Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#6701 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie płacisz żadnego podatku,czekamy na fotki nowego sprzętu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:23
  •  

#6702 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiście się pochwalę ;)

... ale nie opuszczam was :) śledzę temat ponad rok i nie zamierzam przestac , po za tym rodzi się wiele pytań na kazdym etepie realizacji BP ;)

P.S. Życzę szybkich wypłat reszcie Agrofotowiczów :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6703 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie ale pewnie nikt mi nie będzie znał odpowiedźi.

Czy mogę przyjąć dzierżawę od osoby, która ma na te grunty dopłatę rolnośrodowiskową? Dzierżawa była by robiona w gminie i dopłaty musiałbym brać ja tylko czy można tak zrobić jeśli tamta osoba ma te rolnośrodowiskowe?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6704 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak możesz przejąć tą dzierżawę ale razem z nią musisz przejąć zobowiązania rolnośrodowiskowe ale jest jeden mały szczegół jeśli posiadasz już w swoim gospodarstwie jakiś program rolnoś. bo jeśli tak to sprawa się troche komplikuje wsumie można połączyć pakiety ale muszą być takie same czyli stary pakiet ze starym a nowy z nowym. Ale to już musiał byś się dowiedzieć dokładnie w agencji. Po podpisaniu umowy o dzierżawę musisz zgłosić do agencji ze przejmujesz zobowiązania rolnoś. masz na to 1 mies. Albo 2 mies. W zależności od pakietu.

#6705 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przy zawożeniu faktur wypełnia się tylko tą kartkę na załączniki co przyszła ze skróceniem okresu ubezpieczenia i oświadczenie że nie robiło się zakupów z rodziną(no i załączniki oczywiście)? Czy brak jeszcze jakieś ankiety itp wypełniać? Bo "Sprawozdanie z realizacji biznesplanu" to chyba po 3 latach tylko się zawozi?

Edytowany przez versus, 29 styczeń 2012 - 21:40.

#6706 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 30 styczeń 2012 - 07:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to jest z tą dzierżawą wkońcu?? ja mam 10 ha wziołem na młodego i mi brakuje te 15arów, i mam na to 3 lata zeby to uzupełnic?? to czy mogę wziąśc dzierżawy sobie np te 1,5 ha??? od kogoś?? i jak to najlepiej zrobic żeby było dobrze- mam ją podpisac notarialnie na 10lat?? czy w gminie??? która opcja jest lepsza??? I rozumiem ,że dopłaty jak jestem dzierżawcą to biore ja???????????????????

#6707 Share golas

golas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Ekologia

Napisany 30 styczeń 2012 - 09:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałem tylko skorygować ,że obowiązek rozliczenia faktur jest do trzech lat od otrzymania kasy . Nie trzeba rozliczać wydatków z każdego roku do 31 stycznia następnego(przed chwilą wykonałem telefon do ARIMR! Pozdrawiam forumowiczów ;)

#6708 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 09:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko zależy od pracownika, każdy mówi co innego :) Ja też dzwoniłem i pani powiedział "Ma pan czas do 3 lat od wypłaty pomocy, ale należy rozliczać się po każdej z inwestycji." Gdy się zapytałem wprost czy "po każdej z inwestycji" dotyczy 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji pani nie powiedziała wprost, ale że różnie mogą być przepisy interpretowane, więc dla świętego spokoju lepiej zawieźć w tym czasie. Wystarczy krótkie pisemko ze znakiem sprawy i wypisanymi załącznikami plus oczywiście te załączniki (to pismo co ze skróceniem KRUSu przyszło jest odpowiednie). ;)

#6709 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja bym radzil to sprawdzic. Ja wiem, ze trzeba to zrobic, moze zalezy to od naboru?
A jak wam na pismie tego nie dadza, tylko powiedza telefonicznie to mozna sobie taka informacje miedzy mity wlozyc...
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#6710 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Wszystko zależy od pracownika, każdy mówi co innego :) Ja też dzwoniłem i pani powiedział "Ma pan czas do 3 lat od wypłaty pomocy, ale należy rozliczać się po każdej z inwestycji." Gdy się zapytałem wprost czy "po każdej z inwestycji" dotyczy 31 stycznia roku kolejnego po inwestycji pani nie powiedziała wprost, ale że różnie mogą być przepisy interpretowane, więc dla świętego spokoju lepiej zawieźć w tym czasie. Wystarczy krótkie pisemko ze znakiem sprawy i wypisanymi załącznikami plus oczywiście te załączniki (to pismo co ze skróceniem KRUSu przyszło jest odpowiednie). ;)

Jakie pismo przyszło z skróconym okresem ubezpieczenia ?

Mi nic innego oprócz tego pisma nie przyszło :blink:

... już nie będę wspominał ,że tę kartkę gdzieś posiałem :ph34r:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6711 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mi przyszła jeszcze taka kartka, coś w stylu

"Dot. dokumentów związanych ze spełnieniem zobowiązań podczas realizacji biznesplanu

Wypełniając zobowiązania związane z przyznaną pomocą finansową w ramach działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" przekazuję w załączeniu następujące dokumenty:
1. .........
2. ............
itd..."

No i oczywiscie dane, babka powiedziała że można samemu cokolwiek napisać, byleby byly dane osoby i znak sprawy.

Ja jadę jutro, wolę złożyć za wcześnie niż za późno, ja miałem inną kwestię do wyjaśnienia, stąd dzwoniłem.

#6712 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To u mnie czegoś takiego nie było ...

a jak u innych ?

To jutro napisz co trzeba było i jak to przebiegło :)

#6713 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spoko, jct podaj mi mail na gg to Ci podeślę jeśli nie będzie z tym problemu to bedziesz miał wzór ;)

#6714 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do ilu dostane kase od dokończenia składania wniosku tzn. jak jusz bede miał pole

#6715 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus224 miałeś jakieś poprawki ?? ja złożyłem wniosek o płatność jakoś pod koniec grudnia i puki co zero odezwu a sam dopatrzyłem się nieprawidłowości bo notariusz popełnił błąd w akcie notarialnym i wpisał zły numer jednej działki wgl nie będącą naszą własnością :(
zastanawiam się nad przejściem na VAT i czy z maszyn zakupionych z premii mogę odliczyć sobie podatek ???

Edytowany przez 2xandrzej360, 31 styczeń 2012 - 12:31.

#6716 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dziś złożyłem rozliczenie, wszystko poszło sprawnie :)

Jeśli był ktoś do 9 dziś w Warszawskiej ARiMR i obsługiwał go ten starszy pan w kancelarii to niech spojrzy na potwierdzenie przyjęcia dokumentów bo może zdziwić się datą(1.02.2012 zamiast 31.01.2012), dopiero przy mnie to wyszło, miał poprawiać wcześniejsze papiery ale warto się upewnić.

Edytowany przez versus, 31 styczeń 2012 - 13:30.

#6717 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Andrzej , nie miałem poprawek , u mnie chyba też jest błąd , ale w biznesplanie z numerami działek , jednak przy wniosku o płatność dałem im akt notarialny na właściwe działki i żadnych poprawek nie miałem :)

Dominik , dzięki wielkie za kopię tego pisma :)

#6718 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie chwilę temu pieniążki zostały zaksięgowane na koncie :) Wniosek złożony 30 listopada z poprawką 18 grudnia.

#6719 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam do was takie pytanie: do wniosku o platnosc trzeba dolaczyc kopie aktu notarialnego przez kogos potwierdzonego z oryginalem czy jak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6720 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kserujesz na własny koszt jedziesz do agencji z ksero i orginałem i oni już tam sobie przybijają pieczątkę zgodności z orginałem...