Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#5501 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 05 październik 2011 - 21:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moderator moderatorem wszystkiego nie zauważy a z takich ludzi (użytkowników) którzy nie potrafią się zachować i wyrażać poprostu się ignoruję i nie wdaję się z nimi w dyskusję i tyle.... bo to szkoda klawiatury i nerwów sobie na nich marnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:00
  •  

#5502 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 05 październik 2011 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też dziś złożyłem.
Akt notarialny w piątek, goedezje w dwóch powiatach, 3 gminy i krus załatwione do wtorku :)
Numer gospodarstwa nadany w 2 dni. Najwięcej problemów było z krusem ale się udało :)

#5503 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 październik 2011 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożyłem tzn wysłałem 22 września wniosek o płatność i na razie czekam... czas pokaże kiedy będzie kasa na koncie albo kiedy przyślą wezwanie do poprawek... teraz potrzeba cierpliwości

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5504 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 październik 2011 - 09:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale wy szybcy :D Ja w środę mam notariusza ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5505 Share kuszt20

kuszt20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2011 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich mam do was pytanie
jak załatwialiście notariusza to
jakie są koszty przepisania
działek?
pozdrawiam :D

#5506 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 październik 2011 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdy notariusz liczy sobie inaczej, pojeździj po notariuszach to się zorientujesz w cenach. Do tego dochodzą koszty sądowe.

#5507 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 06 październik 2011 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) duze znaczenie ma jak wycenisz te działki które masz zamiar przepisać i czy same grunty czy tez budynki
red power

#5508 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 październik 2011 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
w tym roku otrzymalem 75 tys na mlodego rolnika...ale chcesie upewnic czy do unikniecia wzrotu premii potrzebne jest zdany egzamin zawodowy czy nie ?? bo mi mowili wszedzie ze egzamin zawodowy nie jest potrzebny...ale ostatnio czytalem o sprawie gdzie ktos wzial 50 tys i musial zwrocic poniewaz niezdal egzaminu zawodowego. jak skladalem wniosek to klazali mi dac tylko swiadectwo ukonczenia tej szkoly i mowili ze wszytko jest ok...nieche pozniej za 3 lata oddawac premii z odsetkami...tym bardziej ze przez te 4 lata kotre minely od ukonczenia szkoly o wiele wiecej juz wiem na teamt rolnictwa i z egzaminem powiniem sobie poradzic...wtedy nie zdalem jednej czesci...
czy do naboru z 2011 roku trzeba miec zdany egzamin zawodowy ??

#5509 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1004 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 październik 2011 - 16:23

witam
w tym roku otrzymalem 75 tys na mlodego rolnika...ale chcesie upewnic czy do unikniecia wzrotu premii potrzebne jest zdany egzamin zawodowy czy nie ?? bo mi mowili wszedzie ze egzamin zawodowy nie jest potrzebny...ale ostatnio czytalem o sprawie gdzie ktos wzial 50 tys i musial zwrocic poniewaz niezdal egzaminu zawodowego. jak skladalem wniosek to klazali mi dac tylko swiadectwo ukonczenia tej szkoly i mowili ze wszytko jest ok...nieche pozniej za 3 lata oddawac premii z odsetkami...tym bardziej ze przez te 4 lata kotre minely od ukonczenia szkoly o wiele wiecej juz wiem na teamt rolnictwa i z egzaminem powiniem sobie poradzic...wtedy nie zdalem jednej czesci...
czy do naboru z 2011 roku trzeba miec zdany egzamin zawodowy ??

Nie trzeba mieć zdanego wystarczy staż pracy albo szkole rolniczą bez egzaminu. Ale w naszym 2011 naborze najlepiej mieć studia wyższe rolnicze

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5510 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 06 październik 2011 - 19:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ja miałem wczoraj notariusza pierwszego tzn darowiznę teraz muszę starać się o kredyt i łatwić drugiego notariusza z aktem sprzedaży więc wniosek o płatność pewnie pod koniec miesiąca, może na gwiazdkę będą pieniążki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5511 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 06 październik 2011 - 19:33

Nie trzeba mieć zdanego wystarczy staż pracy albo szkole rolniczą bez egzaminu. Ale w naszym 2011 naborze najlepiej mieć studia wyższe rolnicze

Co do tego to nikt w tym temacie nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy trzeba mieć zdany czy też nie. Na infolini mówią, że nie w odr różnie, a w szkołach rolniczych mówią, że trzeba mieć zdany. Także nie można według mnie być pewnym co do tej sprawy. Może kiedyś ktoś z jakiegoś pewnego źródła napisze jak to jest naprawdę...
Słyszałem nawet o czymś takim, że zależy na kogo się trafi w arimr czy będzie potrzebował egzamin czy też nie.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5512 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 06 październik 2011 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam zamiar załatwiać w listopadzie formalności i zastanawiam się nad zmianą BP.

#5513 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 październik 2011 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam pytanie, w jaki sposób składacie te wnioski na płatność, skoro jeszcze nie ruszył nabór na wnioski o dopłaty??? :blink: bo to mnie bardzo ciekawi... przecież chyba nawet nie ma wniosków nawet.... chyba, że się myle... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5514 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 06 październik 2011 - 19:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego chodzi o wniosek o płatność na młodego rolnika
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5515 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 06 październik 2011 - 19:52

Co do tego to nikt w tym temacie nie dał jednoznacznej odpowiedzi czy trzeba mieć zdany czy też nie. Na infolini mówią, że nie w odr różnie, a w szkołach rolniczych mówią, że trzeba mieć zdany. Także nie można według mnie być pewnym co do tej sprawy. Może kiedyś ktoś z jakiegoś pewnego źródła napisze jak to jest naprawdę...
Słyszałem nawet o czymś takim, że zależy na kogo się trafi w arimr czy będzie potrzebował egzamin czy też nie.

bo tam we wniosku jest coś o uzupełnieniu wykształcenia i tam się pisze jakie to ma byc wykształcenie i jaki tytuł kwalifikacyjny będziesz miał po ukończeniu tej szkoły
przykład
ja w zeszłym roku jak składałem to musiałem zdać egzamin zawodowy bo szkoła jaką kończyłem było technikum, a kolega składał w tym roku tez kończył technikum i wpisane miał ukończenie szkoły rolniczej, takze róznie to jest ;)

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 06 październik 2011 - 19:54.

red power

#5516 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ale aby złozyć wniosek o płatnośc to trzeba złozyć najpierw wniosek obszarowy a dopiero potem dostaje sie kase od dnia złozenia wniosku o płatność obszarową... albo ja źle zrozumiałem albo babka w odr źle zrozumiała przepisy....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#5517 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ktoś ci coś źle wyjaśnił.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5518 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 06 październik 2011 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli nie trzeba najpierw składac wniosku o płatnośc obszarową?

#5519 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 07 październik 2011 - 07:35

czyli nie trzeba najpierw składac wniosku o płatnośc obszarową?

jakom płatność obszarowom, ty chyba pomyliłeś działy, tu są posty związane z premią dla młodego rolnika 75 tyś, a ci chyba chodzi o dopłaty bezpośrednie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5520 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 październik 2011 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie jakom ani obszarowom... i wiem w jakim dziale jestem , bo mi przyznali premie, tylko u pewniam sie co do moich wątpliwosci... a ty zamiast jechać po mnie przeczytałbyś wypowiedzi moje z wyżej to wiedziałbys o co mi chodzi...