Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#6161 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 11 grudzień 2011 - 16:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie koledzy :rolleyes: przyłącze się do tematu ponieważ także złożyłem 30 listopada wniosek o płatność do ARiMR w Poznaniu. A wcześniej, teraz we wtorek miną 3 tygodnie jak wysłałem zmiany w biznesplanie ponieważ zmieniłem zakup z Prasy stało-komorowej na inne 5 drobniejszych maszyn ale również z wykorzystaniem przy produkcji roślinnej, ale nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a gdy zadzwoniłem miła Pani po sprawdzeniu powiedziała że wyśle pocztą akceptacje. :D Już sam nie wiem jak to jest ponieważ znajomy z poprzedniego naboru także nie dostał odpowiedzi kupił maszyny takie jak napisał w poprawce i był się rozliczyć i nic mu się nie doczepili. Co o tym sądzicie ?? Dodam że odpowiedzi w sprawie wniosku o płatność jakiejś poprawki czy coś póki co nic nie przyszło. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:41
  •  

#6162 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) AAA... juz znalazłem i wydrukowałem... Dzięki bardzo za dokładne wytłumaczenie:) Aha jeszcze jedno a wypis z rejestru gruntów też muszę im wysłać bo w decyzji co ją dostałem z agencji to nic nie pisze o tym, a we wcześniejszych postach widziałem że ktoś napisał że wypis z rejestru gruntów trzeba dołączyć... w decyzji mam podane tylko: 1 dokument potwierdzajacy tytul prawny do gosp. czyli akt notarialny 2. oświadczenie o prowadzeniu gosp. 3. zaswiadczenie z krusu.

Edytowany przez Rafik87, 11 grudzień 2011 - 17:23.

#6163 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6164 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Rafik87 ja osobiście dołączyłem im wypisy z gruntów skserowane za zgodnością z oryginałem ponieważ miałem. Tylko sprawdź czy zgadzają Ci się numery działek ich położenia oraz ich metraż ponieważ nieraz coś odejmą na jakiś rów to na drogę i już będą niezgodności.
Dokładnie to nie wiem czy musi to być dołączone ale gdybyś miał to ja na twoim miejscu bym wysłał :rolleyes:

#6165 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jak piszę na tym dokumencie

Edytowany przez darkuspinex, 15 grudzień 2011 - 12:49.

#6166 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 11 grudzień 2011 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To wreszcie jak nam się rozliczyć z premi jak kupiłem maszyny w 2011 to mam im wysłać do 31 stycznia 2011 czy nam w ciągu 3 lat od dnia wypłaty.bo wg dokumentu z posta pozwyżej to wynika że trzeba do 31 stycznia. Jak to dokładnie jest bo już nie rozumiem?

#6167 Share jacekxx

jacekxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy powiem tak ja trzy lata temu dostałem tą premie i powiem wam tak patrzcie na terminy a jak cos nie wiecie to dzwoncie do agencji i nie czekajcie na wezwania bo ja czekałem i nie przysłali i teraz musze zwraca 15% bo przyszła taka informacja i czekam teraz na pismo z Warszawy kiedy do wzwrotu wiedz pilnujcie terminów

#6168 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 23:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja jak zmieniałem BP to przyszła do mnie informacja że trzeba się rozliczyć zawsze do 31 stycznia. Jak kupimy coś w 2011 to rozliczamy do 31 stycznia 2012 jak kupimy w 2012 to rozliczamy do 31 stycznia 2013 i tak co roku.

Edytowany przez czita, 12 grudzień 2011 - 23:00.

#6169 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 grudzień 2011 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W końcu toś to sprecyzował :)

Kolego wyżej prosiłbym ,żebyś może edytował posta i dał to zdanie większą pogrubioną czcionką - może dzięki temu za kilka stron znów ktoś o to nie będzie pytał ;)

A z mojej strony takie pytanie : jak kupujemy maszynę , to płacimy przelewem (pow. 10tys zł) i od banku jakiego dokumentu musimy żądać gdy już dokonamy transakcji ? pytam , bo kto pyta nie błądzi , a pamiętam kilka miesięcy temu w agrobiznesie był reportaz o młodym rolniku któremu własnie z banku zabrakło jakiegoś świstka , a po transakcji nie chcieli mu już go wydać ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#6170 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:29

mam zamiar w poniedziałek złożyć wniosek o płatność i mam pytanie czy np na wiosnę mogę zmienić BP jeśli zboża które zasiałem wymarzną w zimę ?? albo zmienię ilość sianych poszczególnych zbóż ??

Kolego zmiany dotyczące do 30% powierzchni upraw nie musisz zgłaszać, powyżej 30% już musisz.
www.westernriding.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6171 Share trusvip

trusvip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Praca w Gospodarstwie

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 to chodzi o to ze jak przelejesz kasę za sprzęt to od banku musisz wołać potwiedzenia przelewu (to jest potwierdzenie że kasa została przelana z twojego konta na tego klienta co od niego bierzesz sprzęt)

(potwierdzenia) *****

#6172 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

#6173 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 13:03

Witam. Jestem Młodym rolnikiem z naboru 2010 (mazowieckie), a gospodarstwo przejąłem w 2011. Złożyłem korektę BP w Październiku 2011 i dzwoniłem dziś do ARiMR żeby się zapytać kiedy otrzymam jakąś wiadomość w sprawie tych poprawek. To powiedziano mi że musze jeszcze poczekac kilka miesięcy na jakąkolwiek decyzje. Nie rozumiem tego jak u niektórych co się wypowiadali wyżej korekta Biznes Planu została zawierdzona w 2 tygodnie a ja musze czekac kilka miesięcy...

Są dwa rodzaje poprawek do PRG (biznesplanu). Pierwsze to takie które nie wpływają znacząco na założenia biznesplanu i w tym wypadku Agencja odpowiada pismem jakie zaprezentował nam darkuspinex kilka postów wcześniej. Drugi typ poprawek to poprawki wpływające na założenia bp i odpowiedzią na nie jest Decyzja Prezesa Agencji. Trzecią opcją o której pisałem są zmiany dotyczące powierzchni mniejszej niż 30% areału lub 30% pogłowia w przypadku produkcji zwierzęcej i tu zgłoszenie nie jest potrzebne. Podejrzewam, że ma to wpływ na szybkość rozpatrywania wniosku o zmianę bp. Chociaż duże znaczenie, może nawet większe ma widzimisie pracowników Agencji. Dla przykładu mój wniosek o płatność leżał nie ruszany przez miesiąc w Agencji. Po moich telefonach w 15 min go sprawdzili i ujawnili błędy, jakby nie mogli tego zrobić wcześniej. Na drugi dzień zadzwonili żebym jak najszybciej poprawił wniosek bo chcą w tym miesiącu wypłacić premię.
www.westernriding.pl

#6174 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 13:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?
Znalazłem coś takiego:
1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;
czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

Edytowany przez pic2ek, 12 grudzień 2011 - 13:30.

#6175 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 13:36

słuchajcie w zeszłym tygodniu przyszło pismo z arimr-u, siostra dostała tego młodego rolnika, że zamiast nie pracować 3 lata może tylko rok. czy zmienili coś?
Znalazłem coś takiego:
1)podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik co najmniej do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy;
czyli to jest jednoznaczne, przecież nie mozna płącis krusu i zusu? chyba ze coś się zmieniło albo jak to z rodziną, najlepiej tylko na zdjęciu :lol:

Polecam poczytać wcześniejsze posty. Temat już przerobiony.
www.westernriding.pl

#6176 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 15:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobra dzięki.

#6177 Share AUSTERNPILZ

AUSTERNPILZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Produkcja rolna, uprawa boczniaka

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie. Orientuje się ktoś może jaki jest koszt notarialnego poświadczenia 10-letniej umowy dzierżawy do wniosku o płatność, i czy wogole musieliście to składać w takiej postaci???

Pozdro

#6178 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:27

Witajcie. Orientuje się ktoś może jaki jest koszt notarialnego poświadczenia 10-letniej umowy dzierżawy do wniosku o płatność, i czy wogole musieliście to składać w takiej postaci???

Pozdro

Dzierżawa nie musi być koniecznie poświadczona notarialnie. Wystarczy data pewna czyli np pieczątka z gminy. Notariusz bierze ok 25 zł za podpis czyli 50 zł za umowę, chyba że wydzierżawiający też chce potwierdzenie to już 100zł (dwa podpisy X 2 egzemplarze umowy)
www.westernriding.pl

#6179 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zatwierdzają wszystko oby było poprawnie..
Rozliczenie z faktur można jakoś zrobić poprzez pocztę?
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6180 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W mojej sprawie czyli zmian w biznes planie nadal nie otrzymałem odpowiedzi :( a zmieniłem tylko zakup z jednej maszyny Prasy balotnicy na Kosiarke dyskową przetrząsaczo zgrabiarke ,owijarke do balotów, agregat talerzowy oraz Tura do Ursusa C-330 3-sekcyjnego. Gdy dziś zadzwoniłem do ARiMR w Poznaniu miła pani znów powiedziała że rozpatrzy wniosek jak najszybciej i wyśle akceptacje. Zapytała przy tym czy wysłałem wniosek o płatność oraz że jeśli tak to mogę już te maszyny sobie zamówić jeśli chce uniknąć podwyżek Co o tym myślicie ?? :rolleyes:

Edytowany przez Jakub21, 12 grudzień 2011 - 18:38.