Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam mam taki problem z mr. może był ktoś w podobnej sytuacj. a sprawa wygloda następująco. rodzice rok temu przekazali mi 12ha i złożyłem papiery na mr. pieniądze dostałem już w styczniu, natomiast rodzice złożyli papiery na dopłaty w kwietniu, no i ONW już dostali i niedawno z agencj zadzwonili poprosili o wyjaśnienia tej sprawy. i wyszło tak że albo wracam 75tys z odsetkami albo rodzice oddają onw za moje pole i nie dostają obszarówki, może ktoś z was był w podobnej sytuacj i wybrnoł z tego inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przekombinowałeś to się nie dziw, że chcą zabrać.

Nie mogłeś składać wniosku o dopłaty na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to o czym ty myślałeś??? Wziąłeś gospodarstwo a dopłaty nie chciałeś na siebie tylko rodzicom oddać?? czy może takie fikcyjne przejęcie miało miejsce dla 75 tys zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

chodzi o to że nie kombinowałem tylko głupota własna,nawet nie pomyślałem żeby samemu składać

nie wiem jak mozna tak zrobic, trzeba byc naprawde asem, szkoda kasy z mr dla takich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam o jakim zwrocie mowicie i o jakim zaświadczeniu do KRUSU. Jezeli chodzi o to zaswiadczenie ja wyslalem je jak tylko zalatwilem sobie ubezpieczenie w KRUSIE i nie wiem czy to chodzi o to zaswiadczenie czy o jakies inne. A powiedzcie mi jeszcze, jak kupilem ciagnik to co musze miec zeby rozliczyc sie z ARiMR? Faktura czy cos jeszcze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

witam mam taki problem z mr. może był ktoś w podobnej sytuacj. a sprawa wygloda następująco. rodzice rok temu przekazali mi 12ha i złożyłem papiery na mr. pieniądze dostałem już w styczniu, natomiast rodzice złożyli papiery na dopłaty w kwietniu, no i ONW już dostali i niedawno z agencj zadzwonili poprosili o wyjaśnienia tej sprawy. i wyszło tak że albo wracam 75tys z odsetkami albo rodzice oddają onw za moje pole i nie dostają obszarówki, może ktoś z was był w podobnej sytuacj i wybrnoł z tego inaczej?

 

 

Nic nie wykombinujesz , tylko musisz im oddać te dopłaty (rodzice) , bo chyba to znacznie mniejsza kwota niż 75tys z odsetkami ;)

 

 

A na przyszłość masz bolesną w skutkach nauczkę , że to Ty jako właściciel i użytkownik gospodarstwa musisz wszystko robić ,że tak powiem "na swoje konto" , tak samo z dopłatami , jak i zwrotem akcyzy za paliwo , dopłatami do materiału siewnego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie wyszło że musze składac wyjaśnienia z realizacji biznesplanu bo zadeklarowałem że w 2012 bede miał ziemniaków minimalnie 2,3ha a miałem 2,22ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja pisałem wyjśnienia bo niezgadzały mi się zwierzęta z tym co zadeklarowałem w biznesplanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Problemami z rozrodem powiedzieli że to wystarczy.

Edytowano przez tomek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pisałem wyjśnienia bo niezgadzały mi się zwierzęta z tym co zadeklarowałem w biznesplanie.

 

Możesz przybliżyć dokładnej swoją sytuację. O ile wiem stan pogłowia w ciągu 5 lat może się zmieniać, być mniejszy lub większy niż zadeklarowany, ważne tylko, aby w ostatnim roku wykonać założenia biznesplanu. Może coś źle pojmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

mam pytanie odnośnie ilości ziemi aby osiągnąc młodego rolnika chodzi mi na ile lat musze wydzierżawić ziemie i czy moge ją wydzierrzawić tylko od ANR czy od sąsiada oczywiście prez notariusza ?odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Miałem mniej zwierząt niż zadeklarowałem,wezwali do biura powiatowego arimr i musiałem napisać oświadczenie dlaczego nie zgadza się z tym co zadeklarowałem.Jak się pytałem to powiedzieli żeby w roku docelowym się zgadzało z bp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Na 10 lat musisz wydzierzaiwc minimum, nie musisz jechac do natariusza, w gminie Ci poświadczą datą pewną, płaci się 9zł chyba za kązdy podpis na umowie, niezalaznie od liczby egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

mam prosbe do osób którym udało sie uniknąć zwrotu tych 15% premi.jesli jest ktoś komu udało sie ten fakt rozwiązac to proszę o podanie województwa i or arimr lub powiatowego w ktorym wam to zalatwili poniewaz jestem na etapie przygotowania pozwu do sądu administracyjnego a jak dyrektor arimr w moim powiecie mi powiedzial to bardzo dobry powod dla sądu dlaczego nie równo traktuja beneficjentow,chodzi tylko o wojewodztwo i oddzial-(bez nazwisk)jesli ktos moze pomóc to zgóry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Na 10 lat musisz wydzierzaiwc minimum, nie musisz jechac do natariusza, w gminie Ci poświadczą datą pewną, płaci się 9zł chyba za kązdy podpis na umowie, niezalaznie od liczby egzemplarzy.

 

Robiłeś w ten sposób w gminie? Jeśli tak to przeszło to bezproblemowo? A 9 zł się płaci rzeczywiście za podpis u mnie też.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

a tak wogóle to nie oddawajcie odrazu tej kasy tylko dajcie to do sądu bo duzo nie stracicie a mozecie uniknąc zwrotu.koszt sprawy to procent od kwoty czyli jakies 230zl no i odsetki w skali roku aktualnie to 14%,czyli przyjmując że sprawa pociągnie się rok a tak zapewne bedzie to koszty sądowe to ok 1800zl ,czyli myśle że warto bo można uniknąc zwrotu albo zapłacić ok 2 tyś wiecej w razie przegranej ale to i tak dopiero po zakończeniu sprawy.

 

a tak wogóle to nie oddawajcie odrazu tej kasy tylko dajcie to do sądu bo duzo nie stracicie a mozecie uniknąc zwrotu.koszt sprawy to procent od kwoty czyli jakies 230zl no i odsetki w skali roku aktualnie to 14%,czyli przyjmując że sprawa pociągnie się rok a tak zapewne bedzie to koszty sądowe to ok 1800zl ,czyli myśle że warto bo można uniknąc zwrotu albo zapłacić ok 2 tyś wiecej w razie przegranej ale to i tak dopiero po zakończeniu sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek161    3

a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

ja dziś zlozyłem pismo wraz z kopiami wszystkich pism od ARiMR w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. jakby tak postąpiło wiecej osób to myśle, że są większe szanse aby cokolwiek poszło w tym kierunku, zeby tego nie płacić. wiadomo, w KUPIE SIŁA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

a w wniosku się składa na cały areał i dzierzawa razem a co jeżeli ktoś zerwie umowe dzierzawy po np 5 latach co się wtedy stanie

 

 

Po to pisze się umowy notarialnie albo przez starostwo by jedna ze stron nie mogła sobie ot tak zerwać tej umowy . Jeśli "za porozumieniem stron" zerwiecie umowę po 6 latach to nic , bo kończy się wtedy okres programu "młody rolnik" , a gdy zerwiecie wcześniej to musisz szukać jakiejś dzierżawy w zamian ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

a wiadomo czy będzie młody rolnik 2013-2014

 

Dostałem dzisiaj takie oto info od Pani z Ministerstwa Rolnictwa:

 

"Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020. Szczegółowe zasady przyznawania pomocy są w trakcie wypracowywania."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj