Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#5721 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 listopad 2011 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W górę to nic się nie dzieje jak maszyna pójdzie po to ma się do rozliczenia 70% bo w razie jak będzie droższa to żeby nie było problemów. A jak będzie tańsza to chyba problem.

Ja z kolei muszę się dowiedzieć czy jest potrzeba zmieniać biznesplan jeśli ma się wpisane że w 2012 roku się kupi maszyny a chciałoby się jeszcze w 2011...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:19
  •  

#5722 Share Tomasz12

Tomasz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 05:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie musisz jeżeli chcesz kupić wcześniej niż wpisałeś w BP.
Co innego jeżeli chciałbyś kupić później.

#5723 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 16:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam takie pytanie

czy premie młodego rolnika można łączyć z kredytem na start dla młodego rolnika??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5724 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 17:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak, można łączyc z takim kredytem -wszelkie szczegoly w warunkach udzielaniu kredytow na stronie arimr.gov.pl, z tego co pamietam byl osobny paragraf mowiacy o tym ze premia z mlodego rolnika moze byc przeznaczony na wklad wlasny do kredytu preferencyjnego arimr... Tylko ze limit na doplaty do tych kredytow sie skonczyl i nie wiadomo kiedy wznowią...

#5725 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja wroce do tego tematu o skroconym okresie ubezpieczenia w KRUS z 3 lat do 1 roku. Co prawda ja jeszcze nie dostalam takiego pisemka(MR 2010), ale mysle ze taka ulga to moze byc jakas pulapka na przyszlosc. Po 2013r moga dawac jakies dofinansowania itp z ARiMR, ale moga wymagac minimum 3 letniego okresu ubezpieczenia z KRUS, by przesiac i wylowic faktycznych rolnikow rzeczywiscie utrzymujacych sie tylko z gosp.(oplacajacych KRUS) a nie pracujacych takze poza gosp i ubezp. w ZUS. Ja tez chetnie skrocilabym ubezp. w KRUS do roku i przeszla na inne, ale obawiam sie jakiegos haczyka w przyszlosci, bo cos nie wierze by ARiMR ot tak sobie nagle dala taka ulge, przy wielu innych wymaganiach. Co wy o tym sadzicie?

#5726 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to fakt
tylko że do dnia dzisiejszego jak i pewnie w przyszłości najwazniejsze jest wykształcenie
więc wydaję mi się że jak ktoś będzie miał te wykształcenie technik rolnik lub mgr to nie powinno być problemu
Ja też pisemka jeszcze nie dostałam, ale ostatnio kobieta z ODR kłóciła się ze mną że to zmniejszenie nie jest możliwe w szczególności dla poprzednich naborów bo prawo nie działa wstecz :)

#5727 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Krus nam skracają ponieważ chcą się za niego wziąć, ale jeszcze nie wiedzą jak. Prawo nie działa wstecz i jak powiedzmy, że nam składki podniosą to my będziemy bulić nie ma lipy. A w ciągu roku rząd nam numeru nie zdąży wywinąć:)
Listy o krusie dostajecie przed wnioskiem o płatność czy po? bo ja jestem jeszce przed przepisaniem, ale nic jeszcze nie dostałem(Mazowieckie)?
To nie forum magii i czarów:)

#5728 Share pawel369

pawel369

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Fakt prawo nie działa wstecz ale u nas to różnie bywa. Z tym ubezpieczeniem to jest i tak pewnie będzie że prawdziwy rolnik (młody rolnik) powinien być ubezpieczony w KRUS żeby dostać pomoc z przyszłego PROW. A tak w ogóle to ja jeszcze nic nie dostałem z ARiMR, o skróconym okresie ubezpieczenia (nabór 2011), czy ktoś z tegorocznego naboru otrzymał takie pisemko z ARiMR

#5729 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 listopad 2011 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja otrzymałem to pismo jakieś tydzień temu (zachodniopomorskie nabór 2011).
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5730 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tez otrzymałem to pismo- jestem jeszcze przed zlozeniem wniosku o platnosc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5731 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 02 listopad 2011 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napiszę może komuś się przyda kiedyś. Dowiadywałem się dziś jak to jest z tym jeśli ktoś chce wcześniej zrealizować biznesplan i okazuje się, że nie ma z tym problemu, nie trzeba zmieniać biznesplanu.Ale nie wiem czy tak samo jest jak ktoś chce później zrealizować niż określił to w biznesplanie. Jest to pewna informacja dzwoniłem na infolinie potem w ODR pytałem a na końcu w wojewódzkim odziale arimr -wszędzie jednoznaczna odpowiedź chociaż na infolini jak zwykle nie byli pewni :)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5732 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 listopad 2011 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Próbowałem dziś coś ruszyć z kompletacją wniosku ...
nadal wszystko stoi ;) papiery od notariusza nie doszły jeszcze nawet do starostwa nie mówiąc o gminie <_<

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5733 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 03 listopad 2011 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

Próbowałem dziś coś ruszyć z kompletacją wniosku ...
nadal wszystko stoi ;) papiery od notariusza nie doszły jeszcze nawet do starostwa nie mówiąc o gminie <_<

jakoś dziwnie ty to załatwiasz, ja od notariusza z aktem poszedłem do gminy, tam od ręki naliczyli mi podatek i wypisali zaświadczenie z którym poleciałem do KRUSu, i tam się ubezpieczyłem jako rolnik, i tylko od nich czekałem aż mi przyślą zaświadczenie, notariusz-starostwo-gmina, co cie to obchodzi niech sobie załatwiają , ty masz akt notarialny i z nim zbierasz zaświadczenia potrzebne do wniosku o płatność

#5734 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziwnie ?

Naczelnik działu podatkowego w naszej gminie powiedziała ,że na podstawie aktu notarialnego mi tego nie wyda ...
Miałem akt przy sobie , chciałem pokazać a ona powiedziała ,że akt jej nie interesuje :unsure: Dzwoniła przy mnie do starostwa do jakiejś pani Basi i tam też jeszcze nic nie ma .

Chciałem zaświadczenie o wielkosci gospodarstwa hektarów fizycznych i przeliczeniowych , Ty może poleciałes do krusu tylko z nakazem ? może to jakas różnica ? sam juz nie wiem , wkur... mnie to wszystko bo bez tego zaświadczenia nie załóżę konta rolniczego w BS , nie ubezpieczę się jako rolnik , no i numeru gospodarstwa też nie ma sensu juz robić , bez numeru konta ...

#5735 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja załatwiłem wszystkie papiery w 2 dni tylko byłem dwa dni wcześniej u notariusza zanieść papiery i się umówić piszę jak to zrobić;
10;00 notariusz przepisanie( 3 egzemplarze aktu , 1 geodezja 2 agencji 3 dla siebie oczywiście trzeba dopłacić za te dwa dodatkowe)
11;30 z aktem do geodezji trochę bajeru i pani za godzinę kazała już być po zmiany dla gminy
w między czasie do agencji o nadanie siedziby stada bo już numer gospodarstwa miałem wcześniej
1;00 w gminie ze zmianami z geodezji i aktem i tu trochę znajomości i godzinka i mam już nakaz płatniczy
2;30 krus i tu troche bajeru i pani obiecała że dzisiaj wprowadzi do systemu a żebym jutro o 10tej zgłosić się po zaświadczenie
dzień drugi
9;00 do agencji przepisać zwierzątka
9;30 do lekarza wet zgłosić stado
10;00 krus zaświadczenie i tu poczekałem jeszcze z godzinę
12;00 do domu wypełnić wniosek i papiery w kopertę i na pocztę.

Mała podpowiedz dla tych co przejmują całe gospodarstwo wystarczy z aktem i starym nakazem płatniczym do krusu i wydadzą zaświadczenie i wtedy to można w jeden dzień załatwić.
ciekawe ile trzeba czekać na kasę w mazowieckim

Edytowany przez massey2645, 03 listopad 2011 - 20:53.

#5736 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak ze starym nakazem ? nakaz jest potrzebny tylko do wypełnienia wniosku i wpisania ha przeliczeniowych i fizycznych ?

To by dużo ułatwiło - stary nakaz + akt własnosci na mnie (a raczej jego kopia ?)
Ja chciałem tak zrobic , ale patrzę w instrukcjii do wniosku do KRUS "aktualny nakaz płatniczy lub zaswiadczenie z gminy o wielkosci gospodarstwa w ha fizycznych i przeliczeniowych" ...

#5737 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli całe gospodarstwo to wystarczy nakaz na poprzedniego właściciela i akt i muszą, znaczy powinni to ci w krusie uznać bo hektary przeliczeniowe i fizyczne zostają takie same

Edytowany przez massey2645, 03 listopad 2011 - 21:15.

#5738 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi do nakazu podatkowego wystarczył akt notarialny a całego gosp nie przejmowałem(jeden dzień złożyć wniosek i na drugi odebrać), w KRUS akt i nakaz podatkowy (tak samo jak w Gminie razem 2 dni)

Edytowany przez Xawier, 03 listopad 2011 - 21:16.

#5739 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zależy od urzędu gminy ale nie powinni wydać nakazu tylko na podstawie aktu musi być zmiana z geodezji,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5740 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W KRUSie za ch.....le nie przejdzie stary nakaz płatniczy(a jeśli przejdzie to aby ktoś mądry tego później nie zauważył niech ubezpieczony się modli), potrzebują zaświadczenie o posiadanych ha bądź aktualny nakaz płatniczy(tam jest liczba ha) i do tego ksero aktu.
Z aktem przy przepisaniu całości gmina może załatwić od ręki bo nie brak na nowo naliczać podatku tylko się przepisuje z poprzedniego właściciela na obecnego. Ale to też tylko dobra wola urzędników będzie, bo prawidłowo muszą mieć jeszcze podstawę ze starostwa ze zmiany są wprowadzone do rejestru gruntów.