Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#6521 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:28
  •  

#6522 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:54

Wczoraj wieczorem koleś dzwonił i powiedział że będzie kontrola o 9 rano. Kazał przygotować wszystkie dokumenty takie jak Akt notarialny, umowy dzierżaw jeśli mam i odcinek z KRUS. Przyjechali punktualnie o 9 spisali protokół, zrobili zdjęcia papierom i na protokole kazali napisać oświadczenie że sam prowadzę gospodarstwo. Późnej kilka podpisów i po 30 minutach pojechali. Pytali mnie czy robiłem już coś na polu. A ja ich pytam czy pojedziemy na pole a oni że nie ale zawsze może być jeszcze kontrola na pole. I tyle . Narobili stresu niepotrzebnego bo nie wiedziałem o co im może chodzić. Ciekawe czy przez tą kontrole odwlecze się moja wypłata pieniędzy.:)

To jest niedorzeczne !

Jak z wypłatą premi to zwlekają ile sie da a tak to kontrole lekko im przychodzi zrobić <_<

... Ja bym ich wygonił i kazał przyjechac gdy wypłacą premie :lol:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6523 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:28

a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie

jak już jesteś ubezpieczony dłużej jak rok to masz 90 dni bodajże na wysłanie ARiMR-owi zaświadczenia z KRUS-u od momentu otrzymania zawiadomienia.Jeżeli natomiast nie masz jeszcze tego rocznego stażu(tak jak ja) a dostałeś kwit to masz 60 dni od momentu upłynięcia roku od wypłaty premii przez ARiMR.Przynajmniej ja tak to zrozumiałem :D
Marcin

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6524 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej jestem tu nowy i nie wiem czy Dorze zrozumiałem ale jak złoże w agencji wszystkie papiery przejęciu gospodarstwa to oni maja jeszcze 90 dni na wypłatę pieniędzy.

#6525 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie pamiętam dokładnie jaki jest termin dot. czasu wypłaty.Ja jak im odesłałem wniosek z załącznikami o wypłatę kaski tak gdzieś na połowę marca 2011 to pieniążki dostałem w okolicach 17 kwietnia.
p.s
ten post wyżej to dot. innej sprawy niż wypłata pomocy.
Marcin

#6526 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek o płatność złożony 19 grudnia w Lublinie dzisiaj byla poprawka ze dzierżawa na zbyt krotki czas i dalej trzeba czekac

#6527 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chodzi mi o wypłate pieniędzy z programu Młody rolnik.

#6528 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to jest jak ojciec przekazał mi ciągnik a ja chce go sprzedać czy trzeba te zmiany nanosić w biznes planie czy w ARiMR. Bo planuje zakup większego

#6529 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 12:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witaj z tymi zmianami w tym biznesplanie to jakieś chore, to i maszyny trzeba zmieniać chyba nie, bo zwierzęta i uprawy na pewno , do teraz miałem tylko świnie a teraz mam jeszcze kilka opasów i muszę to zgłosić tylko jak to rozpisać.
Będąc MR można użyczyć budynek ojcu bo może bym te bydło na niego pisał.

#6530 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 13:00

a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Papiery załatwiałem w 2010roku, Kase dostałem w styczniu 2011r. Pismo do mnie również przyszło. Dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że mam dowieźć zaświadczenie z KRUS. No to dobra, jak chcą to zawiozę. W końcu 75tys. dostałem w zamian za masę biurokracji i papierkowej roboty, więc trzeba to dociągnąć do końca. Przy okazji zawiozę im jeszcze faktury za maszyny zakupione w 2011roku. Bo doczytałem, że należy je dostarczyć do końca stycznia roku następnego po otrzymaniu kasy. Ja im zawiozę, oni będą zadowoleni, ja będę zadowolony i gitarka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6531 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 15:50

Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Papiery załatwiałem w 2010roku, Kase dostałem w styczniu 2011r. Pismo do mnie również przyszło. Dzwoniłem do ARiMR i powiedzieli że mam dowieźć zaświadczenie z KRUS. No to dobra, jak chcą to zawiozę. W końcu 75tys. dostałem w zamian za masę biurokracji i papierkowej roboty, więc trzeba to dociągnąć do końca. Przy okazji zawiozę im jeszcze faktury za maszyny zakupione w 2011roku. Bo doczytałem, że należy je dostarczyć do końca stycznia roku następnego po otrzymaniu kasy. Ja im zawiozę, oni będą zadowoleni, ja będę zadowolony i gitarka.

ja faktury im zawiozłem zaraz po świętach, mówili że nie trzeba do końca stycznia tylko że jest na to 3lata ale lepiej dmuchać na zimne i mieć to z głowy, te z KRUSU też wolę im osobiście zwieść wiadomo jak działa poczta polska
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#6532 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli chodzi o KRUS to sam się nad tym zastanawiałem (jestem z naboru 2010 r.), bo przecież prawo nie działa wstecz niby. No ale w kodeksie karnym jest jeden wyjątek - jak nowe prawo łagodzi karę za jakiś czyn, to stosuje się to także do już skazanych. Idąc tym tropem Sawicki (Księżyc w pełni :P ) złagodził nam wszystkim 'wyrok' z 3 lat do jednego roku. Z resztą każdy dostał powiadomienie z ARiMR.

Swoją drogą to ciekawe dlaczego? Czy ZUS już naprawdę tak się sypie, że za chwile będą zmuszać młodych, żeby do niego przechodzili i zlikwidują skądinąd bardziej stabilny KRUS? Tak mi się wydaję.

#6533 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem z naboru 2010.Papiery łatwiłem jakoś w sierpniu,gdzieś na początku 2011 czy to koniec 2010 dostałem powiadomienie o przyznaniu pomocy...no a resztę tj. kompletacja załączników+wniosek o wypłatę pieniędzy (jak pisałem wyżej)załatwiłem w marcu 2011.
Ta zmiana o czasie obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS weszła jakoś na początku października 2011.
Jeżeli ktoś już miał ten roczny staż przed wprowadzeniem tej poprawki to składa ten kwit w ARiMR-patrz mój post wyżej,a jak nie (np.ja)to -tez patrz mój post wyżej. pzdr. :)
Marcin

#6534 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:28

Wniosek o płatność złożony 19 grudnia w Lublinie dzisiaj byla poprawka ze dzierżawa na zbyt krotki czas i dalej trzeba czekac

O ... czyli jest szansa ,że nie będę miał poprawki skoro już z 19 rozpatrują ...

Ktoś pytał o kwestie sprzedaży ciągnika - myśle ze to nie jest takie ważne , a w razie kontroli pokażesz im umowę kupna-sprzedazy i git . Z reszta chyba w BP nie masz wyszczególnione jaki to ciągnik z marką modelem i numerem rejestracyjnym ?
Jeśli nie to nie ma sie MOIM ZDANIEM czego bać , bo był ciągnik i jest ciągnik tylko inny - sztuka=sztuka .

Żeby mi @Bobek zaraz czegoś nie wypomniał to zaznaczam ,że to moje zdanie , nie potwierdzone żadnym przepisem - tak jak większość zamieszczonych tutaj przez wszystkich wypowiedzi .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6535 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie, będzie jeszcze nabór na młodego rolnika ??

#6536 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 23:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego tego nikt nie wie, pewnie nawet Sawicki teraz by na te pytanie nie odpowiedział.

#6537 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam:)chciałbym się poradzić jakiegoś użytkownika co pracuje w ARIMR czy moja sytuacja kwalifikuje się abym miał szanse na Premie (Mlody Rolnik) , w przyszłości:).Otóż Moja Mama w grudniu 2011 skończyła 55 lat,chciałaby przejść na wcześniejsza emeryturę(KRUS) i przepisać i gospodarstwo na Mnie ,o powierzchni ponad 10ha ale uważa ze ja nie kwalifikuje się na tą premie.Po stracie Ojca jak bylem niepełnoletni został przeprowadzony podział majątku na 3 części , miedzy moja mamę , siostrę i mnie, i od razu mamie z siostra wydzierżawiliśmy z data pewna w Gminie naszą ziemie na X lat powiedzmy( nadal trwa).I teraz pytanie czy mam szanse na Premie ( jeżeli będzie ), nadmienię ze skończone mam technikum rolnictwa i co najmniej 3 lata ubezpieczony w Krusie., później skończyłem studia wyższe w trybie zaocznym , ale teraz postanowiłem przejąc gospodarstwo i zainwestować w sprzęt ( ciągnik,prasa).Ogólnie gospodarstwo jest nastawione na produkcje mleczna i opas Bydła.Pisze o takowej sytuacji bo nie wiem czy czekać na następny nabór ( Młody Rolnik )czy przepisywać gospodarstwo teraz i skorzystać z PROW bądź brac kredyt na maszyny z Lini Mlody Rolnik na 10 lat o 2% oprocentowaniu. Prosze o konkretne odpowiedzi na pw badz GG ludzi związanych z tematem:)

Edytowany przez rafffffff, 14 styczeń 2012 - 19:00.

#6538 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wątpię czy należałaby Ci się premia -gdyż jak wyczytałem jesteś już właścicielem ziemi[zapewne dłużej niż 12 m-cy].
looknij se tu:
http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html
najlepiej to skontaktuj się z kimś z agencji,co Ci szkodzi się dopytać :)
Marcin

#6539 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2 lata temu wiedziałem ze nie mam szans ,ale w tym roku weszło nowe rozporządzenie na stronie ARiMR które brzmi:
— pkt 6 otrzymuje brzmienie:
„6) w przypadku osób fizycznych, które nabyły
gospodarstwo w drodze spadku wydzierżawiły
to gospodarstwo nie później
niż w terminie 12 miesięcy od dnia
nabycia — dzień rozwiązania albo wygaśnięcia
umowy dzierżawy, pod warunkiem
że umowa dzierżawy została zawarta
w formie aktu notarialnego albo ma
pewną.”,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6540 Share trusvip

trusvip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Praca w Gospodarstwie

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a ja mam takie pytanie .
dostałem premie na MR i w biznesplanie miałem zapisane ze kupuje nowy ciagnik i wykorzystam cała sume premi ( 75 tys.) czyli w 100% , bo ciągnik i tak bedzie kosztował ponad 100.000 tys.
i chciałem zakupic razem z nim ładowacz z osprzetem.
Pytanie brzmi czy moge zrobić zakup z wkładem własnym 50 tys i reszta podeprzeć sie kredyt.na 2% ??
I czy nie doczepia sie ze nie bedzie wkładu własnego w postaci całości czyli 75 tys. tak jak miałem zapisane w bizesplanie ????????
PROSZE O PEWNE ODPOWIEDZI