Polecane posty

rolnik22    5

Witam :)

Jak składałem w tym roku 2011 wniosek na Młodego Rolnika to kiedy się z niego muszę rozliczyć i jakie dokumenty będę musiał przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Witam :)

Jak składałem w tym roku 2011 wniosek na Młodego Rolnika to kiedy się z niego muszę rozliczyć i jakie dokumenty będę musiał przygotować?

Wszystko masz napisane w Decyzji,którą otrzymałeś z ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

 

Tak szybko to nie nastąpi. Do 2020 unia wytrzyma zobaczycie najpierw będą ukrócać dopłaty itp.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Witam wszystkich!

Mam 17 lat, 12lipca tego roku ukończę 18. Chodzę do 2 kl. LO, jestem ubezpieczony w KRUS od 1999r.

W przyszłości mam zamiar startować na Młodego Rolnika. <-Wiecie gdzie można na pomorzu zdobyć policealne wykształcenie rolnicze??

Mam tylko jedno pytanie odnoście kwalifikacji, wiem że LO nie liczy się.

Słyszałem że trzeba mieć wykształcenie powiązane z rolniczym lub pracować na gospodarstwie i opłacać składkę Krus (czy coś takiego) <-NIE MAM PEWNOŚCI

Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tej kwestii.

 

Wszystkim Z Góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam 17 lat, 12lipca tego roku ukończę 18. Chodzę do 2 kl. LO, jestem ubezpieczony w KRUS od 1999r.

W przyszłości mam zamiar startować na Młodego Rolnika. <-Wiecie gdzie można na pomorzu zdobyć policealne wykształcenie rolnicze??

Mam tylko jedno pytanie odnoście kwalifikacji, wiem że LO nie liczy się.

Słyszałem że trzeba mieć wykształcenie powiązane z rolniczym lub pracować na gospodarstwie i opłacać składkę Krus (czy coś takiego) <-NIE MAM PEWNOŚCI

Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tej kwestii.

 

Wszystkim Z Góry dziękuję!

 

Kolego nie wiadomo czy będzie nowy nabór na MR, a jak ewentualnie będzie to nie wiadomo jakie będą wymagania, bo te zmieniają się w pewnym stopniu przy każdym naborze. Wobec tego jedyne co można Tobie poradzić to czekać, obserwować ruchy ARiMR oraz Ministra Rolnictwa i mieć nadzieję. Ja skorzystałem z MR w 2011 roku i teraz mam nadzieje że będzie jeszcze kiedyś modernizacja :-)


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

nie wierze że to nastąpi, wtedy ceny żywności poszły by o 300% a 3/4 przestało by uprawiać ziemie. Lepiej niech to nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nowych naborów nie będzie na MR

 

 

Wszyscy z 2011 Dostaną kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Podali właśnie w Agrobiznesie informację od Agencji że w tych województwach w których zabrakło kasy,przełożą z innych województw i teraz dostaną wszyscy.:D

 

 

marek uprzedziłeś mnie. :P

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Dzisiaj jeździłem poprawiać wniosek i facet który go sprawdzał że w ARiMR coraz głośniej się mówi że znów "cudownym zrządzeniem losu" znajdą się pieniądze wszystkich chętnych. Tak więc pożyjemy zobaczymy, może pan Sawicki zrobi nam na koniec jakiś prezent.

 

Czyli jednak miałem racje. Fakt że z małyn poślizgiem ale lepiej tak jak wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No to super ,że wszyscy dostaną :)

 

Z tym rozliczaniem się z premii to już kiedys tak było , rozmawiałem z panem (z sąsiadniej wsi) który dostał 50tys zł w pierwszym naborze MR i mówił mi on ,że nie był wogóle sprawdzany / rozliczany :o a za pieniądze z MR mógł sobie pojechac na wczasy i nikt go nie sprawdzał ... - nie zebym powtarzał plotki tylko to fakt autentyczny .

 

A UE itak się rozpier... itak :P ... a zauważcie ,że początki jej rozpadu następują/postępują za kadencji polskiej prezydencji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Wszyscy z 2011 Dostaną kasę

nareszcie jakas dobra wiadomosc to juz pewna informacja? ARIMR powinna chyba wysylac teraz pozytywne decyzje jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Informacja pewna Minister dzisiaj powiedział w Agrobiznesie. Na pewno decyzje zaczną wysyłać.

 

Ja już mam gosp przejęte także tylko zaświadczenia z KRUS załatwię i składam o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

wiekszosc juz ma wszystko pozalatwiane lub jest juz na finiszu a przed nami cala ta biurokratyczna gehenna ;p ale dobrze ze to wszystko tak sie skonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to super ,że wszyscy dostaną :)

 

Z tym rozliczaniem się z premii to już kiedys tak było , rozmawiałem z panem (z sąsiadniej wsi) który dostał 50tys zł w pierwszym naborze MR i mówił mi on ,że nie był wogóle sprawdzany / rozliczany :o a za pieniądze z MR mógł sobie pojechac na wczasy i nikt go nie sprawdzał ... - nie zebym powtarzał plotki tylko to fakt autentyczny .

 

A UE itak się rozpier... itak :P ... a zauważcie ,że początki jej rozpadu następują/postępują za kadencji polskiej prezydencji :lol:

a ja znam takie przypadki że rolnicy którzy otrzymali premię wtedy jeszcze 50tys i wyjeżdżali za granice do pracy na pół roku lub dłużej i przyszłą kontrol do rolnika a jego nie ma w kraju i musiał oddać te pieniądze z odsetkami które były nie małe :huh:


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Niedługo wszyscy dostaną informacje z ARiMR, że zostają zwolnieni z wszystkich założeń w biznesplanach i rozliczeń zakupów za te 75tyś, ponieważ Unia upada i nie będzie nawet dopłat. Dojna krowa dostała raka wymion i nie będzie mleka.

Krotko i na temat: zal.pl

Moglbys z takimi wypowiedzami byc poslem w PiS`ie albo redaktorem w RM. Juz wiessz napewno ze upadnie? Proroctwa glosisz? To powiedz jak bedzie sie ksztaltowac cena trzody za dwa lata i zboza bo nie wiem czy inwestowac... Jak juz to narazie mozna to nazwac nowotworem ale chyba nawet nie zlosliwym jeszcze.

 

Witam wszystkich!

Mam 17 lat, 12lipca tego roku ukończę 18. Chodzę do 2 kl. LO, jestem ubezpieczony w KRUS od 1999r.

W przyszłości mam zamiar startować na Młodego Rolnika. <-Wiecie gdzie można na pomorzu zdobyć policealne wykształcenie rolnicze??

Mam tylko jedno pytanie odnoście kwalifikacji, wiem że LO nie liczy się.

Słyszałem że trzeba mieć wykształcenie powiązane z rolniczym lub pracować na gospodarstwie i opłacać składkę Krus (czy coś takiego) <-NIE MAM PEWNOŚCI

Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tej kwestii.

 

Wszystkim Z Góry dziękuję!

Popytaj w Koscierzynie w CKU bo ieli niby otworzyc. Ja jezdze uzupelniac wyksztalcenie do sasiedniego wojewodztwa.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0

Witam. mam któtkie pytanie. jestem jeszcze przed złozeniem wniosku o płatnośc. musze też zmienic BP ( inny płodozmian, który nie zmienia istotnie ESU) nie jestem pewny tez maszyn, które chce kupić.

czy bedzie lepiej jak złoże teraz wniosek o płatność, a w lutym, po targach w Poznaniu, jak bede pewny co kupić, zgłosic zmiany w BP ?? prosze o radę ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GGrzesiek85    0

Nowych naborów nie będzie na MR

 

 

Wszyscy z 2011 Dostaną kasę

 

 

jak to nowych nie będzie???!!!

zlikwidują MR?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie będzie bo niema kasy na co będzie w 2014 roku tego nikt nie wie ale pula środków 2007-13 wyczerpana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Nie zlikwidowali MR tylko kasa się skończyła. Teraz trzeba czekać na PROW 2014-20

 

 

Nie zauważyłem że Marek już to napisał, mój błąd

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie wprowadzajcie ludzi w błąd... nikt na razie nie jest pewien ze nie będzie nowych naborów po 2013 bo nie ma jak na razie sztywnych ram nowego PROW na lata 2013-2020.. wszystko co teraz jest podawane to plotki i luźne założenia i propozycje krajów w komisji europejskiej...

 

wszystko się wyjaśni prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku kiedy będzie przedstawiony nowy PROW, który wejdzie prawdopodobnie w 2014 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GGrzesiek85    0

Czyli póki co to nie ma o czym myśleć... Ciekawe w jaki sposób zamierzają zachęcić młodego aby zapier... i przewalał glebe (jeśli w ogóle zamierzają zachęcać!) Przy dzisiejszych kosztach praktycznie mija się to z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ja dziś słyszałem taką plotkę, że zostały jeszcze pieniądze na modernizację niewiele ich jest ale w tym roku niby mają zrobić nabór tylko nie wiadomo kiedy. Ale jak to ploty...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj