Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#5541 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 10 październik 2011 - 07:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja podałem takie wartości mam 21 ha 10tyś od ha = 210,000 zł
dom + zabudowania = 150, 000 zł
notariuszowi zapłaciłem = 2,100 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:47
  •  

#5542 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 październik 2011 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Czy jeśli podałem we wniosku że 4 ha będę dzierżawił od pana X to czy ten pan w przyszłym roku może przepisać tą ziemię na syna? Wtedy musiałbym zawrzeć taką samą umowę z synem i byłoby ok?

#5543 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 październik 2011 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam sporządziłem umowę o dzierżawę i tu moje pytanie czy taka wystarczy do agencji na młodego rolnika oczywiście jeszcze nie jest uzupełniona czy czegoś w niej brakuje?????:

…………………………………………..
/pieczęć organu/

Umowa Dzierżawy
Zawarta w dniu……………………………… w Placówce Terenowej KRUS Starogardzie Gdańskim, pomiędzy wydzierżawiającymi:
Panią………………………………………………………………………………………………………..
Zamieszkałą
Legitymująca się dowodem osobistym-seria Nr
Panem……………………………………………………………………………………………………..
Zamieszkałym
Legitymującym się dowodem osobistym-seria Nr
A dzierżawcą:
Panem……………………………………………………………………………………………………..
Zamieszkałym
Legitymującym się dowodem osobistym-seria Nr
&1
Wydzierżawiająca/y ………………………………………………………………………………………………. oświadczają, że są właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni:…………. Położonego w miejscowości………………………………………. Ujętych rejestrze gruntów gminy………………............... Grunty rolne wchodzą w skład w/w gospodarstwa, obejmujące obszar o powierzchni………….. położone w…………………….. , dla których założona jest Księga wieczysta nr…………………
&2
Pani………………………………………………… i Pan……………………………………………….. wydzierżawiają Panu …………………………………………………………… grunty o powierzchni…………………..
Umowa została zawarta na okres…………… lat, od dnia………………………………. do dnia………………………………

&3
Dzierżawca z dniem…………………… przystępuje do użytkowania gruntów wymienionych w &1 niniejszej umowy.
&4
W sprawach nie określonych niniejszej umowie mają zastosowanie odpowiednie Przepisy Kodeksu Cywilnego o dzierżawie.
&5
Dzierżawca zobowiązany jest użytkować przedmiot dzierżawy zgodnie z przeznaczeniem ustalonym w umowie, a po rozwiązaniu niniejszej umowy zwrócić go w stanie nie gorszym wyjąwszy naturalne zużycie.
&6
W czasie trwania dzierżawy Dzierżawca zobowiązany jest opłacić podatki i utrzymać nieruchomość w stanie zgodnym z przepisami prawa, w szczególności o ochronie gruntów i środowiska naturalnego.
Dzierżawca jest zobowiązany utrzymać w należytym stanie rowy i urządzenia melioracyjnena dzierżawionym terenie.
Dzierżawcy na dzierżawionym gruncie nie wolno bez zgody Wydzierżawiającego:
-Usuwać drzew i krzewów,
-Wznosić na dzierżawionym terenie budowli,
-Sadzić drzew i krzewów owocowych,
-zmieniać przedmiot dzierżawy wynikającego z charakteru niniejszej umowy.
Za poczynione ewentualne nakłady niezgodne z przeznaczeniem wynikającym z umowy dzierżawy, nie przysługuje odszkodowanie.
&7
Dzierżawcy nie wolno poddzierżawić w całości lub w części przedmiotu dzierżawy.
&8
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

&9
Koszty związane z zawarciem niniejszej umowy ponosi dzierżawca.
&10
Umowę sporządzono w 4egzemplarzach pa 2szt. Dla każdej ze stron

……………………………………………………. ……………………………………………………
/wydzierżawiający/ .…………………………………………………..
/dzierżawca/

Pieczęć organu administracji
Państwowej, Samorządowej

.………………………………………………….
/podpis stwierdzający wiarygodność podpisów/
……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Potwierdzenie Starostwa Powiatowego
Zarejestrowaniu Umowy do
Ewidencji Gruntów i Budynków
Zgodnie z art. 37 ust.3 ustawy o u.s.r.

Zarejestrowano w ewidencji gruntów i budynków w dniu…………………………………. Po poz……………………………………..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5544 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 10 październik 2011 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) umowa dzierzawy musi być potwierdzona przez notariusza chyba
red power

#5545 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 październik 2011 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może być w gminie tzn zawierać datę jawną. Tylko czy po roku może zmienić się włściciel ale cały czas ja bym dzierżawił?

#5546 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 październik 2011 - 18:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak ja się dowiadywałem to mówili że może być przez jakiś organ państwowy

#5547 Share Peterol

Peterol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 październik 2011 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie "datę jawną", tylko "datę pewną" a to różnica. A jeżeli chodzi o umowę dzierżawy to ja to widzę w ten sposób:
Podpisujesz w 2011 umowę dzierżawy z "X" na 10 lat, następnie X sprzedaje/daruje ziemie Panu "X junior" i zgodnie z Kodeksem Cywilnym "X Junior" wstępuje w prawa poprzedniego właściciela. Zastosowanie mają tu przepisy o najmie, które stosuje się również przy dzierżawie. art. 694 k.c. w zw. z art. 678 par 1 i 2 k.c.

Polecam się na przyszłość :)

Jeżeli ktoś już po złożeniu wniosku o płatność otrzyma przelew, to niech podzieli się z nami swoją radością :D ciekawy jestem ile się będzie czekać na przelew.

Edytowany przez Peterol, 10 październik 2011 - 19:02.

#5548 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 październik 2011 - 19:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.
będę budować oborę dla opasów z MR.
macie jakieś doświadczenia z tym tematem?
czy wszystko musie się zgadzać idealnie z projektem- wymiary, okna, itp (mam na myśli jak jest w razie kontroli) ?
czy grunt to mieć faktury no i oczywiście wystarczająca ilość zwierząt?
będąc MR będę mógł się ubiegać o ulgę podatkową (z racji wybudowanej obory)?
pzdr

#5549 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 październik 2011 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam takie pytanie ktore dotyczy pewnie nie jednego z nas na tym forum. OCzywiscie chodzi o premie "Młody Rolnik". Wszyscy w tym roku rzucili się na gwałt gdyż ogłoszony że ten program jest realizowany po raz ostatni. Podobnie jak inni ja też chciałem załapać się na tego młodego. Wniosek wszystko zostało poprawnie zlozone ziemi było około 14.22 i nie mam wykształcenia i znalazlem sie na liscie oczekujacych. I mam pytanie czt jest mozliwosc udzielenia takiego wsparcia np z innego naboru albo jakos tak? Nie ukrywam ze byloby to dla mnie wazne. Pozdro

#5550 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 11 październik 2011 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) będą kolejne nabory MR :rolleyes:
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5551 Share Kristof82

Kristof82

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 październik 2011 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj przeczytalem na portalu http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mlodzi-rolnicy-tylko-rok-w-krus,31482.html ze wymóg 3 lat na krusie został złagodzony do 1 roku! :rolleyes: śłyszeliscie cos o tym? Na stronie ARiMR nic takiego nie znalazlem. Co o tym sądzicie? Może to jakaś nieprawdziwa informacja :blink:

#5552 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 październik 2011 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiście że będą nowe nabory. Dostałem taką informację od znajomego który "jest w temacie". Mam też jeszcze jedną dobrą informację no ale niestety nie mogę napisać. Będzie ona ogłoszona za miesiąc, może dwa. Powiem tylko tyle że będziemy mieć trochę łatwiej niż inne nabory... chodzi dokładniej o pracę nie koniecznie w gospodarstwie. Wszystko w swoim czasie :lol:

#5553 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 11 październik 2011 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nowe nabory jak będą to po 2013 roku. na pewno w 2012 roku nie będzie naboru ja w to nie wierze. bo jak nie mieli kasy żeby dac teraz to skąd by wzięli na nowe nabory. Ale raczej ci co nie dostali w tym roku kasę dostaną gdyby miało być inaczej dostalibyśmy decyzje odmowne, a nie przesunięcie terminu.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5554 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 październik 2011 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tylko wlasnie szkoda ze nie ma zadnych oficjalnych informacji, byc moze dlatego ze nie chca robic poki co szumu bo nie jeden sie wycofa z tego i wtedy bedzie mniej do rozdania. tez chcialbym poruszyc to ze nabor w tym roku byl juz sprawiedliwszy niz ostatnimi czasy, tylko ja bym wprowadzil cos takiego ze pieniadze powinni dostac naprawde potrzebujacy niz zalozmy gospodarstwa po 100ha. taki to ma oparcie a co innego maly gospodarz ktory planuje z roku na rok powiekszanie gospodarstwa.

#5555 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 11 październik 2011 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jest wszystko o kant d**y. Miała być decyzja, a jest przesunięcie i nie wiadomo co dalej robić. Może będzie może nie domyśle się (rolniku). Decyzja miała mi coś wyjaśnić, a dalej nie wiem co robić tylko mam siedzieć na tyłku do czerwca.

#5556 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 październik 2011 - 07:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie z innej beczki.
Rodzice sprzedali kwotę mleczną w ARR i zobowiązali się do trzymania kilku przeżuwaczy. Czy to prawda, że przez 3 lata nie może nikt inny przejąć ziemi, bo tą kasę będzie trzeba oddać?? <_<

#5557 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 październik 2011 - 08:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy zakładał ktoś szkółkę malin na działanie MR. bo mam takie pytanie czy sadzonki muszą być kwalifikowane czy mogą być od normalnego plantatora?

#5558 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 12 październik 2011 - 11:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem dożuca kasy. Ja planuje przejąc gospodarstwo jeszcze w tym roku także może do czerwca dostane MR jak nie to nie.
Na następne nabory nie czekam

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5559 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 październik 2011 - 11:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wróciłem od notariusza . 1770złotych za przepisanie gospodarstwa 10ha wycenionego na 50tys zł .

Pytanie do was : jakie konto w banku zakładacie ? Rolnicze czy dowolne ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5560 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 12 październik 2011 - 12:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Konto może być dowolne w dowolnym banku.