Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#4961 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 10:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musisz być pełnoletni a po drugie z kuj-pomorskim pula środków jest wykorzystana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:43
  •  

#4962 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 18 lipiec 2011 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Ja już mam druga poprawkę ;) tyle że nie wysyłali już tego droga pocztową tylko kobieta dzwoniła w piątek , coś jej znowu nie pasuje z ląkami ... Jutro lecę do Elizówki zobaczymy może się czegoś dowiem :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#4963 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ok dzieki wam a moze wiecie kiedy sie skonczyla ta pula srodkow z kujawsko-pomorskiego :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4964 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 19 lipiec 2011 - 10:51

a ok dzieki wam a moze wiecie kiedy sie skonczyla ta pula srodkow z kujawsko-pomorskiego :)

w czerwcu tego roku

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4965 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 możesz mi napisać co tam chcieli od Ciebie?? bo ja mam jechać z tą umową że siano sprzedaje

#4966 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie się coś z areałem łąki nie zgadzało bo do dopłat miałem inaczej a do wniosku inaczej ;)
dowiedziałem się nie oficjalnie że arimr czeka na decyzję ministra w sprawie przesunięć środków z województw które nie wykorzystały puli na te które przekroczyły limit . Jak przesuną to w lubelskim zabraknie pieniędzy "tylko" dla 300 wniosków . Mój wniosek już sprawdzony i ostęplowany :)

edit : jestem wkur ... bo przed chwilą znów dzwoniła do mnie ta baba ;[ jednak nie pasuje jej to samo co u Ciebie kolego ;( chce umowę na sprzedaż zielonki ! Wkurza mnie to bo ledwo wróciłem do domu z agencjii a ona dzwoni ...

Edytowany przez pawlus224, 19 lipiec 2011 - 13:41.

#4967 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 14:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dzwoniłem do agencji, jutro jadę składać poprawki i też tą umowę będę dostarczał;/

#4968 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Ja nie będę bo mam użytki zielone tylko w tym roku(a podwyższać esu sobie w roku bazowym nie muszę) a w następnych latach już nie , bo podwyższam esu rzepakiem ...
Jęczmień też tej pani nie pasował - musowo pisać czy zimowy czy jary - tu ma rację ;)

#4969 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też mam poprawki dzisiaj doszły tak mam po pierdzielone że nie wiem za co to 500 zł było w doradztwie a tak to ile wreszcie przekroczony jest limit w lubelskim

#4970 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niby o 500 jest przekroczony, ale tam sami nie wiedzą ile osób dostanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4971 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zobaczymy z tym lubelskim jak będzie. A tak mniej więcej ile ha macie wpisane we wniosku a i jeszcze jedno pytanie czy dostaje się punkty za deklarowane wykształcenie bo jeśli tak to ha będą decydowały jeśli nie to kryterium decydującym okaże się wykształcenie, trochę żałuje ze w tamtym roku nie składałem.

#4972 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podejżewam ,że dają punkty za już posiadane wykształcenie ;)
Dziś pytałem jak mój wniosek wypada na tle reszty , babka zaczeła liczyć punkty i wyszło jej coś koło 15pkt za wykształcenie mam 5pkt (srednie rolnicze) powiedziała ,że "wszyscy dostaną" , no to Ja mówię - przeciez limit jest przekroczony ? a ona na to ,że mają być przesunięte pieniądze z innych województw , <czekają tylko na taką decyzję> tak ,że zabraknie góra 300osobom <lubelskie>, ale "niektóre wnioski sie odżuci" - nie wiem dokładnie co miała ta pani na myśli ;)

#4973 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ma ktoś jakieś dokładniejsze info na temat mazowieckiego??

#4974 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 07:42

Podejżewam ,że dają punkty za już posiadane wykształcenie ;)
Dziś pytałem jak mój wniosek wypada na tle reszty , babka zaczeła liczyć punkty i wyszło jej coś koło 15pkt za wykształcenie mam 5pkt (srednie rolnicze) powiedziała ,że "wszyscy dostaną" , no to Ja mówię - przeciez limit jest przekroczony ? a ona na to ,że mają być przesunięte pieniądze z innych województw , <czekają tylko na taką decyzję> tak ,że zabraknie góra 300osobom <lubelskie>, ale "niektóre wnioski sie odżuci" - nie wiem dokładnie co miała ta pani na myśli ;)

'pawlus224'to jakoś mało Ci tych punktów powiedziała 10p za pow.bo masz powyżej śr.krajowej to min10p mówisz że za wykształcenie 5p to już 15 a jeszcze bezrobocie dochodzi to może miałeś 3za wykształcenie i 2 za bezrobocie albo nie wiem

ja bez poprawek praktycznie tylko zadzwoniła i zapytała czy na rejestrach gruntów jak są budynki zaznaczone że liczą sie do pow. gospodarstwa i powiedziała że wniosek jest bardzo dobrze wypełniony zapłaciłem 300zł a jak pytałem o ilość wniosków to powiedziała że ponad 1000 ale i pieniędzy jest sporo więc może dobrze bedzię teraz żałuję bo mogłem dzierżawę zrobic na 10ha i już dobrze by bło ale nie spodziewałem sie takiego obrotu sprawy że bedzie tyle chetnych a nie wiecie czy jeszcze można dołożyc ha ale nie bo to trzeba cały wniosek zmieniać mnie tylko interesuje jakie punkty dostane za to że mam średnie po liceum ale rok skończyłem zaocznie rolniczą i też sie o to wypytywała może coś bedzie może nie 0 ale zobaczymy cierpliwie musimy czekać wiedzę to forum to głownie do lubelskiego należy i tak ma byc :)

#4975 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 09:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rogerr33 i o to chodzi że do lubelskiego :lol: no mi powiedziała że mam spore szanse i że jestem w lepszej sytuacji niż Ci co mają do uzupełnienia, i powiedziała że każdy pkt będzie ważny i nawet każdy metr kwadratowy ziemi :)

#4976 Share Lucio

Lucio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 10:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam ma ktoś informacje na temat województwa mazowieckiego jak tam idzie im sprawdzanie wniosków itp. i o ile została przekroczona pula wniosków

#4977 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @roger - liczyła mi bez bezrobocia , bo ona nie liczyła punktów jeszcze dokładnie tylko tak na szybko żeby porównać mój wniosek z reszta :)
chyba nie można mieć zero punktów za wykształcenie - minimum 1punkt chyba można za to dostać , bo przecież każdy jakieś tam wykształcenie ma , bo inaczej nie mógł by zrobić np. zawodówki rolniczej zaocznie gdyby nie miał chodźby wykształcenia gimnazjalnego , a jak nie ma to nie składa bo musi mieć gimnazjalne żeby móc zdobyć jakieś rolnicze.
Właśnie lubelskie naj aktywniejsze w temacie i co się dziwić że limit przekroczony :D

#4978 Share lesiuskc

lesiuskc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiecie chłopaki kiedy ruszy nowy nabór na młodego rolnika i na modernizację?
musi ruszyć bo oni mają pieniądze mają podzielone równo na 6 lat 2007-2013

#4979 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nom zobaczymy jak to wszystko wyjdzie mi sie wydaje że kto ma areał wiekszy niż śr.krajowa w lubelskim to dostanie ale co sie martwić na zaś dziś w agrobiznesie powiedzieli tyle nowych informacji że ręce opadają ale tylko przyjeli niecałe 9tyś wniosków a na stronie arimr było chyba więcej zobaczymy jak to wszystko wyjdzie ale czemu aż we wrześniu wcześniej słyszałem że na przełomie lipca i sierpnia a teraz aż we wrześniu ale myślę że wcześniej to wypali bo jakoś za bardzo śpieszą się z poprawkami albo chcą przed urlopami sie wyrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4980 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 11:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie moze ktoś coś na temat dopisania ha do wniosku czy jest to jeszcze mozliwe?