Polecane posty

janczar810    302

mial moze ktoś taki problem z wykszatalceniem rolniczym.

otóż w naborze 2011 dostarczylem wszystkie dokumenty łacznie z świadectwem ukonczenia policealnego studium architektury krajobrazu i na świadectwie nie pisało w jakim zawodzie tylko tak jak wczesniej napisałem po ok. 2msc. przyszło pismo o poprawki tj ok. sierpnia 2011 i opisane iż świadectwo ARiMR nic nie mówi no to w samochod i do Poznania a tam jakiś praktykant zeszzedł z góry i zabrał to co brakowało ok ok wszystko ok. a ja z pytaniem a jak mam uzupełnić wykształceniue przecież mam świadectwo ukończenia a tu odp. trzeba mieć dyplom :!! :( a ja zonk osz kurcze no dobra no nic i na liczeniu punktów zostałem bez pkt. za wykształcenie a posiadałem. a teraz tzn. w czerwcu piszac po raz kolejny egz. zawodowy spotkałem znajomego ktory otrzymał pieniązki z naboru chba 2009r. i on mi na to iż on dostał te 50tys i na żaśswiadczenie ze szkoły iz ukonczył w takim zawodzie jak ja :) i tu ja szcześliwy tylko nadal nie jestem pewien tego co usłyszalem pojechalem do szkoly co chodzile a tu szok szkola została zlikwidowana :( i co teraz pozostale kuratorium oswiaty w poznaniu napisalem wniosek o wydanie zaswiadczenia i przysłali po jakims czas o co prosiłem i do do Agencji i teraz włąsnie zekam co oni na to mial moze ktoś taki przypadek jak jak ze uzupełniał wykształecenie poprzez zaswiadczenie ??? bo wydaje mi sie iz od tego czasu 2009r wiele sie nie zmieniło w sprawie uzupelnienia wykształćenia. i czytajac dziennik ustaw dt. młodego rolnika pisze ze zaswiadczenie styknie badz dyplom albo jak bylo kiedys na starych drukach świadectw napisane w jakim zawodzie sie ukonczyło a wiec czekam na inf. w 100% co mial taki przypadek i uzupelniał wykształcenie na podstawie zaświadczenia ze szkoły badz kuratorium (ja to zrobiłem poprzez pismo z kuratorium)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

Czy ucząc się w technikum rolniczym mogę przejąć gospodarstwo i ubiegać się o młodego rolnika zostały mi 2 lata jeszcze

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

witam, patrzylem dzisiaj brata swiadectwo ukonczenia technikum, jest na nim napisane ze ukonczyl techikum w takim i takim zawodzie, nizej jest napisane ze swiadectwo jest dokumentem potwierdzajacym ukonczenie szkoly, wiec jesli ktos chodzi do szkoly policealnej, czyli uzupelnia wyksztalcenie rolnicze np to tez bedzie mial takie swiadectwo, czyli wyglada na to ze swiadectwo wystarczy, a dyplom nie jest potrzebny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witam, patrzylem dzisiaj brata swiadectwo ukonczenia technikum, jest na nim napisane ze ukonczyl techikum w takim i takim zawodzie, nizej jest napisane ze swiadectwo jest dokumentem potwierdzajacym ukonczenie szkoly, wiec jesli ktos chodzi do szkoly policealnej, czyli uzupelnia wyksztalcenie rolnicze np to tez bedzie mial takie swiadectwo, czyli wyglada na to ze swiadectwo wystarczy, a dyplom nie jest potrzebny, pozdrawiam

 

Dla nowych dokumentów tzn. druków świadectw konieczne będzie przedłożenie zaświadczenia na którym jest umieszczona notka o tym w jakim zawodzie ukończyło się szkołę

Bynajmniej ja na tej podstawie uzupełnialem wykształcenie i jest ok. świadectwo i zaświadczenie z kuratorium (bo moją szkołe zamknęli )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Dla nowych dokumentów tzn. druków świadectw konieczne będzie przedłożenie zaświadczenia na którym jest umieszczona notka o tym w jakim zawodzie ukończyło się szkołę

Bynajmniej ja na tej podstawie uzupełnialem wykształcenie i jest ok. świadectwo i zaświadczenie z kuratorium (bo moją szkołe zamknęli )

ja patrzylem swiadectwie z tamtego roku, no chyba ze cos zmienilo sie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Od 2012 roku nie ma napisanego na świadectwie w jakim kierunku kończyło się szkołę. W takim przypadku należy dostarczyć agencji świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem że do niej uczęszczaliśmy bądź dyplom technika jak się zda egzamin zawodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

koledzy czy w nowych przepisach czas ubezpieczenia w krus to 1 rok??? czy ten przepis odnosi się również do młodych rolników sprzed zmiany przepisu??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

czy ten przepis odnosi się również do młodych rolników sprzed zmiany przepisu??

Ten przepis dotyczy wszystkich młodych rolników. Jeżeli jesteś w tej grupie (sprzed zmiany) to powinieneś dostać pismo informujące o tym z wyjaśnieniem do kiedy masz czas na przyniesienie zaświadczenia z KRUSu. Niedostarczenie zaświadczenia w tym terminie kosztować cię będzie 15 % premii.

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Witam.Uczę się w szkole Rolnicze,pozostalo mi 2 lata :) .Kiedy bedę mógł ubiegać się o Premię Młody Rolnik i jakie są jej wymagania?

Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Rok po dacie otrzymania premi trzeba dostarczyć zaświadczenie, że się było ubezpieczonym w KRUS? Ile oni dają czasu tam na dostarczenie?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

czyli potrzebny jest ten dyplom czy samo to ze sie ukonczylo np poliecalna szkole w zawodzie zalozmy weterynaria?

 

WYSTARCZY ZAŚWIADCZENIE, DYPLOM JEST ZBEDNYM !!!!!! a wiec dyplom jedynie dla inwidualnej satysfakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Rok po dacie otrzymania premi trzeba dostarczyć zaświadczenie, że się było ubezpieczonym w KRUS? Ile oni dają czasu tam na dostarczenie?

60 dni


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

wiem ze bylo, ale ile sie czeka sie na pieniadze od momentu przeslania wniosku o platnosc?

 

około 3 tyg, ja tyle czekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama264    0

Witam ,czy ktos wie cos na temat Młodego rolnika 2012 ?juz prawie koniec roku a o wnioskach nic nie slychac!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Nic nie słychać bo raczej już w PROW 2007-2013 nie będzie już naborów. Dopiero po 2014 roku coś może być. Ale zaznaczam że piszę raczej bo w Polsce wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A jak to jest ze zbożami?? Jeśli we wsniosku nie pisałem nic o życie i kukurydzy a teraz to będę siał to też muszę zmiany do bs pisać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

co musze zrobić (od czego zacząć) żeby zmienić biznesplan z przyczepy i agregatu na zakup ziemi, a pozatym z czasu realizacji inwestycji czy da się tak zrobić że od 2012-2015 bo nie wiem kiedy i czy tą ziemię kupie a poza tym czy muszę konkretnie pisać w zmianie nr działek itp czy wystarczy mniej więcej powierzchnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Aby zmienić przedmiot zakupu musisz oddać do Agencji zmieniony biznes plan oraz podanie o zmianę w biznesplanie (pismo przewodnie). A co do terminów zakupów to masz i tak 3 lata ich wykonanie. Co do wypisywania już konkretnych numerów działek to może wypowie się ktoś kto kupował ziemie na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj