Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#561 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mozna studiowac dziennie i skorzystac z dzialania "Mlody rolnik". Nie ma najmniejszych przeciwskazan, przynajmniej na chwile obecna...Mozesz np prowadzic gospodarstwo na Pomorzu i studiowac dziennie na Uniwersytecie Jagiellonskim w Krakowie. Jak slusznie zauwazyl uzytkownik kissme prowadzenie gospodarstwa to swiadome podejmowanie decyzji odnosnie jego funkcjonowania i branie odpowiedzialnosci za nie (zas z punktu widzenia Arimr w wielkim uproszczeniu - PODKRESLAM UPROSZCZENIU - ubezpieczenie w KRUS, skladanie wniosku o doplaty bezposrednie, wypisane na swoje nazwisko faktury zakupu maszyn oraz srodkow produkcji oraz sprzedazy plodow rolnych). Rzecza zgola odmienna jest samodzielna praca w gospodarstwie. Jednak przy zalozeniu samej produkcji roslinnej jest mozliwe, ze w trakcie trwania przerwy semestralnej (polowa czerwca-poczatek pazdziernika) z powodzeniem dasz rade zebrac plony oraz posiac kolejne. Jesli chodzi zas o wiosenne zabiegi agrotechniczne (opryski, siew nawozow) zawsze mozesz zerwac sie z uczelni i wykonac je samodzielnie badz tez moze Ci wykonac usluge ojciec, sasiad, badz ktokolwiek inny; nie ma ku temu najmniejszych przeciwwskazan....Czyli jak widac na tym obrazowym przykladzie mozna samodzielnie prowadzic gospodarstwo i studiowac....Wracajac zas do legislatywy nie ma mowy w rozporzadzeniu badz tez innym dokumencie majacym charakter prawodawczy, o tym zeby student dzienny nie mogl byc beneficjentem "MR".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:30
  •  

#562 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2010 - 00:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tym roku zapewne przejmie gospodarstwo po rodzicach,stąd moje pytanie kiedy będe mógł się ubiegać o MR?? czy musi minąc jakiś czas od przepisania na mnie gospodarstwa czy można odrazu skłądać papiery??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#563 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 00:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Małe Pytanko;)
Jeśli Skończę szkołę zawodową to moge sie ubiegać o Młodego Rolnika??:rolleyes:
a Zawód to:
Mechanik , operator maszyn i urządzeń rolniczych:)
wiec będę mógł??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 00:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co najmniej technik - rolnik. Zawodowa to za mało. Tak było w pierwszej edycji. Tak czy inaczej dostaniesz czas na uzupełnienie wykształcenia.

#565 Share taszarek

taszarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ostatnio byłem w agencji i pytałem się czy po zecie rolniczej można korzystać z MR i powiedzieli że można tylko trzeba mieć zdany egzamin zawodowy i nie potrzeba mieć opłacanego krusu przez 3 lata wcześniej

#566 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rafał180 - najpierw wniosek na premię potem przepisanie ziemi po wydaniu decyzji!!! Nie odwrotnie bo nic nie dostaniesz

#567 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to Jak skończe tą sete rolniczą to mogę sie ubiegać o MR??

#568 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rafał180 - najpierw wniosek na premię potem przepisanie ziemi po wydaniu decyzji!!! Nie odwrotnie bo nic nie dostaniesz

na pewno w tej kolejności?? wydaje się że odwrotnie :rolleyes:

#569 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @karolu wydaje mi sie ze na odwrot bo skoro nie masz gospodarstwa to na jakiej podstawie masz dostac premie? Moze sie myle...
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#570 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) heh jeden drugiego obala

wniosek składasz z chwilą skończenia 18 roku życia
w tedy masz czas uzupełnić wykształcenie < jesli chodzisz do technikum rolniczego>
wniosek możesz złożyć na dofinansowanie MR ale do pół roku po złożeniu wniosku musi być przepis pola
nie ze czekasz na decyzje czy dadzą czy nie 6 miesięcy i nabycie pola i to nie 1 ha :)

ale ja bym poczekał do końca marca w tedy bedzie wiadomo czy jest podniesiona premia do 75tyś a może nawet i 100tyś nie wiadomo co ministerstwo zdecyduje i jakie będą nowe zasady ale na pewno nie zejdą z nimi mogą podnieść wymagania lub je zostawią jakie są bo widzą ze mało rolników się łapie

@karolu ile oczekuje sie na decyzje o premi ??? a poza tym to co jak nie dostaniesz premi to nie wejdziesz w posiadanie gospodarstwa??
widze ze ta premia kusi ale tszeba spełnić warunki :) w przypadku nie spełnienia a moze tak być oddajemy z odsetkami 50tyś to 72tyś zł a jak bedzie 75tyś lub 100 to co ????
więc lepiej sie zastanowić czy opłaca nam się brać a potem oddawać :) bo dużo takich pseudo rolników znam z wioski co wzieli pocieszyli sie 5 lat i oddali :)

@Rafal180 nie musi minąć czas po prostu składasz dokumenty i deklarujesz ze spełnisz wymagania

@yanecki po szkole zawodowej masz np.zawód mechanika rolnictwa i co dalej masz 3 lata od dnia wydania pieniędzy na konto i jak to wykształcenie uzupełniasz?? są jakieś kursy??

aha czy okres 3 lat rozpoczyna sie od chwili dostania decyzji o pomocy czy wpływu pieniędzy na moje konto od agencji ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od 25 marca 2009 r. mogą ubiegać się o pomoc te osoby, które:

dopiero planują przejęcie gospodarstwa,
prowadzą działalność rolniczą nie dłużej niż 12 miesięcy, licząc do dnia złożenia wniosku o pomoc, a gospodarstwo nabyły wyłącznie w drodze:
- spadku
- darowizny przed osiągnięciem pełnoletności albo po ukończeniu 18 roku życia, lecz w trakcie nauki w systemie dziennym, a w nauczaniu nie miały przerw.
Pomoc z tego działania mogą otrzymać także wnioskodawcy, których małżonkowie rozpoczęli prowadzenie działalności rolniczej, lecz nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem przez wnioskodawcę wniosku o pomoc. Jeżeli warunki niezbędne do uzyskania pomocy spełniają oboje małżonkowie, pomoc przyznaje się tylko jednemu z nich.

Pozostałe, szczegółowe wymagania przyznania pomocy określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. Nr 200, poz.1443 z późn. zm.)

Tyle za www.arimr.gov.pl. A tak w wielkim skrocie to :skladasz wniosek- uzupelniasz niescislosci jesli wystapia- otrzymujesz decyzje ze wszystko jest ok, a MR zostal przyznany - dopiero teraz dopelniasz warunkow nabycia gospodarstwa w drodze darowizny, spadku itp (czyli mowiac najprosciej "robisz notariusza")' masz na to 180 dni od dnia otrzymania decyzji - teraz jestes juz posiadaczem gospodarstwa i skladasz wniosek o platnosc - Arimr ma 60 dni na przelanie pieniazkow na twoje konto od dnia zlozenia wniosku o platnosc. Tak to wyglada...

@lukaszz110 czas na uzupelnienie wyksztalcenia masz od momentu dorecznia przez listonosza decyzji. Mowi o tym paragraf 18, ust 1, pkt 6 wyzej wymienionego rozporzadzenia.

#572 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no dobrze wiem o tych całych rozporządzeniach ale chodzi mi o to uzupełnienie wykształcenia :)
bo jak wiadomo to technika nie zrobi sie w ciągu 3 lat w technikum
są do tego jakieś kursy ??????? wie ktoś jak to wygląda ja z tym problemu nie mam bo jestem w technikum rolniczym ale pytam z ciekawości

#573 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Własnie jak z tym wykształceniem?? jakis zwykły kurs wystarczy?? jeśli nie mam wykształcenia to co??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#574 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja korzystałem z MR w pierwszej edycji. Uzupełnienie wykształcenia zajęło mi dwa dni (zdanie egzaminów przed komisją państwową). Warunek był jeden - posiadanie co najmniej tytułu technika z innej specjalności. Teraz zmieniły się trochę przepisy i trwa to znacznie dłużej, ale nie trzeba robić technika-rolnika od początku.

#575 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Było już to pytanie ale zadam je ponownie- czy jest jakakolwiek szansa na te 75 000zł???Jeśli tak to kiedy??? Wniosek złożyłem ale kobieta która zajmuje się wypełnianiem wniosków proponowała mi wysłać pismo w sprawie wstrzymania rozpatrywania wniosku i poczekać na 75 000zł. Podobno już tak robiła i było ok. Dlatego już złożyłem aby rodzice mogli przepisać na mnie szybciej gospodarstwo i otrzymywać emeryture(mają już lata) Im też uciekają jakieś pieniądze. Może niewielkie ale dla nich to zawsze coś.W tym tygodniu zadzwonie chyba do ARiMR i zapytam czy jest szansa na 75tyś.?!?!

#576 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jest raczej pytanie do ministra rolnictwa. My możemy jedynie gdybać

#577 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie zawieszam, dopiero jak będzie blisko przyznania premii i będzie coś wiadomo na temat wyższej stawki to się zastanowie.

#578 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak sie sklada ze ostatnio ze ostatnio mialem przyjemnosc byc na spotkaniu z osobami z bliskiego otoczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z ich ust padla deklaracja ze 75 tys bedzie napewno, niestety nie bylo mowy o zadnym konkretnym terminie, z wyjatkiem stwierdzenia "w pierwszym kwartale 2010". ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... . Myslicie, ze po co zostala wprowadzona ta nowelizacja rozporzadzenia???? Oczywiscie po to, zeby osoby ktore juz zlozyly wniosek na 50 tys mogly ubiegac sie o 75 tys.....Czy jesli nie byloby jakis istotnych zmian jej wprowadzenie mialoby jakikolwiek sens????

#579 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To byłoby bez sensu. składać wniosek jeszcze raz??? To rozporządzenie jest dla tych którzy dostali decyzję a z różnych względów nie wzięli premii, takich przypadków jest sporo. Jeśli wejdzie 75 tys to przecież mogą ogłosić że Ci którzy nie złożyli już wnioski a nie dostali pomocy dostaną 75. Ale miejmy nadzieję że wejdzie 75, bo 25 kawałków to trochę kasy mimo wszystko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem za bardzo sie rozpędzają z tym rozporządzeniem no daje mozliwość tym co nie dostali 50tyś wziąć ja jeszcze raz i to o połowe powiększoną ale takze osób które złozyły wniosek a nie skozystały na przestszeni lat 2007-2010

moim zdaniem teraz kasy zabraknie zobaczycie :)