Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#6421 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie będzie bo niema kasy na co będzie w 2014 roku tego nikt nie wie ale pula środków 2007-13 wyczerpana.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:16
  •  

#6422 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie zlikwidowali MR tylko kasa się skończyła. Teraz trzeba czekać na PROW 2014-20

Nie zauważyłem że Marek już to napisał, mój błąd

Edytowany przez mimcio, 03 styczeń 2012 - 19:09.

#6423 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wprowadzajcie ludzi w błąd... nikt na razie nie jest pewien ze nie będzie nowych naborów po 2013 bo nie ma jak na razie sztywnych ram nowego PROW na lata 2013-2020.. wszystko co teraz jest podawane to plotki i luźne założenia i propozycje krajów w komisji europejskiej...

wszystko się wyjaśni prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku kiedy będzie przedstawiony nowy PROW, który wejdzie prawdopodobnie w 2014 roku...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6424 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli póki co to nie ma o czym myśleć... Ciekawe w jaki sposób zamierzają zachęcić młodego aby zapier... i przewalał glebe (jeśli w ogóle zamierzają zachęcać!) Przy dzisiejszych kosztach praktycznie mija się to z celem...

#6425 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dziś słyszałem taką plotkę, że zostały jeszcze pieniądze na modernizację niewiele ich jest ale w tym roku niby mają zrobić nabór tylko nie wiadomo kiedy. Ale jak to ploty...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6426 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)  @Pawlus to nie ploty u mnie w okolicy są też takie osoby, które skorzystały z MR i kupili sobie samochody, czy wyremontowali domy. Żaden nie kupił jakiejkolwiek maszyny. Zwracać nie musieli.

Co do zmian w biznesplanie otrzymałem informację z ARiMR, że zmiany można dokonywać przed zakupem i tego się trzymam. Jak dostanę pieniądze to wtedy zmienię, więc i ty @Majzol możesz poczekać na targi i zmienić. Głowy za te informację nie daję i chyba zadzwonię jeszcze raz i sprawdzę prawdziwość tej informacji, aby nie było za późno.

Sprawdzam konto co dzień, ale pieniędzy jak na razie nie ma. Jeśli w tym tygodniu nie przeleją to zadzwonię po niedzieli spytać się czy wniosek został sprawdzony, może osoba prowadząca mój wniosek będzie następnym razem rozmowniejsza.

Edytowany przez Thomas2135, 03 styczeń 2012 - 21:11.

#6427 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy aby dostać kredyt preferencyjny trzeba mieć wykształcenie rolnicze ????a my MR którzy mamy uzupełnić wykształcenie dostaniemy taki kredyt ???

Edytowany przez Kamis2010, 03 styczeń 2012 - 21:13.

#6428 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Kamis2010
Rozdział II. Podmioty mogące ubiegać się o kredyt

1. O kredyt mogą ubiegać się osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, podejmujące lub prowadzące działalność określoną w rozdziale I ust. 1, które:
1) w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu nie ukończyły 40 roku życia,
2) posiadają wykształcenie rolnicze lub mają udokumentowany 3-letni okres pracy w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej o kierunku zgodnym z działalnością, na którą zostanie przeznaczony kredyt,
3) mogą być rencistami, o ile prawo do renty ustalone zostało z tytułu innego niż niezdolność do pracy lub z tytułu częściowej niezdolności do pracy na podstawie przepisów innych niż przepisy o ubezpieczeniu społecznym rolników,
4) nie są emerytami.

2. Jeżeli o kredyt ubiegają się małżonkowie, pomiędzy którymi istnieje wspólność majątkowa, przynajmniej jedno z nich musi spełniać warunki określone
w ust. 1.

3. Potwierdzeniem posiadania wykształcenia rolniczego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub uczelni na kierunku, w zawodzie lub specjalności w zakresie rolnictwa lub dokument potwierdzający uzyskanie tytułu kwalifikacyjnego w zakresie rolnictwa. Szczegółowy wykaz kierunków studiów rolniczych, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych w zakresie rolnictwa określony został w załączniku nr 1.

4. Udokumentowaniem 3-letniego okresu pracy w gospodarstwie rolnym może być:
1) zaświadczenie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego stwierdzające okres płatności składki,
2) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stwierdzające okres płatności składki z tytułu zatrudnienia w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej,
3) zaświadczenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej o pracy w gospodarstwie zespołowym,
4) poświadczenie dokonane przez bank prowadzący przez okres co najmniej 3 lat rachunek bieżący rolnika lub bank, w którym rolnik co najmniej przez okres 3 lat obsługiwał kredyty inwestycyjne lub kredyty obrotowe,
5) zaświadczenie Urzędu Gminy o posiadaniu gospodarstwa rolnego i płaceniu podatku rolnego,
6) zaświadczenie Urzędu Skarbowego o płaceniu podatku od działów specjalnych produkcji rolnej,
7) oświadczenie rodziców bądź innych osób, które prowadzą lub prowadziły gospodarstwo rolne, zawierające poświadczenie własnoręczności podpisu składającej je osoby dokonane przez właściwy Urząd Gminy lub notariusza, o co najmniej trzyletnim okresie pracy w gospodarstwie, przy czym wiek rolnika, od którego można liczyć okres pracy w gospodarstwie rolnym wynosi 15 lat. Do tego okresu zaliczać można czas nauki w szkole dziennej.

#6429 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Podali właśnie w Agrobiznesie informację od Agencji że w tych województwach w których zabrakło kasy,przełożą z innych województw i teraz dostaną wszyscy.:D

marek uprzedziłeś mnie. :P

Hola hola, oglądam właśnie sobie powtorke programu i nikt nic nie mówi, że starczy dla wszystkich. Słysze tylko że przesuną pieniądze z tych rejonow gdzie kasa została w miejsca gdzie zabrakło środków. I kluczowe podsumowanie pieniedzy powinno wystarczyć dla wszystkich, a nie że wystarczy. Wiec lepiej jeszcz trochę poczekac, tym bardziej że listy na arimr jeszcze nie sa zmienione.

#6430 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 03 styczeń 2012 - 23:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie z innej beczki. Otóż kiedy mija czas na złóżenie wniosku o płatność czy to jest dokładnie 180 dni od dostania decyzji o przyznaniu MR.
23 grudnia 2011 mialem zapis. Dopiero z powodu wielu problemów ale do rzeczy. Pojechałem z aktem do KRUS-u ale pani nie chce mi wydać zaswiadczenia o ubezpieczeniu jako rolnik bo nie ma decyzji! Pytałem kiedy bedzie ta decyzja? bedzie w ciągu 30dni. Byłem u kierowniczki dzisiaj i ona nie wyda decyzji przed upływe m 29dni. Czyli d*pa!!
No to mówie załatwie przynajmniej wypisy z rejestru gruntów. POjechałem do starostwa.Daje kobicie akt (ale ona mówi że akt to ona ma gdzies). Kobita nie chce mi wydać wypisów bo nie ma tego w komputerze bo są jeszcze naa starego właściciela! Pytam co dalej. Ona mówi że musza przyjść do niej papiery z sądu rejonowego o zmianie własciciela. Jadę do sądu. Bardzo miła pani daje mi te potrzebne dokumenty i karze zawieść do starostwa. Tak robie. Ale kobita mówi w starostwie nie chce ode mnie tych papierów bo one muszą przyjść pocztą bezpośrednio z sądu!! I witki mi opadły!! Co dalej poradzcie?
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6431 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A po co ci wypisy z rejestru gruntów? Przynajmniej mi nie były do niczego potrzebne..
A co do KRUS to ja Ci nic nie poradzę, miałam tak samo, tylko tyle że ub.się około 20 listopada i decyzja przyszła po tygodniu bo mi Pani powiedziała że zawsze do końca miesiąca muszą wysyłać decyzję. No ale teraz początek stycznia to może i 30 dni będziesz czekał...
Potem po otrzymaniu decyzji pojechałam po zaświadczenie to nie chcieli mi wydać bo nie było prawomocne..
Ale tutaj niektórzy mówili że z KRUS-em bardzo szybko pozałatwiali, ale chyba trafili na b.dobrych urzędników.

#6432 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cytałem właśnie jak niektórzy otrzymali zaświadczenia od ręki. W moim powiecie nie ma takiej możliwości.
Co do wypisów z rejestru to któryś z kolegów pisał kiedys że dobrze je dołączyć do wniosku o opłatność. To samo powiedziała mi kobitka która pisała mi wniosek na MR. I tak czekam za dziadowskim Krusem także może wypisy też zdarze dostać i wszystko razem wyśle.
Własnie wyciągnąłem moją dezyzje dostałem ją 17.09.2011r. czyli do kiedy max muszę złożyć wniosek o płatność bo już sie boję że przez to grzebanie sie urzędasów zasranych braknie mi czasu!
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#6433 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zdążysz spokojnie. Zobacz czy na wypisach masz takie same powierzchnie UR itp. jak w Bp. Jak nie to zrób aneks do BP ,lub dołącz pisemne wyjaśnienie do wniosku o płatność i spodziewaj się kontroli.

Jeżeli przejmowaliście zwierzęta to wymagali o od was jakiś papier potwierdzający to?
To nie forum magii i czarów:)

#6434 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja przejąłem całe gospodarstwo. Więc wielkość się nie zmieniła ale sprawdzę chociaż na ojca wypisach wszystko się zgadzało wię licze że na moich też tak będzie. A co do kontroli to mnie teraz wystraszyłeś. A dlaczego miałbym mieć kontrole? I co mieliby sprawdzac? trzeba się przygotować.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#6435 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 11:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) otóż mam pytanie co do artykułu w Agrobiznesie z dnia 3.I.2012 http://www.tvp.pl/in...12-1210/5907551
a więc na początku reportażu o MR2011 redaktor mówi o tym iż

"pieniądze bedą przesuniete z województw tam gdzie zostało na te 6woj gdzie zabrakło ,ale i tak pieniedzy nie wystarczy dla wszystkich"

natomiast lektor na końcu reportażu wspomina fakt:

"oznacza to iż pieniedzy wystaczy dla wszystkich starających sie o premie MR2011"

Czyli moze mnie ktos oświecic co do tych informacji i co mieli na mysli redaktor jak i lektor czy chodzi o to ze pieniedzy nie wysztarczy dla wszystkich co chcą wziąć premie w przyszłych latach czyli 2012 i 2013?

#6436 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak chodzi oto że z naboru 2011 powinno starczyć dla wszystkich. Ale zabraknie dla innych bo nie będzie naborów więcej.

Ja to tak zrozumiałem ale okaże się czy dobrze za tydzień dwa

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6437 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powracając do tematu odnośnie VAT.
W instrukcji wypełniania PRG (MR) jest zapisane:

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT) i może być m.in. przeznaczona na:[...]

To nie forum magii i czarów:)

#6438 Share lukaszmolenda1987

lukaszmolenda1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem czy dobrze zrozumiałem to tych co nie dostali jest 1354 a podobno kasy starczy dla 1300

#6439 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mówili o tym w agrobiznesie czy z jakiś protokołów to wywnioskowałeś
bo jakoś w agrobiznesie o zadnych "chyba liczbach nie bylo mowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6440 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś po moich wielu telefonach dowiedziałem się iż wniosek trafił do działu przelewów :rolleyes: Ktoś wie co już dostał ile się czeka mniej więcej gdy wniosek już tam trafi ?? :rolleyes: