Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#6221 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:55
  •  

#6222 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć jak to jest z zakupem używanych maszyn bo z tego co mi powiedziano w Odrze to się nie opłaca bawić w takie rzeczy czyli odkupywanie używanych nie starszych niż 5 letnich maszyn

#6223 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ODR-u to ja bym nie słuchała ;)
Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.
Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.
I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6224 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:20

ODR-u to ja bym nie słuchała ;)
Mi to samo mówili, ze to więcej problemu itd.
Ale nie wydaje mi się aby był problem, tylko zanim się kupi taką maszynę która ma nie więcej niż 5 lat trzeba sprawdzić czy aby na pewno nie była wcześniej brana z żadnych środków unijnych.
I kiedyś mi mówili w ODR że taką maszyne używaną trzeba wyceniać- ale czy to prawda to nie wiem

no mi tez tam coś kiedyś mówili ze musi wycenić rzeczoznawca..

#6225 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:49

a jak to jest z kursami?? bo chyba mozna skonczyc kurs zamiast tego egzaminu ?? ile trwa taki kurs wie ktos ??

Nie jestem pewien ale kiedyś były kursy potem je zlikwidowali i podobno do dziś jeszcze nie ma takowych (przynajmniej w moich rejonach). Zostają tylko szkoły policealne,zaoczne technikum . Podobno ma się coś zmienić tak mi mówili w szkole, mają znów wejść jakieś kursy i może się okazać, że teraz zaczęło się szkołę a np. za rok będzie lepiej opłacać się zrobić kurs. Jakby nie patrzeć gdy ktoś ma czas 3 lata na uzupełnienie wykształcenia trzeba się nastawiać aby jednak zdać ten egzamin bo rzeczywiście nie wiadomo jak to będzie naprawdę.

Edytowany przez Witek2010, 15 grudzień 2011 - 19:49.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6226 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Są takie szkoły jak np Policealne Studium Zawodowe na kierunku technik rolnik na koniec egzamin państwowy i się dyplom rolnika dostaje i średnie wykształcenie rolnicze. Dwa lata trwa dokładnie ja chodzę obecnie na coś takiego.
Jest tylko warunek trzeba mieć średnie żeby się zapisać bo są tam tylko przedmioty zawodowe.

#6227 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co ja słyszałem to on września ma już nie być policealnych szkół zaocznych tylko szkoły te zostaną zastąpione kursami. Kursy mają trwać taką samą liczbę godzin lecz trzeba będzie za nie płacić.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6228 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No też coś mówili, że ma nie być tych policealnych (a też do niej chodzę). Ale co po kursie też będzie czekał egzamin państwowy czy tylko będzie się płacić chodzić i tyle?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6229 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co mówili to też będzie egzamin.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#6230 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6231 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:40

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?
To nie forum magii i czarów:)

#6232 Share mariuszg311

mariuszg311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mogę kupić taniej maszynę niż podałem w bp jeżeli cena wszystkich maszyn przekracza 52500tyś czy muszę zmieniać w bp?

#6233 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 22:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz spokojnie kupić, taniej jak i drożej ważne żeby sie uzbierało 52500zł

#6234 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przyszło mi wezwanie do wyjaśnień z ARiMR, w 4 działkach podałem inną pow we wniosku MR i inną do wniosku o dopłaty bezpoś. i faktycznie to jest wręcz nie możliwe , we wniosku o dopłaty ok, ale zamiast we wniosku o MR było tak samo to ha jak by były wzięte z kosmosy, do niczego się nie imały, nie wiem jak to się stało , nierozumiem, mam nadzieje, że poprawie tak jak podałem do dopłat i będzie ok,
MR nabur 2010

#6235 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:02

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

Edytowany przez kamil19873, 16 grudzień 2011 - 09:03.

#6236 Share mastach

mastach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też musiałem jechać złożyć wyjaśnienia tylko u mnie oprócz powierzchnie działek nie zgadzała się liczba zwierząt w gospodarstwie w roku bazowym bydło było a we wniosku nic nie ma, wpisali mi w 2011 ale ciekawe czy w przyszłości nikt się do tego nie doczepi ,czekam teraz na decyzje,bo chce kupić traktor a tu nic nie wiadomo,niektórzy doradcy co pracują w odr poza braniem pieniędzy nic nie potrafią i tylko wprowadzają człowieka w błąd

#6237 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 14:44

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji
trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?
red power

#6238 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 14:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Potrzebuję tabele od 3.4 do 4.7 z wniosku przykładowo wypełnioną. A może ktoś dla wzorowania udostępni mi swój wniosek. priv

Mam na stanie kilka rogaczy żeby otrzymać dopłaty do łąk i chyba pasowałoby je umieścić w bp
To nie forum magii i czarów:)

#6239 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do kursów, które będą od września 2012 roku niby mają być nieodpłatne i nie wiadomo ile będą trwać, podobno ilość godzin już jest ustalona a Ci co będą organizować kursy rozłożą to na jakiś czas zależny od nich. A i jak się nie zda egzaminu za pierwszym razem to za poprawę czyli drugi termin trzeba będzie już zapłacić a teraz jeszcze jest to za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6240 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:50

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji
trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?

Nie bo ja nie kupowałem ciągnika. Tylko na początku facetka pytała jakie mam inwestycje. I coś zaczęła mówić o homologacji.