Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#6241 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe jak to dokładnie jest z tą homologacją?

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 16 grudzień 2011 - 16:55.

red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:10
  •  

#6242 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mnie nurtuje inne pytanie ;)

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6243 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie da się chyba zarejstrować nowego ciągnika nie spełniającego norm emisji spalin euro...
wybrałeś już ciągnik?
red power

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6244 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maszyny mogą być używane, ale chyba nie mogą być starsze niż 5 lat i nie mogą być brane ze środków unijnych przez poprzedniego właściciela.

#6245 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @kamil - nie o to mi chodzi , tą suchą teorie znam .

@krzysiek - nie mogę sie zdecydowac :D Ale jak kupię to sie pochwale ;)

#6246 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 06:32

A mnie nurtuje inne pytanie ;)

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

Jeżeli ten ciągnik nie spełnia norm spalin i stoi niezarejestrowany to i ty go nie zarejestrujesz. Lecz jeżeli ciągnik jest zarejestrowany u delara to zarejestrujesz. Musi ten ciągnik mieć homologacje. Na fakturze może zapisek "nowy" załatwiłby sprawę
To nie forum magii i czarów:)

#6247 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2011 - 13:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie z ciekawości tylko w sumie. Podobno mtz-ty nowe nie posiadają homologacji prawdą to jest? Czyli te wszystkie mtz-y nowe co ludzie kupują to nie są kupowane za środki unijne?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6248 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli dealer zarejestrował na siebie to już taki ciągnik może się liczyc jako uzywany , i arimr może(nie musi) się przyczepic , także ryzykowna sprawa :mellow:

Witek , czytałem gdzies na Af , że te z cyfrą po kropce np. 820.3 , spełniają normy (czy też może mają homologację ) zaś te bez oznaczen po kropce nie spełniają norm ... - nie wiem na ile w tym prawdy ;)

#6249 Share mastach

mastach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to nie ważne czy traktor spełnia normy spalin czy nie przecież za premie można kupić używany do pięciu lat ,nawet dzwoniłem do agenci się spytać czy to prawda że jeśli silnik nie będzie spełniał tej normy euro 3 jak mówią niektórzy dilerzy to trzeba będzie oddać premie,to wcale nie prawda,zwykłe cwaniactwo,zależny co kto wpisał w biznesplanie,jeśli wpisałeś tylko wartość to jaki kupisz taki będzie,mają potem piec lat żeby przyjechać i porównać numery na fakturach i silniku.Z drugiej strony po co komu te jakieś normy,moim zdaniem to jest zupełnie nie potrzebne

#6250 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale Ty mnie nie rozumiesz ...

odnośnie tego co piszesz chodzi mi o to ,że gdy mam wpisany "NOWY CIĄGNIK" a kupiłbym 1-2 letni od dealera , nie używany , zarejestrowany na dealera to wg. arimr może to być "CIĄGNIK UŻYWANY" i przyczepią się ,że nie trzymam się BP . Chodzi o to ,że jak oni taki ciągnik kwalfikują ? jako nowy czy jako używany do 5 lat ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6251 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To będzie prawdopodobnie traktowany jako używany i kłania się rzeczoznawca, ale zadzwoń jeszcze do arimr i się dopytaj
To nie forum magii i czarów:)

#6252 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 23:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega in2dex ma rację. Jeśli diler pierwszy zarejestrował ciągnik to jest on traktowany jako używany. A jeśli stoi na placu bez rejestracji np. od roku bo ktoś go zamówił i się rozmyslił, i teraz Ty chcesz go nabyć to jest traktowany jako nowy choć rocznikiem już taki nie jest.

Edytowany przez jarecki01, 17 grudzień 2011 - 23:11.

#6253 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O to mi chodziło ;)

#6254 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2011 - 13:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Macie problemy... Trochę więcej czytajcie a mniej piszcie. Dodany obrazek

W Mazowieckim od złożenia wniosku do wpłaty mija koło miesiąca. Wiadomo są sytuacje, gdzie następuje to szybciej lub wolniej.

#6255 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od tego jest temat - jakis problem ?

#6256 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy w akcie notarialnym mieliście zapisaną służebność na kogoś? ja miałem żeby zmniejszyć podatek od darowizny i teraz nie wiedzą czy mi nie odjąć tego przy ogólnym areale. Było nie było 30 ar mniej... I czepiają się że ucze się dziennie i mam zapisane stado bydła mlecznego na siebie, nie wiadomo czy kontroli jakiejś nie będzie. Nie mają się czego czepiać już i tylko wydłużają termin płatności... :(

#6257 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja miałeś służebność przesyłu tzn kabel z prądem mają kłaść z sąsiedniej wioski z wiatraków i też się na początku czepiali ale w końcu przeszło i obeszło się bez zmniejszania powierzchni (bądź co bądź kabel będzie 1m w ziemi i w uprawie to nic nie przeszkadza przynajmniej tak mi urzędniczka powiedziała po konsultacji i dyrektorem ds płatności). Co do tych zwierząt to maja prawo się czepiać bo albo jesteś przy zwierzętach (doglądasz ich karmisz itp) albo chodzisz do szkoły wg nim albo nauka albo gospodarstwo nie można tego pogodzić do nie znajdziesz na to czasu.

#6258 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 14:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam podobna sytuacje bo studiuje i bede miał przepisane wszystkie budynki i czy mogę te budynki np. obore wydzierżawić dla ojca żeby on tam trzymał swoje świnie czy to nie przejdzie ?? :D
miał ktoś z was taką sytuacje?? :P

#6259 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:56

ja mam podobna sytuacje bo studiuje i bede miał przepisane wszystkie budynki i czy mogę te budynki np. obore wydzierżawić dla ojca żeby on tam trzymał swoje świnie czy to nie przejdzie ?? :D
miał ktoś z was taką sytuacje?? :P

Możesz z Ojcem po przepisaniu na Ciebie budynków podpisać Umowę Najmu na Oborę. Myślę ,że nie powinni się czepiać, ale jednak lepiej to sprawdzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6260 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 19 grudzień 2011 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słuchajcie dostałem dziś po 3 tygodniach poprawkę do wniosku o płatność bo źle wpisałem numer decyzji z datą no i jutro wysyłam korektę wniosku ale już bez załączników ponieważ oni już je mają no i są ważne przecież 3 miesiące. Dzwoniłem do agencji i Pani prowadząca wniosek również powiedziała że bez załączników więc myślę że się do tego nie doczepią co ??