Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#6721 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i pytanie do pawlus224 lub dominik, o co chodzi z tym pismem? kazdy to musi zlozyc? bo ja nic takiego nie dostalem i pierwszy raz o tym slysze..

dzieki chomik, a jak to robiliscie z geodezja bo mi powiedzieli ze notariusz sam musi ich powiadomic, i ze ja sam nie moge nic zrobic.. to mam poprosic notariusza zeby sie pospieszyl czy jak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:38
  •  

#6722 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Te pismo to wzór pisma przewodniego do składania dokumentów w związku z wypełnieniem zobowiązań BP, dosłownie jedno zdanie + miejsce na wypisanie załączników + miejsce na dane. Szczerze to myślałem że wszyscy to dostawali, mi przyszło razem w kopercie z informacja o skróceniu okresu podlegania pod KRUS. Ale można i samemu napisać, byleby podać swoje dane, znak sprawy i wypisać załączniki.

Zagadaj z notariuszem że Ci na czasie zależy i uśmiechnij się do pracowników geodezji w starostwie ;)

#6723 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co ty jeszcze chcesz od geodezji???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6724 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2012 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A może tylko w Mazowieckim wysyłali te drugie wzory do rozliczenia z Biznesplanu ?
... albo Dominik się za bardzo uśmiechał do urzędniczek i z tąd ten bonus :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6725 Share Naspin

Naspin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy po technikum agrobiznesu można liczyć na premie 75 typu młody rolnik?

#6726 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak, mozna..

a nie moge z aktem od notariusza isc prosto do gminy zeby mi podatek naliczyli??

#6727 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz iść bo już jesteś właścicielem ziemi.

#6728 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2012 - 18:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U Mnie to nie przeszło ;) musiało iść notariusz->starostwo->gmina ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6729 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale nie zaszkodzi że pójdzie i spróbuje może akurat mu się uda i przejdzie...

#6730 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 01 luty 2012 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, mam taką sytuacje- co do tego pisma o skróceniu okresu ubezp. przyszło mi tez te dodatkowe pismo tzn ta kartka zeby wpisac tam założenia biznes planu itp. ale ja jeszcze nic nie kupowałem a musze juzte zaswiadczenie z KRUSU im wysłac- to jak to zrobic żeby było dobrze??? doradzcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6731 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 01 luty 2012 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy mam pytanie, czy można kupić na młodego rolnika nowy ciągnik w czechach? czy tylko musi być to w kraju? Orientuje się ktoś może jak to jest?

#6732 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 luty 2012 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co jeśli w biznesplanie miałem że 10,4 ha wydzierżawię i 8.66 przejmę od rodziców a plany się zmieniły i mam tylko tą dzierżawę 10,4 ha a te 8,66 bym przejmował później. Jak przyszła decyzja przyznająca to jest w niej napisane że muszę nabyć grunty o powierzchni minimum średniej krajowej tj, 10,23 ha. Teraz nie wiem czy mogę składać wniosek o płatność czy muszę robić korektę biznesplanu?

#6733 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wszystkich dzis dostałem telefon w sprawie MR i musze złozyć nowe zgłoszenie działek do ewidencji czy coś w tym stylu i ponoć jest dostepny taki formularz na stronie ar mr ale niestety nie moge tego znalesc miał ktoś podobny problem ??

Edytowany przez 2xandrzej360, 02 luty 2012 - 12:35.

#6734 Share krzysiek8540

krzysiek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html
tutaj masz wszystkie wnioski i oświadczenia, to czego szukasz powinno być w punkcie "3" na tej stronie.

#6735 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a chodzimi o załączniki. Na odwrocie tejkartki jest tabela załacznikow. i Mogłby mi ktos powiedziecjakie załaczniki oprocz KRUSu tam potrzebne sa? z Urzedu Skarbowego to tezjakis zalacznik potrzebny?

#6736 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:55

witam wszystkich dzis dostałem telefon w sprawie MR i musze złozyć nowe zgłoszenie działek do ewidencji czy coś w tym stylu i ponoć jest dostepny taki formularz na stronie ar mr ale niestety nie moge tego znalesc miał ktoś podobny problem ??

Czy możesz coś więcej napisać?
Czy też tak miałeś, ze dzierżaw nie mogłeś zarejestrować bo ktoś tam nie zakończył działalności itp.? Może zmienili przepis i już można je rejestrować. A to nie dobrze bo nam Krus zwiększą:/
To nie forum magii i czarów:)

#6737 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie: po co od notariusza mam isc do starostwa? przeciez oni tam i tak mi zadnego zaswiadczenia ani nic nie dadza. czy sie myle??

#6738 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) My dzisiaj dostaliśmy telefon (po prośbie do kolegi żeby się zorientował na jakim etapie jest wniosek). Sytuacja była taka ze jak składaliśmy wniosek to po teściu przejmowaliśmy tylko C-360 i tylko ten ciągnik widniał w planie. Drugi kupiliśmy w międzyczasie i nie był ujęty w planie. Pani powiedziała ze wniosek nie przejdzie ze względu na to ze maszyny nie sa odpowiednie do posiadanego ciągnika, wyjaśniłem to ze mamy drugi kupiony po złożeniu wniosku jakoś przeszło dodatkowo jeszcze musieliśmy usunąć przedni TUZ bo niestety nie chcieli go uznać. Jak kończyliśmy rozmowe pani oddawała wniosek do kolegi który sprawdza wnioski o płatność. Potem dostaliśmy info ze wszystko ok i poszło do działu płatności. Pani nie ukrywała tego ze jakby nie interwencja kumpla który pracuje w agencji to według kolejności przyjmowania rozpatrywany by był za jakis miesiąc ;)
Teraz tylko czekać na kasę.
Mazowieckie
ARiMR Warszawa

#6739 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy teraz też przyjmują wnioski o premie czy to już temat zamknięty na te lata?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6740 Share atosibodzio

atosibodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:15

A co jeśli w biznesplanie miałem że 10,4 ha wydzierżawię i 8.66 przejmę od rodziców a plany się zmieniły i mam tylko tą dzierżawę 10,4 ha a te 8,66 bym przejmował później. Jak przyszła decyzja przyznająca to jest w niej napisane że muszę nabyć grunty o powierzchni minimum średniej krajowej tj, 10,23 ha. Teraz nie wiem czy mogę składać wniosek o płatność czy muszę robić korektę biznesplanu?

Uwaga! ARiMR przypomina młodym rolnikom, którzy złożyli w 2011 r. wnioski o przyznanie pomocy na samodzielne rozpoczęcie działalności, że zmiany w biznesplanie, dotyczące powierzchni użytków rolnych, można złożyć do Agencji w terminie do 150 dni liczonych od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu wsparcia.
Co do płatności to nie wiem, ale zmiane w biznesplanie musisz zrobić. Pamiętaj żeby złożyć wniosek o płatność w ciągu 180 dni od przyznania decyzji.