Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#5581 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:57

Wróciłem od notariusza . 1770złotych za przepisanie gospodarstwa 10ha wycenionego na 50tys zł .

Pytanie do was : jakie konto w banku zakładacie ? Rolnicze czy dowolne ?

Za 50 tysi? to mi nawet na 2 hektary nie starczy. Ja kupuje hektar za 27 tysięcy.

Edytowany przez przemasboss, 13 październik 2011 - 19:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:31
  •  

#5582 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 13 październik 2011 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To z tym krusem to nie wiem co powiedzieć dobrze i niedobrze. Gdyby założyć, że ludzie będą uczciwie do tego podchodzić to ok, ale to założenie niestety jest bzdurne. Krętactw będzie tylko więcej. A co do przepisywania gospodarstw to marek ma sporo racji, ale z drugiej strony jakby dostali tylko ci co przejmują wszystko to kasy by połowy nawet nie wykorzystali. Problem to jest ta durna punktacja, która daje większe szanse większym (czytaj: rozwiniętym) gospodarstwom, a te małe zostają w ciemnej d. i dalej stoją w miejscu bez tej kasy.

Edytowany przez Kojak, 13 październik 2011 - 20:18.

#5583 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 październik 2011 - 21:22

Za 50 tysi? to mi nawet na 2 hektary nie starczy. Ja kupuje hektar za 27 tysięcy.

Tu nie chodzi o kupno ziemi tylko o przepisanie majątku. Podczas przepisywania trzeba podać szacunkową wartość majątku, od której notariusz pobiera taksę notarialną. To jest częściowo odpowiedź na moje pytanie. Przeczytaj kilka stron wstecz a zobaczysz o co mi chodziło.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5584 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 14 październik 2011 - 08:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to bajki:) Skoro krus obniżyli do 1roku to śmiało i bez obaw mogę w to wejść. Wszyscy dobrze wiemy, że 75tys na dzisiejsze realia i ceny to kropla w morzu.
To nie forum magii i czarów:)

#5585 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 14 październik 2011 - 09:53

To z tym krusem to nie wiem co powiedzieć dobrze i niedobrze. Gdyby założyć, że ludzie będą uczciwie do tego podchodzić to ok, ale to założenie niestety jest bzdurne. Krętactw będzie tylko więcej. A co do przepisywania gospodarstw to marek ma sporo racji, ale z drugiej strony jakby dostali tylko ci co przejmują wszystko to kasy by połowy nawet nie wykorzystali. Problem to jest ta durna punktacja, która daje większe szanse większym (czytaj: rozwiniętym) gospodarstwom, a te małe zostają w ciemnej d. i dalej stoją w miejscu bez tej kasy.

tak masz racje w 100%

a co do postu

Wszyscy dobrze wiemy, że 75tys na dzisiejsze realia i ceny to kropla w morzu.

to się kolega myli dla uczciwego przejętego gospodarstwa 10-20ha jest to duża kwota moim zdaniem ale dla większych to prawda trochę mało ale poco duże gospodarstwa premiować powinny sobie radzić same.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5586 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 październik 2011 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak jest, dla prawdziwego gospodarstwa 10-20ha to bardzo dużo kwota

Ale dla większości ktorzy biora MR tylko aby rodzicom pomóc to 75tys to nie za dużo...

MR miało być na rozwój gospodarstw, pomoc młodym ale w połowie tak nie jest, a teraz w nastepnej 25% na pewno juz tak nie będzie bo płacenie KRUS-u tylko przez 1 rok zacheci tych którzy i tak na gospodarce nie będa robić.

Ja jestem bardzo zadowolona z tego ze będzie kRUS tylko 1 rok, bo należę w części do tych kretaczy :P
bede miała 20ha ale i tak ojciec będzie uprawiał itd
Ogólnie lubię rolę, pracę na niej itd..jednakże i tak w 90% na niej nie pozostane ale to nie ze swojej niechęci tylko po prostu tak musi być że dziewczyny na roli zawsze mają pod górkę jeżeli w rodzeństwie jest facet :)

#5587 Share ern

ern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 październik 2011 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to ma sie czym szczycic, wyobraz sobie ilu mlodocianych ludzi potrzebuje tych pieniedzy aby sie spelnic i podciagnac swoja gospodarke, lecz tacy ludzie jak Ty uniemozliwiaja po czesci spelenienia ich "marzen:" bo tylko czekaja na darmowy hajs i sa zachlanni bo tylko brali by pieniadze ze wszytkich mozliwych zrodel ;/ ;] masz ukonczona rolnicza szkole ??? z papierkiem ?

#5588 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 14 październik 2011 - 13:46

tylko po prostu tak musi być że dziewczyny na roli zawsze mają pod górkę jeżeli w rodzeństwie jest facet :)

To zapraszam do mnie :), a tak poza tym to moim głownym problemem kiedy zdecydowałem się na premię był krus przez trzy lata - teraz się rozwiązał.

#5589 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 październik 2011 - 15:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiście że mam ukończoną szkołe itd
I kocham to co robię na rolnictwie
I gdybym tylko mogła to bym została i cały czas to robiła
Ale odgórnie przykaz że brat przejmuje gospodarke więc zapewne ja nie za długo na niej pobędę.
Ale z 5-10 lat może uda mi się coś pogospodarzyć

#5590 Share Kormoran

Kormoran

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 październik 2011 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam :) rodzice odpisali na mnie pole i cześc dali w dzierrzawę problem polega na tym ze chcę teraz ubezpieczyć sie w krusie ale nie jest to takie prostę poniewazto pole co dali mi w dzierzawę ma inna wielkoś ha w gminie a inną w agencji i krus nie chce mnie ubezpieczyć co mam dalej robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5591 Share ern

ern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 październik 2011 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o widzisz ^^ jezeli lubisz to to znjadz sobie chlopaka ktory bedzie razem z Toba na roli ^^ a poza tym to malo dziewczyn sie spotyka z taka ideologia ze chca pozostac na gospodarce ;) szacunek za to ze nie boisz sie polamac paznokci tak jak to niektore dziewczynki :)
pozdrawiam i zycze pomyslnosci w spelnianiu swoich celow, ELo

#5592 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 14 październik 2011 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Mam pytanie, czy ktos z Was składał zmiany do założeń biznesplanu? Ja konkretnie miałem tam wpisaną budowę, a teraz chciałbym to zmienić na zakup maszyn, niby babka mówiła mi o podaniu do dyrektora ale chciałbym wiedzieć czy mieliście podobny problem i jak dokładnie do zargumentować. Dodam, że od 2 dni mam już kasę na koncie.

#5593 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,muzyka,imprezy,kobiety,

Napisany 14 październik 2011 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale macie problemy kurcze :blink: mam kasę już na koncie i jestem zadowolony niedługo zdjęcia nowego nabytku :D

#5594 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 październik 2011 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kasę z naboru 2011 ??? :o B)

Apropo tej "kropli w morzu potrzeb" to zalezy jak na to spojżeć , bo jesli ktoś chciałby od razu miec wszystko i się nie napracowac/nakombinowac to rzeczywiscie za 75 tys zł np. nie wyposaży sobie parku maszynowego , nie "pobuduje" zaplecza do gospodarstwa itd.
ale jesli chce gospodrzyc nie tylko na papierku ale i realnie zajmowac sie gospodarstwem to będzie się cieszył z tych pieniędzy bo wiele mu pomogą i nie bedzie od razu ustawiony ale będzie to jakiś że tak to ujmę "kopniak motywujący do dalszego działania "i dążenia do zmodernizowania swojego gospodarstwa , do rozwoju .

Madzia , co się martwisz , hektary masz na siebie , brat Ci ich siłą nie odbierze :D Z resztą przez te kilka lat może się dużo zmienić , w życiu nigdy nic nie wiadomo :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5595 Share Sew

Sew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 październik 2011 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam jest to moj pierwszy wpis.
W tym roku otrzymalem mlodego rolnika z tych pieniedzy planuje kupic ziemie.
zastanawia mnie jednak sprawa taka jak kupno ciagnika (nowego) czy moge ubiegac sie o jakies dofinansowanie?
Bede wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam Sew

#5596 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 październik 2011 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak z tego ;) wniosek o płatność złożony pod koniec września i dziś zachodzę po wypłatę a tam co :blink: o 75 tys więcej :D niż się spodziewałem i od razu banan na gębie przez cały dzień :lol:

#5597 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 październik 2011 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O kurczę to póki co rewelacyjne tmpo ma arimr w wypłacaniu pieniędzy :rolleyes:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5598 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 październik 2011 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek złożony na 2 dzień jak tylko dostałem decyzję zero kolejki bez błędów to i kasa po 2 tygodniach przybyła

Edytowany przez arku3060, 14 październik 2011 - 21:21.

#5599 Share mloda1

mloda1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 październik 2011 - 06:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie kasa po 3 tygodniach, wniosek złożony pod koniec września, kase dostałam w środę, dodam że miałam przepisane gospodarstwo przed wejściem tegorocznej premii!!!podlaskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5600 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A skąd wziąć ten wniosek o płatność??
To nie forum magii i czarów:)