Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#5281 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie można kupować od rodziców na kredyt żaden bank Ci nie da kredytu zwłaszcza jeśli wkładem własnym ma być premia z młodego rolnika!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:26
  •  

#5282 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 14:33

Nie można kupować od rodziców na kredyt żaden bank Ci nie da kredytu zwłaszcza jeśli wkładem własnym ma być premia z młodego rolnika!

Kolego rzeczywiście z mojego postu można tak zrozumieć ale chodziło mi o to że zamierzam nabyć gospodarstwo nie od rodziców tylko normalnie od osoby ze mną nie spokrewnionej. Bank jak najbardziej da mi kredyt. Prowadzę działalność gospodarczą i biorę kredyt na firmę. Muszę mieć 50 000 wkładu własnego, a bank nie wnika skąd są te pieniądze. Ważne dla mnie jest aby otrzymać premię fizycznie na konto przed zawarciem umowy kupna.

Edytowany przez WesternRiding, 09 wrzesień 2011 - 14:34.

www.westernriding.pl

#5283 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 14:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W takim razie masz szanse na premię tylko tak jak było mówione już X razy żadnych działań PROW w przyszłym roku już raczej nie będzie. Ale jeśli dostałeś premię w tym roku i napisałeś w biznesplanie że premia ma być wkładem własnym w kredyt to moim zdaniem powinni Ci przelać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5284 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 14:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam "tak" na liście wiec dostałem. Próbuję tylko ustalić co z załącznikami takimi jak akt własności gospodarstwa czy zaświadczenie o zarejestrowaniu się w KRUS, które rzekomo mają być dołączone do wniosku o płatność. Jak takowych nie będę wstanie przedstawić przed wypłatą premii. Spróbuję jeszcze w poniedziałek dzwonić do ARiMR ale tam wersji tyle ilu pracowników :-)
www.westernriding.pl

#5285 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:15

mam pytanie dlo osob z wielkopolski ile mielisce ha wpisane i czy wykształcenie wyzsze nierolnicze było tez liczone, bo ja maiłem wpisane 18ha wyzsze nierolnicze i bezrobocie okolo 9, a jestem praktycznie na koncu listy

mam podobnie i wprawie na koncu listy kuj-pom.... według mnie lista powinna być według uzyskanych punktów a nie TAK/NIE, bo sam się dziwie czemu wprawie na końcu, to ile tej ziemi tzreba bylo mieć 30-40 hektarów.. ??? myslalem ze 18 starczy... tez zreszta mi tak mówiono... nie wiem ale tak jak kolega poruszył temat konstytucji to ona jest łamana codziennie przez władze także nie liczmy na sprawiedliwość.. troche narzekań będzie ze strony mojej i tych co nie dostali ale gdzieś trzeba szukać dziury w całym i jakos się pocieszyć... przez jakiś czas tzreba będzie życ z myśla ze dołoza kasy na MR ale to może byc złudne...

#5286 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:33

Mam "tak" na liście wiec dostałem. Próbuję tylko ustalić co z załącznikami takimi jak akt własności gospodarstwa czy zaświadczenie o zarejestrowaniu się w KRUS, które rzekomo mają być dołączone do wniosku o płatność. Jak takowych nie będę wstanie przedstawić przed wypłatą premii. Spróbuję jeszcze w poniedziałek dzwonić do ARiMR ale tam wersji tyle ilu pracowników :-)

Niestety w twoim przypadku raczej nici z premii, bo wypłata jest po rozpoczęciu prowadzenia gospodarstwa i załączniki o których piszesz są obowiązkowe do wniosku o płatność. Trzeba było dokładnie przeczytać zasady przed składaniem wniosku.

#5287 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pewny jesteś kolego? To dlaczego przyznali mi premię. W biznesplanie było wyraźnie napisane, że premia ma zostać przeznaczona na zakup ziemi? Było też napisane, że ziemi nie posiadam i na chwilę składania wniosku nie jestem rolnikiem.
www.westernriding.pl

#5288 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 16:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie. Czy jest użytkownik forum, który otrzymał premię i ma 18/19 lat.?

#5289 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 wrzesień 2011 - 17:12

Pewny jesteś kolego? To dlaczego przyznali mi premię. W biznesplanie było wyraźnie napisane, że premia ma zostać przeznaczona na zakup ziemi? Było też napisane, że ziemi nie posiadam i na chwilę składania wniosku nie jestem rolnikiem.

Dostaniesz premie jak przejmiesz grunt bez tego ci kasy nie przeleją.Taka jest szara żeczywistość

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5290 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 17:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam 19 lat a o co chodzi???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5291 Share WesternRiding

WesternRiding

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 17:29

Dostaniesz premie jak przejmiesz grunt bez tego ci kasy nie przeleją.Taka jest szara żeczywistość

Popieprzona jest ta agencja. Sami mi kazali wpisać we wniosku, że pieniądze pójdą na zakup ziemi, 4 razy wzywali mnie do poprawek i teraz przyznali premię, której prawdopodobnie nie dostanę???
www.westernriding.pl

#5292 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najprawdopodobniej nie dostaniesz gdyż musisz mieć na siebie ziemię, ewentualnie możesz załatwić sobie dzierżawę na 10 lat tyle ile potrzebujesz na średnią województwa bo podobno nawet jeśli nie masz pola to dzierżawa już jako średnia woj. się liczy i wtedy jesteś rolnikiem, ubezpieczasz sie w krusie i składasz wniosek o płatność, przelewają ci kase i już :D

Ale jeszcze jeden minus tego wszystkiego bo w biznesplanie nie podałeś działek chociażby tak jak napisałem dzierżawa... także nic z tego niebedzie.

#5293 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bo oni myślą że kupisz ziemię tylko za premie a nie biorą pod uwagę że ma to być tylko cześć kwoty która musisz zapłacić za grunty . Nie rozumieją że by kupić grunty musisz wziąć pożyczkę z banku .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5294 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:48

Popieprzona jest ta agencja. Sami mi kazali wpisać we wniosku, że pieniądze pójdą na zakup ziemi, 4 razy wzywali mnie do poprawek i teraz przyznali premię, której prawdopodobnie nie dostanę???

To wiadomo że oni normalni nie są.
Głodnemu który niema kasy na chleb powiedzą kup sobie chleb potem ci zwrócimy kasę. I ogłoszą że pomagają biednym potrzebującym.

Najlepiej dogadaj się z tym kimś co miał ci te ziemie sprzedać powiedz o co chodzi może ci przepisze ziemie a kasę dasz mu jak dostaniesz z ARIMR i Banku. Notariusz poświadczy i będzie wszystko ok

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5295 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 09 wrzesień 2011 - 19:37

mam pytanie dlo osob z wielkopolski ile mielisce ha wpisane i czy wykształcenie wyzsze nierolnicze było tez liczone, bo ja maiłem wpisane 18ha wyzsze nierolnicze i bezrobocie okolo 9, a jestem praktycznie na koncu listy

na którym miejscu byłeś?
miałem 11,6ha
bezrobocie 9
nie miałem szkoły rolniczej ale za to miałem krus 3lata
a byłem na 1033 miejscu...:/

#5296 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:29

Ja również na TAK! 111 pozycja w kujawsko pomorskim:)

To ile kolego ziemi przepisałeś, bo ja przy 11,25ha i 2 miejscu bezrobocia w wojwództwie i dyplomowanym technikiem rolnikiem jestem poza listą :( 25 osób muszę wyciąć piłą, żeby dostać :D

@marekfarmer ty się znasz na konstytucji :) Czego ty się czepiasz tego drugiego naboru z 2010 roku to nie wiem. To jest nabór 2011 i czemu niby ci z drugiego naboru zeszłego roku mieli by mieć pkt skoro nie było ich w pierwszym naborze 2010r. Idąc tym tokiem myslenia to trzeba by się cofać wstecz do samego początku. Winą agencji jest to, że nie odjęli tej kasy od razu i wprowadzali w bład rolników mówiąc, że jest więcej kasy niż faktycznie było.

Edytowany przez Kojak, 09 wrzesień 2011 - 21:38.

#5297 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem na liście i co dalej? Kasa na koncie jest dopiero jak założę gospodarstwo. tj przepiszę chociaż 1ha przeliczeniowy, podpisze umowę i dopiero?
To nie forum magii i czarów:)

#5298 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 09 wrzesień 2011 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam odnawiam pytanie które padło wcześniej ... dostałem się na listę na MR i czy mogę w tym roku ubiegać się o dopłatę do kwalifikatu na zboża ozime czy nie będzie z tym problemów bo w tej chwili nie mam na siebie gospodarstwa

#5299 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 06:45

To ile kolego ziemi przepisałeś, bo ja przy 11,25ha i 2 miejscu bezrobocia w wojwództwie i dyplomowanym technikiem rolnikiem jestem poza listą :( 25 osób muszę wyciąć piłą, żeby dostać :D

@marekfarmer ty się znasz na konstytucji :) Czego ty się czepiasz tego drugiego naboru z 2010 roku to nie wiem. To jest nabór 2011 i czemu niby ci z drugiego naboru zeszłego roku mieli by mieć pkt skoro nie było ich w pierwszym naborze 2010r. Idąc tym tokiem myslenia to trzeba by się cofać wstecz do samego początku. Winą agencji jest to, że nie odjęli tej kasy od razu i wprowadzali w bład rolników mówiąc, że jest więcej kasy niż faktycznie było.

Chodzi mi o tych z 2010 roku co dla nich zabrakło i dostali z naszej puli 2011 bez pkt na preferencyjnych warunkach a tak nie powinno być. Jak mieli dostać kasę z tego naboru bo zabrakło to na tych samych warunkach co my. A w kuj pomorskim było ich ok 200osub. Gdyby nie oni byś dostał kasę jak i ja. Bo kasy było dla ok 600osub u nas w kuj pomorskim a ile dostało z nas sam widzisz reszta spady z 2010 dostało

Na konstytucji nie trzeba się znać tylko trzeba ją czytać :)

Edytowany przez marekfarmer, 10 wrzesień 2011 - 06:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5300 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 10 wrzesień 2011 - 06:54

Witam odnawiam pytanie które padło wcześniej ... dostałem się na listę na MR i czy mogę w tym roku ubiegać się o dopłatę do kwalifikatu na zboża ozime czy nie będzie z tym problemów bo w tej chwili nie mam na siebie gospodarstwa

jeżeli w czasie składania wniosku o dopłaty do materiału siew. będziesz już posiadał gospodarstwo na siebie i faktury z zakupu zboże również na ciebie, to nie będzie problemu , w innym przypadku nie ma szans, a tak wogóle od kiedy jaki termin na przyjmowanie wniosku?