Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#5181 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 wrzesień 2011 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie prawda. Na MR i na modernizacje są takie same wymogi dotyczące wielkości sprzętu od posiadanego areału. W poprzednim naborze MR mój kuzyn na 11,5ha mógł brać nie więcej niż 110KM
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:54
  •  

#5182 Share krzysiek29

krzysiek29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 07:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie do końca się z tym mogę zgodzić bo czytając rozporządzenie ministra rolnictwa odnośnie młodego rolnika nie znalazłem informacji by zakupiona maszyna spełniała te "warunki ekonomiki"... chociaż może i przeoczyłem to dlatego nie będę się sprzeczał

#5183 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak sie nie myle ktoś tu wcześniej pisał że bierze opryskiwacz jakis tam i nie pozwolili mu brać takiego dużego jak chciał

Ja na 20ha biorę opryskiwacz 2000l, 18m belka i się nie czepiali że duży..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5184 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2011 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co się orientuję nie ma ograniczeń, są tylko wytyczne na co można ową premię można przeznaczyć.

#5185 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:31

Nie do końca się z tym mogę zgodzić bo czytając rozporządzenie ministra rolnictwa odnośnie młodego rolnika nie znalazłem informacji by zakupiona maszyna spełniała te "warunki ekonomiki"... chociaż może i przeoczyłem to dlatego nie będę się sprzeczał

Dokładnie ;)
Najwyżej jeli się trafi na kogos kto sprawdza wniosek i jemu sie nie spodoba bo maszyna jest za duża na areał , ale na dobrą sprawę można by się w tym temacie kłócić jesli urzędnik arimr upierałby się ze są ograniczenia .

MDsidor - 110 km na kilkanascie ha ? to też jest nie pojętę mimo ,że jak sądzisz jest limit mocy , to jesli miałby isc w parze z "zasadami ekonomiki" to powinien wynosic sporo mniej .

Jest na AF temat w którym ktoś kiedys napisał ,ze przy programach unijnych jest limit mocy 4km=1ha - bujda na resorach <_<

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#5186 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) By dostać pieniądze z tytuły MR wystarczy mieć tylko skończoną szkołę średnią rolniczą czy trzeba mieć zdany egzamin zawodowy?

#5187 Share EMEK

EMEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 19:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin zawodowy nie jest wymagany, wystarczy miec swiadectwo ukonczenia szkoly rolniczej

#5188 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:30

Dokładnie ;)
Najwyżej jeli się trafi na kogos kto sprawdza wniosek i jemu sie nie spodoba bo maszyna jest za duża na areał , ale na dobrą sprawę można by się w tym temacie kłócić jesli urzędnik arimr upierałby się ze są ograniczenia .

MDsidor - 110 km na kilkanascie ha ? to też jest nie pojętę mimo ,że jak sądzisz jest limit mocy , to jesli miałby isc w parze z "zasadami ekonomiki" to powinien wynosic sporo mniej .

Jest na AF temat w którym ktoś kiedys napisał ,ze przy programach unijnych jest limit mocy 4km=1ha - bujda na resorach <_<

Jeżeli chodzi o wielkość sprzętu w MR to pracownik zachodniopomorskiego odziału ARiMR oznajmił, że są takie same wymagania jak w Modernizacji.
Więc wychodzi na to, że każdy pracownik interpretuje przepisy jak mu się widzi.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#5189 Share Sobiecho

Sobiecho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. mam takie pytanie. Na stronie ARiMR jest taka informacja że mogą przyznać większe zaliczki na inwestycje z PROW 2007-2013. Czy ktoś wie na czym to polega? ;)

#5190 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 wrzesień 2011 - 22:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W dokumencie o tytule: Zasady doboru maszyn rolniczych, wyraźnie napisano, że dotyczy ono wyłącznie MGR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5191 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobór wielkości maszyn nie dotyczy MR problem w tym że najczęściej wnioski na modernizacje i MR sprawdzają te same osoby. Ja wpisałem cagnik i facet mi powiedział że dobrze że wpisałem ciągnik 80 km bo na moje 20 ha taki będzie pasował. Bo mówi że liczą 4 km na ha. Ja mu mówie że co gdybym chciał większy to stwierdził że w sumie na MR to nie istotne ale na modernizacje to już musiał bym sie wytłumaczyć.

#5192 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no ja na 10,5ha na młodego chcialem opryskiwacz 1600l i mi nie dali powiedzieli ze za duzy jak na te ha to zmienilem na 1200l i to samo, chcieli mi dac 800l to taki to sobie moga ... Zamiast opryskiwacza napisalem brona wirnikowa 3m i mi nie dali. wiec chyba jakies ograniczenia sa chyba ze ja trafilem na jakas nie ogranieta osobe która rozpatruje mój wniosek.

#5193 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba miałes pecha. Mi najpierw babka sprawdzała, urzędniczka jak z czasów komuny, nic sie dogadać nie dało. Później na szczęście przejął mój wniosek facet i z nim to była bajka. Sam mi kazał dopisać wyższą cene do ciągnika i po zmieniac inne rzeczy żeby sie nie mieli potem czego czepiać a żeby było po mojemu.

#5194 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie, jeśli otrzymam decyzje lub znajdę się na liście to kiedy musze przerwać prace? mam umowe na czas określony z wypowiedzeniem 2 tygodniowym,

Edytowany przez przemek1025a, 05 wrzesień 2011 - 18:52.

#5195 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 06 wrzesień 2011 - 08:57

no ja na 10,5ha na młodego chcialem opryskiwacz 1600l i mi nie dali powiedzieli ze za duzy jak na te ha to zmienilem na 1200l i to samo, chcieli mi dac 800l to taki to sobie moga ... Zamiast opryskiwacza napisalem brona wirnikowa 3m i mi nie dali. wiec chyba jakies ograniczenia sa chyba ze ja trafilem na jakas nie ogranieta osobe która rozpatruje mój wniosek.

Miałeś kolego cholernego pecha z tym wnioskiem. Trzeba było napluć w gały temu baranowi co się czepiał. Niech ci pokaże, gdzie te ograniczenia są napisane, bo ci urzędnicy to mnie dobijają. Jedne się czepia, że nie ma egzaminu zawodowego, a drugi twierdzie, że jest zbędny, jeden się czepia za dużego sprzętu, a drugi mówi, że jest git to o co kaman? A ja wiem o co kaman. Jak ktoś chce w łape to się czepia. A to jest tak egzamin zawodowy nie jest potrzebny, a na maszyny nie ma ograniczeń oprócz zdrowego rozsądku, a jak ktoś się będzie czepiał to dajcie nazwisko i numer i się to załatwi po mojemu. Jak opieprz nie pomaga to się robi skargę na pracownika tylko trzeba się przygotować argumentami, bo tak to będą bronić jeden drugiemu rączkę umyje i tyle.

#5196 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja podobnie jak koledzy, mój wniosek prowadzi Babka ( nawet fajna z wyglądu ;) ) w Olsztynskim oddziale agencji, wezwała mnie abym zamienił przedni TUZ od ciagnika, bo to nie jest maszyna rolnicza, tylko osprzet, a ja się spytałem a Tur to też nie maszyna?? bo przecież nie jeden kupował Tura na MR... <_< a dodam, że we wniosku mam wpisana Finnkę jako mój ciągnik, bo jestem współwłaścicielem... a faktycznie chciałem zamontowac go do 1224... no i musiałem zamienić na wał dogniatajacy... w odr ta co mi wypełniała powiedziała że nie powinienem brać sprzetu do zielonki bo nie mam użytków zielonych, a chcąc kupić rozrzutnik T088(po odbudowie) to musze brac jako przyczepe objętościową do QQ...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5197 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 06:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam jak ktoś będzie miał już informacje lub stronę o liście osób która dostała Mr to niech poda bo każdy teraz tylko wyczekuje tego momentu

#5198 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 10:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam !
Ktoś ma jakaś info czy listy pojawią się jutro ?

#5199 Share MaciekMMX

MaciekMMX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 10:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wczoraj byłem w dolnośląskim arimr i listy mają być dzisiaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5200 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 07 wrzesień 2011 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Narazie nie ma zadnych list...Wiec chyba dzisaj nic z tego nie bedzie.