Polecane posty

owczanuszka    0

Dzwoniłem do osoby która sprawdzała pierwszy wniosek i dostałem od niej numer do tej, która była odpowiedzialna za mój wniosek o płatność. Następnie dzwoniłem co jakiś czas z pytaniem, czy coś się ruszyło i czy nie są wymagane poprawki. Pod koniec lutego otrzymałem telefon z informacją, że wniosek został przesłany do Warszawy. Od tamtej pory czekam na przelew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

powiem Ci tyle mam nadzieje że nie trafiłem na tak leniwego pracownika oddziału lubelskiego bo to kpina jest zeby Ci sprawdzali wniosek 2,5 miesiące.... co tam sprawdzać?? przeczytać 5 czy 6 kartek A4.... ;[ porażka !! ale dzieki za info od następnego tygodnia pojadę tam może coś się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Karban dzieki za odpowiedz -kulturalna i zyczliwa.

Pawlus... uczeszczalam do liceum o najwyzszym poziomie nauczania i wymagalnosci w miescie (tzw.dla wybitnych i kujonow) wiec nie wypominaj mi ze spalam na lekcjach ,bo byc moze wtedy nie moglam byc obecna z jakiegos waznego powodu. Ty pewnie przespales cala zawodowke o ile ja wogole skonczyles?????????? Hahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@anka81 nie ublizaj nikomu- bo liczenie powierzchni to wiedza na etapie co najwyżej późnego gimnazjum

 

u mnie tez kicha wniosek wysłany do warszawy 29 lutego- kasy na koncie brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Mam pytanie jeżli mam na siebie juz 4ha i jakby mi przepisali reszte to czy moge sie starać o premię ??


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

po pierwsze jesli ktoś nie potrafi obliczyc powierzchni i po szkołach jak to ujać "specjalnego" wyższego kształcenia a nie potrafi obliczyc pola prostakata czy trójkąta to sorry ale nie powinna nikomu ubliżac co do posiadanej wiedzy

dla leniwych a*b badz 0,5*a*b polecam portal >>>geoportal<<< zaznaczacie interesujacy Was teren i powierzchnia obliczona

 

A co do naborów na MR 2012 to tyle razy juz tu pisano ze prawdopodobnie nie bedzie nic az do nowego budżetu czy cos w okolicy przyszlego roku 2013 moze cos sie pojawi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Karban dzieki za odpowiedz -kulturalna i zyczliwa.

Pawlus... uczeszczalam do liceum o najwyzszym poziomie nauczania i wymagalnosci w miescie (tzw.dla wybitnych i kujonow) wiec nie wypominaj mi ze spalam na lekcjach ,bo byc moze wtedy nie moglam byc obecna z jakiegos waznego powodu. Ty pewnie przespales cala zawodowke o ile ja wogole skonczyles?????????? Hahahaha.

 

Nie znasz się na żartach koleżanko :) Tutaj w temacie rzadko kiedy są spięcia bo już same absurdy programu młody rolnik wystarczająco nas bawią (bo są tak nie dorzeczne że aż smieszne i większości osób szkoda nerwów)

 

... ale skoro już wywołałaś mnie do "tablicy" , to Ja na Twoim miejscu nie przyznawałbym się ,że uczęszczałaś do "szkoły o najwyższym poziomie nauczania" bo to wstyd nie umieć obliczyć pola prostokąta czy innej figury geometrycznej po "takiej szkole" :) Ale skoro korzystasz z programu to jest szansa ,że w szkole policealnej nadrobisz jeszcze zaległosci czego Ci gorąco życzę :)

 

 

Co do mojego wykształcenia - bądź o nie spokojna :D

 

 

 

Przepraszam resztę czytelników za odejście od tematu .

 

 

 

P.S. Wie już ktoś może coś nowego co do zgłaszania wymarznięć (a co za tym idzie zmiany struktury zasiewów w BP) do ARIMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Witam

Dzwoniłem do arimr i powiedziano mi, że tylko zdobycie tytułu technika(zdanie egzaminu zawodowego) spelnia wymogi w zakresie wyksztalcenia a samo swiadectwo juz nie bo w zmienily sie wzory swiadectw ukonczenia technikum rolniczego?? Wie ktos cos na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Witam

Dzwoniłem do arimr i powiedziano mi, że tylko zdobycie tytułu technika(zdanie egzaminu zawodowego) spelnia wymogi w zakresie wyksztalcenia a samo swiadectwo juz nie bo w zmienily sie wzory swiadectw ukonczenia technikum rolniczego??

 

Sama szkoła może być tylko musisz przynieść oprócz świadectwa(bo tu faktycznie nie ma żadnej informacji o tytule) zaświadczenie ze szkoły, że uczyłeś na odpowiedni tytuł zawodowy np. technik rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

A ja slyszalem ze kiedys na swiadectwie to bylo napisane ze "ukonczyl szkole w zawodzie technik rolnik" a teraz pisze tylko ze "ukonczyl szkole ponadgimnazjalna ble, ble, ble". A kto ma takie zaswiadczenie wydac ze np uczyles sie na technika rolnika? No i co w sytuacji gdy w agencji powiedza ze nie? Wtedy odwolanie a pozniej Sad Administracyjny zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Szkoła wyda takie zaświadczenie, że się uczyłeś na tego technika rolnika. Ale raczej lepiej się nastawić na to i postarać się zdać egzamin i mieć święty spokój. W Polsce różnie bywa i nie wiadomo jak jest naprawdę np. z tą sprawą.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Szkoła wyda takie zaświadczenie, że się uczyłeś na tego technika rolnika. Ale raczej lepiej się nastawić na to i postarać się zdać egzamin i mieć święty spokój.

Udało mi się znaleźć. Nowelizacja rozporządzenia z marca 2011 r mówi że może być: świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem, o którym mowa w § 3 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. Nr 97, poz. 624), potwierdzającym, że absolwent kształcił się w zawodzie wymienionym w ust. 2.

Każda szkoła musi coś takiego wydać a żaden Oddział ARiMR nie może tego kwestionować. Żaden dyplom nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jestem z tej ostatniej listy gdzie są wszystkie osoby które wczesniej sie nie załapały mam miejsce na początku drugiej setki i dzis dostałem list o przyznaniu płatnosci i mam 180 dni na złożenie wniosku o płatnosc :) a tak poza tym to jak długo trzeba czekac od złożenia wniosku o płatnosc na przelew kasy na konto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kase już mam od 2 marca a dopiero dzisiaj po wizycie w banku dowiedziałem się, że już jest na koncie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczanuszka    0

Po 101 dniach od złożenia wniosku pieniądze zostały przelane na moje konto :rolleyes:

 

Mam więc pytanie: w jaki sposób udokumentować zakup ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczanuszka    0

A co z potwierdzeniem zapłaty za owy grunt rolny, którego numer znajduje się na tym akcie? Jest coś takiego wymagane, czy sam akt wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

też dostałem dzis list ;D

 

 

a który na liście byłeś i z jakiego województwa przenieśli cię na listę krajową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

A co z potwierdzeniem zapłaty za owy grunt rolny, którego numer znajduje się na tym akcie? Jest coś takiego wymagane, czy sam akt wystarczy?

Sam akt notarialny jest potwierdzeniem zapłaty o ile jest w nim wymieniona cena gruntu. Ponoć przy kwotach powyżej 10tys. trzeba potwierdzenie z banku, ale trudno znaleźć taki przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, pisze tutaj w imieniu kuzyna z ktorym razem skladalismy na MR. Oboje nie dostalismy w pierwszym naborze jednak jak wiemy, wszyscy z 2011 dostali MR. I mamy problem, bo ja wykształcenie będe mial w tym roku a on chcial zrobic tak ze musi uzupełnic w ciagu 36 miesiecy od wydania decyzji. Niby wszystko fajnie, ale jest zonk bowiem on chodzi do szkoly na inforamtyka i w tym roku pisze mature. Pomyslal ze zrobi sobie policealne 3 letnie studia ktore go wykształca jako technik ogrodnik. No i tez wszystko fajnie, ale przeciez jak decyzje dostanie załozmy w kwietniu no to dodac 36 miesiecy to wychodzi rowniez kwiecień i on w tym wypadku nie jest w stanie uzupełnić w ciagu 36 miesiecy bo szkoła policelna kończy się pozniej aniezeli w kwietniu. Tak wiec co poradzicie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj