby się starać o kredyt z lini ,,Młody Rolnik" trzeba mieć min. średnią krajową, tak więc zależy w jakim województwie mieszkasz. Ale jak na razie o kredycie nic nie słychać żeby go wznowili bo jak zawsze pieńiędzy nie ma, ale może coś bedzie miejmy taką nadzieje

#6797 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:36

w geodezji nic nie załatwisz bo po przekazaniu ziemni jest zakładana nowa księga wieczysta a NR KW nie masz w swoim akcie notarialnym także lipa ja nic nie załatwiłem czekam już dwa tygodnie i nic

To czy jest zakładana nowa księga czy nie zależy tylko od ciebie w przypadku jeśli nie przejmujesz całego gospodarstwa, notariusz zapisze tak jak będziesz chciał. A jeśli była przekazana całość to żadna nowa księga nie jest tworzona.

Żeby się starać o kredyt z lini ,,Młody Rolnik" trzeba mieć min. średnią krajową, tak więc zależy w jakim województwie mieszkasz. Ale jak na razie o kredycie nic nie słychać żeby go wznowili bo jak zawsze pieńiędzy nie ma, ale może coś bedzie miejmy taką nadzieje

Kredyty są dostępne cały czas i nie ma z nimi problemu. Chyba, że ktoś nie odróżnia kredytu od premii :P

#6798 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 luty 2012 - 22:51

To czy jest zakładana nowa księga czy nie zależy tylko od ciebie w przypadku jeśli nie przejmujesz całego gospodarstwa, notariusz zapisze tak jak będziesz chciał. A jeśli była przekazana całość to żadna nowa księga nie jest tworzona.

Kredyty są dostępne cały czas i nie ma z nimi problemu. Chyba, że ktoś nie odróżnia kredytu od premii :P

Zrobiłem błąd pisząc że trzeba mieć średnią krajową a chodziło mi o średnią województwa, a jeśli chodzi o dostępność kredytu to masz limity na dany rok, a na 2011 pieniądze się skończyły a na 2012 nic nie słyszałem żeby ruszyły. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić

W sprawie kredytu Młody rolnik udajesz się do banku, wipisujesz wniosek, robisz biznesplan dołączasz jeszcze pare dokumentów i czekasz czy ci bank zatwierdzi. Bank musi mieć jeszcze podpisaną umowe z agencją na takie kredyty.Sęk w tym że jak zawsze agencja nie ma pieniędzy. Jak jest inaczej to proszę o podzielenie się waszymi informacjami

#6799 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 luty 2012 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy miał ktoś taką sytuację ..żeby kontrola w gospodarstwie wyszła negatywnie? :huh: i co w tedy się dzieje z taką osobą. Jest już przekreślona? czy dało by radę się jakoś z nimi dogadać jeśli by czegoś nieprawidłowego się dopatrzyli ..Ps chodzi mi przed wypłatą premii ...bo spodziewam się ich niebawem i mam trochę stracha :unsure: ..i jeszcze jedno pytanie takie małe czy te osoby co na tych listach są zapisane drukowanymi literami ...to one idą do kontroli ? czy to tylko taki zbieg okoliczności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6800 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 luty 2012 - 17:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a skad ta pewnosc ze niebawem bedziesz mial ta kontrol??