Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#5661 Share aga1987

aga1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2011 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,

a ja własnie dostałam polecony z agencji, że zmieniły się zasady i już nie trzeba być w KRUSie ubezpieczonym 3 lata, wystarczy rok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:00
  •  

#5662 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 październik 2011 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja zmienię temat. Właśnie wróciłem z mleczarni gdzie mało zawału nie dostałęm. ARR mimo przekazania kwoty mlecznej przez akt notarialny nie chciała przepisać kwoty mlecznej z taty na mnie, jako że niby kwota jest przypisana do gospodarstwa a ja przejąłem tylko część. Babka w mleczarni kazała mi kupic kwotę mleczną, lec z wtedy tata nie wykorzystując swojej-gdyż ja mam juz wszystkie krowy- straciłby swoją poprzez jej nei wykorzystanie. W trakcie rozmowy tel. pani z ARR upierała się przy swoim, gdy powiedziałem że się z nimi nie zgadzam i powiedziałem że abym im dał spokój muszą skierować sprawę do sądu aby obalić akt notarialny okazało się że wystarczy zaświadczenei taty że nie podejmie juz produkcji mleka... Paranoja jakaś. Dobrze że kwota była akcie zapisana. Piszęto aby przestrzec innych przed tego typu wpadkami, w mleczarni sie dowiedziałem że kkilka osób przez to straciło premię....

#5663 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 25 październik 2011 - 11:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No im właśnie o to chodzi, żeby ciemnego rolnika wykorzystać do końca. Żerują na tym, że ludzie boją się sądów. Ja też mam często przez to pod górkę, bo rodzice zamiast iść do sądu wolą ustąpić i zapłacić, czy z czegoś zrezygnować. Jak wiadomo, że racja jest po naszej stronie to tylko szukać solidnego, uczciwego prawnika i skarżyć to będą inaczej rozmawiać. Podobno początki w sądzie są trudne, ale jak się już zorientuje człowiek gdzie, z czym i do kogo to sprawy się szybko załatwi.
P.S. Nie wiem o co chodzi z tą zmianą świadectw szkolnych. Ja mam policealne studium i mam tam napisane , że ukończyłem szkołę dwuletnią w zawodzie "technik rolnik" o specjalizacji agroturystyka, ale dyplom też mam, bo egzamin zdałem więc się nie dopytywałem o to w agencji. Ja kończyłem w 2009r szkołe, może zmienili.

Edytowany przez Kojak, 25 październik 2011 - 12:02.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5664 Share wader881

wader881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 25 październik 2011 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli co zrobić żeby dostać kwotę mleczną?!Muszę mięć od ojca przepisaną czy jak to załatwić?

#5665 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 25 październik 2011 - 16:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie będzie jeszcze trudniej, bo rodzice składali wniosek o zwiększenie kwoty mlecznej o 30000l a jak wiadomo decyzja o przyznaniu w grudniu a gospodarstwo przepiszą mi niebawem(15ha z 21 ha UR).

@ Versus opisz dokładniej jak ma być zapisane w akcie przepisanie kwoty i jak ma wyglądać to zaświadczenie.

#5666 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 październik 2011 - 16:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli przejmujecie całe gospodarstwa to problemów nie powinniście mieć. Pojawia się on przy przejęciu części gospodarstwa. W akcie mam jeden akapit o kwocie, mneij więcej "imie nazwisko przekazuje aktem darowizny posiadaną kwotę mleczną swojemu synowi imie nazwisko, a obdarowany kwotę tą przyjmuje". Powiecie u notariusza to juz będzie wiedział jak to wpisać.

@Thomas właśnie u mnie ojczulek też składał o zwiększenie i wcześniej co roku miał zwiększaną. Gdyby nie to to bym "kupił" tą kwotę i się wypiął na ich wymysły, tylko wtedy ARR 5% by zabrała na rezerwy. A zwiększenie powoduje że przez 2 lata od otrzymania z rezerwy kwoty nie można sprzedać. Były 2 opcje jeszcze:
-piszę z tatą umowę dzierżawy całości gospodarstwa jaką tata sobie zostawił, oczywiście u notariusza lub w gminie, i wtedy automatycznie kwota przechodzi na mnie, jednak wtedy tata w KRUSie nie mógłby sie ubezpieczyć,
-czekamy na decyzję o zwiększeniu kwoty z ARR, po czym tata zrzeka się dodatków z ostatnich dwóch lat, ARR zmniejsza kwotę i wtedy kupuję kwotę od taty. Jednak to wymaga duuużo czasu, a właśnie na czasie mi zależy.

A co do otrzymania z rezerwy to jeśli w czasie ładnie się wyrobię to zwiększenie przyjdzie na mnie, jeśli przyjdzie jeszcze na tatę to w mleczarni ma iść gładko przesunięcie dodatku zgodnie z przekazaniem kwoty.

W piątek jadę do Warszawy złożyć wniosek o płątność i z papierami z kwoty, zawsze mleczarnia śle pocztą ale wolę załatwić tą sprawę osobiście żeby problemów znowu nie robili. Wrócę to napiszę jak poszło. Mnie to szlag trafił. Prosto po przepisaniu krów pojechałem do mleczarni kwotę przepisać i taki zonk....

W zasadzie oswiadczenie, przejęzyczyłem sie:

Dane dotychczasowego wlaściciela kwoty miejsce, data

oswiadczenie
Ja imie nazwisko świadom odpowiedzialności prawnej oświadczam że po przepisaniu kwoty mlecznej imie nazwisko przestanę produkować mleko i że w przyszłości takiej produkcji nie będę prowadził.
podpis

Edytowany przez versus, 25 październik 2011 - 16:40.

#5667 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam panowie ile czasu może zająć zebranie papierów potrzebnych do złożenia wniosku o płatność??

#5668 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A przekazanie gospodarstwa kiedy miałeś? Jak wszystkie papiery (wymagane przy przekazaniu) z sądu, gminy i krusu masz załatwione to potrzebne dokumenty do wniosku załatwisz w jeden dzień.

#5669 Share mati1990

mati1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze nic nie załatwiałem nie mialem na to czasu jak narazie

#5670 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak chcesz trochę przyspieszyć załatwiane to od notariusza sam przewieź dokumenty do geodezji, z geodezji do gminy a z gminy do krusu. Jednocześnie złóż wniosek w powiatowym biurze agencji o nadanie numeru producenta.
Przy dobrych wiatrach załatwisz to wszystko w 2 dni. Jeśli będziesz czekał na drogę urzędniczą to ze 2-3 miesiące się zejdzie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5671 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 październik 2011 - 06:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,

Mam pytanie do starszych młodych rolników :)
Czy dokonywał ktoś zmiany w planie po otrzymaniu premii? Ja chciałbym zmienić sposób wydatkowania, to znaczy dodać do kwoty którą wydałem zaliczkę do kredytu na zakup działki rolnej i zmienić maszyny które kupiłem za pozostałą kwotę. Wszystko robiłem do tej pory sam i chciałbym wiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację i jak się za to zabrać.

Pozdrawiam,
Karol

#5672 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 26 październik 2011 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w ciągu najbliższych 3 tygodni okażę się czy dostaniemy MR czy nie. Także niebawem będziemy konkretnie wiedzieć Tak/Nie
:P

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5673 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 październik 2011 - 08:06

w ciągu najbliższych 3 tygodni okażę się czy dostaniemy MR czy nie. Także niebawem będziemy konkretnie wiedzieć Tak/Nie :P

mówisz tu o tych co co sie nie załapali na liscie??

#5674 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2011 - 09:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj w agrobiznesie minister, mowil ze sie zastanawiaja nad przesunieciem srodkow z innych województw. Patrzyliscie na plany nad nowym budzetem 2014-2020, mlody rolnik ma dostawac 25% wiecej doplat. Gdyby utrzymali 75tysi doplaty plus 25% doplat i gdyby byla modernizacja to duzo lepiej na tym bysmy wyszli, chodzi mi o tych co w tym roku nie dostali.

#5675 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 październik 2011 - 09:47

no właśnie jak to jest z tymi rozliczeniami bo ja jak byłem to babka kazała mi taką dużą kartkę wypełnić ale nikt nie sprawdzał co ja tam wpisałem żadnych faktur nie sprawdzali

Ostatnio dzwoniłem do odziału regionalnego i mówili, że zasady zmieniły się i faktury wystarczy dostarczyć w ciągu 3 lat od otrzymania premii. Nie ma już obowiązku dostarczania do końca stycznia roku następującego po roku zakupu.

Może ktoś to potwierdzić? Bo wiadomo jak jest z wiedzą urzędników...

#5676 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 26 październik 2011 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no dobra ale pojecie Młody rolnik jest uwazana osoba ktora dostała dotacje 75tys lub 50tys czyyy
osoba na którą przpisał/wydzierżawił grunt i taka ów osoba moze ubiegac sie o te 25% zwyżki dopłaty?

#5677 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według mnie to oni uważają za młodego rolnika osobę która nie ukończyła 40 lat i to te osoby będą dostawać większe dopłaty.

#5678 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 październik 2011 - 16:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Te wyższe dopłaty bedą dla tych co są rolnikami poniżej 5 lat. (tak słyszaem wiec nie jest to pewne)

#5679 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 26 październik 2011 - 17:26

mówisz tu o tych co co sie nie załapali na liscie??

tak

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5680 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2011 - 17:53

Te wyższe dopłaty bedą dla tych co są rolnikami poniżej 5 lat. (tak słyszaem wiec nie jest to pewne)

Te 25% co miałoby być więcej będzie dla tych co mają minimum 25ha.