Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#6041 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 10:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wczoraj czytałem sobie TA i wyczytałem takie coś i nie wiem czy dobrze zrozumiałem
Otóż od 2014 młodym rolnikom może być wypłacane nawet 70tys euro z tym że w ratach przez 5 lat. Dodatkowo młody rolnik będzie mógł ubiegać się o zwrot 70% inwestycji. Plusem jest to że niby na młodych rolników mają stawiać bardziej jak dotąd i lepiej ich wspierać zobaczymy co z tego wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:25
  •  

#6042 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wszystko wyjaśnione-premie rozliczamy w kwotach brutto.
informacja od dyrektor ds.rozliczeń wniosków a tamte moje poprzednie wypowiedzi wynikały nie ze złej woli ale z niedoinformowania pracowników agencji,któży mają zostać jeszcze raz poinformowani,żeby w przyszłości nie było takich nieporozumień bo inaczej tego nazwac nie można

#6043 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:52

wszystko wyjaśnione-premie rozliczamy w kwotach brutto.
informacja od dyrektor ds.rozliczeń wniosków a tamte moje poprzednie wypowiedzi wynikały nie ze złej woli ale z niedoinformowania pracowników agencji,któży mają zostać jeszcze raz poinformowani,żeby w przyszłości nie było takich nieporozumień bo inaczej tego nazwac nie można

Dobra robota. Idealnie by było mieć to na papierze. W ARIMR obowiązuje zasada ilu pracowników tyle interpretacji. Mi na przykład nie chcieli przyjąć umowy dzierżawy mimo, że była na 10 lat i była na niej pieczątka wójta i potwierdzenie własnoręczności podpisów przez gminę, czyli posiadała wymaganą datę pewną. W agencji żądali zgłoszenia umowy do wydziału geodezji i kartografii czego zrobić się nie da, bo rejestrują tylko umowy na odstawie, których jedna ze stron przechodzi na rentę strukturalną. Trochę czasu mi i nerwów mi to zajęło ale udowodniłem im, że są w błędzie.
www.westernriding.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6044 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) danielek24- super i koniec tematu.

WesternRiding- I jak przyjęli Ci tą dzierżawę? bez wypisu?
To nie forum magii i czarów:)

#6045 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WesternRiding- I jak przyjęli Ci tą dzierżawę? bez wypisu?
[/quote]

Tak przyjęli tą umowę. Pojechałem do starostwa powiatowego i swój problem z agencją wytłumaczyłem kierownikowi wydziału geodezji. Od niego dowiedziałem się że rejestrowane są tylko takie umowy, w związku zawarciem których, wobec skarbu państwa mogą zaistnieć roszczenia finansowe (zwykle są to renty strukturalne)inne umowy traktowane są jako prywatne i nie ma możliwości ich rejestracji. Na moją prośbę zadzwonił do ARIMR i wytłumaczył im jak to wygląda, powołał się na akty prawne i zapisał nazwiska osób z którymi rozmawia. Za 20 minut oddzwonili i powiedzieli, że umowa jest ok i nie jest potrzebne żadne zgłoszenie. Jak ja im to samo mówiłem to mnie olali i umowy nie przyjęli, a po tej interwencji raz jeszcze zawiozłem umowę i problemu przy przyjęciu nie było.

Edytowany przez WesternRiding, 30 listopad 2011 - 20:10.

www.westernriding.pl

#6046 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 20:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A w jakim województwie? Ja to napisałem do geodezji oficjalne pismo "dlaczego?" i odpowiedz od nich dołączyłem do wniosku. Czekam zobaczymy. Na tych pracowników to już ręce opadają

#6047 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:20

A w jakim województwie? Ja to napisałem do geodezji oficjalne pismo "dlaczego?" i odpowiedz od nich dołączyłem do wniosku. Czekam zobaczymy. Na tych pracowników to już ręce opadają

W dolnośląskim.
To, że my musimy pracownikom agencji udowadniać, że taka umowa jest właściwa i dopuszczona rozporządzeniem ministra to jest żenada. Jeszcze rozumiem jakbyśmy się mylili ale w kwestii umów mamy absolutną rację. To oni wymagają czegoś, czego nawet nie da się załatwić.
www.westernriding.pl

#6048 Share jacek89

jacek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam! mam pytanie odnosnie skróconego okresu ubezpieczenia w krusie z 3 lat do 1 roku, jezeli pieniadze dostałem koncem lutego tego roku to zaswiadzczenie z krusu musze zaniesc po tym terminie tak? pytam bo co niektorzy zawoza jakies zaswiadzenia juz teraz.

#6049 Share wanik

wanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 09:36

witam! mam pytanie odnosnie skróconego okresu ubezpieczenia w krusie z 3 lat do 1 roku, jezeli pieniadze dostałem koncem lutego tego roku to zaswiadzczenie z krusu musze zaniesc po tym terminie tak? pytam bo co niektorzy zawoza jakies zaswiadzenia juz teraz.

Witam, tak zaświadczenie musisz zanieść po upływie roku od daty wpływu pieniedzy na Twoje konto, masz na to 60 dni od tego terminu.

#6050 Share jacek89

jacek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 11:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to powiedz cie mi co ci ludzie teraz juz zawoza?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6051 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 12:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak ale chyba jedni dostali predzej pieniądze w okreslonej kolejnosci i od tej daty licząc 1rok jednym mija dzis a drugiemu np. za 6mce

Wiec i teraz wezykiem co dnia przybywa kolejnych interesantów pod drzwi gmachu ARiMR

#6052 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

#6053 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 13:18

wszystko wyjaśnione-premie rozliczamy w kwotach brutto.

Masz może do niej numer???

#6054 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 14:18

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

Ja kserowałem w ARIMR ale babka dosadnie powiedziała że tak się nie robi bo oni nie są od tego i ma być wszystko kserowane przez nas ale skserowała:)

#6055 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 14:27

Ja kserowałem w ARIMR ale babka dosadnie powiedziała że tak się nie robi bo oni nie są od tego i ma być wszystko kserowane przez nas ale skserowała:)

W zasadzie to oni powinni skserować ale jak to z urzędnikami bywa jak i dla własnej wygody lepiej mieć wszystko skserowane

#6056 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 14:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

#6057 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 15:43

A składając wniosek o płatność, akt notarialny kserowaliście sobie gdzieś tam czy na miejscu w ARiMR?

Ja kserowalem u mnie w domu a w ARiMR tylko potwierdzili za zgodnosc z orginalem.

#6058 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:21

a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

Według ich przepisów powinna przejść ta dzierżawa, ale najlepiej zrobić notarialnie jak ja zrobiłem i mieć spokój

#6059 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 16:36

a jak to wyglada jezeli mam ziemie tylko w dzierzawe na 11lat zrobiona w starostwie z ich pieczatka czyli data pewna jest. Trzeba do tego miec jakies wypisy czy wyrysy do agencji??Bo dzwonilem do ARiMR to niby to wystarczy ale wiadomo jak to jest z nimi. Pojade a tu jeszcze to a tu tamto.

Na decyzji masz napisane jakie załączniki musisz dołączyć do wniosku o płatność. Zwykle jest to dokument stwierdzający własność lub użytkowanie gruntów, czyli akt własności albo umowa dzierżawy. Wszystkie te wypisy z rejestru gruntów to wymysł pracowników ARIMR bez poparcia w Rozporządzeniu Ministra (...) które jest tu dokumentem precyzującym co mogą wymagać. Informacje o problemach z różną interpretacją przepisów przez odziały agencji powinny dotrzeć do centrali i zostać odgórnie rozwiązane, bo przepisy są takie same dla całego kraju. Ja wypisów nie załączyłem i nie chcieli ich, w innych województwach chcą i to jest idiotyczne.
www.westernriding.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6060 Share kuszt20

kuszt20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów