Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#6681 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @gregson miałem to samo,chcieli oświadczenie od babci że ja będe uprawiał kilka arów które zapisała sobie jak przekazywała rodzicom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:26
  •  

#6682 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to ja powinnam już jutro mieć swój sprzęt na podwórku - choć jeszcze nie płaciłam.
Ale myślę że zapłacę, w marcu przyjdzie 2-gi sprzęt i od razu pojadę się rozliczyć aby nie zostawiać tego i zastanawiac się jak koledzy powyżej czy już trzeba zawieźć czy można poczekać.

P.S jak dla mnie nie ma po co gdybac czy mam jeszcze msc na rozliczenie czy nie, a jak nie mam i się spóźnie i co...
Wsiadam w auto, jadę się rozliczyć i po sprawie.
Nie przesadzajmy że w rolnictwie teraz tyle roboty ze nie znjadziecie przykładowo tej 1-5h aby to zrobić.
A jeżeli ktoś pracuje gdzies tam to cóż, wczesniej o takich rzeczach trzeba myśleć i załatwiać sobie 1 dzień wolnego.

#6683 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 styczeń 2012 - 13:12

to jaki to problem kup na razie na tatę a później w razie czego on ci ją przepiszę notarialnie i po sprawie. Jesteś zabezpieczony na wszelki wypadek jak będzie młody rolnik a tak jak kupisz na siebie zamykasz sobie drogę do dotacji..

Ale z drugiej strony , jeśli nie będzie naboru w tym roku ,a będzie w następnym to powinni zmienić punkt o terminie rozpoczęcia działalności rolniczej z roku do dwóch lat , tak żeby była ciągłość i nie było "luki" dla ludzi którzy nie mogli skorzystac z programu w 2012 bo go nie było - tak samo jak zrobili w 2011 , ze można było prowadzić działalność rolniczą rok przed składaniem wniosku (tu zrobili tak dla tych którzy sie w 2010 nie załapli a awansem w 2011 dostali) .

Z tym rozliczaniem macie racje , nie ma sie co czaić tylko po skompletowaniu dokumentów jechac rozliczyć sie i spokój , to nie jest srodek żniw ze nie ma czasu na nic ...

@Madzia to kiedy sie pochwalisz fotkami nowych nabytków ? :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6684 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2012 - 13:28

@mariusz,
Też próbuję się tego dowiedzieć od jakieś czasu, ale każdy telefon do Agencji to inna wersja. Dla świętego spokoju chyba zawiozę im te faktury w styczniu, tym bardziej, że w załączniku do decyzji o przyznaniu premii pisze, żeby rozliczać się do końca stycznia.
Jak będziesz coś wiedział na 100%, to napisz na forum, bo szczerze powiedziawszy, nijak mi się nie chce jechać do Agencji.

Tak jak kiedyś już pisałem, byli u mnie i mówili, że w umowie jest wszystko ładnie opisane tzn. jeśli kupuje się coś w danym roku to trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia następnego roku. Lepiej zawieść i mieć z głowy potem problemy.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6685 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi facet co prowadzi mój wniosek w agencji powiedział że mam 3 lata na rozliczenie faktur ale chyba im wyślę teraz pocztą dla spokoju.

#6686 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam taki dylemat.
Nie wiem jak rozegrać cały zakup. Wujek proponuje mi zapłacić za sprzęt od razu i wziąć fakturę, a potem czekać na niego, aż sprowadzą. No ale co będzie jak zapłacę, wezmę fakturę cofnę z niej VAT a zostanę oszukany i nie otrzymam sprzętu??
Jak u was wygląda cała sprawa?
To nie forum magii i czarów:)

#6687 Share ford7710

ford7710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rok temu dostałem premie młodego rolnika. Osiągnąłem średnią wojewódzką jeśli chodzi o posiadanie areału jednak do krajowej brakuje mi trochę. Mam pytanie jeśli nie osiągnę średniej krajowej to ile będę musiał wrócić premi? Czy tylko takie konsekwencje są, że wrócę część premi

#6688 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja zamówiłem sprzęt, opłaciłem fakturę zaliczkową, w której mam wypisane jakie maszyny są przedmiotem zamówienia i jaka została uzgodniona cena. Przy odbiorze zaliczka zostanie mi oddana a całość sumy zakupu mam zapłacić przelewem.

Edytowany przez jarecki01, 26 styczeń 2012 - 16:41.

#6689 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:47

No to ja powinnam już jutro mieć swój sprzęt na podwórku - choć jeszcze nie płaciłam.
Ale myślę że zapłacę, w marcu przyjdzie 2-gi sprzęt i od razu pojadę się rozliczyć aby nie zostawiać tego i zastanawiac się jak koledzy powyżej czy już trzeba zawieźć czy można poczekać.

P.S jak dla mnie nie ma po co gdybac czy mam jeszcze msc na rozliczenie czy nie, a jak nie mam i się spóźnie i co...
Wsiadam w auto, jadę się rozliczyć i po sprawie.
Nie przesadzajmy że w rolnictwie teraz tyle roboty ze nie znjadziecie przykładowo tej 1-5h aby to zrobić.
A jeżeli ktoś pracuje gdzies tam to cóż, wczesniej o takich rzeczach trzeba myśleć i załatwiać sobie 1 dzień wolnego.

Możesz mi kolega napisać jak to mnij więcej wygląda bo piszesz ze jeszcze nie płaciłeś a będziesz miał sprzed na podwórku. W jaki sposób to załatwić i czy w tedy płaci się więcej.

#6690 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:31

Ja mam taki dylemat.
Nie wiem jak rozegrać cały zakup. Wujek proponuje mi zapłacić za sprzęt od razu i wziąć fakturę, a potem czekać na niego, aż sprowadzą. No ale co będzie jak zapłacę, wezmę fakturę cofnę z niej VAT a zostanę oszukany i nie otrzymam sprzętu??
Jak u was wygląda cała sprawa?

W jakim celu najpierw chcesz zapłacić?
Jak będziesz chciał odzyskać vat to zapewne poprosisz o przyspieszony zwrot vatu a wtedy będziesz miał kontrolę, która sprawdzi czy sprzęt stoi na podwórku a jak go nie zobaczą to będziesz miał problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6691 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @gregson miałem to samo,chcieli oświadczenie od babci że ja będe uprawiał kilka arów które zapisała sobie jak przekazywała rodzicom.

a to oświadczenie to musi byc tak notarialnie potwierdzone czyli przy notariuszu pisane czy wystarczy takie na kolanie napisane i przez babcie podpisane???

#6692 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie mogą cię oszukać bo podpisujesz z nimi umowę sprzedaży później dają ci fakturę która masz zapłacić przed odbiorem sprzętu bo inaczej ci go nie wydadzą... przynajmniej u mnie to tak wygląda... na podstawie tej umowy i faktury w razie czegoś możesz iść do sądu i domagać się swoich praw...

chyba że to tak firma jakaś rzemieślnicza która chcesz robić przekręty...

#6693 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi wczoraj przywiezli agregat uprawowo-siewny i podorywkowy jeszcze tylko na siewnik czekam. A kasy jak nie było tak nie ma.

#6694 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oświadczenie sam piszesz, a babcia się tylko np. podpisuje.
Jak znajdę w wysłanych wiadomościach w mailu u siebie to moge ci wysłac swoje (bo ja najpierw mailem słałam je do agencji)

Jak to zrobione..hmm..zwyczajnie.
We wtorek zadzwoniłam do firmy z którą wczesniej już uzgadniałam sprzęt że mam już kase itd., umówiliśmy się że wyśla mi pocztą fakturę, zapłace ją - zadzwonie do nich i po paru dniach będę miała sprzęt na podwórku.
Ale dzisiaj zadzwoniła Pani z firmy czy mam już fakturę bo sprzęt jutro będzie u mnie, a że faktury jeszcze nie mam to sprzęt będzie a niezapłacone, ale zapłace jutro lub w poniedziałek.

Z drugą maszyną którą mam mieć w marcu - mam spisaną umowę przed spzredaży i fakturę za zaliczkę, pewnie w marcu do mnei zadzwonią, wyśla mi fakturę do zapłącenia i sprzęt przyjedzie.

Ogólnie teraz często tak jest że najpierw płacisz, potem dostajesz - i hmm..czasem jest to ryzykowane, ale jak firma jest ok, ma jakąś renomę to trzeba im wierzyć, po za tym są umowy przed sprzedaży czy coś takiego, wystawiają Ci np.fakturę, jest potwierdzenie w banku że wpłaciłeś im kasę za to czy tamto więc chyba w razie czego sa podstawy i dowody zakupu danej maszyny.

#6695 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oświadczenie sam piszesz, a babcia się tylko np. podpisuje.
Jak znajdę w wysłanych wiadomościach w mailu u siebie to moge ci wysłac swoje (bo ja najpierw mailem słałam je do agencji)

był bym wdzieczny, mozesz wysłac na:
grzegorzgajo@gmail.com

#6696 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) drogie panie i panowie. czy wiadomo cos wiecej na temat tego ze "kazdy młody rolnik dostanie z ostatniego naboru pieniadze" bo poki co temat ucichl.

#6697 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) TAK , TAK ,TAK !!!

Pieniądze na koncie ^^ :D

Tylko tata straszy mnie ,że mam płacić 750zł urzędowi skarbowemu ? - chyba sobie jaja ze mnie robi ?

Dealerzy w lubelskim drżyjcie - Pawluś nadchodzi :lol: B)

Edytowany przez pawlus224, 27 styczeń 2012 - 19:24.

#6698 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na pewno robi, wszystkie premie i dotacje są zwolnione z podatku, poszukaj w Googlach i poczytaj

#6699 Share Bronek4011

Bronek4011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:16

TAK , TAK ,TAK !!!

Pieniądze na koncie ^^ :D

Tylko tata straszy mnie ,że mam płacić 750zł urzędowi skarbowemu ? - chyba sobie jaja ze mnie robi ?

Dealerzy w lubelskim drżyjcie - Pawluś nadchodzi :lol: B)

kiedy składałeś wniosek o płatność??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6700 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siódmego grudnia :)