Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#5701 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 30 październik 2011 - 11:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:37
  •  

#5702 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 30 październik 2011 - 12:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie moze wy sie troche bardziej orjetujecie w tych sprawach. Dostalem pozytywna decyzje na przyznanie premi w 2011. Ale sytuacja rodzinna wyglada tak ze nie chce brac ziemi na wlasnosc od rodzicow bo to tylko 9ha i nie chce mi sie juz rodzenstwa splacac. Przynajmniej nie teraz. Sprawa wyglada tak ze w biznesplanie poczatkowo bylo podane ze wszystko na wlasnosc przejme wlacznie z budynkami i domem(dzialka z budynkami i domem ma 1.05ha)Jak to rozegrac zeby rodzice przepisujac to na mnie placili normalne podatki za budynki?? Bo tata pracuje a mama chciala sie zarejestrowac w UP tylko wtedy nie moze byc rolnikiem i co za tym idzie chyba nie powinna miec ziemi na siebie tak??Czy przepisujac mi w dzierzawe wszystko moze sie zarejestrowac w UP??

#5703 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 30 październik 2011 - 12:44

Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem, że przepisy się zmieniły ale nie wiem czy to prawdziwa informacja.

Jeśli w biznesplanie miałem napisane, że maszyny będą kupione w 2012 roku to czy mogę je kupić teraz jeszcze w 2011 r.? Czy muszę to zgłaszać i zmieniać biznesplan? Różnica tylko w tym, że na fakturach będzie rok 2011 a nie 2012 i nie wiem czy przez to potem nie było by problemów. Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że teraz już nie ma znaczenia kiedy się kupi ważne jest aby do końca upływu 3 lat od dnia wydania decyzji dostarczyć dokumenty potwierdzające zakupy. Jak to jest naprawdę?

ja tak miałem kupiłem ciągnik rok wcześniej ale nic nie trzeba było zmieniać w BP, kazali tylko pojechać do agencji i tam trzeba było wypełnić taką kartkę że pieniądze zostały wydane
tylko ja jestem z naboru 2010 nie wiem jak jest teraz
red power

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5704 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 październik 2011 - 15:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja w końcu ruszyłam z miejsca z załatwianiem wszystkiego
na razie mam mapki z powiatu w domu, musiałam za nie zapłacić aż 520zł :/
teraz czekam aż rodzice wezmą jakiś tam papierek z gminy no i notariusz a potem juz chyba z górki

#5705 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 październik 2011 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ile koleżanko miła miałaś tych działek? tzn ile wypisów? Pamiętaj, że do wniosku o płatność będziesz musiała dołączyć jeszcze zwykły wypis z rejestru ale to już taniocha w porównaniu z tym co potrzebuje notariusz...

#5706 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 październik 2011 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie pamietam ale chyba 4 wypisy i wyrysy i 1 lub 2 same wypisy
niestety wszystko porozrzucane po różnych księgach dlatego aż taka cena :/ ale jak trzeba to trzeba :)

#5707 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 październik 2011 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No jak mus to mus... u notariusza też pewnie trochę wyjdzie przez to że tak rozrzucone na kilku działkach...

#5708 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Żadnych mapek ani wyrysów. Normalny wypis z rejestru gruntów - 12zł za pierwszą działkę i po 6zł za pozostałe. Nie ma tu znaczenia w ilu księgach są te działki. Ilość ksiąg ma znaczenie w sądzie, bo tam się płaci 30zł za każdą.
Do tego zaświadczenie z gminy o zagospodarowaniu przestrzennym - 17zł.

#5709 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No jakoś dziwnie
bo mi notariusz powiedziała że jak działki będą w jednej księdze to wystraczy wypis
a jak są w różnych to trzeba wypis i wyrys a za każdy wypis i wyrys płaci się 120zł

#5710 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 10:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Warto było popytać u innych notariuszy, ja się jeszcze z tym nie spotkałem chociaż byłem u kilku notariuszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5711 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U innych nie pytałam bo u tego notariusza rodzice przepisują od lat i zawsze jakoś tak niedrogo wychodziło

#5712 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 listopad 2011 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie takie ceny płaciła ciotka która przejęła gospodarstwo po mężu , tez były mapki i wszystko wyprowadzone na "tip top" , jak przepisywała mi to zapłaciłem "tylko " 1770 zł za notariusza a mapek zadnych nie musiałem już dostawac itp. ponadto założona została księga wieczysta w sądzie rejonowym na mnie ;)

Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc <_< :(

Numer gospodarstwa już bym miał , ale do wniosku potrzebny jest numer konta w banku , wiec najpierw to załatwię .

A jak tam u was ? wnioski złożone ? :)

P.S. w krusie nakaz podatkowy potrzebny jest im tylko do wpisania ha fizycznych i przeliczeniowych ? tak zrozumiałem ... więc powinien im wystarczyc nakaz na poprzedniego własciciela + akt notarialny na mnie ?

Edytowany przez pawlus224, 01 listopad 2011 - 13:02.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5713 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 13:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z notariuszami to jes tak że karzdy chce co innego, a potem się okazuje że to nie potrzebne, przynajmniej ja tak mialem.... ale wszystko załatwione, kasa już na kącie i można szukać maszyn. Może ktoś wie gdzie w podlaskim można znaleść taniego dilera z maszynami? plug, siewnik i takie tam...

#5714 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie czy żeby dostać PROW musze mieć gospodarstwo na siebie przepisane czy nie ? kiedyś słyszałem że osoba która ma ukończone 18 lat i składa wnioski na PROW to rodzice przepisują mu połowe gospodarstwa to prawda? .I czy niema wyszykowanej obory (nie mam wyciągu ,stanowisk itp )to moge wziąść pieniądze na jej remont i czy mam 7,5ha + dzierżawy dostane prow proszę o odpowiedź

#5715 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 14:42

Co do mnie to wszystko stoi ... w krusie chcą nakaz podatkowy + kopie aktu notarialnego + kopię dowodu , ale pani powiedziała ze na decyzje o ubezpieczeniu czeka się miesiąc

Nie trzeba nakazu, wystarczy zaświadczenie z gminy o wielkości gospodarstwa. W moim przypadku na decyzję czekało się tydzień. Wraz z decyzją przyszło zaświadczenie o ubezpieczeniu jako rolnik (podczas składania papierów warto poprosić, żeby równocześnie wysłali zaświadczenie).
Nie masz konta w banku? :o Kwestia kilku minut, w dzisiejszych czasach nawet nie musisz wychodzić z domu. Nie baw się w jakieś banki spółdzielcze...

Edytowany przez pierre, 01 listopad 2011 - 15:14.

#5716 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 17:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dotychczas nie było mi potrzebne :)

dziękuję za informację kolego.

#5717 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, i jak wiadomo cos na temat tych ktorzy nie zalapali sie na mlodego?

#5718 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A co niby złego jest w kontach w BS??

#5719 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile was wyniosły wszystkie koszty związane z przepisaniem gospodarstwa? A i jak zrobić gdy w BP poda się cenę maszyny, a ona ulegnie zmianie w górę bądź w dół?
To nie forum magii i czarów:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5720 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak jest droższa to nic , a jak tańsza to prawdopodobnie trzeba zmienić cenę w BP .