Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 23:12

nie wiem ale wątpię żeby nie złożył papierów o dopłaty.

ale jeszcze chyba można trochę pokombiniwac do czasu wydania decyzji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:50
  •  

#42 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 23:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale właścicielem ziemi i tak stał się na wiosnę czyli rolnikiem. Jak składał wniosek o dopłaty to musiał złożyć wniosek o nr. gospodarstwa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 16:39

ale właścicielem ziemi i tak stał się na wiosnę czyli rolnikiem. Jak składał wniosek o dopłaty to musiał złożyć wniosek o nr. gospodarstwa.

pytanie brzmi czy w ARiMR dopracują system, który takie rzeczy będzie wykrywał po wycofaniu wniosku o dopłaty może się udac

o_O

§ 25. 1. W 2007 r. o przyznanie pomocy mogą ubiegać się osoby fizyczne, które nabyły gospodarstwo zgodnie z warunkami określonymi w § 7 ust. 1, nawet jeżeli nabycie to nastąpiło przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, z tym że pomoc przyznaje się, jeżeli są spełnione pozostałe warunki jej przyznania.

2. W 2007 r. o przyznanie pomocy mogą się ubiegać również osoby fizyczne, które nabyły gospodarstwo, nawet jeżeli nabycie to nastąpiło przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, oraz rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż w okresie 12 miesięcy do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, jeżeli są spełnione pozostałe warunki jej przyznania, z tym że do tych osób stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące przyznawania pomocy osobom fizycznym, o których mowa w § 7 ust. 1.

jeśli macie jakiś pomysł cóż to niby oznacza to bardzo proszę o wyjaśnienie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak jest w końcu z tą średnią wielkością gospodarstwa, jest brana średnia wojewódzka czy krajowa?

#45 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 15:13

a jak jest w końcu z tą średnią wielkością gospodarstwa, jest brana średnia wojewódzka czy krajowa?

to zależy od województwa, jeśli średnia wojewódzka jest niższa od krajowej to gospodarstwo musi osiągnąc wielkośc przekraczającą średnią krajową, w pozostałych wypadkach (średnia wojewódzka wyższa od krajowej) podstawą jest średnia wojewódzka

#46 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to sa ostateczne przepisy?, czyli z moimi 6 ha na Podkarpaciu o MR mogę tylko pomarzyć, na średnią wojewódzką sie łapie bo ona jest kolo 4ha, ale skoro jest jak mówisz czyli musze równac do krajowej, a ona wynosi, no wlasnie ile? kolo 9 ha?

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 23:34

średnia krajowa to 9,91ha 

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jedno pytanko, czy gospodarstwo na starcie musi mieć 4su czy można do tego dochodzi po jakimś tam czasie?

#49 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 17:23

Jedno pytanko, czy gospodarstwo na starcie musi mieć 4su czy można do tego dochodzi po jakimś tam czasie?

co najmniej 4 ESU i później nie można zejśc poniżej początkową wartośc, czyli jeśli będzie to 12 ESU to przynajmniej przez 5 lat wielkośc ESU nie może byc niższa niż 12

#50 Share cool6

cool6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak licencjat na uczelni rolniczej w zupelnosci wystarczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie śledziłem wątku od początku ale mam pytanie.Otóż słyszałem że nie można wziąść młodego rolnika jak ma sie na siebie przepisane pole.Jak to jest z tym na prawdę??

#52 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:28

Nie śledziłem wątku od początku ale mam pytanie.Otóż słyszałem że nie można wziąść młodego rolnika jak ma sie na siebie przepisane pole.Jak to jest z tym na prawdę??

zgodnie z interpretacją (rozporządzenia) ministerstwa jednak osoby, które dziłalnosc rolniczą już rozpoczęły mogą otrzymac wsparcie, jednak konieczne jest zmieszczenie się w 12 (do złożenia wniosku) i 18 (do wydania decyzji) miesięcznym terminie, no i kolejnym pytaniem jest jak będzie wyglądało nowe rozporządzenie

#53 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ma ktoś może wykaz kierunków po ukończeniu których spełnia sie wymogi odnosnie wykształcenia do MR.

#54 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:42

Czy ma ktoś może wykaz kierunków po ukończeniu których spełnia sie wymogi odnosnie wykształcenia do MR.

ten wykaz znajduje się w załączniku do rozporządzenia

#55 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:53

Nie śledziłem wątku od początku ale mam pytanie.Otóż słyszałem że nie można wziąść młodego rolnika jak ma sie na siebie przepisane pole.Jak to jest z tym na prawdę??

jeżeli się uczysz w systemie dziennym i nie pobierasz dopłat to możesz sie ubiegać o dotację, jeżeli ukończyłeś szkołę to czas posiadania gospodarstwa liczy się od dnia ukończenia szkoły.

ps. nieprawdą jest że wymagane jest na starcie 4 ESU, jedyny wymóg to wielkość gospodarstwa i jeszcze to że gospodarstwo musi być prowadzone samodzielnie, czyli rzadnych współwłasności z wyjątkiem współwłasności małżeńskiej.

do zadawania pytań i szukania odpodiedzi na takie pytania polecam tą stronkę
http://195.205.152.1...?...=1&Itemid=2

#56 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 22:33

ps. nieprawdą jest że wymagane jest na starcie 4 ESU, jedyny wymóg to wielkość gospodarstwa i jeszcze to że gospodarstwo musi być prowadzone samodzielnie, czyli rzadnych współwłasności z wyjątkiem współwłasności małżeńskiej.

no faktycznie, dziwi mnie jednak fakt, iż rozporządzenie nie określa jednoznacznie w jakim czasie beneficjent musi osiągnąc nadwyżkę bezpośrednią co najmniej 4 ESU

#57 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 23:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie czy jak pójdę do szkoły policealnej aby zdobyć wykształcenie rolnicze jest mi potrzebna matura.

#58 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 09:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak chcesz się ubiegać o młodego rolnika to nie możesz wcześniej być ubezpieczony jako rolnik, tylko jako domownik, i nie możesz mieć na siebie rzadnych zwierząt bo jeśli ojciec czy tam nawet wójek zarejestrował na ciebie jakieś zwierze np.krowa, ciele to automatycznie stałeś się rolnikiem nawet jeśli nie przepisał na ciebie ziemi.
przy składaniu wniosku możesz nie mieć nic na siebie i możesz nie mieć wykształcenia. Złożysz wniosek i jeśli się załapiesz (bo może być tak że nie będzie pieniędzy i wniosek odrzucą)oni go rozpatrzą i Dopiero po podpisaniu umowy z ARiMR kupujesz lub ojciec na ciebie przepisuje ziemie(ma to być średnia województwa ale jeśli średnia województwa jest niższa od średniej krajowej a ta wynosi 9,91 to musisz mieć średnią krajową) na zakup lub przepisanie masz 180 dni od daty podpisania umowy a na zdobycie wykształcenia masz aż 3 lata od daty podpisania umowy. 4 ESU to chyba musisz osiągnąć po 5 latach od dnia przyznania pomocy jak będziesz miał z 10 ha i 10 krów to powinno wyjść, kwota pomocy wynosi 50 000 i z tego 70% musisz wydać na rozwój gospodarstwa a reszte na co chcesz. Jeśli ktoś ma ziemie więcej niż 12 miesięcy z dniem składania wniosku to już sięnie może ubiegać o młodego rolnika nawet jak o dzień przeskoczył, czas posiadania gospodarstwa liczy się od dnia jego przekazania a nie od dnia ukończenia szkoły.

#59 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:42

Jak chcesz się ubiegać o młodego rolnika to nie możesz wcześniej być ubezpieczony jako rolnik, tylko jako domownik, i nie możesz mieć na siebie rzadnych zwierząt bo jeśli ojciec czy tam nawet wójek zarejestrował na ciebie jakieś zwierze np.krowa, ciele to automatycznie stałeś się rolnikiem nawet jeśli nie przepisał na ciebie ziemi.

zgodnie z ustawą posiadacz użytków rolnych o powierzchni przekraczającej 1ha (przeliczeniowy) musi byc ubezpieczony w KRUS jako rolnik nie zaś jako domownik, więc nie wyklucza to możliwości otrzymania wsparcia podobnie jak posiadanie zwierząt, najważniejsze jest nie przekroczeniu 12 miesięcznego okresu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 18:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Mariusz650 zanim coś napiszesz przeczytaj rozporządzenie. Jeżeli gospodarstwo zostało przekazane przed dniem ukończenia nauki (w systemie dziennym) to za dzień rozpoczęcia działalności rolniczej uznaje się dzień ukończenia szkoły.

dla potwierdzenia tego co napisałem odsyłam do rozporządzenia paragraf 7.1.