Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#4881 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja sie ciesze że sam wypełniałem bo wydać kase i nie dostać to rzeczywiście boli choć tysiak to o wiele za dużo choć trzeba mieć nadzieje że sie człowiek załapie lub ministerek dołoży pieniędzy bo to co dał to o wiele mniej niż zeszły rok i jeszcze zeszło roczni zabierają część

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:21
  •  

#4882 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 07:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) skąd masz tą tabelke? Sam robiłeś?

#4883 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:03

Dzwoniłem dzisiaj do lubelskiej ARiMR i dowiedziałem się, ze przyjęto ponad 1000 wniosków, a kasy jest na +/- połowe (550 czy coś takiego). Podobno mam całkiem spore szanse, ale zobaczymy jak wyjdzie. Listy będą we wrześniu.
Jest też ciekawostka z wykształceniem: mam średnie ogólne i podobno mam za nie 4 pkt B) Już nie wiem jak to jest z tą punktacją...

A jaki zadeklarowałes areał ?
Ciekawe ile mi dadzą za srednie rolnicze z kwalfikacjami :unsure:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4884 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 widzę też aktywny w temacie hehe :lol: a teraz pytanie do pieter1991 powiedz mi kiedy wniosek złożyłeś?? i na jaki nr dzwoniłeś że wszystko Ci tak powiedzieli bo ja też chciałbym się dowiedzieć co nieco....

a tak po za tym to ciekawe ile mi dadzą za wyższe rolnicze jak za średnie daja 4pkt <hahaha> to są chyba jakieś kosmiczne jaja a nie klasyfikacja do wsparcia

Edytowany przez nhfan, 07 lipiec 2011 - 10:10.

#4885 Share pieter1991

pieter1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 13:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zadzwoniłem do gościa który prowadzi mój wniosek i mi to powiedział. A we wniosku mam zadeklarowane 13,27. Miałbym ponad 18 ha, ale okazało się po 23 latach, że notariusz u którego dziadkowie przepisywali gospodarstwo na ojca coś po****dolił i 5ha zapisał na współwłasność z nieżyjącymi pradziadkami... :blink:

#4886 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 19:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.
również mam złożone papiery na MR i cierpliwie czekam. ukończyłem technikum rolnicze oraz posiadam powierzchnię średnią krajową. zobaczymy jak się sprawy rozwiną, aczkolwiek wniosków jak wiadomo jest sporo...
wg mnie część wniosków powinni z miejsca wyrzucić do kosza. wiem, że ktoś z mojego rejonu złożył wniosek, w którym za otrzymaną kwotę miał kupić od ojca 2ha ziemi...
jak to skomentować? śmiech na sali...
pzdr

#4887 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od ojca nie może kupić.

#4888 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Arek według mnie punktacja wcale nie jest tak jasno rozpisana, a tysiąc złotych za wypełnienie wniosku mnie skasowała pani z prywatnego odr-u. A chciała 1,5 tys, ale powiedziałem, że więcej nie dostanie. A tak w ogóle te prywatne odr-y to powinni z marszu zamknąć. Ciekawe jak ta baba się rozlicza z tego, jak ona nawet się pod niczym nie podpisuje i cała odpowiedzialność spada na rolnika.

#4889 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja za wypełnienie wniosku w ODR płaciłem 250 zł.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#4890 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Kojak
Chyba sam sobie wybrałeś osobę, która ma wypełnić wniosek więc sam sobie jesteś winien, że tyle zapłaciłeś. Jeśli nie masz zwierząt to wypełnienie wniosku to bułka z masłem, ze zwierzętami jest trochę więcej zabawy ale wszystko da się zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4891 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 lipiec 2011 - 07:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) punktacja jest tak zrobiona żeby bogatemu dać a biednemu rolnikowi nie dać. Co to da jak ojciec odipsze z 300ha gosp 30ha na syna jak i tak stary będzie żądzić a nie nowy a oto w tym programie chodzi żeby starych na nowych wymieniać i promowane powinno być przekazywanie całego gospodarstwa i to powinno być kluczowym kryterium. Anie powierzchnia to jest kpina. Przez ostanie 7 lat żadnej pkt nie bylo a teraz co my poszkodowani niech się minister z tej pkt wycofa i tyle.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4892 Share jagunia

jagunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 08:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No proszę.... a może niech dadzą tylko tym, którzy kupili lub mają zamiar kupic gospodarstwo i się rozwijac, a nie tym, co nie dośc że dostali od rodziców to jeszcze narzekają...

#4893 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 15:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mam takie pytanie jeśli przejełem gospod. rolne wraz z inwentarzem czy za to są jakieś dodatkowe punkty czy to nie jest kompletnie brane pod uwage bo wydaje mi sie ze wszyscy ci co maja i ci co nie maja zwierząt mają równe prawa

#4894 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 16:24

No proszę.... a może niech dadzą tylko tym, którzy kupili lub mają zamiar kupic gospodarstwo i się rozwijac, a nie tym, co nie dośc że dostali od rodziców to jeszcze narzekają...

Dostali... ale może od dziecka na nim tyrali , a gospodarstwo prosperuje tylko dlatgo ,że chcą gospodarzyć ;) ?

Nie uwierzę ,że nowy młody rolnik kupuje za swoje pieniądze gospodarstwo , tylko też albo finansują to rodzice , chodzby w części albo ma kasę np. ze spłaty części która się mu należy z gosp. rodziców , etc.

Sprawiedliwości nie było , nie ma i nie łudźmy się ,że będzie w przypadku tego programu - dostanie ten kto umie kombinować , albo dobrze posmaruje :huh:

#4895 Share Wpuser

Wpuser

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 01:10

dostanie ten kto umie kombinować , albo dobrze posmaruje

Tak było, tak jest i tak będzie. Kto kombinuje ten żyje, stety(albo niestety) kosztem innych. Życie jest brutalne i nikt tego nie zmieni. Póki krowa(UE) daje się doić, to trzeba ją wydoić wszelkimi sposobami.

Nie kombinujecie = tracicie.

Edytowany przez Wpuser, 10 lipiec 2011 - 01:13.

#4896 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja bym wolał ,żeby tej krowy nie było ;) ale żeby opłacalność w rolnictwie była taka jak na początku lat 90 ... wtedy żadnych programów nie było a ludzie gospodarstwa wybudowali , park maszynowy zakupili :rolleyes:

#4897 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja za wniosek dalem 400zł +VAT czyli nie całe 500zł, dwa dni temu dzwonili do mnie z poprawka ze czym bede ciagnał przyczepe (która za premie chce kupić) jak nie mam ciagnika a ja mowie jak to ?? a gosciu ze nie ma tu Pan wpisane czy ciagnik bedzie Pan uzyczął od rodziców albo czy przejmuje Pan go od rodziców. dla mnie smiech na sali i jesccze 2 małe drobnostkowe błedy typu brak jednej daty i cos tam jeszcze, to teraz sie zastanaiwam "kurde juz nie bede przeklinał" jezeli to wypelnienie jest tak pracochłonne ze kosztuje 500zł to czemu nie jest wstanie tego zrobic dobrze "kurde" na kolanie moj wniosek chyba był robiony

#4898 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,muzyka,imprezy,kobiety,

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ile tak w przybliżeniu będziecie mieli punktów??? bo podczas wypełniania wniosku w ODR chyba ktoś wam mówił(młodzi rolnicy) ile możecie zdobyć punktów mi np kolo powiedział że ok 19-20

#4899 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po co prać brudy z przeszłości? Świat się zmienia i należy się z tym pogodzić. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4900 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:40

@Arek według mnie punktacja wcale nie jest tak jasno rozpisana, a tysiąc złotych za wypełnienie wniosku mnie skasowała pani z prywatnego odr-u. A chciała 1,5 tys, ale powiedziałem, że więcej nie dostanie. A tak w ogóle te prywatne odr-y to powinni z marszu zamknąć. Ciekawe jak ta baba się rozlicza z tego, jak ona nawet się pod niczym nie podpisuje i cała odpowiedzialność spada na rolnika.

Wystarczy trochę poczytać instrukcję, przełamać się, kilka wieczorów i wniosek napisany.... Ja np najpierw poszedłem do ODR-u pani mi wytłumaczyła jakie dokumenty mam zgromadzić, jak wniosek mniej więcej będzie wyglądał, kiedy mi powiedziała ile to będzie kosztować napisałem go sam, kilka razy dzwoniłem do odr-u i agencji ale zaoszczędziłem kilkaset złotych...