Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31557 odpowiedzi na ten temat

#5321 Share Saimon

Saimon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ile trzeba bylo miec ha w war-maz zeby dostac premie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:08
  •  

#5322 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 15:02

To ty sie mylisz oni dostawali decyzje o przyznaniu w maju kwietniu czerwcu i z kasy z 2011 roku. Powiedz mi dlaczego z puli kasy dla kuj pomorskiego 40ml/zl zostało tak mało wyparowało czy co dostali ci z 2010 roku nawet sam dyrektor w zbliżeniach tak mówił w czerwcu ale ty jesteś przecież mądrzejszy. wejdź sobie na stronę zbliżeń weź zobacz sobie a nie głupoty wypisujesz. Ty jesteś z ARIMR czy co że tak ich bronisz. Siedź sobie w domu nic nierób. Jak tak wszyscy będą siedzieć to kasy nie dołożą ale jak wszyscy zaczniemy dzwonić pytać mówić to kasy dorzucą.
Do modernizacji kasy dołożyli bo oni nie siedzieli w domach tylko działali.

To co w takim razie my(Ci którzy nie dostali)mamy robić?wydzwaniać do agencji i prosić o dorzucenie kasy,chodzić,prosić się skoro i tak wiadomo, że mają nas i nasze zdanie w d*pie?

Edytowany przez Eryko, 12 wrzesień 2011 - 15:47.

#5323 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:08

kolega po części mma racje jak w tym kraju sie nie będziesz o cos dopominać to "oni" beda mieli nas gdzieś...

Ja razem z moim kolegom czekamy na decyzje pisemną potem ruszamy do boju jak by byl ktoś chętny powalczyć o te 75 tyś serdecznie zapraszam.
Pisać na PW podam gg.

Trzeba działać a nie siedzieć koledzy. Do modernizacji dołożyli bo się szum zrobił musimy zrobić tak samo może pomoże.

To co w takim razie my(Ci którzy nie dostali)mamy robić?wydzwaniać do agencji i prosić o dorzucenie kasy,chodzić,prosić się skoro i tak wiadomo, że mają nas i nasze zdanie w d*pie?

Tak trzeba dzwonić wszędzie jak jesteś chętny do działania to zapraszam pisz na pw. Im więcej osób będzie dzwonić i się burzyć tym lepiej

Edytowany przez marekfarmer, 12 wrzesień 2011 - 19:10.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5324 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:11

a ile trzeba bylo miec ha w war-maz zeby dostac premie??

Ja mielem 15 ha,technikum rolnicze nie wiem jakie bezrobocie(powiat braniewski) byłem na 151 miejscu.....myślalem ze bedzie gozej

#5325 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi to się wydaje że można wpisywać działki które dopiero będzie się miało, zamierza kupić lub wydzierżawić, w końcu napisane jest ,,dla osób które planują rozpoczęcie działalności" Co do zrobienia szumu to jestem raczej sceptykiem ale kto nie próbuj ten nie ma ;)

Edytowany przez luki15146, 12 wrzesień 2011 - 19:35.

#5326 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:42

Mi to się wydaje że można wpisywać działki które dopiero będzie się miało, zamierza kupić lub wydzierżawić, w końcu napisane jest ,,dla osób które planują rozpoczęcie działalności" Co do zrobienia szumu to jestem raczej sceptykiem ale kto nie próbuj ten nie ma ;)

No zgadza się, ale na te działki wpisane we wniosku nie możesz przeznaczyć kasy z premii. Musisz przejąć czy kupić te działki zadeklarowane i dopiero wniosek o płatność składać.

#5327 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:56

Ja mielem 15 ha,technikum rolnicze nie wiem jakie bezrobocie(powiat braniewski) byłem na 151 miejscu.....myślalem ze bedzie gozej

Ja we wniosku miałem także tylko 15ha, mam technika rolnika po szkole policealnej, bezrobocia nie znam a byłem na 197miejscu. Chyba było sporo osób w tym przedziale skoro dzieli nas 46 miejsc albo dlatego, że w momencie składania wniosku 20 czerwca nie miałem jeszcze tytułu technika rolnika(tytuł był po 26 sierpnia), ale miałem zaznaczone, że spełniam wymogi wykształcenia. Ciekawe ile przyznali mi punktów właśnie za to wykształcenie.

#5328 Share zieja224

zieja224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To znaczy że teraz trzeba czekać na Młodego Rolnika aż do 2013r?

#5329 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poprostu kto myślał, że kupi działki za premie a teraz się dowiedział że musi je najpierw mieć as potem dostanie kase ma jedno wyjście teraz: skombinować z 50 tys -kredyt lub od kogoś kupić potem wysłać papiery do agencji - przeleją kasę 75 000 zł spłacić te 52500 zł no za resztę kasy jeszcze dokupić. Innego wyjścia nie widzę. Bank przez ten czas chyba dużo nie zarobi.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5330 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 wrzesień 2011 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy i koleżanki,a ile mamy czasu na rozliczenie się z agencją z młodego rolnika? bo najpierw to chcę tą kasę zainwestować a dopiero później działać,bo słyszałem że mamy na to 3lata aby się rozliczyć
czy w końcu 5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5331 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 12 wrzesień 2011 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co czytałem to 3 lata tzn. gdy wpisałeś, że np. w 2012 kupujesz jakiś tam sprzęt to chyba do końca 2012 masz dostarczyć wszystkie papierki. A przez 5 lat nie wolno jest Ci sprzedać tego co kupujesz za premię. Nie wiem czy po 3 latach można normalnie gdzieś pracować czy nie? Też są różne opinie o tym że jak ktoś wpisał w biznesplanie że kupuje coś w 2012 a kupi w 2011 czy trzeba o tym powiadamiać agencje i wszystko zmieniać czy nie ma to znaczenia że wcześniej. Bo później to wiadome.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5332 Share Saimon

Saimon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 06:36

Ja we wniosku miałem także tylko 15ha, mam technika rolnika po szkole policealnej, bezrobocia nie znam a byłem na 197miejscu. Chyba było sporo osób w tym przedziale skoro dzieli nas 46 miejsc albo dlatego, że w momencie składania wniosku 20 czerwca nie miałem jeszcze tytułu technika rolnika(tytuł był po 26 sierpnia), ale miałem zaznaczone, że spełniam wymogi wykształcenia. Ciekawe ile przyznali mi punktów właśnie za to wykształcenie.

to ja juz sam nie wiem na co oni patrza ja mialem 12,5 ha wyksztalcenie wyzsze rolnicze i poza lista!?

#5333 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 10:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli mogę dorzucić swoje 5gr to powiem że Agencja pozwala na zakup ziemi z premii ale dla tych którzy mają średnią wojewódzką i muszą powiększyć areał do średniej krajowej albo dla tych którzy mają średnią krajową i chcą po prostu dokupić ha i nikt nie mówił że za premię można kupić ziemię której się przed złożeniem wniosku o płatność nie posiada, a jeśli chodzi o tą "aferę" z punktacją to się nie ma co burzyć bo nikt z was nie wie dokładnie ile kto podawał hektarów jakie ma wykształcenie i bezrobocie w powiecie i punktacja jest z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku czyli różnice mogą być minimalne bo np. ktoś deklarował 12ha a ktoś inny 12,01ha a następny 12,05ha, 12,10ha, 13ha, 15ha itd. i w skali kilkuset osób na województwo te 12ha może być za mało a dochodzą jeszcze pkt za bezrobocie i wykształcenie. Zasady punktacji są okrutne ale równe dla wszystkich i dla świętego spokoju mogliby upublicznić dokładną punktację wszystkich osób w skali województwa i na pewno nie jeden by się zdziwił jak słabo wypada na tle innych i jak niewielkie są różnice.

#5334 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 11:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Udało mi się dodzwonic do agencji i niestety nie przyznawali punktow jeśli któś posiadał wyzsze nierolnicze bez stażu wiec osoby ze stazem i wykształceniem rolniczym były mocno przez osobami z nierolniczym wykształceniem.

#5335 Share zuzianna

zuzianna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 12:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

#5336 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 13 wrzesień 2011 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja nie mówię, że nie można dokupić ziemi za tą kasę. Jak najbardziej można, ale to co się zadeklarowało we wniosku w punkcie XIV trzeba mieć, żeby kasę przelali, a nie tak jak kolega jeden z drugim myśleli, że na słowne zapewnienie, że będą rolnikami dostaną kasę. Albo niech się wycofują, albo niech kombinują dalej, bo na ładne oczy nikt im kasy nie da. A co do punktacji, to obawiam się, że każdy urzędnik mógł trochę inaczej policzyć. Nie były to może wielkie różnice, ale trochę mogło być zamataczone. Choć biorąc po uwagę, że za zadeklarowanymi 11,28 ha i wykształceniem rolniczym policealnym z dyplomem byłem tuż za wygranymi to chyba w miarę dobrze mi policzyli. Ale bezrobocie w moim powiecie niemal najwyższe w województwie kuj-pom. Jak ktoś chce listę z bezrobociem w powiatach to niech się odezwie to poszukam.

#5337 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 13 wrzesień 2011 - 14:43

Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

jeszcze lepiej mają Ci którzy całą ziemię wydzierżawią na 10lat , kupią na mr np ciągnik i po 6 latach oddają gospodarstwo a ciągnik wychodzi gratis ...
Nie urażając nikogo ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5338 Share zuzianna

zuzianna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 15:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiści że nikogo tu nie obrażamy każdy orze jak może! dobrze że im się udaje wyciągnąć troche kasy!:) tylko to mogłaby być kasa dla bardziej potrzebujacych:) ale takie życie! tak samo trzeba się pogodzić z tym że sie nie dostał:) to jest jak ja to mówie loteria:)

#5339 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2011 - 16:41

Moim zdaniem agencja powinna wykreślić z listy tych naciągaczy, którzy i na tym forum widze są! którzy za 75 chcą sobie nakupować ziemi przebimbać te pięc lat a potem wiadomo co potem nagle takiemu nie chce się byc rolnikiem:)

jeszcze lepiej mają Ci którzy całą ziemię wydzierżawią na 10lat , kupią na mr np ciągnik i po 6 latach oddają gospodarstwo a ciągnik wychodzi gratis ...
Nie urażając nikogo ;)

Życie.... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5340 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2011 - 19:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe jakby dali warunek, że po wzięciu premi trzeba gospodarzyć 15 lat czy też tyle osób by złożyło :D
Wtedy by tylko składali Ci prawdziwi rolnicy.

Edytowany przez Witek2010, 13 wrzesień 2011 - 19:16.