Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#6401 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 13:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :)
Jak składałem w tym roku 2011 wniosek na Młodego Rolnika to kiedy się z niego muszę rozliczyć i jakie dokumenty będę musiał przygotować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:12
  •  

#6402 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 14:29

Witam :)
Jak składałem w tym roku 2011 wniosek na Młodego Rolnika to kiedy się z niego muszę rozliczyć i jakie dokumenty będę musiał przygotować?

Wszystko masz napisane w Decyzji,którą otrzymałeś z ARiMR.

#6403 Share krystianr

krystianr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:www.agrofoto.pl
    www.krystianr.xaa.pl
    www.przemo.org

Napisany 01 styczeń 2012 - 23:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...d_MR_300309.pdf

prosze kolego, wystarczy przeczytac :)
Dj Asmach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6404 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 15:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

#6405 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale najpierw niech minister zwiekszy limit przyznanych dotacji :D

#6406 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:26

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

Tak szybko to nie nastąpi. Do 2020 unia wytrzyma zobaczycie najpierw będą ukrócać dopłaty itp.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6407 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich!
Mam 17 lat, 12lipca tego roku ukończę 18. Chodzę do 2 kl. LO, jestem ubezpieczony w KRUS od 1999r.
W przyszłości mam zamiar startować na Młodego Rolnika. <-Wiecie gdzie można na pomorzu zdobyć policealne wykształcenie rolnicze??
Mam tylko jedno pytanie odnoście kwalifikacji, wiem że LO nie liczy się.
Słyszałem że trzeba mieć wykształcenie powiązane z rolniczym lub pracować na gospodarstwie i opłacać składkę Krus (czy coś takiego) <-NIE MAM PEWNOŚCI
Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tej kwestii.

Wszystkim Z Góry dziękuję!

#6408 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:35

Witam wszystkich!
Mam 17 lat, 12lipca tego roku ukończę 18. Chodzę do 2 kl. LO, jestem ubezpieczony w KRUS od 1999r.
W przyszłości mam zamiar startować na Młodego Rolnika. <-Wiecie gdzie można na pomorzu zdobyć policealne wykształcenie rolnicze??
Słyszałem że trzeba mieć wykształcenie powiązane z rolniczym lub pracować na gospodarstwie i opłacać składkę Krus (czy coś takiego) <-NIE MAM PEWNOŚCI

Kolego nie wiadomo czy będzie nowy nabór na MR, a jak ewentualnie będzie to nie wiadomo jakie będą wymagania, bo te zmieniają się w pewnym stopniu przy każdym naborze. Wobec tego jedyne co można Tobie poradzić to czekać, obserwować ruchy ARiMR oraz Ministra Rolnictwa i mieć nadzieję. Ja skorzystałem z MR w 2011 roku i teraz mam nadzieje że będzie jeszcze kiedyś modernizacja :-)
www.westernriding.pl

#6409 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 11:20

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

nie wierze że to nastąpi, wtedy ceny żywności poszły by o 300% a 3/4 przestało by uprawiać ziemie. Lepiej niech to nie nastąpi.

#6410 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nowych naborów nie będzie na MR

Wszyscy z 2011 Dostaną kasę

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6411 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podali właśnie w Agrobiznesie informację od Agencji że w tych województwach w których zabrakło kasy,przełożą z innych województw i teraz dostaną wszyscy.:D

marek uprzedziłeś mnie. :P

Edytowany przez Eryko, 03 styczeń 2012 - 12:31.

#6412 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:35

Dzisiaj jeździłem poprawiać wniosek i facet który go sprawdzał że w ARiMR coraz głośniej się mówi że znów "cudownym zrządzeniem losu" znajdą się pieniądze wszystkich chętnych. Tak więc pożyjemy zobaczymy, może pan Sawicki zrobi nam na koniec jakiś prezent.

Czyli jednak miałem racje. Fakt że z małyn poślizgiem ale lepiej tak jak wogóle

#6413 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to super ,że wszyscy dostaną :)

Z tym rozliczaniem się z premii to już kiedys tak było , rozmawiałem z panem (z sąsiadniej wsi) który dostał 50tys zł w pierwszym naborze MR i mówił mi on ,że nie był wogóle sprawdzany / rozliczany :o a za pieniądze z MR mógł sobie pojechac na wczasy i nikt go nie sprawdzał ... - nie zebym powtarzał plotki tylko to fakt autentyczny .

A UE itak się rozpier... itak :P ... a zauważcie ,że początki jej rozpadu następują/postępują za kadencji polskiej prezydencji :lol:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6414 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszyscy z 2011 Dostaną kasę
[/quote]
nareszcie jakas dobra wiadomosc to juz pewna informacja? ARIMR powinna chyba wysylac teraz pozytywne decyzje jak myslicie?

#6415 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 03 styczeń 2012 - 14:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Informacja pewna Minister dzisiaj powiedział w Agrobiznesie. Na pewno decyzje zaczną wysyłać.

Ja już mam gosp przejęte także tylko zaświadczenia z KRUS załatwię i składam o płatność

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6416 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiekszosc juz ma wszystko pozalatwiane lub jest juz na finiszu a przed nami cala ta biurokratyczna gehenna ;p ale dobrze ze to wszystko tak sie skonczylo

#6417 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 14:51

No to super ,że wszyscy dostaną :)

Z tym rozliczaniem się z premii to już kiedys tak było , rozmawiałem z panem (z sąsiadniej wsi) który dostał 50tys zł w pierwszym naborze MR i mówił mi on ,że nie był wogóle sprawdzany / rozliczany :o a za pieniądze z MR mógł sobie pojechac na wczasy i nikt go nie sprawdzał ... - nie zebym powtarzał plotki tylko to fakt autentyczny .

A UE itak się rozpier... itak :P ... a zauważcie ,że początki jej rozpadu następują/postępują za kadencji polskiej prezydencji :lol:

a ja znam takie przypadki że rolnicy którzy otrzymali premię wtedy jeszcze 50tys i wyjeżdżali za granice do pracy na pół roku lub dłużej i przyszłą kontrol do rolnika a jego nie ma w kraju i musiał oddać te pieniądze z odsetkami które były nie małe :huh:
red power

#6418 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:17

Krotko i na temat: zal.pl
Moglbys z takimi wypowiedzami byc poslem w PiS`ie albo redaktorem w RM. Juz wiessz napewno ze upadnie? Proroctwa glosisz? To powiedz jak bedzie sie ksztaltowac cena trzody za dwa lata i zboza bo nie wiem czy inwestowac... Jak juz to narazie mozna to nazwac nowotworem ale chyba nawet nie zlosliwym jeszcze.

Witam wszystkich!

Popytaj w Koscierzynie w CKU bo ieli niby otworzyc. Ja jezdze uzupelniac wyksztalcenie do sasiedniego wojewodztwa.

Edytowany przez wiesko, 03 styczeń 2012 - 15:15.

#6419 Share majzol

majzol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. mam któtkie pytanie. jestem jeszcze przed złozeniem wniosku o płatnośc. musze też zmienic BP ( inny płodozmian, który nie zmienia istotnie ESU) nie jestem pewny tez maszyn, które chce kupić.
czy bedzie lepiej jak złoże teraz wniosek o płatność, a w lutym, po targach w Poznaniu, jak bede pewny co kupić, zgłosic zmiany w BP ?? prosze o radę ;) pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6420 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:10