Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#521 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mógł, by mi ktoś podpowiedzieć ile trzeba mieć w tym naborze wniosków ha. Mojej dziewczynie ojciec chce przepisać 8 ha i przejść na rentę strukturalną(żeby przejść na rentę trzeba przepisać na beneficjenta MR) a jej brakło by trzy ha do średniej. Teraz by złożyła papiery a w nowym roku teściunio na rentę. Może po otrzymaniu młodego mogła by dorównać do średniej? Dobrze kombinuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:59
  •  

#522 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wniosek złożyć warto, gdyż nic to nie kosztuje (o ile samodzielnie się go wypełnia), obecnie konieczna jest powierzchnia odpowiadająca średniej wojewódzkiej, bądź krajowej (nie jestem na bieżąco w zmianach rozporządzenia, także proponuję przestudiowanie rozporządzeń i ich projektów), podstawowe informacje oraz odnośniki do rozporządzeń znajdują się tutaj: ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... warto do końca roku złożyć nawet pusty wniosek (wypełniona tylko pierwsza strona, aby zaklepać pulę, później można ewentualnie go wycofać lub uzupełnić (nie wiadomo na razie jakie będą zmiany w 2010 roku), warto również zacząć rozglądać się za dzierżawą gruntów (aby dobić do wymaganej średniej, ewentualnie można je zakupić), projekty rozporządzeń znajdują się na stronie MinRol Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Projekty Rozporządzeń , lecz o zmianach w tym działaniu mówi się jedynie w mediach

#523 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 10:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To nie jest tak do końca że się złoży i się zobaczy. Wniosek na MR można złożyć tylko RAZ. A więc jak teraz złoże a później coś nie wypali to po ptokach.Poza tym nie za bardzo złoże bo brakuje te parę ha(dokładnie dwa). Na stronach agencji i ministerstwa nie ma żadnych aktualnych info to co tam jest napisane nic się nie zmieniło od dwóch lat jak ja składałem papiery na MR. Dzwoniłem do agentury, ale tam nic mi nowego nie powiedzieli i dalej nie wiem co z tym robić normalnie jestem w czarnej d...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 15:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeden raz można otrzymać wsparcie!! poza tym wniosek wycofany = wniosek niezłożony

#525 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 10:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A gdzie ja napisałem że chce tą pomoc otrzymać dwa razy? Ja dostałem rok temu a teraz stara się o tą dotacje moja pani nie wiem w czym problem. A oglądałem gdzieś, kiedyś o chłopaku który złożył papiery na MR ale, że renty się odwlekają to ojciec nie przepisał ziemi i chłopak ugotowany a papierów dwa razy na MR nie można składać ale nie wiem czy on podpisał umowę czy nie

#526 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy premię można wykorzystać na budowę?

#527 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 10 grudzień 2009 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak jest rumcajs premie mozesz wykorzystac na wszystko zwiazane z gospodarstwem:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#528 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mi przysłali pismo że mam oddać premię razem 77 000 z groszami

#529 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jasne! Czemu?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#530 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) iron jak to co jest grane??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 07:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja i mój kolega mamy taki sam przypadek.mieliśmy uzupełnic wykształcenie.mieliśmy średnie nie rolnicze zaczelismy robić technikum rol. ale po pierwszym zaliczonym semestrze rozwiązali nam klase z powodu braku frekwencji wysłali nas do opola i tam eksternistycznie zrobiliśmy tytuł zawodowy w zawodzie rolnik. pytaliśmy w agencji czy to nam wystarczy ,powiedzieli że tak. a tu kupa. żeby opisać cała tą sytuacje do to ze trzy posty bym musiał napisać

#532 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 09:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ale nie gadaj ze bedziesz musial oddawac...

#533 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 18:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

A gdzie ja napisałem że chce tą pomoc otrzymać dwa razy? Ja dostałem rok temu a teraz stara się o tą dotacje moja pani nie wiem w czym problem. A oglądałem gdzieś, kiedyś o chłopaku który złożył papiery na MR ale, że renty się odwlekają to ojciec nie przepisał ziemi i chłopak ugotowany a papierów dwa razy na MR nie można składać ale nie wiem czy on podpisał umowę czy nie

byłem przekonany, iż krótka odpowiedź jest bardziej zrozumiała, jednak jest jak widać na opak;D po pierwsze w tym działaniu nie podpisuje się umowy, zostaje jedynie wydana decyzja (często warunkowa) składa się wniosek o płatność i przelane zostaje wsparcie, jak już wskazałem premii nie można otrzymać dwukrotnie, oznacza to dokładnie, że nie można dwukrotnie złożyć wniosku (jednak wniosek wycofany jest wnioskiem niezłożonym czyli praktycznie można złożyć wniosek nieskończenie wiele razy, jeśli chce się zapełnić archiwum OR),

@iron i pozostali beneficjenci ARiMR czasami wydaje błędne decyzje nie wspominając o ustnych wskazówkach, zawsze żądajcie opinii/wskazówek na piśmie (najprościej mailem, najszybciej listownie)warto również korzystać z usług radców prawnych, gdyż oni interpretują akurat rozwiązania legislacyjne zgodnie z ich treścią nie zaś zgodnie z interpretacją MinRol (zdarza się, iż wyssaną nie wiadomo z czego)

#534 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moją sprawą zajmuje sie prawnik i jeszcze jedna osoba która powiedziała mi że według przepisów unijnych warunek wykształcenia spełniam,to po prostu nasi urzędasy sobie coś ubzdurali.ręce opadają aż nic sie nie chce

#535 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 11 grudzień 2009 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no domyslam sie jak sie czujesz... czlowiek szczesliwy cos mu sie w zyciu udaje a oni o byle co klody pod nogi... trzymam kciuki zebys to załatwil jak nalezy!! nie lam sie dasz rade i bedzie ok!!!

#536 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to jak kissy wytłumaczysz sytuację tego chłopaka który nie może złożyć drugi raz wniosku bo po pierwszym złożeniu wniosku ojciec nie przepisał mu ziemi(czekał na nabór wniosków na RS). Było o tej sytuacji w agrobiznesie

#537 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie znam tego przypadku, lecz jeśli została wydana decyzja oraz przyznane zostało wsparcie a beneficjent nie spełnił warunków to ponowne złożenie wniosku byłoby nadużyciem

#538 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 22:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli chcemy dostać dofinansowanie, to musimy spełnić wymagania dotyczące wykształcenia... Wybierając opcje: wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 lata praktyki w gospodarstwie...
Teraz moje pytanie... Czy wykształcenie średnie liczone jest jako: technikum, tytuł (technik, itp) + matura (czyli średnie, pełne) , czy wystarczy ukończyć 4 klasę technikum (tzw. średnie niepełne) ???
I jeszcze jedno... Jak to jest z tym naliczaniem praktyki w gospodarstwie??? Od ilu lat to się zalicza. Gdzieś mi się o uszy obiło że wystarczy zaświadczenie z gminy że miałem praktykę u ojca na gospodarstwie..czy to prawda???

#539 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 00:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kwalifikowalność wykształcenia zależy od interpretacji ARiMR, początkowo upierali się przy tytule technik rolnik, teraz już sam nie wiem na czym stanęło, proponuję wystosować pisemne zapytanie do ARiMR, natomiast jako staż liczy się podleganie ubezpieczeniu jako domownik w KRUS, te wskazane zaświadczenia były konieczne do uzyskania tytułów zawodowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.chcialbym przejac gospodarswo po rodzicach i wziac dofinansowanie ale jest przepis ze nie moge byc przez 3 lata ubezpieczony w zus-ie, tylko w krus-ie w zwiazku z tym nie moge nigdzie legalnie pracowac. przede mna ostatni rok studiow i pytanie ma czy rok nauki liczylby sie do tych 3 lat ktore musza minac zeby moc byc ubezpieczonym w zusie???czy mozna wziąc dofinansowanie i studiowac???pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel