Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#6761 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeste z woj. zachodniopomorskiego, wniosek o płatność złożyłem 22.12.2011r. a pieniądze dostałem 30.01.2012r. uważam że w miare szybko licząc że były święta i nowy rok. Nie miałem żadnych poprawek, teraz tylko zmiana w biznesplanie więc na odpowiedź trzeba z miesiądz poczekać i można wydawać pieniądze tak że na przełomie marca kwietnia nowy sprzęt będzie stał u mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:48
  •  

#6762 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja wniosek składałem 12.12.2011 a kasa w piątek na koncie. Też mi się wydaje że szybko. Ja na nowy sprzęt poczekam jak uruchomią kredyty bo teraz tej kasy to jest mało na nowy sprzęt. :(

#6763 Share genesis01

genesis01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
mam pytanie,
ponieważ dostałem premie na młodego rok temu, uzupełniłem już wykształcenie, kupiłem ciągnik który miałem w biznesplanie, i w związku ze zmianą przepisów na ubezpieczenie KRUS (z 3lat na 1 rok) spełniłem warunek ubezpieczenia. Także praktycznie mam wszystko załatwione. Co teraz mam zrobić, żeby już mieć z głowy agencje i nie martwić się już, że mi zabiorą kasę, itp.Po prostu się z nimi rozliczyć na zero. Chodzi mi o kwestie formalne. Bo słyszałem, że trzeba tam składać jakieś sprawozdania z realizacji biznesplanu, itp.
Podpowie mi ktoś, może kto ma za sobą już te wszystkie formalności??
Jak to wygląda?? jak wyglądają kontrole, itp. ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6764 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 06 luty 2012 - 09:30

Witam
mam pytanie,
ponieważ dostałem premie na młodego rok temu, uzupełniłem już wykształcenie, kupiłem ciągnik który miałem w biznesplanie, i w związku ze zmianą przepisów na ubezpieczenie KRUS (z 3lat na 1 rok) spełniłem warunek ubezpieczenia. Także praktycznie mam wszystko załatwione. Co teraz mam zrobić, żeby już mieć z głowy agencje i nie martwić się już, że mi zabiorą kasę, itp.Po prostu się z nimi rozliczyć na zero. Chodzi mi o kwestie formalne. Bo słyszałem, że trzeba tam składać jakieś sprawozdania z realizacji biznesplanu, itp.
Podpowie mi ktoś, może kto ma za sobą już te wszystkie formalności??
Jak to wygląda?? jak wyglądają kontrole, itp. ??

nie uwolnisz się od ARIMR przez 5 lat, po 3 latach składasz im kartę weryfikacji spełnienia w gospodarstwie standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt, BHP, w ciągu 3 lat czeka cię kontrola najpierw dokumentów, pużniej powyższych standardów , a więc pilnuj się przez te ustawowe 5 lat i dostosowuj gospodarstwo do tych idiotycznych standardów bo nie trudno pozbyć się premi wraz z naliczonymi odsetkmi, a czy wysłałeś im w odpowiednim czasie zaświadczenie z krusu?

#6765 Share Dareklius

Dareklius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2012 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Mam pytanie odnośnie wydawania pieniędzy z Młodego Rolnika. Czy ceny kupionych maszyn muszą być takie same jak ceny podane w biznesplanie, jeśli spełnia się próg 70%?

#6766 Share genesis01

genesis01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 luty 2012 - 11:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zaświadczenie odebrałem z KRUSu dziś, bo w zasadzie dopiero na początku lutego minął rok od wypłaty pomocy. A w tym zawiadomieniu z ARIMR pisało, że zaświadzczenie trzeba dostarczyć rok po otrzymaniu pomocy. I zamierzam je wysłać do agencji na dniach razem z papierami, że uzupełniłem wykształcenie, ale jest jeszcze kwestia sprawozdania z biznesplanu, kiedy trzeba to dostarczyć?
Czyli z tego co piszesz mam rozumieć, że wszystko musi być na tip top zgodnie z zasadami Crossa w papierach i w rzeczywistości <_<

#6767 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 06 luty 2012 - 11:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zaświadczenie z Krusu chyba w ciągu 60dni od wypłaty pomocy
zaświadczenie takie wydają od ręki?

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 06 luty 2012 - 11:59.

red power

#6768 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 luty 2012 - 12:28

zaświadczenie z Krusu chyba w ciągu 60dni od wypłaty pomocy
zaświadczenie takie wydają od ręki?

60 dni od dnia upływu 12 miesięcy od dnia wpłaty pomocy (dotyczy wszystkich, którzy wnioski o przyznanie pomocy składali w 2011 r)

#6769 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 06 luty 2012 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko ja z 2010 jestem
red power

#6770 Share Dawid1987

Dawid1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Chcę starać się o MR tylko nie wiem czy mam wystarczający areał. Tata posiada 8 ha i 3 ha dzierżawi. Za 2 lata kończy mi się wymagany termin dzierżawy (10 lat). Powiedzmy ze w tym roku będę składał wniosek (o ile będzie taka możliwość) i uwzględnię dzierżawę. Co jeśli nie przedłużą mi tej dzierżawy na okres kiedy będę podlegał kontroli arimr?

Proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6771 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 luty 2012 - 16:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz w ciągu 3 lat od złożenia wniosku mieć conajmniej srednią krajową lub wojewódzką (zależy która srednia jest większa ) jeśli nie spełnisz tego warunku będziesz musiał oddac premię .W dniu składania wniosku możesz miec srednią wojewódzką lub krajową (zależy co mniejsze) .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6772 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można zmienić BP np po roku od otrzymania kasy? Chodzi mi o zmianę roślin
To nie forum magii i czarów:)

#6773 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli chciałbym zmienić w biznesplanie rok planowanej inwestycji i usunąć jedną maszynę to wniosek który trzeba złożyć do dyrektora agencji jest jakiś konkretny tzn. jest jakiś wzór wniosku czy wystarczy samemu napisać co się chce zmienić i dlaczego

#6774 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zwykłe podanie +numer sprawy a w treści trzeba koniecznie napisać jakie zmiany i dlaczego chociażby w jednym zdaniu.

Dziś zerknąłem sobie w papiery od wniosku i jest tam coś w stylu spełnienia standardów. Jest ich sporo i są podobne do tych z wymogów wzajemnej zgodności. Odpowiedzi to: TAK, NIE, ND. Ale są tak takie brednie, że w głowie się nie mieści mn tabliczka na drzwiach obory. Miejsca na leki, środki ochrony. Szereg dokumentów, rejestrów itp. I to będzie sprawdzane, a jak nie przejdzie się tej kontroli to co wtedy?? ehh kara

Po 3latach chcą od nas sprawozdanie z realizacji BP, a gospodarkę mamy pędzić 5lat. Na moją głowę to 3lata trzeba sie pilnować, będą kontrole itp. a po tym okresie czyli pozostałe 2 lata można już żyć na luzie i nie patrzeć w BP.

Moje pytanie:
Czy po roku można nadal zmienić BP? Odnośnie upraw?

Edytowany przez in2dex, 06 luty 2012 - 19:45.

#6775 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli w akcie notarialnym jest zapisane ze rodzice mają dwa ary np.na warzywa to tez musze mieć to zaświadczenie ze nie będą nikomu tego dzierżawić tak jak ktoś podawał w przypadku dziadków.

#6776 Share marek4514

marek4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 luty 2012 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może ktoś się orientuje ile trzeba czekać na zatwierdzenie zmian w biznes planie odnośnie zakupowanych maszyn? ile trzeba czekać na odpowiedź woj. podlaskie

#6777 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 luty 2012 - 14:34

może ktoś się orientuje ile trzeba czekać na zatwierdzenie zmian w biznes planie odnośnie zakupowanych maszyn? ile trzeba czekać na odpowiedź woj. podlaskie

Na to nie ma zasady... jeden czeka tydzień inny miesiąc. Ja na papier o zatwierdzeniu zmiany biznesplanu czekałem miesiąc, a już kiedy przyszedł 27.01, zauważyłem datę wydania 28.12:(, a podanie złożyłem 12.12. A może wie ktoś ile czasu mija od zatwierdzenia przelewu przez Warszawę do wypłaty premii???

#6778 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem do wa-wy i jutro mam przelew więc związku z tym gdyby ktoś mnie szukał to w najbliższym czasie będę pod sklepem:D
22grudnia wniosek o płatność, dwie poprawki i kasa

#6779 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tez dzisaj dzwonilem do Warszawy i tez mam niby jutro miec przelew:D:D Wniosek zlozony 12.12.2011 a 20.01.212 zostal wyslany z agencji do wa - wy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6780 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??