Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#5341 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Kojak głowy nie daję ale wątpię w to że jakaś osoba czy też osoby w Agencji szeregowało kilkaset a w niektórych województwach ponad tysiąc osób w kolejności wg ilości ha, stopy bezrobocia i wykształcenia. 10 osób co niektóry by miał problem ustawić a co dopiero tysiąc. Dane z wniosku były wprowadzane do programu i to komputer naliczał pkt i ustawiał w kolejności więc nie sądzę że "jakiś urzędnik mógł trochę inaczej policzyć"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:18
  •  

#5342 Share zieja224

zieja224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I tak powinno być ludzie ile to można dali dopłaty to nagle zrobiło się pełno rolników z wiejskiej. teraz premia i też kombinuja. pytam sie wiec Po co miały byc te wszystkie dopłaty itd dorabiać bogatych czy rozwijac małe i srednie gospodarstwa?? każdy z was napewno w okolicy ma takiego przekreta który przyjechał z warszawy dzirzawi ziemi i kase trzepie.Pamietacie sprawe Wieczerzaka?? ten co z PZU wyprowadził 7milionów> wywalili go ze spólki dostał w zawiasach a teraz wykupił w mojej okolicy wszystko wzdłuz nowej trasy E7 i sie dorabia sprzet nowy wszystko ekstra tylko ze całkowicie zablokował wszystkich do okola bo jak sie rozwijac skoro nie ma ziemi?? żenada i tylko tyle

#5343 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i jak kolega pisze wyżej to dodam tylko tyle, ze jak już wszyscy "koledzy z wiejskiej" wykupili ziemie to teraz raptem sie obudzili ,ze przydało by sie zrobic ustawe, ze własnie tacy "wieśniacy z wiejskiej" nie mogli kupować ziemi w innym miejscu zamieszkania niż w którym mieszkają... tylko jest mały szczegół... ze juz ziemi nie ma na sprzedanie, którą by rolnicy kupili aby powiekszać swoje gospodarstwa... to tak ustawa powinna byc conajmniej 10 lat do tyłu... ale poco , przecież taki jeden z drugim by niekupili setek ha po pgr...

ale wracajac do tematu... załapałem sie na MR, i tak sie teraz zastanawiam ile kasy potrzeba na załatwienie wszystkich spraw... może koledzy, którzy to przerabiali pomoga dobrym słowem, dodam ,ze nie musi byc co do złotówki, wystarczy od do złotych... ;) dodam, ze bede miał 25 ha... z góry dziekuje za odpowiedz...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5344 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 13 wrzesień 2011 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O sprawiedliwości dla rolników - nie rolników szkoda gadać ... Można to podsumować jednym przysłowiem "biednemu zawsze wiatr w oczy"

co do kosztów , to chyba tylko notariusz plus np podatek od darowizny ? Właśnie ile może wynieść mniejwięcej taka opłata w przypadku niespełna 11ha ?

Czy ktoś na forum dostał już formalną decyzję przesłana poczta o przynaniu dotacjii ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5345 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 07:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podatek od darowizny w pierwszej lini pokolenia nie obowiązuje
Pewnie przejmujesz od rodziców to podatku nie ma
Ale jak się nie myle trzeba złozyć jakiś tam papierek do US o tej darowizinie

#5346 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 08:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Województwo małopolskie właśnie jestem w trakcie załatwiania papierów. Jakieś dziwne opłaty w sumie to za wszystko,za przepisanie 4,23 ha. wszystko kosztowało około 800 zł. i jeszcze muszę czekać na wyrys czy coś takiego tydzień. Mase papierów, pisanie niepotrzebnych podań i jeszcze jednej działki niemiałem w ich komputerze tylko w papierach bo niezdążyli wprowadzić i dodatkowo 3 dni czekania. koszmar...

#5347 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 09:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie ja przejmuje gospodarstwo od siostry taty więc jakiś podatek będzie ...

Ja mam już tak ustawione że u notariusza załatwie przepisanie jednym dniem ;) bez otrzymania pisemnej decyzji można już coś załatwiać ?

#5348 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to będzie podatek- jakiej wysokości nie mam pojęcia ale w necie poszperaj a na pewno znajdziesz

co do przepisu i kosztu tego to ja osobiście nie mam pojęcia..ale wiem że u notariusza za przepisanie w darowizne 20ha zapłace ok 100-1200zł

#5349 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 14:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie wróciłem od notariusza za przepisanie 4 ha zapłaciłem 1800 zł. więc w sumie wyniosło 2600 zł. Szok...

#5350 Share Saimon

Saimon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Miejmy nadzieję że jeszcze będzie młody rolnik za rok i zwiększą sumę na 100tys.;)pozdro dla tych co nie dostali;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5351 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 18:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj decyzja pozytywna z Częstochowy więc pomału można się brać za załatwianie. A jak tam u was ?

#5352 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego wyżej , Czyli wysyłają decyzję?

#5353 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja właśnie dzisiaj otrzymałem decyzje z agencji o przyznaniu wsparcia. Jak piszecie, że u notariusza płacicie 1800 zł za 4ha, to ciekawe ile ja będę musiał zapłacić za 15ha w 5 działkach?

#5354 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skoro dostałeś decyzje to byłeś na początku listy czy nie?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5355 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 19:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Zamieniał ktoś BiznesPlan w MR? Ja chcę zmienić. Jakby to wyglądało? Trzeba do nich jechać czy telefonicznie/ pocztą?

#5356 Share Mateusz560

Mateusz560

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostałem decyzje a byłem ponad 110 na 150 z śląska. Więc bliżej końca

#5357 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koszt przepisania zleży na ilu działkach jest gospodarstwo, u nas koszt przepisania około 2200zł.
U mnie tez nie ma szans na powiększenie gospodarstwa. Ciekawe co by się działo jak by zabrali dopłaty, wtedy ziemi by było pod dostatkiem i w niższej cenie.

#5358 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja byłem na 197 spośród 402, ale to pewnie bez większego znaczenia jak numery miejsc na liście.

#5359 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mieli decyzje wysyłać wg numeracji listy, ale najwidoczniej tak nie jest

Jakieś masakryczną kase płacicie za przepisy...mam nadzieję że u mnie tak nie będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5360 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 15:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Minister znów dołożył kasy do modernizacji, niestety o młodych zapomniał...