Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#5861 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 15 listopad 2011 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) fdhndfjdfjn

koledzy powiedzcie mi taka sprawe . czy przy zmianie planu zakupu , np sprzetu jak sie zmienia we wniosku trzeba zostac przy tym samym roku inwestycji co sie tasm wpisuje w tych tabelkach 1.3 PLANOWANE ETAPY ROZWOJU GOSPODARSTWA i 5.2 PLANOWANE INWESTYCJE. to jak zmieniam z zakupu ciagnika na zakup ładowacza i belarki to musze trzymac sie tego roku co tam miłem wpisany w starym planie rozwoju??? tam miłem zakup 2011/2012 a teraz bym chciał zrobic zakup ładowacz powiedzmy ze nawet 2011/2012 a belarkie w 2013 czy moge to sobie pozmieniac czy musze sie trzymac juz tego roku co było napisane przy składaniu wniosku??? dodam iż okres 3 letni na wydatkowanie od wypłaty pomocy konczy mi sie w styczniu 2014 r. takze spokojnie bym sie wyrobił. czy ktoś mógłby mi pomóc bede bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:09
  •  

#5862 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 22:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystko możesz zmienić tylko musisz napisać wyjaśnienie dlaczego chcesz to zmienić.

#5863 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 16 listopad 2011 - 07:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jezus przede mną pierwsza kontrola, dziś ok. 10. niby wszystko jest ok, ale trochę się boję...
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5864 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 16 listopad 2011 - 08:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam jeszcze takie pytanko. posiadam ogólnie uzytkow 8,90 i mam 3 lata na uzupełnienie tego do 10,15ha taka jest minimalna w mazowieckim , stad moje pytanie czy musze dokupic tej brakujacej ziemi zeby miec to na siebie ??? czy moze byc ziemia wzieta w dzierżawe notarialnie od jakiegos rolnika??

#5865 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 10:11

Jezus przede mną pierwsza kontrola, dziś ok. 10. niby wszystko jest ok, ale trochę się boję...

Nie bój nic, będzie dobrze:)

#5866 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewnie wpadniesz i nam opowiesz, jestem bardzo ciekawa :)
Ale na pewno nic nie będzie, może pójda na pole z gps gdzie co i jak albo i nie- na pewno jest ok :)

co do tych ha, to wg mnie wystarczy dzierżawa ale musi to ktoś potwierdzić a najlepiej dzwoń do ARiMR lub ODR

#5867 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 10:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może być dzierżawa tylko że na 10lat w urzędzie lub u notariusza, ja mam 10,5 ha w dzierżawie
ZETOR TEAM

#5868 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 11:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziadostwo u nas w geodezji... Byłem zarejestrować dzierżawy od ojca żeby wziąć wypis z rejestru gruntów a tu kij... Powiedzieli, że nie mogą bo ojciec prowadzi nadal działalność rolniczą... Wszedłem na drogę formalną z nimi
To nie forum magii i czarów:)

#5869 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 16 listopad 2011 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem już po. w sumie wszystko ok, tylko sprawdzali na razie uprawy, powierzchnię budynków i stan zwierząt. ale protokół, jaki mi zostawili się nie zgadza ze stanem faktycznym, są błędy ponieważ byków, ani cieląt na rzeź nie chowam a takowe mam zaznaczone. co gorsza opatrzone jest to moim podpisem, bo im się spieszyło i tak szybko szybko, nawet człowiek nie ma czasu przeczytać, co podpisuje. do tego gościa nie mam tel, nie wiem jak to odkręcić, oni u siebie maja druga wersję, ciekawe, czy tez błędną...

#5870 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 15:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ciekawie skoro sprawdzają uprawy,, ciekawie co robią za niezgodność powierzchni ze stanem rzeczywistym czy coś obcinają z dopłat czy też z premii...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5871 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 15:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Budynki Ci mierzyli? :o

#5872 Share antygen

antygen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) [quote name='RolniczkazZawad' timestamp='1321445725' post='813986']
jestem już po. w sumie wszystko ok, tylko sprawdzali na razie uprawy, powierzchnię budynków i stan zwierząt. ale protokół, jaki mi zostawili się nie zgadza ze stanem faktycznym, są błędy ponieważ byków, ani cieląt na rzeź nie chowam a takowe mam zaznaczone. co gorsza opatrzone jest to moim podpisem, bo im się spieszyło i tak szybko szybko, nawet człowiek nie ma czasu przeczytać, co podpisuje. do tego gościa nie mam tel, nie wiem jak to odkręcić, oni u siebie maja druga wersję, ciekawe, czy tez błędną...
[/quote

Powiem Ci iż podpisując protokół już nie ma odwołania od niego tak jest napisane w przepisach odnośnie kontroli na miejscu. Powiedz co dokładnie chcieli i co sprawdzali bo jestem przed taką kontrolą??? powierzchnia budynków? działki? wywóz fekalii?

#5873 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 18:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem dzisiaj na poprawkach zmiany biznes planu. Każdą zmianę trzeba im na papierze wyjaśnić po co i dlaczego się zmieniło... I powiedzieli, ze decyzja zatwierdzająca też jest przez nich wysyłana.

#5874 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak, mierzyli działki i sprawdzali czy i w jaki sposób są użytkowane rolniczo. mierzyli budynki (czy powierzchnia zgadza się z zadeklarowaną) i płytę gnojową. na razie w sumie tylko tyle. zapytali mnie też, ile mam obecnie sztuk i w jakim wieku, a że powpisywał palant jeden winne kolumny to inna sprawa...

#5875 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A budynki miałaś na własność juz przepisane czy użyczenie??

#5876 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli sprawdzali ci tylko powierzchnie dziełek czy sie zgadza z podaną???? ale nie czepiali się czy jest powierzchnie zasiewów i roślina taka jak podana we wniosku????

#5877 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

Edytowany przez margo22, 16 listopad 2011 - 21:26.

#5878 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 23:32

Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

Wypis z rejestru gruntów? ja 15listopada składałem wniosek o płatność i nic takiego nie chcieli dałem zaświadczenie z KRUS i akty notarialne 3 dzierżawy i jeden własności. przecież w akcie wszystko jest wpisane...

#5879 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 07:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też przy składaniu wniosku o płatność nie dawałem wypisu z rejestru gruntów. Dawałem tylko przy poprawkach do wniosku o pomoc bo coś im się nie zgadzało :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5880 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 08:38

Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

Niestety KONIECZNIE jest wymagany. Mam ten sam problem. Dzwoniłem do ARiMR w tej sprawie i kazali złożyć podanie dlaczego nie chcą wystawić wypisu. Ich decyzję odmowną należy dołączyć do wniosku o płatność i będzie git
To nie forum magii i czarów:)