Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#6621 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jako domownik chyba tak (ale niech ktoś to potwierdzi dla większej pewności :) ) , tylko nie możesz być ubezpieczony w pełnym zakresie jako rolnik czyli jako osoba prowadząca działalność rolniczą - jesli nie miałeś ha to nie byłeś i możesz korzystac z MR .

@bronek4011 - nie łaska przeczytać kilka postów wstecz ???

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:59
  •  

#6622 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kamil41 Tak jak kolega wyżej pisze jak nie miałeś ziemi to spokojnie możesz startować na MR.

#6623 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No,no - wniosek o płatność złozony chyba 29 grudnia kasa na koncie 23.01 :D
Tylko muszę tutaj dodać że 30 grudnia wniosek był już wysłany do Warszawy (w 1 dzień mi go rozpatrzyli) więc już tylko na kasę czekałam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6624 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pozazdrościć ;)

... i gdzie tu kurde sprawiedliwość :P

#6625 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisaj dzwonilem do Wraszawy i jeszce nie maja mojego wniosku:/ a pozniej zadzwonilem do babki ktora prowadzi moj wniosek to powiedzial ,ze juz tydzien temu zostal wyslany... heh teraz kto tu klamie;p

#6626 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm.. to faktycznie

mój był wysłany 30 grudnia, a jakoś 3 stycznia byłam jeszcze zawozic poprawki z datą wsteczną :D
Cos nie tak w akcie notarialnym było i potrzebowali oświadczenia mojej babci że nie będzie jakiejś tam części mojej ziemi nikomu dzierżawci i że ona jest w całości moja, babcia podpisała oświadczenie->zrobiłam skan->wysłałam maila do Pani która mi wniosek rozpatrywała i jak to dostała to tego samego dnia wysłała wniosek do Warszawy. A 3 stycznia zawiozłam orginał i wypełniając papiery pisałam datę z 30 grudnia :D

Szczerze mnie tez bardzo zdziwiło jak zawiozłam papiery w czwartek a w piatek rano dzwonią do mnie że jest mała poprawka, jak im mailem wyślę babci oświadczenie to wniosek od razu wyślą.
MEGA POZYTYW był w porównaniu jak niektórzy tutaj piszą że po msc do poprawek wzywają.

#6627 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tutaj nie ma sprawiedliwości... Wyobraźcie sobie że mój wniosek z Arimr Poznań do Warszawy idzie już prawie 3 tydzień i nadal jak dzwoniłem go nie mają więc to jest po prostu żenada mają taki bałagan w dokumentach że szok... Jak my dla nich mamy coś zrobić wysłać czy coś to mamy 7 dni a oni co!! Polska to chory kraj.... niestety :unsure:

#6628 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja to się tylko martwię , żeby im ten mój wniosek nie zaginął :unsure:

Poczekam i te maksymalne 3 miesiące , ok. ale jak mi po 2 miesiącach przyjdą poprawki , albo co gorsza <odpukać > po 3 miesiącach będzie dalej cisza <twu twu> to się załamię , wkur... i skończy się kulturalne obchodzenie z ARIMR :)

#6629 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Unia pieniądze daje ale to wszystko jest robione pod górke te wszystkie papiery i wnioski niektóre jak się wypełnia to głowa boli a te ich terminy to w ogóle Praszka zamiast wszystko szybko pozałatwiać i dać rolnikowi pieniądze żeby inwestował i rynek napędził to oni zawsze coś znajdą żeby utrudnić.

#6630 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Również się martwię by nie zaginął jeśli do końca tygodnia nie będzie mojego wniosku w Warszawie to Arimr poznań czeka nie miła rozmowa... Dokładnie rolnicy czekają na te pieniądze każdy widzi podwyżki a agencja przeciąga przecież im odsetki na kontach rosną to co się będą spieszyć.... ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6631 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie: czy w MR trzeba postawić tablicę informacyjną że zostało sfinansowane z PROW tak jak w MGR itp czy nie trzeba??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#6632 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 21:30

a ja mam takie pytanie: czy w MR trzeba postawić tablicę informacyjną że zostało sfinansowane z PROW tak jak w MGR itp czy nie trzeba??

Chyba nie!

#6633 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na pewno nie.

#6634 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy i koleżanki, a wiecie coś może na temat ewentualnego naboru 2012, kolega ma znajomego w agencji, również jak ja liczy na tegoroczny nabór, i dostał ostatnio informacje, że na wiosnę prawdopodobnie będzie jeszcze jedno podejście. Co Wy o tym myślicie, macie jakieś info.?? na stronie agencji cisza <_<

#6635 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 08:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trzeba dzwonic i popedzac
To nie forum magii i czarów:)

#6636 Share doubleb

doubleb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Wszystko i nic :)

Napisany 24 styczeń 2012 - 08:25

Koledzy i koleżanki, a wiecie coś może na temat ewentualnego naboru 2012, kolega ma znajomego w agencji, również jak ja liczy na tegoroczny nabór, i dostał ostatnio informacje, że na wiosnę prawdopodobnie będzie jeszcze jedno podejście. Co Wy o tym myślicie, macie jakieś info.?? na stronie agencji cisza <_<

Cześć,
nie jestem wykwalifikowanym "wszystko wiedzącym" a w temacie siedzę krótko ( od tygodnia zacząłem się interesować MR ), więc nie jestem pewien w 100% poprawności moich informacji.
Przeszukując jakieś strony trafiłem na podpisane rozporządzenie dotyczące MR w 2012 roku, żadnych dat, żadnych konkretów, jednak to świadczy o tym, że program się odbędzie ( zatwierdzić musi jeszcze minister ).
Parę dni mi to zajęło, ale przeczytałem forum od 150 strony czyli od początku roku 2011, i wiem, że do puki nie będzie oficjalnej informacji, nic do końca nie będzie wiadome ( gdybanie i domysły nic tu nie pomogą ). Także radzę się uzbroić w cierpliwość i poczekać na info.
Byłem w tej sprawie w ARiMR w Szczecinie, nic się nie dowiedziałem, dzwoniłem do centrali, nic się nie dowiedziałem, więc tak jak pisałem wcześniej, poczekamy, zobaczymy.
Pozdrawiam :)

#6637 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mając ukończony kurs na rolnika + opłacając składki 3 lata, chyba można mieć MR, to wiem ale czy będąc
współwłaścicielem gospodarstwa np. o powierzchni 10ha z trzema osobami to każda z tych osób może po ukończeniu kursu brać MR? Przykładowo rodzic pisze papier że gospodarstwo jest własnością dzieci i one mają równe prawa czy coś takiego, i jest np 5 braci to każdy może brać MR?

#6638 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 10:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W MR trzeba SAMODZIELNIE prowadzić gospodarstwo, czyli żadne współwłasności nie wchodzą w grę. Kursy też tutaj nic nie dają, albo wykształcenie rolnicze, albo staż w KRUS (3 lub 5 lat w zależności od wykształcenia). Tak przynajmniej było do tej pory.

#6639 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczekaj staż 3 lata i nie muszę chodzić do szkoły rolniczej? A no to nic, z ciekawości pisałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6640 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2012 - 15:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zapomoga już przyszła. Dodany obrazek