Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#6121 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:06

@pawlus ten numer tylko wpisujesz na wniosku o płatność, tylko na to on tam potrzebny jest ;p

Po ponad miesiącu w końcu na koncie przybyło :D Mazowsze, bez żadnych poprawek ;) I nauczka na przyszłość jest-wszystkie wnioski wypełniać samemu ;p

No ładnie:)
Z agromaszu bierzesz sprzęty? Ja papiery wysłałem i mija tydzień i nie dotarły
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:01
  •  

#6122 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2011 - 21:36

Ale to chyba tylko do 25ha maja zamiar dodać, powyżej tej powierzchni mają być już normalne stawki.

Nie wiem czy może ja źle kiedyś słyszałem ale kojarzy mi się, że mają dostać te większe dopłaty tylko Ci od 25 ha wzwyż.

Pytanie z innej beczki. Kiedy jest najlepiej zrobić dzierżawę tzn. żeby było najmniejsze zamieszanie w zmienianiu wniosków o dopłaty? W ODR dokońca nie wiedzą kiedy to zrobić. Czy początek roku styczeń-luty to dobry termin do zmian czy dopiero później?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6123 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 grudzień 2011 - 15:43

@pawlus ten numer tylko wpisujesz na wniosku o płatność, tylko na to on tam potrzebny jest ;p

Po ponad miesiącu w końcu na koncie przybyło :D Mazowsze, bez żadnych poprawek ;) I nauczka na przyszłość jest-wszystkie wnioski wypełniać samemu ;p

Dałem im to zaświadczenie z ARIMR powiatowego o nadaniu numeru gospodarstwa - nie protestowali :P

Akt notarialny sobie skserowali , ale trzeba najlepiej miec skserowane we własnym zakresie , bo niezbyt entuzjastycznie chcą kserowac sami (dotyczy wszelkich zaswiadczeń , dokumentów oprócz faktur - te kseruja sobie sami , oczywiście orginały trzeba mieć przy sobie ;)

Duży ruch dziś w lubelskim ARIMR .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6124 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @in2dex nie, jakoś do Agromaszu nie mam zaufania, chociaż dowiadywałem się u nich ;) A papiery zawoziłem osobiście-tak jest najpewniej.
@Pawlus na pewno lepiej zawieźć za dużo jak za mało :)

Do rozliczenia z agencją potrzeba fakturę czy dowód przelewu? A może i to i to? Oczywiście patrząc z praktycznego punktu widzenia więc pytanie do tych co sie już rozliczali...

#6125 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 17:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie :)

Ja się nie rozliczałem , ale dziś podpatrzyłem gdy stałem w kolejce ,że ludzie przynoszą faktury ...

#6126 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 07 grudzień 2011 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

#6127 Share PREZES91WLKP

PREZES91WLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:Długo by opowiadać :)

Napisany 07 grudzień 2011 - 20:46

Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

Jeśli zmieniałeś tylko lata w których chcesz kupić dany sprzęt to na 99% będziesz miał zaakceptowaną poprawkę,ale jeśli zmieniasz na inny sprzęt to nie gwarantuje,sam robiłem korekte daty realizacji zakupu sprzętu z 2011 na 2013 to przeszło bez problemów tylko tyle że mieli jakiś mętlik jak zwykle w ARIMR,czkałem ok miesiąca i żadnej odpowiedzi,dopiero jak zaczełem do nich wydzwaniać to odpowiedz pozytywna przyszła po kolejnym miesiącu,także jeśli czekasz dopiero 3tygodnie to nie chce cie martwić ale prawdopodobnie możesz sobie jeszcze troche poczekać na odpowiedz,chyba że zaryzykujesz i kupisz te maszyny :)

KPK

#6128 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) KOLEGO PREZES91WLKP a mógłbys zdradzic co im napisałeś w tym podaniu , dlaczego chcesz zmienic termin zakupu sprzetu??? jak to uzasadniłeś?? ja zmieniałem sprzety miałem ciagnik zapisany ale nie zakwalifikowałem sie na MODERNIZACJE i lipa dlatego zmieniłem na ładowacz i belarkie . i chciałem razem zmienic date ,rok zakupu , np, zapisany zakup wcześniej miałem na 2011/2012 i ta babka co mi zmieniała to powiedziła , że daty zakupu lepiej nie zmieniac, bo to by było takjakby 2 zmiany, i wtedy mogą sie nie zgodzic, i tak zostawiłem ten planowany rok inwestycji 2012 , A chciałem zrobic zakup ładowacza 2012 a belownicy w 2013. i tak bym sie spokojnie w terminie wyrobił bo termin 3lat od wypłaty kasy bede miał dopiero w styczniu 2014, ale ta babka mi tak poiwiedziała i juz tak zostawiłem, chociaz bardzo mi to nie na ręke........ bo chciałem tą kase na troszkie inny cel chwilowo zainwestowac........ a tu lipa....

#6129 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:28

Do rozliczenia z agencją potrzeba fakturę czy dowód przelewu? A może i to i to? Oczywiście patrząc z praktycznego punktu widzenia więc pytanie do tych co sie już rozliczali...

Trzeba faktury i dowód wpłaty też wiem to na 100 % teoretycznie dziś a jutro będę wiedział praktycznie jak to wygląda.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6130 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dostałem odpowiedz po 2 tygodniach. Przyjęli zmiany bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6131 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 08:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, ktoś załatwiał sprawy na mr w agencji w białystoku? co sądzicie o tych ludziach co tam siedzą?

#6132 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 11:44

Kolezanki i koledzy, mam taką sprawe. Zmieniałem swój biznes plan co do zakupu sprzętów, wysłałem to do agencji około 3 tygodni temu- i jak narazie nie mam żadnej odpowiedzi od nich- czy ktoś był jest w podobnej sytuacji bo nie wiem czy mam czekac na decyzje od nich i dopiero kupowac sprzet?????? Nie ukrywam że zalezy mi na czasie bo maszyny drożeją więc sami rozumiecie..... Dodam że jestem z mazowieckiego.

Ja też złożyłem wniosek o zmiany tylko, że u mnie sporo się zmienia... Mija już półtorej tygodnia a dokumenty nawet nie dotarły do arimr...
Kto prowadzi twoją sprawę?

#6133 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja w poniedzialek bylem w Białymstoku kolejki nie bylo wszystko załatwilem w 20 minut włacznie z czekaniem w kolejce.....a ludzie jak ludzie różne mają humory tylko mnie jeden gosc rozśmieszył jak jedne zdanie powiedział:) :lol: :lol:

#6134 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 16:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tą zmianą realizacji inwestycji to jest tak ,że jesli np. mamy termin 2013 rok , to jesli kupimy sprzęt w 2012 to nic się nie dzieję ? prawda ? tylko rozliczamy się dopiero w 2013 ?

#6135 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja miałem realizację wpisaną w bp w 2012 a kupiłem w tym roku, pytałem w odr to mówili że można wcześniej ale faktury trzeba zawieść po zakupie ;)
red power

#6136 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś do mazowieckiego oddziału nie mogłem się dodzwonić.. na żaden numer.. nie odbierają

#6137 Share tomasz89

tomasz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest kasa na koncie lubelskie, wniosek o płatność wysłany 6 października, 6 grudnia przelew. Bez poprawek.
Jednak Mikołaj istnieje :lol:

Pytanie co teraz? :unsure: Wszystko drożeje, zakup mam zaplanowany na 2012 czy ktoś jest w takiej sytuacji? Można na 100% kupić teraz a rozliczyć się z Agencją w nowym roku i będzie grało? Jak to ma się do Planu?

Z góry dzięki za pomoc. :)

#6138 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli nie chcesz płacić wyższej ceny po nowym roku to po prostu jedź do przedstawiciela podpisz z nim umowę przedwstępną kupna sprzedaży gdzie będziesz miał cenę na chwilę obecną i termin realizacji np w lutym i ostateczne podpisanie umowy, wpłać zaliczkę i to wszystko. Kupisz wtedy w 2012 ale po cenie z 2011.

#6139 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi mówili na temat roku inwestycji w ODR ...

ale może nie pisać co , bo jak pisaliście wcześniej to niewiarygodne źródło informacji :unsure:

W każdym razie osoba która robiła mi wniosek , że mogę kupowac ciągnik przed terminem w bp. byle nie po ;)

... ale zaraz zaraz , co macie wpisane w tabeli "1.3Planowane etapy rozwoju gospodarstwa " ?
Ja mam:
"od 2011r. do 2013r. Zakup ciągnika o mocy 33-66km"

Więc jak rozumiem moge kupić ciągnik zarówno w tym roku jak i w 2012 i 2013

Ale żeby było śmieszniej , to w tabeli "5.2 Planowane inwestycje"
mam :
"1.Zakup nowego ciągnika rolniczego o mocy 33-66km , rok realizacji : 2014 "

:lol: To kiedy ja go mam kupić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6140 Share mastach

mastach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wie ktoś może ile czasu się czeka na decyzje w sprawie zmiany biznesplanu.Ja mam podobną sytuacje do ciebie pawlus w tabeli 1.3 mam wpisany zakup ciągnika rolniczego lata 2011-2013,a w tabeli planowane inwestycje zakup 2011.Jak składałem poprawkę poszyłem się spytać i okazało się że od dnia przelewu jest trze lata na zakup tego traktora ,ważne jest żeby przed upływem tego czasu imienna faktura i potwierdzenie przelewu przesłać do agencji i to wszystko.Dlaczego masz wpisany traktor o mocy 33-66 km ,nie lepiej było wpisać zakup traktora o wartości np.65 tys zł