Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#5641 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 październik 2011 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ruszę znów ten sam temat co był już z 10 razy w tym temacie ale nie ma konkretnej odpowidzi.

Jak to jest z tym uzupełnieniem wykształcenia bo szkoła wydaje świadectwo ukończenia a czy trzeba też zdać egzamin zawodowy?
Póki co w tym temacie była odpowiedz, że zależy na jaką osobę się trafi. W szkołach mówią, że trzeba mieć zdany na infolini różnie.
Może ktoś z poprzednich naborów ma doświadczenie jak to z tym jest?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:09
  •  

#5642 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 21 październik 2011 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przestańcie już z tym egzaminem. Nie jest on do młodego rolnika potrzebny, a jak ktoś twierdzi, że jest to was robi w balona, albo nie zna się na rzeczy. Czy w rozporządzeniu MRiRW pisze coś, że potrzebny jest tytuł dyplomowanego technika rolnika? NIE! Dyplom to dyplom, a świadectwo wystarczy do premii i niema dyskusji. I żeby nikt nie pisał, że nie było konkretnej odpowiedzi, bo była.

#5643 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 październik 2011 - 07:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja się nie dziwię że kolega jest zirytowany bo sama ARiMR chyba nie wie jak to jest.
W poprzednim naborze jak się zastanawiałam czy złozyć i pojechałam do ARiMR się zapytać m.in o egzamin bo byłam po maturze, wyników z egzaminu jeszcze nie miałam to cały zarządca mojego oddziału nie wiedział czy jest potrzebny czy nie i tylko stwierdził że i tak na pewno Pani zdała a jak nie to za rok Pani poprawi..-banda idiotów nieraz.

Ale teraz jak byłam to dałam i świadectwo i dyplom rolnika i w sumie na początku tylko o świadectwo poprosiła.

Ale niestety 100% odpowiedzi ani w jedną ani w drugą stronę nie potrafię odpowiedzieć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5644 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 październik 2011 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin jest potrzebny jak chce się zdobyć 4 pkt rankingowe za magistra jest 5pkt także w sumie to jest potrzebne nawet studia żeby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie premii

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5645 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 22 październik 2011 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak się ziemi nie ma za dużo to w tym naborze dyplom wiele nie zmienia. Ja jestem dyplomowany i mogę sobie jedynie poczytać co kto kupuje i kto już ma kase na koncie, bo nie dostałem. Duże bezrobocie w powiecie i dyplom i d*pa blada.

#5646 Share realista21

realista21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2011 - 22:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To nie zależy od pola kto dostanie dopłatę tak mi się wydaje. Bo ja napisałem tylko średnią krajową 10.23 mam dyplom rolnika i kasę dostałem.

#5647 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 23 październik 2011 - 08:09

Jak się ziemi nie ma za dużo to w tym naborze dyplom wiele nie zmienia. Ja jestem dyplomowany i mogę sobie jedynie poczytać co kto kupuje i kto już ma kase na koncie, bo nie dostałem. Duże bezrobocie w powiecie i dyplom i d*pa blada.

Mylisz się. U mnie w okolicy pewna osoba składała wniosek i nie mila wykształcenia rolniczego za to jakieś 6ha więcej odmnie zadeklarowane i jest ponad 120 miejsc zamną. Ten sam powiat to samo bezrobocie więcej ha ale brak wykształcenia i jak dużo dal

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5648 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 październik 2011 - 10:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja po raz kolejny powróce do wykształcenia
w tym roku konczylem studium architektury krajobrazu i świadectwo ukocznienia szkoly otrzymałemem ktore załączylem jako wniosek do MR2011 i tam mi napisali ze to świadectwo nic nie mówi !!!
A więc pytam sie w Agencji kolesia czy ten kierunek moze byc i mówi ze tak ale musi byc zdany egzamin zawodowy
Co wy na to jest to prawda
czy musze zdac koniecznie egz. zawodowy czy świadectwo wystarczy z ukonczonym jak juz w/w

#5649 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 październik 2011 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niby wg. rozporządzenia powinno wystarczyć świadectwo ale jak widać w niektórych przypadkach jest inaczej. Mi wygląda, że jak to w Polsce bywa jest tam "luka" i nikt do końca nie wie jak jest naprawdę.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5650 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozporządzenie
W tym rozporządzeniu masz szczegółowy wykaz kierunków studiów i już w pierwszym punkcie jest odpowiedź na twoje pytanie, a mianowicie nic tam nie piszą o potrzebie egzaminu zawodowego. Wystarczy, że ukończyłeś studia. To jest rozporządzenie z 2007 roku, ale nowsze rozporządzenia nie wprowadzają zmian w tym punkcie. Jak chcesz się upewnić to poczytaj wszystkie rozporządzenia na stronie ARiMR, które dotycza tej premii.Wszystkie rozporządzenia dla MR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5651 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 październik 2011 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi się ze się mylisz kolego czytając rozporządzenie z 2007r. wynika iż dyplom zawodowy tzn egzamin zawodowy nalezy zdac
nic nie pisze o przedstawieniu świadectwa ukonczenia danej szkoły w celu potwierdzenia klasyfikacji

patrz.
paragraf 6.1 pkt. 2

ps.jak się myle to mnie poprawcie

#5652 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 październik 2011 - 15:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Być może w przypadku architektury krajobrazu, ale pisze też w tym paragrafie, że wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe też spełnia warunek dotyczący wykształcenia, więc o co chodzi tym wszystkim urzędasom to nie wiem.

#5653 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 październik 2011 - 16:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego kojak masz rację wystarczy mieć ukończone studia co daje wykształcenie zawodowe ale jeśli chodzi o szkołę średnią samo świadectwo nie daję ci wykształcenia zawodowego jeśli nie masz egzaminu..... to tak jakbyś ukończył liceum bez zdanej matury wtedy masz ukończoną szkołę ale nie masz matury co nie jest równoznaczne z wykształceniem średnim bo do niego potrzebna jest matura... tak samo z zawodowym jeśli ukończysz szkołę to według mnie i tego jak rozumie rozporządzenie musisz mieć egzamin bo to on daję ci dyplom technika dopiero.....

ale najlepiej jest pytać w agencji a nie tutaj na forum gdzie każdy ma inne zdanie...

#5654 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 23 październik 2011 - 19:40

ps.jak się myle to mnie poprawcie

Mylisz się bo rozporządzenie było w tym zakresie nowelizowane w 2009 r. (nowelizacja). W zmienionym załączniku - pkt 7.2 do potwierdzenia wykształcenia średniego wystarczy świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły.
Wystarczy więc skończyć szkołę kształcącą w wymaganym zawodzie. Jedyny problem to, że na aktualnym świadectwie nie ma wypisanego zawodu, ale do tego wystarczy zaświadczenie ze szkoły.

#5655 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 23 październik 2011 - 21:43

kolego kojak masz rację wystarczy mieć ukończone studia co daje wykształcenie zawodowe ale jeśli chodzi o szkołę średnią samo świadectwo nie daję ci wykształcenia zawodowego jeśli nie masz egzaminu..... to tak jakbyś ukończył liceum bez zdanej matury wtedy masz ukończoną szkołę ale nie masz matury co nie jest równoznaczne z wykształceniem średnim bo do niego potrzebna jest matura... tak samo z zawodowym jeśli ukończysz szkołę to według mnie i tego jak rozumie rozporządzenie musisz mieć egzamin bo to on daję ci dyplom technika dopiero.....

ale najlepiej jest pytać w agencji a nie tutaj na forum gdzie każdy ma inne zdanie...

Właśnie się mylisz kolego. Wykształcenie daje dyplom ukończenia szkoły czy to średniej czy podstawowej. Matura to jest matura tak samo jak egzamin, który nie jest potrzebny. Na świadectwie pisze wykształcenie technik rolnik, specjalizacja technik agrobiznesu i to im wystarczyc musi. A co do pytania w agencji to poczytaj posty, bo żeś się z choinki urwał chyba W agencji ci upośledzeni urzędnicy co siedzą tam po znajomości sami nie wiedzą jak rozumieć rozporządzenie.

#5656 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 23 październik 2011 - 22:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nigdy w życiu świadectwo ukończenia szkoły średniej nie równa się świadectwu z matury... tak samo świadectwo ukończenia szkoły zawodowej nie ma się nic do egzaminu zawodowego.... a ci w agencji to tak się znają jak wilk na gwiazdach,,,,,,, ale jak się zapytacie w agencji i jak ci odpowedza na pismie to masz podstawe w razie czegos do odwołania się

Edytowany przez chomik111, 24 październik 2011 - 08:45.

#5657 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 październik 2011 - 10:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a więc matoły w agencji poznań powiedzieli mi jak wysłałem razem z dokumentami świadectwo ukonczenia studium politealnego z zawodem technik architektury krajobrazu że nic im to nie mówi i nic nie wnosi do sprawy poniewaz nie mam wymaganego wykształcenia!!! (chcieli dyplom) i musialem podpisac oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia. Po prostu żal człowiek składający wnioske musi lepiej sie znać na rzeczy niż osoba go sprawdzająca a przeciez w rzeczywistosci powinno byc inaczej.

i 0pkt za wykształcenie i prawie koniec listy wlkp.

Edytowany przez janczar810, 24 październik 2011 - 10:33.

#5658 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na świadectwie ukończenia szkoły średniej nie jest już pisane że ma się ukończony kierunek np technik agrobiznesu teraz na świadectwie jest tylko świadectwo ukończenia technikum na moim przykładzie ukończył w roku 2011 technikum w..... nazwa szkoły gdzie i to wszystko nie ma czegoś takiego że jest ukończone technikum agrobiznesu jak składałem wniosek to tego świadectwa nie chcieli tylko jak wysłałem im dyplom technika agrobiznesu wraz z świadectwem dopiero to zaakceptowali. także trzeba mieć zdane egzaminy zawodowe bo już nie piszą na świadectwie nic o kierunku jaki ma się skończony na to jest dyplom przepisy zmieniły się jakoś w 2010-2011r

#5659 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 24 październik 2011 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A powie mi ktoś jak jest lepiej? Chodzi mi o rozliczenie się z faktur z ARiMR. Lepiej samemu osobiście je zawieść czy wysłać pocztą? Bo do miasta wojewódzkiego mam 140 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5660 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie jak to jest z tymi rozliczeniami bo ja jak byłem to babka kazała mi taką dużą kartkę wypełnić ale nikt nie sprawdzał co ja tam wpisałem żadnych faktur nie sprawdzali
red power