Polecane posty

Jakub21    20

Dowiedziałem się iż agencja ma 60 dni na sprawy papierkowe ale niby wydłuża to się jeśli są poprawki, później jest autoryzacja i papiery ślą do Warszawy a centrala ma jeszcze ok. 3-4 tygodnie czy to prawda ??

 

Wniosek złożyłem 30 listopada z jedną poprawką i zmiana w biznesplanie. W Warszawie jeszcze nie mają moich papierów a w Arimr Poznań powiedzieli że zostały wysłane i że mają jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A ja was wszystkich pociesze , bo od nowego roku wszystkie ciągniki zdrożały o 3% czyli tak średnio na dobrym ciągniku w granicach 4000 zł :)

 

 

Nie wierze ,że wszystkie ciągniki drożeją , ale dużo firm dealerskich podwyższa ceny nawet jeśli nie ma podwyżki u producenta - naliczają wiekszą marżę bo przeciez "po nowym roku wszystko droższe" <_<

 

 

@jakub - nie załamuj nas :mellow: :lol: czyli 3 miesiące max od dnia złożenia wniosku ...

 

... no to przed żniwami sie wyrobię :ph34r: <odpukać>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

z tego co mówił mi gości co prowadził mój wniosek to mają 60 dni na rozpatrzenie wniosku jeśli w tym czasie rozpatrzą i wyślą polecenie przelewu do centrali w warszawie to warszawa ma jeszcze 30 dni na wypłatę. Czyli w najgorszym razie 90dni jak nie więcej zależy od poprawek..

 

ja czekałem koło 70 dni od złożenia wniosku o płatność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Witam, mam pytanie jak to jest w końcu z tymi maszynami używanymi. Jeśli chodzi o działanie modernizacja gospodarstw rolnych to są te wszystkie warunki typu: nie finansowanie ze żródeł UE, sprzedawca musi prowadzić działalność w zakresie sprzedaży, nie starsze niż 5 lat itd. Natomiast w broszurze na stronie Agencji dotyczącej Młodego Rolnika jest informacja, że koszty kwalifikowalne te same co w działaniu MGR, co by wskazywało, że warunki dotyczące zakupu maszyn te same.

Jednak w wymaganiach dotyczących dokumentów potwierdzających wydatki napisano odnośnie maszyn używanych tylko tyle:

 

1) dowód rejestracyjny – jeżeli jest wymagany odrębnymi przepisami

3) oświadczenie sprzedającego, że nie były one w dniu sprzedaży starsze niż 5 lat;

Oświadczenie powinno zawierać następujące dane:

a. imię i nazwisko/nazwę sprzedającego;

b. adres zamieszkania/siedziby sprzedającego (ulica, nr lokalu, kod pocztowy,

miejscowość, kraj);

c. nazwę sprzętu/maszyny/urządzenia (markę, typ, model);

d. datę zakupu przez sprzedającego;

e. miejsce zakupu przez sprzedającego (kraj, miejscowość);

oraz następującą treść: „Oświadczam, że ww. używane maszyny i urządzenia

w dniu sprzedaży nie były starsze niż 5 lat.”.

 

I co teraz? To znacznie uprościłoby sprawę, bo już nie trzeba byłoby się martwić innymi warunkami z MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

koleżanki i koledzy. Co do zmiany biznes planu co do zakupu maszyn- ja właśnie to zmieniałem , zmiane wysłałem 16 listopada 2011 a decyzje ze zgodą na zmiane dostałem wczoraj.

Mam taki dylemat- w tym biznes planie mam zapisane ZAKUP PRASY BELUJĄCEJ O SZER. PODBIERACZA 1,8m. Więc moje pytanie jest takie- czy musze juz kupic tą prase z tą szer. 1,8???? Czy mogę z podbierakiem o szer. 1,9m ?????? Bo ta co chce kupic ma szer. 1,9. Co o tym sądzicie??? Mi się wydaje że to nie jest aż tak istotne ta szerokośc , ważniejsza jest kwota jaką się za nią zapłaci, zreszto oni rozliczają z faktury a na fakturze nie bedzie pisało jaka szer podbieraka. Bardzo proszę wystkich co wiedzą coś na ten temat jak to potem wygląda te rozliczenie , żeby napisali. Jestem z mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

@tomek26, Tobie i tak udało się w miarę szybko to załatwić. Ja zmiany do biznesplanu wysłałem w kwietniu 2011 i do dziś nie dostałem decyzji. Co 2-3 tygodnie dzwonię to mówią mi że wkrótce się tym zajmom. Przecież to jest kpina. A jak można się domyślić... wszystkie zmiany które chciałem mieć sam sobie juz zatwierdziłem i według zmienionego biznesplanu prowadzę gospodarstwo i wydatkuję kasę. Bo co innego w mojej sytuacji mi pozostaje? Ach, ci biurokraci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No niby nie ma różnicy no ale się pewnie mogą przyczepić, najlepiej u źródła się dowiedzieć.

Ale jeżeli na FA VAT nie będzie różnicy czy kupisz jedno czy drugie to chyba nic nie musisz zmieniać.

 

Ja oprócz maszyny którą zadeklerowałam że kupię dodaje jeszcze jedną (duzo powyżej przyznanej mi premii będzie to kosztować) i ostatnio kobieta z ARiMR powiedziała mi że jak chcę dodatkową maszyne kupić to biznesplanu nie musze zmienić, wystarczy że jak będe się rozliczą z premii aby przywieźć im 2 faktury i stronę gdzie wpisuje się maszyny i dopisać tam tą nową.

 

Też mam zapisane belkę w opryskiwaczu 18m, a będe kupowała 20 i jak na razie nic nie zmieniałam bo prawdopodobnie dostanę faVAT na belkę 18 i plakietkę z opryskiwacz że to 18m jest- chyba nie mierzą z metrówką w raie czego czy wszystko się zgadza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

jeszcze jedno pytanie chce kupic drugi wiekszy ciagnik za swoja kase i dlatego chce zmienic maszyny ktore planowalem kupic na wieksze rozumiem ze w BP musze wprowadzic zmiane ze mam wiekszy ciagnik zeby zgodzili sie na zmiane maszyn co o tym sadzicie?

moze ktos mial podobna sytuacje? czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
Mam taki dylemat- w tym biznes planie mam zapisane ZAKUP PRASY BELUJĄCEJ O SZER. PODBIERACZA 1,8m. Więc moje pytanie jest takie- czy musze juz kupic tą prase z tą szer. 1,8???? Czy mogę z podbierakiem o szer. 1,9m ?????? Bo ta co chce kupic ma szer. 1,9. Co o tym sądzicie??? Mi się wydaje że to nie jest aż tak istotne ta szerokośc , ważniejsza jest kwota jaką się za nią zapłaci, zreszto oni rozliczają z faktury a na fakturze nie bedzie pisało jaka szer podbieraka. Bardzo proszę wystkich co wiedzą coś na ten temat jak to potem wygląda te rozliczenie , żeby napisali. Jestem z mazowieckiego

 

W Biznesplanie napisałeś,że kupujesz prasę z podbierakiem o szerokości 1,8. Tego musisz się trzymać. Każda zmiana parametrów maszyny wiąże się ze zmianą w Biznesplanie. Wiem to na moim przykładzie. Otóż ja wpisałem opryskiwacz sadowniczy "Nobil" od 1000-1500l. Niestety Euro tak zdrożało,że nie było już mnie stać na taką pojemność. Musiałem zejść do 600l. Przy okazji poprawy Wniosku o Płatność zapytałem się o to, czy mogę kupić opryskiwacz o mniejszej pojemności niż zadeklarowałem. Dostałem odpowiedź,że tak, ale wcześniej muszę zrobić zmianę w Biznesplanie. To samo się tyczy parametrów wyższych niż się zadeklarowało. A jeśli chodzi o cenę to nie jest ważna bo sprzęt mógł zawszę podrożeć lub gdzieś się mogła trafić okazja na jego zakup taniej.

 

moze ktos mial podobna sytuacje? czekam na odp.

 

Każda zmiana wiąże się ze zmianą w Biznesplanie.. Musisz wpisać maszyny te , które chcesz teraz kupić. Co do ciągnika to pewnie też trzeba, choć pewności tu nie mam. Wszak i tak musisz zrobić zmianę, więc nic nie stoi na drodze, aby i ten ciągnik poprawić.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

JA nie bedę czekał teraz z zakupem następnych 2 miesięcy żeby mi zatwierdzili zmiane w szerokości podbieraka z 1,8m na 1,9m toc to kpina i bujda. Ja na rozliczenie sie bede składał fakture vat a na fakturze nie bedzie jakiej to szerokości podbierak- no bez przesadyzmu.

Powiedzcie mi co ma znajdowac sie na fakturze z zakupu tej prasy?? jakie dane są potrzebne tak żeby było dobrze?? Zeby jakichś potem problemów nie było.....

 

 

 

 

nie będeę czekał na to żeby płacic o 5% więcej za tą samą maszynę- obdzwoniłem dziś wszystkie mozliwe punkty z maszynami i wszędzie mi pow to samo- od przyszłego tygodnia ta maszyna którą chce kupic producent już podnosi na nią marże - także niema na co czekac.

Edytowano przez tomek26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
JA nie bedę czekał teraz z zakupem następnych 2 miesięcy żeby mi zatwierdzili zmiane w szerokości podbieraka z 1,8m na 1,9m toc to kpina i bujda

Rób jak uważasz. Chciałeś wiedzieć jak sprawa wygląda od strony Agencji to napisałem <_<

 

Ja na rozliczenie sie bede składał fakture vat a na fakturze nie bedzie jakiej to szerokości podbierak- no bez przesadyzmu.

 

Za to będzie Marka i model tej maszyny, więc żaden problem sprawdzić jaką ma szerokość podbierak. To tak na marginesie.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawek    0

Czy ktoś z was próbował sprzedać część ziemi przed upływem wymaganych 5 lat od dnia wypłaty pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Wczoraj wieczorem koleś dzwonił i powiedział że będzie kontrola o 9 rano. Kazał przygotować wszystkie dokumenty takie jak Akt notarialny, umowy dzierżaw jeśli mam i odcinek z KRUS. Przyjechali punktualnie o 9 spisali protokół, zrobili zdjęcia papierom i na protokole kazali napisać oświadczenie że sam prowadzę gospodarstwo. Późnej kilka podpisów i po 30 minutach pojechali. Pytali mnie czy robiłem już coś na polu. A ja ich pytam czy pojedziemy na pole a oni że nie ale zawsze może być jeszcze kontrola na pole. I tyle . Narobili stresu niepotrzebnego bo nie wiedziałem o co im może chodzić. Ciekawe czy przez tą kontrole odwlecze się moja wypłata pieniędzy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Dziś nasz minister do spraw rolnictwa wypowiadał się że na MGR jeszcze prawdopodobnie będzie nabór w tym roku tylko szkoda że nic nie mówił o Ułatwieniu Startu Młodym rolnikom:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak u was wygląda procedura przy zakupie sprzętu. Arimr wymaga od MR fakturę + dowody wpłat.

Jakie dokumenty wydają gdy "zadatkujecie" jakie na końcu itp.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wczoraj wieczorem koleś dzwonił i powiedział że będzie kontrola o 9 rano. Kazał przygotować wszystkie dokumenty takie jak Akt notarialny, umowy dzierżaw jeśli mam i odcinek z KRUS. Przyjechali punktualnie o 9 spisali protokół, zrobili zdjęcia papierom i na protokole kazali napisać oświadczenie że sam prowadzę gospodarstwo. Późnej kilka podpisów i po 30 minutach pojechali. Pytali mnie czy robiłem już coś na polu. A ja ich pytam czy pojedziemy na pole a oni że nie ale zawsze może być jeszcze kontrola na pole. I tyle . Narobili stresu niepotrzebnego bo nie wiedziałem o co im może chodzić. Ciekawe czy przez tą kontrole odwlecze się moja wypłata pieniędzy.:)

 

 

To jest niedorzeczne !

 

Jak z wypłatą premi to zwlekają ile sie da a tak to kontrole lekko im przychodzi zrobić <_<

 

... Ja bym ich wygonił i kazał przyjechac gdy wypłacą premie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

a jak to jest z ubezpieczeniem w KRUS a mianowicie jego skróceniu, wnioski o pomoc składałem w 2010 a kasę dostałem w 2011, dostałem pismo ze okres obowiązkowego ubezpieczenia uległ skróceniu do roku i że trzeba złożyć zaświadczenie z KRUS ale dotyczy to tych co wnioski składali w 2011 więc teraz sam nie wiem czy ja tez muszę to złożyć czy nie bo przecież wnioski składałem w 2010 ale z drugiej strony jakbym nie musiał składać to by mi tego pisma nie przysłali, pomóżcie

jak już jesteś ubezpieczony dłużej jak rok to masz 90 dni bodajże na wysłanie ARiMR-owi zaświadczenia z KRUS-u od momentu otrzymania zawiadomienia.Jeżeli natomiast nie masz jeszcze tego rocznego stażu(tak jak ja) a dostałeś kwit to masz 60 dni od momentu upłynięcia roku od wypłaty premii przez ARiMR.Przynajmniej ja tak to zrozumiałem :D


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowy i nie wiem czy Dorze zrozumiałem ale jak złoże w agencji wszystkie papiery przejęciu gospodarstwa to oni maja jeszcze 90 dni na wypłatę pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Nie pamiętam dokładnie jaki jest termin dot. czasu wypłaty.Ja jak im odesłałem wniosek z załącznikami o wypłatę kaski tak gdzieś na połowę marca 2011 to pieniążki dostałem w okolicach 17 kwietnia.

p.s

ten post wyżej to dot. innej sprawy niż wypłata pomocy.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj