Polecane posty

pawlus224    2624

Traktorzysta potrzeba i polecenia przelewu z banku i (tak jak pisze kolega wyżej) fakturę , lub rachunek od dealera w którym jest słowo "zapłacono" z podpisem i pieczątką ;)

 

@hubert - długo zeszło od zgłoszenia do zarejestrowania ciągnika do wydania dowodu i tablic (tak aby można było ciągnik przyprowadzic na kołach od dealera)_ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Pawlus- we wtorek odebrałem od dealera fakturę, w środę pojechałem zarejestrować ciągnik (dowód i tablicę dostałem od ręki) i zrobić przelew, a w czwartek odebrałem traktor.

Jakbym chciał to by mi się to wszystko udało w jeden dzień.

Edytowano przez hubert1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam dodzwonił już ktoś z was do Warszawy ja usiłuje już od jakiegoś czasu i nic a chciałbym się dowiedzieć czy już dotarł mój wniosek o płatność a dzwoniłem na numery 225950100 i 225950120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Andrzeju i co nie odbierają ? czy nie można sie dodzwonić ?

 

Hubert , Ja zakupuję farmtraca 555 , można prosić o fotki nowego sprzętu ? Jakoś dziwnie się cieszę jak ktoś kupuje ciągnik na af :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Jeśli chcę wydzierżawić ponad 1 ha ziemi to muszę ten fakt zgłosić do Agencji i zmienić BP?

Edytowano przez czita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

Nie wiedziałem że rowy zalicza się do użytków rolnych a co najlepsze doradca co robił mi wniosek też nie i przez to wstrzymany wniosek o płatność bo zmieniła się deklarowana powierzchnia o 0,0100 ha. trzeba czekać na odpowiedź z warszawy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Znaczy się o co chodzi wam w tych poprzednich postać. Rowy zalicza się do użytków? Pierwsze słyszę pewnie nie tylko ja...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

Znaczy się o co chodzi wam w tych poprzednich postać. Rowy zalicza się do użytków? Pierwsze słyszę pewnie nie tylko ja...

tak jest według przepisów rowy to tez użytki rolne tyko nie płaci sie od nich podatku bo nie przelicznika, stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

tak rowy zalicza się do użytków tata mi poza polami zapisał 0,5ha lasu którego nie przedstawiłem w biznes planie a był w akcie notarialnym i tez z tego powodu mnie wezwali i musiałem od nowa zrobić wykaz działek w sumie miałem 3 poprawki całość ciągnie się już od grudnia i niema końca chociaż już zapewniali ze już wszystko jest dobrze i wyślą do warszawy zlecenie przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

tak jest według przepisów rowy to tez użytki rolne tyko nie płaci sie od nich podatku bo nie przelicznika, stawki

 

ale zaliczają się do powierzchni jeśli chodzi o zwrot akcyzy za paliwo ale to tak na marginesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

aaaaa już myślałem, że normalnie do dopłat podajecie te rowy, które nie kosicie nie użytkujecie itp.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

za***iscie :) he na listach woj. 100 od konca listy a teraz w "pierwszej 900" :D

ja pierdziele alez mila inf. ja tu ztyrany z orki wracam a tu JEST !!!:D

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a ja jestem w pierwszej 100 <jupi>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

a ja jestem w pierwszej 100 <jupi>

 

a ja w pierwszej 30 ;p super ze jest kasa dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj