Polecane posty

daromen89    0

Są takie szkoły jak np Policealne Studium Zawodowe na kierunku technik rolnik na koniec egzamin państwowy i się dyplom rolnika dostaje i średnie wykształcenie rolnicze. Dwa lata trwa dokładnie ja chodzę obecnie na coś takiego.

Jest tylko warunek trzeba mieć średnie żeby się zapisać bo są tam tylko przedmioty zawodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co ja słyszałem to on września ma już nie być policealnych szkół zaocznych tylko szkoły te zostaną zastąpione kursami. Kursy mają trwać taką samą liczbę godzin lecz trzeba będzie za nie płacić.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

No też coś mówili, że ma nie być tych policealnych (a też do niej chodzę). Ale co po kursie też będzie czekał egzamin państwowy czy tylko będzie się płacić chodzić i tyle?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Z tego co mówili to też będzie egzamin.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszg311    0

Mogę kupić taniej maszynę niż podałem w bp jeżeli cena wszystkich maszyn przekracza 52500tyś czy muszę zmieniać w bp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

przyszło mi wezwanie do wyjaśnień z ARiMR, w 4 działkach podałem inną pow we wniosku MR i inną do wniosku o dopłaty bezpoś. i faktycznie to jest wręcz nie możliwe , we wniosku o dopłaty ok, ale zamiast we wniosku o MR było tak samo to ha jak by były wzięte z kosmosy, do niczego się nie imały, nie wiem jak to się stało , nierozumiem, mam nadzieje, że poprawie tak jak podałem do dopłat i będzie ok,

MR nabur 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

Edytowano przez kamil19873

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

ja też musiałem jechać złożyć wyjaśnienia tylko u mnie oprócz powierzchnie działek nie zgadzała się liczba zwierząt w gospodarstwie w roku bazowym bydło było a we wniosku nic nie ma, wpisali mi w 2011 ale ciekawe czy w przyszłości nikt się do tego nie doczepi ,czekam teraz na decyzje,bo chce kupić traktor a tu nic nie wiadomo,niektórzy doradcy co pracują w odr poza braniem pieniędzy nic nie potrafią i tylko wprowadzają człowieka w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

 

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji

trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Potrzebuję tabele od 3.4 do 4.7 z wniosku przykładowo wypełnioną. A może ktoś dla wzorowania udostępni mi swój wniosek. priv

 

Mam na stanie kilka rogaczy żeby otrzymać dopłaty do łąk i chyba pasowałoby je umieścić w bp


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Co do kursów, które będą od września 2012 roku niby mają być nieodpłatne i nie wiadomo ile będą trwać, podobno ilość godzin już jest ustalona a Ci co będą organizować kursy rozłożą to na jakiś czas zależny od nich. A i jak się nie zda egzaminu za pierwszym razem to za poprawę czyli drugi termin trzeba będzie już zapłacić a teraz jeszcze jest to za darmo.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji

trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?

Nie bo ja nie kupowałem ciągnika. Tylko na początku facetka pytała jakie mam inwestycje. I coś zaczęła mówić o homologacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A mnie nurtuje inne pytanie ;)

 

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

 

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Maszyny mogą być używane, ale chyba nie mogą być starsze niż 5 lat i nie mogą być brane ze środków unijnych przez poprzedniego właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@kamil - nie o to mi chodzi , tą suchą teorie znam .

 

@krzysiek - nie mogę sie zdecydowac :D Ale jak kupię to sie pochwale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A mnie nurtuje inne pytanie ;)

 

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

 

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

Jeżeli ten ciągnik nie spełnia norm spalin i stoi niezarejestrowany to i ty go nie zarejestrujesz. Lecz jeżeli ciągnik jest zarejestrowany u delara to zarejestrujesz. Musi ten ciągnik mieć homologacje. Na fakturze może zapisek "nowy" załatwiłby sprawę


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mam takie pytanie z ciekawości tylko w sumie. Podobno mtz-ty nowe nie posiadają homologacji prawdą to jest? Czyli te wszystkie mtz-y nowe co ludzie kupują to nie są kupowane za środki unijne?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli jeśli dealer zarejestrował na siebie to już taki ciągnik może się liczyc jako uzywany , i arimr może(nie musi) się przyczepic , także ryzykowna sprawa :mellow:

 

 

Witek , czytałem gdzies na Af , że te z cyfrą po kropce np. 820.3 , spełniają normy (czy też może mają homologację ) zaś te bez oznaczen po kropce nie spełniają norm ... - nie wiem na ile w tym prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

to nie ważne czy traktor spełnia normy spalin czy nie przecież za premie można kupić używany do pięciu lat ,nawet dzwoniłem do agenci się spytać czy to prawda że jeśli silnik nie będzie spełniał tej normy euro 3 jak mówią niektórzy dilerzy to trzeba będzie oddać premie,to wcale nie prawda,zwykłe cwaniactwo,zależny co kto wpisał w biznesplanie,jeśli wpisałeś tylko wartość to jaki kupisz taki będzie,mają potem piec lat żeby przyjechać i porównać numery na fakturach i silniku.Z drugiej strony po co komu te jakieś normy,moim zdaniem to jest zupełnie nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale Ty mnie nie rozumiesz ...

 

odnośnie tego co piszesz chodzi mi o to ,że gdy mam wpisany "NOWY CIĄGNIK" a kupiłbym 1-2 letni od dealera , nie używany , zarejestrowany na dealera to wg. arimr może to być "CIĄGNIK UŻYWANY" i przyczepią się ,że nie trzymam się BP . Chodzi o to ,że jak oni taki ciągnik kwalfikują ? jako nowy czy jako używany do 5 lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj