Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#5881 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 09:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wg przepisów, wypis rejestru gruntów, NIE jest wymagany. Sam składałem w ub. roku wniosek o płatność bez tego wypisu (kasa na koncie). Widocznie zalezy w jakim oddziale składa się wniosek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:30
  •  

#5882 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 17 listopad 2011 - 09:59

A budynki miałaś na własność juz przepisane czy użyczenie??

budynki na własność

czyli sprawdzali ci tylko powierzchnie dziełek czy sie zgadza z podaną???? ale nie czepiali się czy jest powierzchnie zasiewów i roślina taka jak podana we wniosku????

nie czepiali się, tylko sprawdzali wszystko, o czym mówisz.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#5883 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy mogę składać jeszcze wniosek o płatność w tym roku??
A tak dokładniej jeszcze w listopadzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5884 Share sprinter

sprinter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam też problem z wypisami z rejestru.nie rejestrują takowych umów.wyjątkiem jest renta lub emerytura.Ale powinni wydać zaświadczenie dlaczego odmawiają zarejestrowania

#5885 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 listopad 2011 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .
W banku tez w ciągu jednego dnia się nie udało no i chcą 100zł za założenie konta (paranoja) :mellow:

Także można się pożegnac z otrzymaniem kasy w tym roku ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5886 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:34

Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .
W banku tez w ciągu jednego dnia się nie udało no i chcą 100zł za założenie konta (paranoja) :mellow:

W krusie można dostać zaświadczenie na drugi dzień, że jest się ubezpieczonym jako rolnik ale trzeba być wcześniej ubezpieczonym jak domownik.

Co to za bank, który chce stówę za otwarcie konta?

#5887 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2011 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi też w KRUSIE kazali czekać miesiąc na decyzję ale przyszła po niecałych dwóch tygodniach i dziś wysłałem papiery do agencji i czekam na kasę, może będzie w tym roku.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5888 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2011 - 20:49

Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .

No rzeczywiście albo masz takie szczęście albo tacy urzędnicy są wszędzie. Co do banku to możesz przecież w innym założyć konto gdzie na pewno nie zapłacisz tyle. To pewnie jakiś społdzielczy bank chce te 100 zł.
Z tym krusem to naprawdę dziwne mi wypisali na miejscu decyzję, i to dwa razy w czerwcu no i teraz we wrześniu. Tak to już u nas jest coś załatwić...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5889 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pavlus224 to w jakim banku chcesz założyć konto, że to tyle kosztuje? Ja wczoraj ze względu na późniejszy kredyt preferencyjny założyłem w Banku Spółdzielczym za darmo jedynie prowadzenie będzie kosztować chyba 15zł/msc i konto internetowe 10zł/msc, zaś karta debetowa to 1zł(to później). Tu nie zapłaciłem za to dzisiaj w mleczarni usłyszałem, że za przekazanie udziału z mamy na mnie chcą 500zł(potrącą za mleko).

#5890 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 21:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko zależy na jakiego urzędnika się trafi, ot co.
U mnie identycznie z bankiem było jak u @Thomas2135.
Ja w mleczarni za udziały musiałem wpłacić równowartość 3,5tys litrów za każde 25tys. kg kwoty(25tys kg kwoty=1 udział). Kwotę tą potrącono z wypłaty udziałów taty, reszta poszła na konto taty na pożegnanie ;)

Ja jestem już 3 tygodnie od złożenia wniosku o płatność i głucha cisza :(

Edytowany przez versus, 17 listopad 2011 - 21:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5891 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 listopad 2011 - 22:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak , bank Spółdzielczy ;) kiedyś było 10 zł , później 30 - jak rodzice zakładali , a ode mnie chcą stówę ;) Ale nie wiem czy czasem tylko jakiejs czesci nie potrącają na założenie/prowadzenie konta a reszta poprostu będzie na tym koncie , jutro się dowiem .
Może "nasz " bank jest jakiś rzeczywiscie ... bo nie ma możliwosci informowania o przypływach gotówki innej jak iść osobiscie i pytac :unsure: przez internet nie , sms nie , a podobno w innych BS się tak da ?

Własnie pytałem tą urzędniczkę (zacząłem się z nią kłócic , bo przyniosłem dokumenty a ona chciała zebym je zkserował sam - jakby prukfa jedna tyłka ruszyc nie mogła, dac 2 kroki do kserokopiarki i zrobic tych 3 kserówek ;[ ) czy nie można tego jakos przyspieszyc , powiedziała MIESIĄC <_< Ja pytam dlaczego , a ona na to "bo nasza kierowniczka wysyła po miesiącu" , wczesniej trafiłem na "ludzką" urzedniczkę a teraz taka małpa się trafiła :(

Ech... czynnik ludzki ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5892 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 22:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No a widzisz, ja powiedziałem panu w KRUS że pilnie jest mi potrzebne zaświadczenie do wniosku, to powiedział że nadał sprawie tryb pilny i żebym zadzwonił za 2 dni i się dowiedział i rzeczywiście wtedy juz było ;)

W geodezji w powiecie poznałem co znaczy czynnik ludzki-siedzą sobie 3 młode panie w pokoju, pytam się czy długo się czeka na załatwienie tego przepisu, wtedy jedna pani "łaskawie" powiedziala że jeszcze papierów od notariusza nie mają, druga pani dała numer tel i kazała za kilka dni przedzwonić i wtedy się dowiedzieć czy papiery doszły. Gdy pojechałem drugi raz, ta miła pani co wcześniej kazała zadzwonić załatwiała coś z jakimś panem, musiałem podejsć do innej i usłyszałem "my mamy 30 dni na załatwienie tej sprawy" po czym ta druga pani kazała chwilę poczekać. Po paru minutach wyszedłem z kserówkami papierów dla gminy(oryginał musiał iść pocztą).... :)

Swoją drogą po wizytach w urzędach zastanawiam się ilu urzędników pracuje w instytucjach związanych bezpośrednio z rolnictwem(weterynaria, KRUS, ARiMR, ARR, ANR itp.) i jak wygląda stosunek ilości urzędników do ilości rolników. Osobiście mam wrażenie że stosunkowo strasznie mała różnica pomiędzy urzędnikami a rolnikami mogla by się pojawić.... Dać mało urzędników, będą zajęci pracą to i głupot wymyślać nie będą wtedy...

#5893 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 08:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam w BGŻ konto i jak z niego korzystam, a korzystam to nie płacę ani złotóweczki za nic. Wszystko mam za free.
versus Chyba w Przasnyszu tak Cię pięknie obsłużyli.. W Makowie dyrektora prawie za krawat wyciągnąłem, nie chcieli mi zarejestrować dzierżaw i sprawa trafiła aż do starosty.
Żeby wziąć nakaz płatniczy z gminy to wystarczy tylko do nich jechać z wypisem z rejestru gruntów?
ARiMR o krusie do tej pory nic nie napisała;/
To nie forum magii i czarów:)

#5894 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 08:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak w Przasnyszu. Właśnie z banku wracam i kierowniczka powiedziała że -przynajmniej u nas na Mazowszu-ARiMR z wypłatą premii czeka do samego końca, czyli 2 m-ce :(

#5895 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 08:52

Pavlus224 to w jakim banku chcesz założyć konto, że to tyle kosztuje? Ja wczoraj ze względu na późniejszy kredyt preferencyjny założyłem w Banku Spółdzielczym za darmo jedynie prowadzenie będzie kosztować chyba 15zł/msc i konto internetowe 10zł/msc, zaś karta debetowa to 1zł(to później). Tu nie zapłaciłem za to dzisiaj w mleczarni usłyszałem, że za przekazanie udziału z mamy na mnie chcą 500zł(potrącą za mleko).

25zł za miesięczne prowadzenie kona to prawie darmo... :blink: Ludzie nie dajcie się tak skubać !

#5896 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 10:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie w BS z tego co czytałam w regulaminie jest 8zł za prowadzenie konta.

Dużo osób tu pisze, i duzo pisze różnych rzeczy jeżeli chodzi o KRUS itd (mój tato tak sprawę spieprzył ze kupnem maszyny że musze mieć kasę do końca roku- jak nie to znów będą problemy z firmą która mi robi opryskiwacz na zamówienie)- ale ja coś wątpie abym się wyrobiła z tym wszystkim.
We wtorek mam wizytę u notariusza i pole przepiszemy, a potem co... konto w Banku i zaświadczenie, nr gospodarstwa z ARiMR
I nie wystarczy iść do Urzedu gminy, pospisywać co trzeba i potem do KRUS-u się ubezpieczyć i tyle?
Dużo ludzi pisze tutaj o tym że z papierami od notariusza jedzie do Powiatu, po co? żeby naliczyć ha fizyczne, to nie robi się tego w gminie?

A drugie pytanie, do osób które już złożyły wniosek o płatność (już ktoś zadawał to pytanie) składacie to co jest na stronie ARiMR, drukujecie i ręcznie wypełniacie?
Czy macie jakąś inną aktywną wersję lub może ODR wam to robi?

#5897 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 listopad 2011 - 10:46

Tak , bank Spółdzielczy ;) kiedyś było 10 zł , później 30 - jak rodzice zakładali , a ode mnie chcą stówę ;) Ale nie wiem czy czasem tylko jakiejs czesci nie potrącają na założenie/prowadzenie konta a reszta poprostu będzie na tym koncie , jutro się dowiem .
Może "nasz " bank jest jakiś rzeczywiscie ... bo nie ma możliwosci informowania o przypływach gotówki innej jak iść osobiscie i pytac :unsure: przez internet nie , sms nie , a podobno w innych BS się tak da ?

Własnie pytałem tą urzędniczkę (zacząłem się z nią kłócic , bo przyniosłem dokumenty a ona chciała zebym je zkserował sam - jakby prukfa jedna tyłka ruszyc nie mogła, dac 2 kroki do kserokopiarki i zrobic tych 3 kserówek ;[ ) czy nie można tego jakos przyspieszyc , powiedziała MIESIĄC <_< Ja pytam dlaczego , a ona na to "bo nasza kierowniczka wysyła po miesiącu" , wczesniej trafiłem na "ludzką" urzedniczkę a teraz taka małpa się trafiła :(

Ech... czynnik ludzki ;)

Ci urzędnicy to potrafią wkurzać ja całe szczęście trafiłem na normalnych i zaświadczenie z krus miałem po 2 dniach.Jakiś słaby ten bank w moim jest informacja o środkach sms-em, opłata za prowadzenie konta 3zł a powiadomienia sms 2zł.

#5898 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Madzia20 ja jestem 2 dni po przepisaniu ziemi od rodziców. najpierw był notariusz i przepisywanie ziemi z budynkami, maszyn oraz zwierząt. Za wszystko wyceniliśmy rozsądnie 250000zł, bo o mniejszych sumach jakich tu pisano to nie chciał słyszeć. Zakosztowało nas to 2500zł z czego 140 zł pójdzie do sądu na wpis do ksiąg wieczystych. Notariusz osobiście lub sekretarka zanosi dokumenty do sądu i geodezji. Z geodezji powinni wysłać do gminy zaświadczenie o zamianach w rejestrze, aby można było się ubezpieczyć(dzisiaj się tego dowiedziałem). Tego samego dnia co notariusz poszedłem do ARiMR wypełnić wniosek o nadanie nr gospodarstwa i siedziby stada powiedziano mi, że mają na wydanie tego 2 tygodnie, ale kobieta zadzwoniła do koleżanki i udało się dostać na miejscu. Pamiętaj, że zanim złożysz wniosek musisz już mieć założone konto bankowe, bo trzeba wpisać nr konta, dostałem też kartkę do przepisania zwierząt z jednej siedziby do drugiej. Następnego dnia pojechałem do mleczarni przepisać kwotę mleczną. Dzisiaj złożyłem wspomnianą kartkę z przemieszczeniem bydła powinny być obie osoby ze starą księgą, aby sprawdzić poprawność ale kobieta wpisała wszystko do komputera i zwierzęta są już na mnie. Do gminy idzie się po to aby obliczyli stawkę podatku rolnego na podstawie ha fizycznych. Ja jako, że posiadam zwierzęta muszę dodatkowo jeszcze założyć książeczkę zdrowia i iść do weterynarii po zaświadczenie o wolności stada od chorób, zmianę danych w ateście i z tym znów do mleczarni(można kierowcy).

Co do banku to zawsze można zmienić w przyszłości. Pawlus224 przejdź się może do głównego banku w mieście zamiast oddziału w gminie. Jeśli to też bank spółdzielczy to powinieneś mieć dostęp do konta internetowego i karty debetowej tylko musisz wypełnić wnioski. Ja powiedziałem, że ma to być konto rolnicze jak pytali się jakie chcę założyć.

#5899 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 15:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Ja mam taki problem. Otóż ojciec skorzystał z modernizacji gospodarstw rolnych na zakup ciągnika i sprzętu. Żeby przekazać 6 ha musieliśmy złożyć do ARIMR podanie o pozwolenie na przekazanie gruntów. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jaka była decyzja i ile to trwało?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5900 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam! Ile mam czasu od doręczenia decyzji o przyznaniu premii na złożenie wniosku o płatność, bo do którego urzędu bym nie poszedł to prawie wszędzie trzeba czekać na jakiś głupi papierek...